Telegram Web Link
«Чи замінить ШІ розробників?» 👇

Генеральний директор GitHub в інтерв’ю каже, що навіть з розвитком ШІ: «попит на розробників програмного забезпечення переважатиме пропозицію».

Розробники вже зараз можуть працювати продуктивніше за допомогою чогось на зразок GPT-4/Code Interpreter.

Це в теорії означає, що роботу, яку виконувало 10-ть людей, зможе робити команда з 7-ми, і так далі, в залежності від розвитку/якості ШІ та окремих продуктів.

Це потенційно може призвести до тимчасового зниження попиту на junior розробників. Збільшення попиту на prompt engineers. Збільшення рівня діджиталізації (через швидкість, доступність, та відносне зменшення ціни), відповідно збільшення попиту на людей, які її будуть впроваджувати/підтримувати/контролювати.

Тобто виглядає, що єдина реальна заміна може бути в контексті: розробники які навчились круто юзати ШІ, на тих розробників, які цього не зробили.

Ваші думки?

*GitHub — один з найбільших вебсервісів для спільної розробки програмного забезпечення.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Друзі, якщо маєте у своєму нетворку людей з компаній з фінансової індустрії/Fintech, буду дуже вдячний, якщо скинете їм це відео та зробите інтро на [email protected].

Ми допомагаємо швидко та якісно тестувати ідеї та розробляти нові продукти/напрями.

Це дуже допоможе нам залучати нових клієнтів і відповідно мати змогу максимально допомагати силам оборони України.
Радий повідомити, що нещодавно доєднався до Forbes Technology Council.

Приємно стати частиною цієї глобальної спільноти та ділитись досвідом «Kindgeek».

Крім того, це дає змогу публікувати деякі свої думки та досвід на цьому сайті. Тому від сьогодні зможете їх почитати не лише тут чи інших соціальних мережах. 🙂
Коротка історія Педді Косгрейва (CEO найбільшої ІТ конференції Європи Web Summit), та його коментарів про Ізраїль:

Декілька днів він критикував західну підтримку Ізраїлю після атак ХАМАС, назвавши дії Ізраїлю терористичними.

Це викликало неабиякий негативний резонанс: десятки інвесторів та підприємців публічно почали засуджувати конференцію, відмовлятись від участі, та закликати до бойкоту.

Як результат: Intel та Siemens відмовилися від участі у конференції, деякі інші великі компанії теж поставили під питання партнерські контракти.

Пізніше під тиском (інвесторів та своєї ж команди) Косгрейв опублікував вибачення, де декілька раз апелював до слів Ентоні Блінкен.. і пішов у відставку з позиції СЕО.

З цікаво, це те, що минулого року у списку спікерів на «WebSummit» були проросійські спікери: Макс Блюменталь (заперечував обстріл лікарні у Маріуполі), і Ноам Чомскі та Аарон Мейт (поширювали пропаганду Москви). Українська спільнота забила на сполох і виступи Блюменталя і Мейта скасували, а Чомскі долучився онлайн.

Не буде висновків окрім одного:

Минулого року ми тиснули над зміною адженди для проросійських спікерів, які говорили набагато жахливіші дурниці ніж те, що твітнув Педді Косгрейв @paddycosgrave. Але, якщо відверто: резонанс був в рази меншим.

Як показали події: Україна та наші сили оборони багато у чому кращі за всі нахвалені армії та спецслужби світу. Проте нам усім слід ще попрацювати над тим, щоб мати таке ж потужне лобі у світі, як у цьому випадку в Ізраїлю. Це робота для усіх хто в Україні та поза її межами, для дипломатів, діаспори, технологічних підприємців та усіх українців. І це системна робота, потрібна стратегія та постійна комунікація.

Бо через тиск забрати двох спікерів і одного перенести онлайн: це ок, але через тиск змусити піти з посади своєї компанії, одної з найуспішніших конференцій у світі: це все ж таки інше.
П'ять безкоштовних курсів про AI 📚👇:

1. Introduction to Artificial Intelligence.

2. What Is Generative AI?

3. Generative AI: The Evolution of Thoughtful Online Search.

4. Ethics in the Age of Generative AI.

5. Streamlining Your Work with Microsoft Bing Chat.

P.S — безкоштовний доступ надається на місяць часу, за який можна пройти курс, якщо не встигаєте: можете купити.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Багато не американців, перебувають в реальному шоці коли вперше в США зіштовхуються з їх феноменом/культурою «чайових».

Якщо коротко, то чайові ти «винен» за все: таксі,  заправки, кава з собою, ресторани, готелі, будь-який сервіс.

Ну тобто, я одного разу в Берклі купляв собі чай на заправці: процес повністю автоматичний, (ти береш стаканчик, як у нас на «Окко» і автомат готує тобі напій) окрім моменту, що касир вводить суму оплати на терміналі, і перед тим, як ти платиш ціну за чай: з'являється опції % чайових, які тобі пропонують додати: 10% 15% 25%. І часто, ти в моменті черги, не встигаєш розібратись, як скіпнути ці чайові, бо ця кнопка грамотно захована, і ти змушений платити чайові за те, що сам собі приготував чай.

Історія, як на Манхеттені таксист послав мого друга нах.. за те, що той не розібрався з вищеописаним процесом та терміналом оплати, і випадково залишив йому 11 центів чайових, це взагалі з розряду фантастики.


В ресторанах це взагалі окремий рівень. Якщо платиш 10% і менше, то ну.. повертатись туди не бажано. На чеку можуть ручкою обвести текст, що «ми наполегливо рекомендуємо залишати 30% чайових».


Інколи складається враження, що за те, що ти просто вийшов на вулицю, до тебе може хтось підійти і
попросити чайові.

Впевнений, що ті хто був в США, розуміють про що я. Зрештою ті хто там починає жити, з часом звикають до цього та інтегруються в систему. До того моменту: це постійно викликає, здивування. :)

Так от, до чого я, мені здається, що я знайшов відео, яке хоч трохи описує цей феномен та логіку. Людина з доставки відмовляється віддавати оплачені покупки покупцю без чайових. ☝️
1. Вчора був «OpenAI DevDay», і новини звідти: фактично «вбили/підписали вирок» багатьом АІ стартапам, які будували свій бізнес на 3rd party.

2. Минулого тижня вийшла моя стаття на Forbes про кейс нашого досвіду файн тюнінгу GPT для Fintech Customer Support:
www.forbes.com;👈

3. Якщо у вас та вашої компанії є завдання/ідеї по АІ, звертайтесь до нас, ми будемо раді допомогти: https://kindgeek.com/ai_assistant. 👈
Виходить, що першу роботу, яку АІ забрав в людини, була робота Сема Альтмана.


P.S
— поки весь світ обговорює цю новину. Я радію та пишаюсь нашою новою нагородою: «Kindgeek recognised as a 2023 Global Award winner for Fintech Software Development Services».
На заході нові хвилі лейофіф у великих компаніях.

Ось деякі з анонсованих звільнень👇:


- Citigroup 7000 працівників;
- TikTok (ByteDance) планує скоротити 1000 робочих місць у сфері ігор;
- Robinhood до 7% працівників;
- Goldman Sachs 4000 працівників;
- Farmers Insurance 11% of працівників;
- Charles Schwab до 6% усіх працівників;
- Wells Fargo 5% працівників;
- Ally Financial до 5% працівників;
- Morgan Stanley до 4% працівників;
- Bank of Nova Scotia 3% працівників;
- RBC 1-2% працівників;
- KPMG замороження перегляду зарплат для 12 000 співробітників у Великобританії;
- Volkswagen планує скоротити тисячі робочих місць;
- PwC скорочує 2% працівників в Канаді;
- Lion Electric звільнить 10% працівників;
- Lloyds Banking над звільненням звільненням 2500 працівників у рамках плану скорочення витрат.

Це означає, що проблеми з економікою продовжуються. Грошей на ринку менше, гроші дорогі. Інвестиційні бюджети, або маленькі, або заморожені, що напряму впливає на сервісний ІТ бізнес в Україні.

Тому, якщо працюєте в ньому, беріть це до уваги. Поки особливих сигналів, що у «2024 році буде краще»: немає. А це означає, що для того, щоб досягати тих же результатів, що у, наприклад 2020 році - потрібно докладати мінімум X5 зусиль. Конкуренція росте. Це стосується усіх. Тому не зволікайте: покращуйте свої технічні скіли, працюйте над англійською, шукайте свої конкуретні переваги, допомагайте своїм компаніям боротись за клієнтів.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
«Google» зарелізив «Gemini» — хтось каже, що це один з найбільших релізів AI продукту після ChatGPT.

За багатьма заявленими можливостями, «Gemini» виглядає краще за GPT-4. Деталі на відео. Проте ChatGPT дав платним користувачам доступ до Turbo, тому навряд там буде відчутна якась різниця.

Хоча, це точно створює конкуренцію на ринку, і буде стимулювати OpenAI рухатись швидше, що не є погано.

«Gemini», «Bison», «Bard», «Vertex», «Palm» - вгадайте, що це?

Так, це назви різних АІ продуктів від «Google», над якими працюють різні внутрішні команди, які часто мають схожий функціонал, і які, як виглядає, не комунікують між собою.

Я не знаю, як це працює і побудовано в «Google», але цей мультибрендовий зоопарк схожих продуктів, а також те, як «Google» вміє з часом «прибивати» власні проєкти та ініціативи і лякає розробників (та користувачів) будувати свої апки та бізнес на цих «Google» side проєктах.

Ваші думки?
Знову заговорили про безпеку даних в соціальних мережах та месенджерах. Це безперечно важливо, але слід пам'ятати, що у більшості випадків: це залежить від вас (те, які свої дані ви добровільно завантажуєте та передаєте). Бо прикладів витоку даних вистачає, і про них не слід забувати.

Ось 5-ть прикладів великих витоків даних у соціальних мережах:

1. Twitter (2016 і 2018 роки): В 2016 році було злито понад 32 мільйони облікових записів Twitter. У 2018 році через помилку у коді Twitter паролі користувачів відображались у вигляді звичайного тексту.

2. Instagram (2019 рік): Персональна інформація приблизно 49 мільйонів користувачів (в тому числі: інфлуєнсерів, селебреті та брендів) Instagram була викрадена через незахищені сервери маркетингової компанії підрядника.

3. Facebook (різні інциденти): У вересні 2018 року внаслідок використання помилок у коді Facebook було вкрадено від 50 до 90 мільйонів облікових записів.
- У березні 2019 року виявлено, що до 600 мільйонів паролів Facebook зберігалися у файлах звичайного тексту.
- У квітні 2019 року на публічному сервері було знайдено записи 540 мільйонів користувачів Facebook.
- Скандал із Cambridge Analytica у березні 2018 року торкнувся понад 87 мільйонів користувачів.
- У червні 2013 року через помилку було викрито особисті дані 6 мільйонів користувачів Facebook.

4. LinkedIn: У 2012 році LinkedIn зазнав масштабного витоку даних, який спочатку вважалось що мова про 6,5 мільйонів облікових записів. Проте в 2016 році виявилося, що насправді цифра була значно більшою: близько 167 мільйонів аккаунтів .

5. Myspace: Myspace пережив один з найбільших витоків даних в історії. У 2016 році було повідомлено, що хакер виставив на продаж деталі приблизно 360 мільйонів аккаунтів Myspace.

Я не шукав, але підозрюю, що всю персональну інформацію з вищеописаних витоків, якщо постаратись досі можна знайти/купити в інтернеті. Ну, або ті кому вона була потрібна, її купили ще тоді.
Атаки на Київстар та Monobank нагадують про важливість Cybersecurity. Якщо хочете розібратись та подбати про свою кібербезпеку, будь ласка: зібрав вам багато БЕЗКОШТОВНИХ матеріалів та курсів на цю тему 📚🎓:

Cybersecurity Certifications from Homeland Security & CISA (Cyber & Infrastructure Security Agency of United States):


- Cyber Essentials;
- Cloud Security;
- Securing Internet Accessible Systems;
- Fundamentals of Cyber Risk Management;
- Cloud Computing Security;
- Cyber Supply Chain Risk Management for the Public;
- Introduction to Cyber Intelligence.

Безкоштовні + платні (потрібна реєстрація):
- Introduction to IT and Cybersecurity;
- Introduction to Cybersecurity;
- Introduction to Cybersecurity;
- SANS Cyber Aces;
- Introduction to Cybersecurity.

+ Курси по Network/Web/Mobile/Cloud Security (1 місяць безкоштовний):

- Network Security;
- Web Security;
- Mobile Security;
- Cloud Security.
Новий реліз «Midjourney V6»
вразив багатьох користувачів.


Фактично це новий рівень реалізму у generative AI. Ну і серйозний виклик для фотографів та дизайнерів.

Альфа-версія доступна для тестування через Discord.
Всіх з Різдвом!

Дякуємо силам оборони України, що воно настало! 🇺🇦

Світла, добра, сили! ❤️
Вчора затвердили документ, який реально стосується кожного в Україні:

«Національна стратегія доходів до 2030 року».

Після прочитання у мене змішані думки. Мʼяко кажучи.

В той час коли країні потрібна максимальна економічна лібералізація, пропонується ж навпаки: збільшення контролю та ролі державних служб в бізнесі/економіці.

З таким підходом ризикуємо опинитися в ситуації, коли особливо не стане, що контролювати.

Хто читав, ваші думки?
Найкраще рішення, яке ви прийняли в 2023 році?
2024/05/21 10:51:35
Back to Top
HTML Embed Code: