Telegram Web Link
Channel created
Візит Анджея Дуди до Києва і компроміси з Путіним від Макрона

🇷🇺🤜🤛🇺🇦Вже три місяці триває відкрита війна Росії проти України, в той час як в Євросоюзі немає одностайної позиції щодо нафтового ембарго та подальших відносин з Москвою.

🛑Замість того, щоб продовжувати санкційний тиск в тих сферах, котрі дозволяють РФ фінансувати війну, окремі країни-учасниці намагаються знайти компроміси з Путіним.

🇫🇷Як відомо, Емануель Макрон закликав Зеленського поступитися суверенітетом України, щоб дозволити Путіну "зберегти обличчя".

🛑Фактично Макрон сказав Зеленському зробити те, що рекомендував зробити Саркозі Грузії у 2008 році.

🇬🇪 Грузія поступилась суверенітетом, втілюючи план Медведєва-Саркозі

🇷🇺Це було сигналом для Путіна, що Європа ніяк не реагуватиме на агресивну політику Росії по відношенню до її сусідів.

‼️Через 6 років Путін напав на Україну, намагаючись створити ілюзію громадянської війни.

Що ми бачимо сьогодні?

🇺🇦👎🇪🇺Французи, попри те, що Москва вже не приховує факту агресії, хочуть допомогти Путіну "зберегти обличчя" і категорично проти вступу України до Євросоюзу.

Одночасно вони кажуть про чергове "нове об'єднання", вочевидь на зразок мертвонародженого Східного Партнерства, в яке вступить Україна.

Як бачимо, риторика офіційного Парижу мало в чому змінилась.

Так,були введені санкції, є поставки зброї і гуманітарної допомоги, але відсутня політична воля нарешті покінчити з Путіним.

Діаметрально протилежною є позиція президента Польщі

🇵🇱🤝🇺🇦Під час свого візиту до Києва президент Польщі Анджей Дуда сказав наступне:

"Україна має бути відбудована насамперед за кошти агресора, такі вимоги історичної справедливості. За кошти РФ, яка напала на Україну, яка нищить будинки, нищить українську промисловість, краде українське збіжжя, вбиває людей"

🛑В цей же час Емануель Макрон закликає світ врахувати інтереси Путіна, щоб не повторити Версалю.

"Жодна зі сторін не повинна бути принижена чи ізольована, як це сталося з Німеччиною у 1918 році", - заявив Макрон

Перед цим він і держсекретар Франції у справах Європи Клеман Бон заявляли, що для вступу України до Євросоюзу знадобиться 15-20 років.

Висновок лише один:
Франція і Німеччина, незважаючи на відкриту агресію і воєнні злочини РФ в Україні, не відмовилися від своїх спроб повернути Росію до клубу цивілізованих держав.

Коштом життів українців звичайно ж

🇷🇺Щодо РФ, то вона має бути максимально принижена, демілітаризована і поділена на незалежні держави.

🛑Висновки необхідно робити не з Версалю, а з Нюрнберга, бо саме відсутність міжнародного трибуналу над комуністами призвела до того, що сьогодні ми маємо нову війну в центрі Європи.

@ximer_a
🔥2
Українське зерно і африканський газ: як Європа може зіскочити з газової голки РФ?

🇩🇪В порівнянні до Меркель, політика нового канцлера ФРН Олафа Шольца суттєво відрізняється.

🛑На відміну від Шольца, за каденції якого, хоч і вимушено, але призупинили будівництво Північного Потоку-2, Меркель до останнього захищала даний проект.

🇪🇺⛽️На фоні нової військово-політичної кризи в Європі, країни-учасниці ЄС намагаються розпочати не лише процес диверсифікації джерел доставок енергоресурсів, але й прискорюють перехід на альтернативні джерела енергії.

Так, після нового вторгнення РФ Північний Потік-2 згорнули як проект.

🇷🇺🛢🇪🇺Згортання Nord Stream-2 не вирішило проблеми залежності Євросоюзу від російського газу, а введенню нафтового ембарго чинить спротив ряд країн.

🇭🇺Зокрема проти введення санкцій виступає Угорщина

🇩🇪🤝🇸🇳Тим не менш, Олаф Шольц в ході свого туру африканським континентом розпочав переговори з президентом Сенегалу Макі Саллом щодо видобутку газу.

⛽️🛢Президент Сенегалу заявив про готовність постачати газ до Європи, а німецький канцлер пообіцяв всебічне сприяння у вирішенні продовольчої кризи.

🇺🇦🌍В цьому сенсі Україна повинна максимально включитися в переговорний процес, щоб посприяти не лише у вирішенні світової продовольчої кризи, але й також знизити енергетичний вплив РФ на Європу.

🔺Чим більше Євросоюз диверсифікує джерела доставки енергоресурсів, тим менше Москва зможе впливати на європейську зовнішню політику.

🔺Залежність Європи від російського газу дозволяє Кремлю фінансувати війну в Україні, незважаючи на санкції.

🔺Чим більше російської нафти в Європі, тим довше російські війська зможуть вбивати українців.

Росія свідомо вивозить зерно з України, щоб штучно підтримувати продовольчу кризу в світі і здобувати важелі впливу в контексті переговорів.

🇺🇸🇧🇾На фоні цього Сполучені Штати вже розглядають послаблення санкцій проти Білорусі в обмін на транспортний коридор для українського зерна в ЄС.

‼️Серед значної частини українців таких підхід може викликати спротив.

🇧🇾🇷🇺Лукашенко є співучасником Путіна у розв'язанні війни, однак такий підхід Вашингтона дозволяє зменшити вплив Москви на Мінськ і суттєво знизити шанс росіян відкрити Україні ще один фронт.

@ximer_a
👍3🔥2
⛽️🇷🇺Чорна кров війни або чому російська нафта досі продається?

Найвагомішим джерелом доходів російського бюджету завжди були енергоносії - газ і нафта.

Про російський газ завжди багато говорять, хоча в грошовому вираженні прибутки від нафти суттєвіші. За даними Євростату, минулого року ЄС імпортував з Росії сирої нафти та нафтопродуктів на €71млрд, а газу - на €18млрд.

Ці цифри змінюються залежно від коливань цін на ринках, проте пропорції залишаються: нафта приносить удвічі більше європейських грошей, ніж газ.

💰🩸Брюссельський аналітичний центр Bruegel оцінює, що ЄС щодня платить Росії $700 млн за нафту та нафтопродукти та $400 млн - за газ.
"Це є важливим джерелом доходів для російської держави та дозволяє Кремлю фінансувати війну", - додає директор Bruegel Ґунтрам Вольфф (Guntram Wolff).

Австралія, Великобританія, Канада та Сполучені Штати наклали заборону на закупівлю російської нафти, а країни Великої сімки, включаючи Японію також долучилися до заборони.

🇪🇺ЄС досі не зміг остаточно погодити ембарго на російську нафту. Головна причина того, що ембарго нафти формально досі не запропонували, - відсутність консенсусу. Міністри закордонних справ ЄС не змогли розблокувати питання щодо запровадження нафтових санкцій проти Росії на зустрічі у Брюсселі 16 травня через спротив Угорщини. Обговорюється можливість прийняття рішення без Угорщини.

Зокрема такий варіант підтримав Міністр економіки Німеччини Роберт Габек: "Якщо президент Єврокомісії скаже, що ми робимо це 26, без Угорщини, то це шлях, який я завжди підтримуватиму". Габек додав, що Німеччина готова відмовитись від участі Угорщини в ембарго, щоб прискорити запропоновану заборону.

❗️Усі досі запроваджені торговельні санкції покривають лише до 19% імпорту Євросоюзу з РФ - цього рівня досягнуть, коли у серпні остаточно запрацює вугільне ембарго. Для порівняння, частка нафти, нафтопродуктів і газу останніми роками коливалася у межах 50-60% від усього імпорту з Росії до ЄС.

🛑 Чим довше ЄС тягне із запровадженням санкцій, тим це вигідніше Росії. В них є більше часу для пошуку інших ринків та покупців.

🇨🇳 🇮🇳 Так, Китай та Індія користуються нагодою і купують російську нафту зі значними дисконтами (з огляду на ризики). Та й в самому ЄС ряд компаній, що афілійовані до Росії продовжують купувати російську сировину через дочірні компанії (див. інфографіку).

Чи є альтернативи нафтовому ембарго?

Експерти називають дві альтернативи повному ембарго. Ідеться про встановлення порогу ціни на російські нафту та газ або ж про запровадження високих мит на них. Першу ідею активно відстоює прем'єр Італії Маріо Драгі.

Експерти вказують, що обидва варіанти дозволять скоротити той великий потік грошей, який щодня йде з ЄС до Росії за імпорт нафти та газу, але водночас і мінімізує економічні наслідки для європейських країн.

Хоча дійсно вдарити по економіці Росії та суттєво вплинути на перебіг війни може лише повне ембарго на нафту і газ одночасно.

@ximer_a
🔥1
​​Продовольча криза - російський голодний шантаж

🇺🇦🤜🤛🇷🇺
Війна в Україні не вщухає, але в західних медіа наша боротьба вже поступається темам мавп'ячої віспи, політичним дебатам та обговоренню червоної доріжки в Каннах.

🌾Звичайно, світ не стоїть на місці, але одна проблема, яка отримує невиправдано мало уваги — світова продовольча криза.

🇷🇺🪖Російська армія знищує аграрні землі бомбардуваннями, викрадає с/г техніку до своїх недорозвинених республік та вивозить ешелони зерна з України. 

Чи загрожує це нам?

Звичайно, але варто враховувати, що Україна - один з найбільших експортерів продовольства до країн Африки, Близького Сходу та Азії.

📈У 2020/21 експорт пшениці склав 17млрд метричних тонн, що робить нашу державу п'ятим за величиною експортером у світі.

Нездатна досягати своїх військових цілей через корупцію та некомпетентність, російська влада вдається до шантажу та гібридних тактик.

⛔️Одна з них - блокада українських портів що унеможливлює виконання Україною поставок продовольства.

💲📉Щодня через заблоковані порти Україна недоотримує 170млн доларів, а 400млн людей по всьому світу наближаються до межі голоду.

🌍🔥Хитке, вибухонебезпечне суспільство країн Близького Сходу та Африки, здається, лише очікує сірника у вигляді підвищення цін на основні продукти харчування (які імпортувати з України).

🛑Лише одна згадка Арабської весни наштовхує на невтішні асоціації та прогнози.

Саме "хлібні бунти" в Алжирі та Єгипті дали поштовх хвилі революційних процесів.

Чи буде влада Росії шантажувати всіх можливим голодом?

Так, але весь цивілізований світ, який наразі гуртується навколо України, повинен дати гідну відсіч і на цьому фронті.

🇬🇧Цікавим є план Британії і союзників по військовому супроводу суден, які експортують українське зерно.

🇱🇹🚂Не менш значимою є заява президента Литви Гітанаса Науседи про готовність надати свою залізничну та морську інфраструктуру для транспортування зерна.

Що дійсно може допомогти відрубати ще одну голову гідрі російських гібридних загроз, так це:

▪️Диверсифікація поставок
▪️ Дотації в аграрний сектор України
▪️Допомога у відбудові с/г промисловості
▪️Гарантії придбання українського продовольства

@ximer_a
👍3
🌐🤝Перша зустріч глав оборонних відомств понад 40 країн світу, що відбулася 26 квітня 2022 на авіабазі Рамштайн фактично засвідчила створення антипутінської коаліції, метою якої є перемога України у війні з Росією. Це нова безпекова архітектура світу після Росії чи точніше без Росії.

https://telegra.ph/Ramstein-Coalition-05-25
👍41
2025/07/10 05:33:46
Back to Top
HTML Embed Code: