Telegram Web Link
💼 У світі зростає інтерес до скорочення робочого тижня. Польща, Бельгія, Ісландія, ОАЕ вже тестують або впровадили чотириденку в окремих компаніях.

Поки що статистика каже, що експеримент вдалий. Працівники встигають зробити ту ж саму роботу за менший час, рідше беруть лікарняні, менше вигорають та більш задоволені життям. Деякі компанії навіть економлять кошти, наприклад, на електроенергії чи прибиранні офісу, та легше залучають нових спеціалістів.

Однак така модель підходить не всім. Зокрема 8% компаній у Великобританії, які тестували 4-денний тиждень, вирішили від нього відмовитись. Деякі організації стикаються з проблемою перевантаження працівників у робочі дні. А такі сфери, як медицина чи логістика, вимагають постійної присутності фахівців.

А як щодо України? Попри окремі експерименти в ІТ-компаніях, запровадження такого підходу на національному рівні наразі виглядає нереалістичним. В умовах війни багато підприємств працюють у посиленому режимі, а законодавство дозволяє збільшення тривалості робочого тижня до 60 годин. На першому плані — вкладення зусиль у перемогу.

Деталі — в статті аналітикині «Вокс Україна» Марії Балицької.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
👍5
🌎 Офіційний стаж, набутий за кордоном, тепер враховуватимуть при призначенні пенсії за віком в Україні — навіть без міжнародного договору між державами. Водночас розрахунок розміру пенсії буде включати лише сплачені в Україні внески. Постанова уряду №562 має спростити вихід на пенсію для мільйонів трудових мігрантів і сприяти їх поверненню додому.

📝 Ще одна позитивна новація — набрала чинності постанова № 527 про порядки підготовки, оцінки та реалізації публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій. Це своєрідна покрокова інструкція, яка описує ключові етапи проходження публічного інвестиційного проєкту — від планування до реалізації. Це має зробити витрати з бюджету більш прозорими та ефективними. Водночас є низка викликів, наприклад, обмежений час для підготовки якісних проєктів і нестача фахівців у громадах.

Про ці та інші ініціативи, що отримали високі оцінки експертів, читайте в Індексі реформ 264.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
👍3
🇺🇦🇪🇺 Інтеграція України до ЄС буде взаємовигідною, оскільки може дати Союзу нову енергію та допомогти досягти стратегічної автономії, зазначив голова Нацбанку Андрій Пишний на IX традиційній конференції НБУ. На заході представники Єврокомісії, центробанків, українських державних установ та міжнародних організацій обговорили майбутнє фінансового сектору України й Європи.

Євроінтеграція — це «вулиця з двостороннім рухом», погодилися учасники першої дискусії «Наслідки розширення ЄС для фінансового сектору: взаємне навчання заради кращого майбутнього». Україна вже виконує своє «домашнє завдання»: приводить законодавство у відповідність до acquis communautaire, а також готується до приєднання до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Євросоюз, у свою чергу, має посилити інтеграцію фінансових ринків та переглянути регуляції, які обмежують його конкурентоспроможність.

Литовський та польський досвід показують: вступ до ЄС стимулює реформи, а країни-кандидати можуть впливати на розвиток самого Союзу. Україна вже довела свою стійкість і здатна запропонувати всебічне партнерство.

У матеріалі ми підсумували три ключові дискусії з політики, що стосуються спільного ринку ЄС, інтеграції України до Європейського Союзу та майбутнього фінансового сектору Європи. 👇

☑️ Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
👍1
📺 З 2014 року в Україні впровадили 27 реформ у сфері культури й медіа: ухвалили закони про декомунізацію, поступове обмеження використання російської мови та російськомовного продукту в публічному просторі, створили Український культурний фонд.

Але лише після 2022 року суспільство по-справжньому усвідомило, що культура — не щось другорядне, а основа національної ідентичності.

Попри це, фінансування культури залишається низьким, хоча сьогодні для цього є об’єктивні причини. А більшість коштів спрямовують на телебачення, зокрема телемарафон, що втрачає довіру.

Як виправити цей перекіс і що ще потрібно змінити, щоб захистити нашу культурну спадщину? Читайте у 15 розділі Білої книги реформ:
Українська версія
Англійська версія

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
6
🔈 Хто виграє в інформаційній війні — той, хто каже правду, чи той, хто краще маніпулює нею?

У новій книзі Пітер Померанцев розповідає історію Сефтона Делмера — майстра інформаційних спецоперацій Британії часів Другої світової. Він запускав фейкові нацистські радіостанції, розповсюджував листівки, що спонукали до дезертирства, і поширював чутки, які мали підірвати моральний дух. Його команда включала митців, письменників, шпигунів і єврейських біженців, які вдавали з себе нацистів, щоб зруйнувати ворожу пропаганду зсередини.

Це захоплива й дуже сучасна історія про силу слів, межу між правдою і вигадкою та моральні дилеми.

📖 Читайте уривок із книги «Як виграти інформаційну війну. Пропагандист, який перехитрив Гітлера» від видавництва Meridian Czernowitz на нашому сайті.

Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
3
2025/07/14 09:53:21
Back to Top
HTML Embed Code: