Telegram Web Link
#Православний_календар
🗓 29 травня, середа.
(16 травня за старим стилем)
Седмиця 4-та після Пасхи. Преполовіння П’ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Прп. Феодора Освященного, учня прп. Пахомія Великого (368). Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (213–250). Мчч. Віта, Модеста й мц. Крискентії (близько 303). Блж. отроковиці Музи (V). Прпп. отців, у Лаврі св. Савви вбитих (614). Свт. Георгія II, єп. Мітиленського (IХ). Прпп. Кассіана (1537) і Лаврентія (1548) Комельських. Перенесення мощей прп. Єфрема Перекомського, Новгородського чудотворця (1545).

#Святині_дня
✔️ Моздоцької та Дубенської (Красногірської) (XVII) ікон Божої Матері (перехідні святкування у Преполовіння П’ятидесятниці).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 14:6-18 (зач. 34). Єв.: Ін. 7:14-30 (зач. 26). Цього дня звершується мале освячення води.

#Тропар_дня Преподобному Феодору Освященному
Пусты́нный жи́тель, и в телеси́ А́нгел,/ и чудотво́рец яви́лся еси́, Богоно́се о́тче наш Фео́доре:/ посто́м, бде́нием, моли́твою небе́сная дарова́ния прии́м,/ исцеля́еши неду́жныя и ду́ши ве́рою при­тека́ющих ти./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 7:14-37)

У Преполовіння чується заклик від імені Господа: "хто спраглий, іди до Мене і пий" (Ін. 7:37).

Якщо так, то ходімо всі до Нього. Хто чого б не жадав, тільки б то не противно було духу Господа, неодмінно знайде вдоволення. Ті, хто жадає знання, ідіть до Господа, бо Він — єдине світло, яке істинно просвітлює всяку людину. Спраглі очищення від гріхів і вгамування печіння совісті, ідіть до Господа, бо Він підніс гріхи всього світу на древо і рукописання їх роздер.

Спраглі спокою сердечного, ідіть до Господа; бо Він є скарб, володіння яким змусить вас забути всі поневіряння і знехтувати усіма благами, щоб володіти Ним єдиним. Сила кому потрібна — у Нього вся сила. Чи слава — у Нього слава понад всесвіт. Чи свобода — Він дарувальник істинної свободи. Він вирішить усі наші непорозуміння, розірве пута пристрастей, розвіє всі скорботи і туги, дасть подолати всі перепони, всі спокуси і підступи ворога і вирівняє шлях нашого життя духовного. Підемо ж усі до Господа!

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 29 травня, середа. (16 травня за старим стилем) Седмиця 4-та після Пасхи. Преполовіння П’ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Прп. Феодора Освященного, учня прп. Пахомія Великого (368). Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (213–250).…»
Від обстрілів постраждали храм УПЦ на Харківщині та архієрейське подвір’я Херсонської єпархії.

25 травня внаслідок російських обстрілів постраждав храм і недільна школа в селі Куп’янськ-Вузловий Харківської області. У ніч з 25 на 26 травня один із снарядів влучив у будинок на території Архієрейського подвір’я Херсонської єпархії.

Зазначається, що російські війська обстріляли прифронтові та прикордонні населені пункти Харківської області. Як інформує ГУ Національної поліції в області, внаслідок артилерійського обстрілу постраждав Покровський храм Ізюмської єпархії УПЦ і недільна школа при церкві.

Під час нічного обстрілу РФ мирного населення Херсона один із снарядів потрапив в будинок, розташований на території Архієрейського подвір’я Херсонської єпархії УПЦ. Внаслідок прямого влучення пошкоджено покрівлю будівлі.
На сайті.
💒Церква святкує Преполовіння П’ятидесятниці: що потрібно знати про цей день.

Преполовіння П’ятидесятниці — свято, що відзначається через 25 днів після Світлого Воскресіння Христового. Відзначається усіма Православними, а також Східними Католицькими Церквами візантійського обряду.

Етимологічно назва сама вказує на час святкування: «на півдорозі», середина між Великоднем і Трійцею.

Преполовіння Святої П’ятидесятниці — одне із найдавніших християнських свят. Відзначаючи, що ні в Апостольських правилах (правило №37), ні в діяннях Антіохійського собору (правило №20) свято Преполовіння ще не згадується, С. Булгаков відносить його встановлення до часів Іоанна Златоуста (кінець IV століття). Найбільш рання на сьогодні згадка про нього в богослужбовій літературі зафіксована в грузинському перекладі єрусалимського Лекціонарія VII-VIII століть.
#Православний_календар
🗓 30 травня, четвер.
(17 травня за старим стилем)
Седмиця 4-та після Пасхи.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Ап. від 70-ти Андроника і св. Юнії (I). Мчч. Солохона, Памфамира і Памфалона, воїнів (284–305). Свт. Стефана, патр. Константинопольського (893). Прп. Євфросинії, в миру Євдокії, вел. кнг. Московської (1407). Прав. Iони Одеського (1924).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 10:34-43 (зач. 26). Єв.: Ін. 8:12-20 (зач. 29).

#Тропар_дня Святим Андронику і Юнії
Апо́столи святи́и,/ моли́те Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 8:12-20)

"Я світло світові; хто піде за Мною, той не ходитиме в темряві, але матиме світло життя", — говорить Господь. Отже, хто відхиляє від Господа, той відхиляє від світла і веде в темряву, і тому є справжній обскурант. Знаєш, чого вимагає вчення Христове, і дивись: якщо хто проводить думки, протилежні цьому вченню, не бійся називати того обскурантом, це пряме йому ім'я.

Вчить Господь, що Бог єдиний по суті і троїчний в особах, це є промінь природнього світла істини; хто проповідує протилежне до цього, той веде в темряву від світла, і він обскурант.

Вчить Господь, що Бог Три-Іпостасний, створивши світ словом Своїм, промишляє про нього — це Божественне світло, що висвітлює не земним світлом похмурі стежки життя нашого: хто проповідує протилежне цьому, той веде в темряву безвідрадну — це обскурант.

Вчить Господь, що Бог, створивши людину за образом Своїм і подобою, визначив їй жити в Раю, а коли вона згрішила, то праведно вигнав її з Раю, щоб вона жила на цій землі, сповненій скорбот і нужди. Не до кінця, однак, прогнівався на неї, але благоволив влаштувати їй спасіння через хресну смерть Єдинородного Сина Божого, який втілився, — і це духовне світло, яке висвітлює моральний морок, що лежить в наших душах; хто проповідує протилежне до цього, той веде в темряву і є обскурант.

Вчить Господь: віруй і, прийнявши силу благодаті в Божественних таїнствах, живи за Моїми заповідями, і спасешся, — це єдиний спосіб до того, щоб світло Боже увійшло в нас і зробило нас освіченими; хто вчить протилежного, той хоче втримати нас в затьмаренні, і тому є обскурант.

Господь вчить: входьте вузькими дверима суворого, самовідданого життя, і це єдиний шлях до світла; хто ж веде на широкий шлях самовдоволення, той веде в темряву, і це обскурант.

Господь навчає: пам'ятай останнє — смерть, суд, пекло, Рай, — і це світло, яке висвітлює наше майбутнє; хто вчить, що смерть — це кінець всього, той наводить пітьму на наше майбутнє, і тому є обскурант. Прихильники світла, навчіться за цим розрізняти, де темрява, і ухиліться від неї.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 30 травня, четвер. (17 травня за старим стилем) Седмиця 4-та після Пасхи. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Ап. від 70-ти Андроника і св. Юнії (I). Мчч. Солохона, Памфамира і Памфалона, воїнів (284–305). Свт. Стефана, патр. Константинопольського…»
30 травня – пам’ять праведного Іони Одеського

☘️Святий Іона народився в 1855 році у священницькій сім’ї. Господь вів хлопчика, котрий рано втратив батьків, шляхом спасіння. Змалку він співав у церковному хорі і навчався безперервній молитві, яку ніколи не полишав.

☘️У 1886 році угодник Божий, закінчивши духовне училище, одружився і згодом прийняв священний сан. Перший приход отець Іона отримав у невеличкому селі, яке майже повністю населяли сектанти. Через вісім років пастирського служіння не лишилося жодного єретика — всі перейшли до Православної Церкви.

☘️Згодом, подвижника переводять на служіння у Свято-Миколаївський храм Одеси. Тут батюшка розкривається в усіх своїх духовних дарах. З усіх країв поспішали паломники до святого, щоб випросити молитов і благословення отця Іони, якого називали «Одеським Іоанном Кронштадтським».

☘️За подвижницьке життя Господь наділив праведника дарами прозорливості, зцілення та звільнення від злих духів. Де б батюшка не молився, звершувались чудеса Божі. Одного разу до блаженного привели дитину, сліпу від народження. Він дев'ять днів і ночей безперервно молився за цього хворого. І на десятий день дитина прозріла.

☘️В неспокійні роки радянської безбожної влади більшовики намагалися заарештувати отця Іону, звинувачуючи його, як і все духовенство того часу, в антиреволюційній діяльності. Але, дізнавшись про це, тисячі одеситів встали на захист праведника. Злякавшись бунту, влада змушена була відпустити сповідника на волю.

☘️Час був дійсно дуже важкий. Якось, заїхавши на молитву в один із одеських монастирів, праведник сказав настоятельці: «Я бачив двісті мученицьких вінців над сестрами». Через деякий час двісті монашок обителі були замучені більшовиками.

☘️Весною 1924 року Господь закликав старця до небесного упокоєння. Багато чудес зцілення недужних отримують потоки паломників біля мощей святого Іони, які нині покояться в Успенському кафедральному соборі Одеси.
У Кременчуцькій єпархії освятили храм Успіння Пресвятої Богородиці.

29 травня в селі Горошине Кременчуцького району Полтавської області був освячений храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці.

Чин освячення храму та дзвіниці, а потім Божественну літургію звершив митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай. Його Високопреосвященству співслужили настоятель парафії протоієрей Іоанн Савченко і духовенство єпархії.

Після богослужіння митрополит Миколай привітав настоятеля та парафіян і вручив церковні нагороди.
На сайті.
#Православний_календар
🗓 31 травня, п'ятниця.
(18 травня за старим стилем)
Седмиця 4-та після Пасхи.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Мч. Феодота Анкірського і мцц. семи дів: Олександри, Текуси, Клавдії, Фаїни, Євфрасії, Матрони та Юлії (303). Мчч. Петра, Діонісія, Андрія, Павла та мц. Христини (249–251). Мчч. Симеона, Ісаака і Вахтисія (IV). Мчч. Іраклія, Павлина та Венедима. Мчч. Давида і Таричана (693) (Груз.). Пам’ять свв. отців семи Вселенських Соборів. Прп. Макарія Алтайського (1847). Прав. Іоанна Кормянського (1917). Св. Михаїла Виноградова пресвітера, спов. (1932). Сщмч. Василія Крилова пресвітера (1942).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 10:44-11:10 (зач. 27). Єв.: Ін. 8:21-30 (зач. 30).

#Тропар_дня Мученику Феодоту і мученицям
Му́ченик Твой, Го́споди, Феодо́т/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 8:21-30)

Запитували Господа: "Хто ж Ти?". Він відповів: "від початку Сущий" (Ін. 8:25). Він попереду, за Ним святі апостоли, за апостолами пастирі й учителі та вся Церква Христова. Розсудіть тепер, хто справжні передові. Тому що за ними так довго і так багато йдуть і ще підуть, вони не перестають бути передовими, бо все ж таки вони попереду, а всі інші йдуть слідом за ними.

Отже, у нас, християн, уже є передові; і якщо хто зазіхає виставляти нових передових, — явно, що їх треба розуміти передовими в протилежному напрямку, тобто на шляху, що веде на дно пекла. Нічого додавати до цього: остерігайтеся — бо хто собі ворог? Тільки постарайтеся збагнути це таким чином і міцно тримайтеся пізнаної істини Христової, а ті нехай твердять своє.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 31 травня, п'ятниця. (18 травня за старим стилем) Седмиця 4-та після Пасхи. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Мч. Феодота Анкірського і мцц. семи дів: Олександри, Текуси, Клавдії, Фаїни, Євфрасії, Матрони та Юлії (303). Мчч. Петра, Діонісія…»
31 травня – пам’ять святого мученика Феодота корчемника і мучениць семи дів: Олександри, Текуси, Клавдії, Фаїни, Євфрасії, Матрони та Юлії

☘️Сповідник Христовий був родом із Галатії (сучасна територія Туреччини). Він виріс у благочестивій сім’ї і жив по заповідям Божим, за що Господь наділив його даром зцілення недужних.

☘️Наприкінці ІІІ століття гоніння на християн особливо посилилося: всі зобов’язувалися принести жертву язичницьким божкам, інакше — мученицький вінець. У ці тяжкі часи, святий Феодот надавав сповідникам істинної віри притулок у своєму домі, де таємно звершувалися богослужіння.

☘️Його будинок був подібний ковчегу праведного Ноя, який рятував від всесвітнього потопу усіх, хто в ньому знаходився. Блаженний Феодот відвідував християн у в’язницях, викуповував їх із полону і потай погребав страждальців за віру Христову.

☘️Одного разу він дістав із води і поховав за християнським звичаєм благодатні тіла семи святих мучениць, котрих втопили у морі за їх вірність Царю Небесному. Про це дізнався злочестивий правитель. Святий рішуче відмовився принести жертву ідолам, і невдовзі його піддали безжалісним тортурам.

☘️Страждальця побивали камінням, покладали на розпечене вугілля, підвішували його тіло залізними гаками. Муки не зломили дух християнина, а безбожна влада була осміяна. Зрештою мучителі усікли мечем сповідника Христового (+ 303).

☘️Тіло мученика Феодота хотіли спалити, але Промислом Божим піднявся страшний буревій, який завадив це здійснити. Його поховали по-християнські, а на місці страждань святого звели храм на його честь.
2024/06/01 04:39:24
Back to Top
HTML Embed Code: