Російська мова у Verba: так чи ні? 🤔

Коли ми створювали наш застосунок для генерації субтитрів Верба, ми одразу вирішили для себе що НЕ будемо підтримувати генерацію субтитрів мовою ворога.

З точки зору бізнесу — це не найкраще рішення: ми втрачаємо досить багато клієнтів. Зараз я кажу не про росію (наша рідна Верба не доступна в їх App Store), але й про Україну та Казахстан також.

Протягом певного часу я почала отримувати від українців прохання додати російську мову, і почала серйозно замислюватись над цим питанням.

З одного боку, деякі користувачі йдуть від нас саме через відсутність російської в застосунку. З іншого боку, навіть при думці про це мене мутило: було відчуття, що я зраджую своїм принципам.

А ще в мене є риторичне питання: «На яку аудиторію розраховують українці, які роблять контент російською мовою?» 😟

Після довгих розмов із командою ми зрозуміли, що наші принципи важливіші за потенційний прибуток. Ми готові витратити гроші, але не готові втратити нашу гідність та вірність Україні. Ми — український продукт, а бачити російську мову у себе — не готові.

І теплі відгуки наших користувачів нам показують, що ми все робимо правильно 💛
Я обожнюю бути жінкою❤️

Звісно, тут є свої мінуси. Раз на місяць в мене немає сил ні на що. Суспільство накладає на нас, жінок, відповідальність готувати і підтримувати порядок, коли я люблю хаос і обожнюю замовляти доставку (хлопці, я з вами!). А ще хтось може використати те, що ми слабкіше фізично, і при думці про це мені ох як хочеться навчитись самообороні.

Але як же я люблю бути жінкою! Бути різною: сильною, слабкою, розумною, веселою та сумною (і інколи це все водночас). Щиро посміхатись і радіти від компліментів, і при цьому вміти захістити себе за потреби. Надихати інших та отримувати натхнення від неймовірних жінок, які вже підкорили світ. А ще щиро кохати все: людей, свою справу, свої хоббі та себе. Давайте чесно скажемо, що ми в цьому неймовірні 😉

Бачити зневіру в очах чоловіків і їх шок, коли я роблю те, що вони вважали неможливим. Підкорювати вершину за вершиною, коли хтось казав, що «та що ця блондинка зможе». Вдень бути впевненою бізнес-леді, а ввечері плакати від емоцій, бо мене розчулив мультик 😁🥹Бути з пучком на голові зранку, а вже за декілька годин бути готовою підкорювати Paris Fashion week 😉💛

Така різна, але така прекрасна. Кожна з нас ❤️

Жінки, любі, кохайте себе завжди. Памʼятайте, що ми заслуговуємо на повагу, визнання і подарунки не тільки 8 березня, а кожен день. Ми сильні, неймовірні і змінюємо цей світ найкраще, і я пишаюсь бути жінкою! 🥰🥹

Обіймаю кожну ❤️🫂
Оффлайн подія в Варшаві 🔥🔥🔥

Коли: 13.04 15:00
Де: Renaissance Hotel Warsaw
За участі: Анна Клімушка (@hanna_klim) та Powercode Group

У розкладі 4 нагальні теми:
"12 років - 12 уроків. Поради ПМ-початківцю з висоти підприємницького досвіду" + практичні матеріали

"Powercode Group про відмінності роботи з Європейським ринком"

"Створення стартапу Verba: процеси, інсайти та розчарування"
Так-так, я буду спікером 🥹

"Boost ПМ-кар’єри на шляху до власного бізнесу"

А також нетворкінг, драйвова енергія, знання, корисності, вкусняшки, подарунки, фото і відео 💡

Кількість місць обмежена - наразі залишилось 20 квитків з 50🙈🔥

Друзі, якщо ви у Варшаві, то приходьте! Буде дуже класна подія, Аня організує все на найвищому рівні. Впевнена, що буде неймовірно цікаво і корисно! ☺️

🔔КВИТКИ ТУТ 🔔
Наш досвід участі в акселераторах 🫶

Стартап-акселератор — це програма, яка допомагає стартапам зростати та розвиватися, надаючи їм підтримку у вигляді фінансування, менторства, навчання та доступу до ресурсів.

Протягом останніх 2 тижнів наша команда брала участь в акселераційній програмі від Set.University, і я хочу поділитися нашими враженнями.

Почнемо з плюсів
Програма — повністю безплатна.
У нас була можливість індивідуальних занять із менторами. Деякі з них мені дуже сподобались — це було великим бонусом. Протягом програми була вимога створити певні артефакти, що мотивувало нас виконувати завдання, які ми весь час відкладали. Наприклад, наша команда нарешті зробила пітч-деку! 💕
Є можливість практикувати свої навички пітчингу та отримувати зворотний зв'язок. Зважаючи на те, що нам потрібно було презентувати наш проєкт за 3 хвилини, це був цікавий виклик 👀
Деякі лекції були справді корисні та викликали захоплення.

Мінуси, які я для себе виділила
Вимагає значних витрат часу. Хоча наш акселератор тривав всього 2 тижні, я відчуваю себе виснаженою, тому що з 8 ранку до 10 вечора я або працювала, або навчалась. Якщо ви зосереджені виключно на стартапі, це може бути досвід, що збагачує, але в моєму випадку — це виявилося не так вже й легко.
Деякі лекції були орієнтовані на початківців. Оскільки в мене досить непогані знання у Product Management, матеріал половини лекцій я вже знала. Крім того, деякі лекції були адаптовані для B2B, тоді як наша Verba — це B2C.

Я вважаю, що такі акселератори пропонують чудову можливість для початківців і тих, хто тільки входить у світ ІТ. Вони інтенсивні, цікаві та дають значний поштовх. 

Однак, якщо ви вже занурені в ІТ-сферу, вам потрібно чітко розуміти, навіщо ви здобуваєте цю освіту і яких конкретних результатів ви прагнете досягти від неї. Також перед початком навчання перевірте, що програма equity free, бо YEP incubator, наприклад, бере 2.5% equity за участь у програмі.

Хто чув вже про акселератори? Чи можете також щось порадити?

🔥 Гайд по бізнес-аналізу та чат бізнес-аналітиків тут
Книга Rework варта вашої уваги 💯

Обожнюю такі книги: по суті, коротко і правдиво ✔️

Основні тези, які запали мені в душу:

1. Ви можете створити успішний продукт на основі СВОЇХ потреб. Команда Rework створила свій перший продукт для себе, і далі також продовжує його вдосконалювати на основі побажань не тільки користувачів, але й своїх (Мене це надихнуло і дало віру, що в нас все також буде добре!)

2. Не беріть інвестиції, поки ви можете закривати свої потреби самостійно. Поки є можливість, робіть все за свій рахунок. Витрачати чужі гроші досить легко, до цього можна швидко звикнути (Нирку теж продавати не варто, вона ще буде вам потрібна😁)

3. Не додавайте у продукт усі функції підряд. Більше не = краще. Інколи краще якісно закривати одну потребу, ніж абияк десять

4. Слухайте своїх користувачів, але також вмійте сказати "Ні". (Цьому мені ще вчитись і вчитись)

5. Працюйте ефективно, а не багато. Відпочивайте, аби мати сили та знаходити нові ідеї. Не заохочуйте працівників овертаймити, бо це погано і для них, і для компанії (Тут мені ще також треба навчитись відпочивати 🥲🥺😅)

Книга Rework — моя щира рекомендація для тих, хто шукає що почитати 🫰🏻
Мої 3 ключові принципи робити з клієнтами

Підхід до роботи, який кожен із нас обирає, прозоро демонструє цінності і професіоналізм. Бути фанатом своєї справи. Відповідально на 12/10 приносити користь проєкту. Працювати не заради процесу, а результату. Для успішної самореалізації треба сформувати визначальні принципи. На досвіді мої такі ⬇️

1️⃣ Клієнт довіряє мені свій продукт, тому я маю зробити все, щоб виправдати його очікування

Багато хто ставиться до проєктів в аутсорскомпаніях, як до чогось незначного: не свій продукт, проєкти часто змінюються, ми відповідальності за результат майже не несемо. Я категорично проти такого підходу. Клієнт, який звертається до нас, довіряє нам не просто проєкт, а частинку свого бізнесу, своєї мрії. Не існує "чужих" проєктів — кожен із них має стати частиною нашої спільної історії успіху.

2️⃣ Клієнт не завжди правий, але він завжди приймає рішення

Іноді клієнти можуть не володіти знаннями в технічних аспектах, вважаючи, наприклад, що додавання нової ролі — це питання кількох хвилин. Зустрічаючись із подібними ситуаціями, наша задача — пояснити, як все працює, запропонувати альтернативні рішення, вказати переваги та недоліки кожного з них. Таким чином, клієнт робить обізнаний вибір, а не на основі інтуїції.


3️⃣ Роби не те, що сказано, а те що краще для клієнта

Часто клієнти приходять з ідеєю, яка лише на поверхні відповідає їхнім реальним потребам. Наш обов'язок — заглибитись у продукт та бізнес, поставити правильні питання та виявити справжній "біль", який вони намагаються вирішити. Інколи найкраще рішення — це не те, що було запропоновано на початку клієнтом.

А які принципи роботи з клієнтами є у вас? Напишіть ⤵️

Гайд по бізнес-аналізу та комʼюніті тут
Інтенсив по бізнес-аналізу [4 потік] 😍🥹

Залишилось одне місце! Друзі, я зараз запускаю наставництво-інтенсив по бізнес-аналізу!

Буде маленька група (до 10 людей), і це скоріше формат наставництва 💛 Хто слідкує за мною в інстаграм, той знає наскільки я вболіваю за своїх учнів, а тут рівень турботи буде на максимумі🥹 В мене одна з учениць попросила перенести бронь на наступний потік і в нас звільнилось одне місце. Тому якщо ви давно хотіли пирнути у всесвіт бізнес-аналізу, то це Знак!

Трішки деталей про інтенсив: стартуємо 19 квітня. Інтенсив по бізнес-аналізу максимально практичний та включає 8 основних уроків у записі та багато бонусів 🎁 До мене йдуть початківці, світчери та практикуючі БА 🫶☺️

Основні теми:
1. Артефакти БА;
2. Документація;
3. User stories;
4. Use cases;
5-6. Діаграми (теорія + інструменти)
7-8. Прототипи (два уроки по Фігма)

Пишіть мені в особисті та я надішлю Вам всі деталі: @tori_kravchenko .
Відгуки на другий та третій потік інтенсиву можна побачити тут🫂💛
Без мотивації далеко не поїдеш ☝🏻

Нещодавно мене запитали про те, як я зберігаю мотивацію, працюючи над Verba. Особливо, коли зіштовхуюся з новими викликами або втомою. Для когось, хто працює на себе і не має звітувати перед керівництвом, підтримувати високий рівень енергії й ентузіазму може бути складно. Що допомагає мені?

📋 Коли в мене високе навантаження, я ввечері виписую список справ на наступний день

Насправді такий підхід дуже допомагає вивільнити голову, сконцентруватися на тому, що, дійсно, важливо та нічого не забути. Цей метод дозволяє мені зосередитися на ключових завданнях і вранці не втикати годину в Інстаграм, а відразу переходити до справ. Також зізнаюся, що з кожною поставленою галочкою "Done" я відчуваю підвищення мотивації.

🫂Комітмент — це наше все

Я людина зі синдромом відмінниці, саме тому такі речі працюють для мене на всі 100%. Разом із трьома іншими засновниками стартапів TheWays, Sparkle та Dealder App ми записуємо подкаст "Публічний мастермайнд" про наші успіхи, поразки, а також комітменти! Як результат, поки що всі плани, які я собі ставила, виконала!

🏆 Нагороджую себе та команду

У мене є така проблема, що за будь-який промах я сварю себе 2 дні, а свої перемоги я сприймаю як щось стандартне. Я вирішила це змінити і пообіцяла команді, що як тільки ми досягнемо певних показників, то я влаштую нам невеличкий відпочинок! 🥹💫Сама тепер чекаю цього дуже сильно! Ні, в команду поки що ми нікого не шукаємо 😁

Звісно ж, дедлайни!

А куди без них, ріднесеньких? Поки в мене немає обмеження по часу, навіть найлегше завдання я можу виконувати тижнями. Саме тому для комітментів я ставлю чіткий дедлайн, який мене мотивує не відкладати справи до останнього, а робити їх якомога швидше.

Поділіться, а як себе мотивуєте ви? 💬
Як справи у Verba? 🥹

Вже скоро нам 4 місяці🤭 і мені захотілося розповісти вам трішки, як у нас справи 💬

Перше: наша команда трішки розширилася! Ми нарешті знайшли ще одного дизайнера — і я щаслива! Передати вам не можу, яке відчуваю полегшення. Коли я зрозуміла (після 2-х місяців пошуку), що це нарешті МЕТЧ🥳 Ми тільки нещодавно почали працювати разом, але мені вже подобається наш прогрес!

🥳 З нагоди Вербної неділі 🌿 Ми випустили Verba 2.0 з підтримкою гнучкого редагування окремих слів, швидкого розділення та обʼєднання субтитрів!🌟

🤭 Я як справжній CEO визначила KPI на наступні 3 місяці, і пообіцяла команді при їх досягненні повезти усіх відпочивати на тиждень.

👀 Хоча це не повʼязано напряму з Verba, але саме завдяки нашому продукту я почала брати участь у подкасті «Публічний майстермайнд», стала учасницею стартап-спільноти, і постійно записуюся на якісь навчання для стартапів.

💛 А ще за цей час ми отримали безліч відгуків про те, наскільки класний у нас продукт. І я зізнаюся, що це шалена мотивація для нас!

Ось якось так 🥹
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Інструменти, які треба знати бізнес-аналітику в ІТ:

💫 Jira - це програмний продукт для управління проектами. Має широкий функціонал, що дозволяє створювати спринти, епіки, історії, bugs, та roadmap. Є можливості автоматизації, що допомагає оптимізувати робочі процеси команди. Аналоги: Aha, Monday, ClickUp, Notion.

💫 Confluence - інший продукт від Atlassian, який дозволяє легко створювати документацію проекту. Розділи, сторінки, посилання - все це робить структурування інформації чітким і організованим. Хоча Jira може викликати у мене деяку алергичну реакцію, то Confluence я обожнюю. Аналоги: Google Docs, Microsoft Word.

💫 Figma - це просто кохання! 💕 У Figma можна створювати макети, прототипи, дизайни - все, що потрібно для роботи бізнес-аналітика. Мій гайд з бізнес-аналізу та презентації я також створювала саме тут. Цей інструмент підкорив моє серденько, але якщо ви шукаєте альтернативи, то є Sketch та Balsamiq.

💫 Draw.io - це інструмент для створення діаграм. Він може бути трохи не дуже зручним у користуванні, проте безкоштовний. Аналоги: ExcalidDraw, Lucidchart, FigJam.

💫 Amplitude - метрики - це наше все. Є досить багато інструментів для відслідковування метрик продукту, у нашій команді ми використовуємо Amplitude і мені він дуже подобається. Аналоги: Google Analytics, Firebase, DataDog.

А що з цього використовуєте ви?

Гайд з бізнес-аналізу ◾️Мій інстаграм
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Приклад A/B тестування від Instagram 😁

Який вам варіант подобається більше? ❤️ - якщо перший, 🔥 - якщо другий.

Мені візуально більше подобається другий варіант, але в першому варіанті ці кнопочки прям кидаються в очі. Мені здається, що завдяки цьому кликабельність буде вище 🔥

Пишіть в коментарях свою думку 💛

Update: змінили кнопочки «Edit profile» та «Share profile»🥹
Новий виклик для стартапу Verba

Наша команда зараз працює над тим, щоб все більше прекрасних людей в Україні знали про нашу Verba 💛 Наприклад, сьогодні вийшла стаття у виданні Vector про найкращий застосунок генерації субтитрів, і я дуже дуже щаслива 🥹🥰😁

Але настав час підкорювати якийсь інший ринок, і тут все не так просто, як здавалось би. Наша поточна мета — поступовий вихід на нові ринки, і у мене є безліч запитань:

1. Як нам це зробити?
2. На які ринки ми повинні орієнтуватися?
3. Де переважно проживає наша цільова аудиторія?
4. І найголовніше, де і як знайти цих інфлюенсерів за кордоном?

Коли досліджуєш український ринок, все здається зрозумілим, чітким і організованим. Я легко можу оцінити, наскільки мені до вподоби естетика блогера, які цінності він транслює, наскільки велика його аудиторія та як він з нею взаємодіє.

Однак вивчення міжнародних блогерів мене втомлює та навіть трішки засмучує.

✔️ По-перше, мало хто з тих, кого я знайшла через modash.io, має гарний візуал. Я заходжу на їхню сторінку в TikTok і не розумію: хто вони, про що пишуть та чим займаються🗿

✔️ По-друге, цінники набагато вище за цінність. Одна дівчина запропонувала мені 500 доларів за просте рекламне відео без жодного монтажу при середніх переглядах в ТікТок у 10 000. Чи вартує воно того? Питання риторичне.

✔️ По-третє, не всі блогери відповідають на мої повідомлення. Більшість з них я знайшла на modash.io, зв'язалася з ними електронною поштою, і поки що лише 2 з 10 відповіли.

Я сподівалась залучити перших 5 інфлюенсерів до співпраці протягом 2 тижнів, але тепер я розумію, що це я дуже в себе повірила😁

🗣Якщо хтось із вас має досвід виходу на нові ринки, я була б дуже вдячна за пораду! Написати мені в особисті: @tori_kravchenko 💛
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/05/13 21:09:00
Back to Top
HTML Embed Code: