Telegram Web Link
Україна – не Корея

Цей тиждень був насичений на міжнародні події, що мають вплив на перебіг війни в Україні - і візити Зеленського за кордон, і виступи Джо Байдена у Конгресі, і подальші раунди перемовин про надання новітнього озброєння Україні.

Цілком логічно, що Кремль не міг сидіти і мовчки дивитися на все це. Тож вони підготували нову ІПСО - "сценарій кореїзації України". Ця ІПСО направлена передовсім на істеблішмент та кола експертів, що впливають на громадську думку та прийняття політичних рішень у західних державах. Росія продовжує свою давню політику невизнання України як держави, і нав’язує думку про штучність та неспроможність України – Failed state.

Метою “корейської ІПСО” Кремля є спроба переконати в неможливості перемогти Росію на полі бою і сісти за стіл перемовин для укладання капітуляційної угоди на зразок Мінську-3, і звісно, припинити постачання Україні західного озброєння, яке дуже дошкуляє росіянам.

Читайте у нашому новому матеріалі подробиці цієї майже детективної історії про "корейське ІПСО" Кремля.

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/02/ukraina-ne-korea/
Війна в Україні була геополітичним відром льоду нам на голову – Александер Шалленберг, міністр закордонних справ Австрії

Російська агресія викликала неоднозначну реакцію серед європейців. Так, всі однозначно засуджують акт російської агресії та висловлюються про неприпустимість таких методів у ХХІ столітті, проте одностайності у тому як відповідати на таку поведінку Росії немає.

Австрія якраз є однією з таких країн, у яких відповідь на російську агресію не така однозначна та зрозуміла, як приміром у Великобританії. Ми багато чули про тісні зв’язки Росії та Австрії у багатьох сферах, про потужні мережі російських шпигунів у Відні та темні сторінки неформальних контактів австрійських політиків з Кремлем. Але чи означає все це, що Австрія проти України, вірніше, що вона не підтримує нас і грає на стороні ворога?

Але давайте послухаємо думку самої Австрії з перших уст. На днях вийшло інтерв’ю міністра закордонних справ Австрії Александера Шалленберга для The Washington Post (опубліковано у рубриці інформаційного бюлетеню Today’s WorldView), переклад якого ми вам пропонуємо до уваги.

@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/02/schallenberg/
Новий випускний для старих студентів і уроки для України. Як Польща очищає МЗС від випускників МГИМО?

Декомунізація в Польщі триває і тепер летять голови не лише з пам'ятників комуністичних діячів, але й також голови випускників МГИМО.

Останніх відправляють у почесне заслання з польського МЗС, тому що в очільників відомства є підстави вважати, що "світлі голови" випускників МГИМО думають не в інтересах Польщі.

Про те, чому дані чистки важливі і які уроки може винести з ситуації Україна, читайте в нашому новому матеріалі.

©️Владислав Ковальчук
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/02/poland-mgimo/
Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з серця Бахмута з бійцем ЗСУ Петром Волошенком, зроблене нашими партнерами з польської програми "Raport ze Wschodu".

П. Волошенко повідомляє, що ЗСУ успішно вибили окупантів з траси Слов'янськ - Бахмут, а чергова лобова атака рашистів закінчилася лише новими втратами і не досягла успіху.

Незважаючи на напружену ситуацію, наші бійці не лише воюють з РФ, але й знаходять час також на інформаційну боротьбу з ворогом.

@ximer_a

https://youtu.be/ndW1K7EqF0o
Долина Смерті в центрі Європи. Чи достатньо робить Захід для України?

Вже без тижня рік як Москва пішла в va banque проти всього цивілізованого світу і ні на хвилину не планує зупинятися на досягнутому. Від початку вторгнення західні союзники давали Україні три дні, а далі прогнозували падіння Києва, й відповідно самостійно розписувались у власному провалі східноєвропейської політики. Це стосується як доволі пасивної реакції США і НАТО на анексію Криму, так і їх надії на післявоєнну систему міжнародних відносин, що давно дихає на ладан.

Чомусь після краху СРСР всі зусилля були скеровані не на утворення міцної та боєздатної вісі на східному флангу НАТО, а на вкачування тон доларів з євро на побудову демократії в Росії з одночасним ігноруванням тих, хто хотів і робив всі кроки для того, щоб стати частиною вищезгаданої вісі.

©️Владислав Ковальчук
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/02/dolyna-smerti/
Війна за novus ordo mundi

21 лютого 2023 у зверненні до федеральних зборів Росії Путін оголосив про призупинення участі Росії в Договорі про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3). У своїй промові він назвав “театром абсурду” те, що США прагнуть інспектувати російські військові об’єкти в межах договору, оскільки “Сполучені Штати і НАТО прямо кажуть, що їхня мета – стратегічна поразка Росії”.

Натомість у Путіна своя стратегічна мета — зруйнувати поточний світовий порядок і встановити новий світовий порядок — novus ordo mundi. Де будуть діяти його правила і принципи. Але для цього йому потрібні партнери. Бо за законами жанру, якщо є коаліція добра (антипутінська та проукраїнська), то має бути коаліція зла.

Тож якою бачить цю коаліцію Кремль, на яких засадах він намагається її розбудувати? І навіщо там Китай?

Про смертельну коаліцію Путіна, його мрії про новий світовий порядок і українських котиків, які руйнують його підступні плани читайте далі у нашому новому матеріалі.

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/02/novus-ordo-mundi/
Невмирущість політики великих держав
Чого навчила війна в Україні про геополітичне суперництво

Рік повномасштабної війни.
Ми не лише встояли, але й продемонстрували таку незламність, що світ намагається зрозуміти як нам це вдалося.

Українська тема зараз на перших шпальтах світових ЗМІ. Найбільш впливове американське видання про міжнародну політику Foreign Affairs також не залишилося осторонь. Вони створили серію матеріалів, присвячених урокам нашої війни “Ukraine: A Year of War”.

Пропонуємо вашій увазі переклад однієї зі статей, що присвячена геополітичним урокам української війни.

🔸Чи можна було запобігти війні?
🔸Чи правильною була американська політика стосовно Росії?
🔸Чи повернення до ідеї “сфер впливу” часів Холодної війни невідворотна реальність?
🔸І найголовніше, які важливі уроки слід винести з війни, щоб запобігти новим війнам у майбутньому?

Відповіді на ці складні питання читайте у нашому перекладі.

@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/02/great-power-politics/
Інтерпол чи Кремлепол?
Як Росія використовує міжнародні організації для політики терору

Москва несе загрозу не лише Україні та своїм політичним опонентам, а й усім демократичним країнам та організаціям світу, використовуючи їхні можливості для досягнення власних цілей.
Інтерпол - організація, метою якої є боротьба із загальносвітовою злочинністю, спокійно сприймає факт того, що в їхній штаб-квартирі сидять кати ти вбивці.

Але як і чому Росії вдається використовувати такий потужний інструмент, як Інтерпол, задля втілення своїх хворобливих планів щодо знищення опонентів, особливо кавказьких активістів?

Розібралася в цьому Єлизавета Демченко разом з Алі Чаринським, головою медіа-офісу громадсько-політичного руху “Свободный Кавказ”.

©️Єлизавета Демченко
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/02/interpol/
Сила інновацій
Чому технології визначатимуть майбутнє геополітики

Інновації завжди несли перевагу. Той, в кого кращі технологій мав більше шансів на перемогу. Замість багатства природних ресурсів чи володіння певною технологією, джерело могутності країни зараз полягає в її здатності до безперервних інновацій.

Останній випуск журналу Foreign Affairs присвячено темі технологій, а особливо технологічній битві між США та Китаєм, бо саме у цьому аспекті зараз відбувається найбільше протистояння між першою й другою економіками світу. Однак увагу привертає роль України у цій битві титанів.

Російсько-українська війна в центрі уваги не лише військових і політиків, але й людей, що стоять за інноваціями. Ерік Шмідт, колишній генеральний директор Google, розмірковує над тим, яку роль інновації відіграють у сучасній війні та геополітиці загалом.

“Україна пропонує попередній перегляд майбутніх конфліктів: воєн, які будуть вести та перемагати люди та машини, працюючи разом.”

Ми уважно прочитали матеріал Шмідта і розібрали його ключові ідеї, які стануть в нагоді не лише США у боротьбі за світове лідерство, але й можуть допомогти нам перемогти більшого противника. Читайте докладніше про роль інновацій у війні майбутнього й асиметричну боротьбу в епоху штучного інтелекту.

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/03/innovation-power/
Логічна помилка Заходу

Останнім часом фокус міжнародної політики все більше зміщується до Азії. Адже саме там виріс гігант, який здатний змінити світовий порядок. Мова йде про Китай.

Після довгої мовчанки, Китай вирішив висловитися з приводу війни в Україні, запропонувавши свій мирний план. Нам він не сподобався. Але Китай не зупинився на цьому і днями китайський лідер Сі Цзіньпін відвідав Москву. Що не сподобалося нам ще більше. Китайські відвідини Кремля викликали хвилю реакцій, коментарів та доволі різких висловлювань не лише в Україні, але й в США та Європі.

Виникло багато питань: Що хоче Китай? Чи співпадає його позиція з російською? Чи Китай нам ворог?
Щоб знайти відповідь на ці запитання доведеться докопатися до кореня проблеми — зрозуміти як думають китайці, як вони приймають рішення і чому Захід часто хибно їх розуміє.

Отже, читайте наш короткий екскурс в глибини китайської душі, а заразом і короткий урок психології народів 😉

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/03/lohichna-pomylka-zakhodu/
XIMERA pinned Deleted message
Інтермаріум і повоєнна Європа. Чи отримає Росія другий шанс?

Нова Холодна Війна з НАТО і протистояння США та Росії на території України, має всі шанси перейти у фазу війни гарячої. Ця теза може звучати в дусі російської пропаганди, однак геополітичне протистояння між США та РФ на території України дійсно має місце.

Це не Росія воює із Заходом, а США і НАТО протистоять розширенню території війни, озброюючи Україну і підтримуючи її фінансово-економічну систему на плаву.

Подальша дезінтеграція РФ несе великі загрози. Громадянська війна в Росії на тлі зростання кількості ПВК автоматично означає появу купи польових командирів, які подібно до талібів, будуть мати владу, що може спиратися на фундамент терору й насильства, а не міжнародного права. Із цієї точки зору, Навальний є компромісним варіантом для Заходу.

Однак, така опція точно поза інтересами України, Польщі та країн Балтії. Фактично відбудеться воскресіння старої системи. Навальному не вдасться очистити російську політичну систему від представників старого режиму. Ба більше, багатьох із них доведеться включити до складу власного уряду.

Про те, в чому полягають інтереси Інтермаріуму за цих обставин розмірковує у своєму новому матеріалі Владислав Ковальчук.

©️Владислав Ковальчук
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/04/intermarium-postwar-euro/
Кордони дна або нова глибоководна війна

Що ви знаєте про морські глибини? Окрім загальновідомого факту, що ми про них знаємо менше, ніж про космос. А там є багато цікавого. На морському дні розгортаються інтриги, яким могли б позаздрити сценаристи "Гри престолів".

Океан приховує в собі фантастичний потенціал: кількість корисних копалин у глибоководних шарах навіть за попередніми скромними оцінками перевищує родовища на суходолі. Ресурсів вистачить на багато років видобутку.

І ось тут починається найцікавіше. Хто буде добувати ці корисні копалини і на яких умовах?

Головні гравці у цій глибоководній грі ті самі, що й на суходолі: Китай, США, Європа та, сюрприз, Росія. А головний регулятор - ООН. Та сама ООН, яка нічого не може вдіяти з росіянами й та сама ООН, в Радбезі якої РФ зараз головує.

Про Росію, дно і санкції читайте у нашому великому глибоководному розслідуванні.

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/04/kordony-dna/
Z-Дірлевангер і фантомний біль війни

Ми відбудуємо міста і приберемо тіла з вулиць, але уламки снарядів, постріли та шматки тіл залишать глибокі шрами у пам’яті всіх. Війна триває майже 10 років і на сьогоднішній день уже підросло покоління тих, кого виховували й продовжують виховувати в ненависті до власної нації та держави. Йдеться не про бойові дії, а про те, що відбуватиметься вже після них, тобто про правосуддя перехідного періоду.

На жаль, правосуддя перехідного періоду сповнене як пастками, так і дилемами. Бо часто доводиться надавати воєнним злочинцям притулок, враховувати пом’якшувальні обставини і навіть амністувати.

Після закінчення Другої світової війни колишній член СС, німецький бізнесмен Ганс Мартін Шлеєр спокійно жив у ФРН і був членом Християнсько-Демократичного Союзу, очолюваного Конрадом Аденауером, аж поки не було викрадено і вбито бойовиками Фракції Червоної Армії у 1977. Таких діячів, які відкупляться, або ж почнуть активно співпрацювати зі слідством і здавати своїх спільників, ми зустрінемо ще дуже багато.

Про екс-вбивць, жертв пропаганди, колаборантів та про те, що спільного у рашистів та нацистів читайте у новому нашому матеріалі.

©️Владислав Ковальчук
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/04/dirlewanger/
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
А що по Азії???🇰🇷🇯🇵🇦🇺🇵🇰🇨🇳

🤔До недавнього часу Україна трималася осторонь Азії та взагалі не звертала увагу на ті процеси, які відбуваються у регіоні.

🧐Основну інформацію про події на цій частині земної кулі можна було дізнатися лише з руснявих тг-каналів. А тому існує потреба негайного збільшення україномовного контенту на дану тематику.

Тому рекомендуємо підписатися на канал наших друзів

😎Головна мета "Пхеньянської Правди" – познайомити українців з політичним життям країн Індо-Тихоокеанського регіону, де зосереджено один з центрів геополітичної діяльності основних акторів системи міжнародних відносин.

🤩Настав час відкрити для себе нові горизонти міжнародної політики. Навіть у цей не легкий для нашої нації час.

➡️ПІДПИСАТИСЯ

Слава Україні!🇺🇦
Друзі, як і обіцяли, виставляємо звіт за підсумками збору.

Завдяки Вашим зусиллям ми змогли закрити ще одну потребу хлопців з ССО.

Машина вже прибула на місце призначення і працює на перемогу, яка, завдяки Вашій небайдужості та підтримці, з кожним днем стає ближче.

Слава Україні! 💛🩵
​​Мить історії
28 червня 1996 року Україна нарешті отримала свою Конституцію незалежної держави. Ключова подія державотворення. Попри всі пристрасті, що вирували навколо процесу прийняття, результат був досягнутий. Сповнені оптимізму та сподівань, що ось тепер наша молода держава почне жити краще і все написане справдиться.

Десятиліття після прийняття Основного Закону ми сприймали його як належне, без усвідомлення того, що там написано. Міняли та переписували на догоду політичним потребам. Це були просто слова на папері. Хоч і дуже красиві.

24 лютого 2022 показало, що найкращі конвенції та декларації прав людини є лише фікцією, якщо їх автори не готові відстоювати проголошені цінності зі зброєю в руках.

Ціну слів ми почали розуміти лише тоді, коли почали платити за них кров'ю.
Сьогодні Україна - це територія війни і хоче цього суспільство чи ні, але рано чи пізно вона торкнеться кожного. Це війна за втілення написанного у життя.

"...усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями" ми воюємо за кожну статтю та кожну крапку Конституції.
Ми воюємо за суверенну і незалежну, демократичну, соціальну, правову державу.
За те, щоб наш суверенітет поширювався на всю її територію і за те, щоб територія України в межах існуючого кордону була цілісною і недоторканною.
Ми воюємо за Людину, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку.

Ми воюємо за цінності, за життя. Сьогодні ми захищаємо Конституцію, щоб завтра Конституція захистила нас у Новій Незалежній Україні.

@ximer_a
500 днів війни

Окрім ювілею Головкома, пана Валерія Залужного (з чим ми його щиро вітаємо і бажаємо перемоги 🥳), сьогодні ще одна кругла дата — 500 днів повномасштабної війни.

Спробували проаналізувати події останніх місяців і підбити певні підсумки.

Загалом цей період пройшов під знаком підготовки контрнаступу — до нього готувалися, про нього багато говорили, ще більше намагалися не сказати.

Ще однією ключовою подією став підрив Каховської ГЕС. Який не лише став величезною техногенною катастрофою та екоцидом, але й показав відсутність червоних ліній у Кремля. Вони здатні на все, навіть, на те, що ми не можемо уявити.

Проте в болотяному царстві все не так до ладу — ми стали свідками гастролей їхнього придворного "бунту".
Дякуємо за шоу, але поп-корн ще лишився, чому ж ви так швидко закінчили? 🍿🤡

Проблеми у ворогів, звісно, тішать, але й у нас всередині їх теж вистачає. Корупція й зрадники нікуди не зникли і з ними треба щось робити.

Про це та інше, читайте докладніше у нашому ювілейному довгочиті — 500 днів, якими вони були?

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a

https://ximera.com.ua/2023/07/500-dniv/
2025/07/07 10:26:01
Back to Top
HTML Embed Code: