Telegram Web Link
⚕️ Як звільнитись із війська за станом здоров’я?

Під час війни питання звільнення з військової служби актуальне, особливо для тих, чий стан здоров’я погіршився внаслідок бойових дій або інших обставин. Закон дозволяє звільнення, але для цього потрібні певні підстави та правильно оформлені документи.

☝🏻 Наші юристи розробили для вас пояснення, як звільнятися за станом здоров'я та які документи для цього потрібні. Дивіться в картках.

Ми підготували цю інформацію, щоб зекономити ваш час. Тут усе зібрано в одному місці: підстави, формулювання, перелік документів. Нічого зайвого, лише практика.

📌 Зберігайте собі, щоб не губити. І передавайте тим, для кого ця інформація може бути важливою.
Військові, що втратили зір, можуть навчатися орієнтуванню та мобільності в закладах охорони здоров’я

Постановою Кабміну від 15 квітня 2025 р. № 448 затверджено Порядок доступу деяких фахівців до надання допомоги Захисникам України. Це стосується спеціалістів, які сприяють адаптації і розвитку навичок просторового орієнтування та мобільності людей, що втратили зір.

🔹 Відтепер послуги таких спеціалістів можуть отримати ті, хто проходить стаціонарну реабілітацію.

Такі фахівці беруть участь у мультидисциплінарних командах та використовують ресурси закладів охорони здоров’я для ефективної реабілітації. Їхні рекомендації щодо організації простору для пацієнтів, які втратили зір, мають враховуватися під час лікування.

🔸 Новий порядок поширюється на:

• учасників бойових дій, визначених у Законі України «Про статус ветеранів війни»;
• осіб з інвалідністю внаслідок війни;
• осіб з особливими заслугами перед Батьківщиною;
• інших демобілізованих;
• військовослужбовців;
• членів сімей вищезазначених осіб;
• членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
• членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
• членів сімей зниклих безвісти під час військової служби.

Також лікарі та соцпрацівники мають інформувати пацієнтів про можливість отримати від фахівця із супроводу ветеранів комплексну допомогу, зокрема сприяння в наданні правової, соціальної, психологічної допомоги, публічних (електронних публічних), соціальних, медичних, реабілітаційних, освітніх та інших послуг, допомоги в оформленні документів щодо забезпечення житлом, земельними ділянками, з питань зайнятості, зокрема отримання грантової підтримки на розвиток підприємницьких ініціатив, допомогу з питань участі в спортивних змаганнях, у заходах з фізкультурно-спортивної реабілітації.

⚖️ Виникли запитання? Зверніться на гарячу лінію “Юридичної сотні”. Наші юристи допоможуть вам у разі порушення ваших прав.
▪️ Звільнення з військової служби після повернення з полону: що потрібно знати

Після повернення з полону військовослужбовець може звільнитися зі служби, якщо не виявив бажання її продовжувати. Це стосується військових, які проходять службу за контрактом, мобілізацією або призовом офіцерського складу.

📋 Перелік документів, необхідних для звільнення, знаходиться на доданих зображеннях.

☝🏻 Важливо: у разі звільнення після повернення з полону не надається додаткова відпустка тривалістю 90 днів.

⚖️ Якщо ви або ваші близькі потребують допомоги в підготовці документів, звертайтеся до “Юридичної сотні”. Наші юристи надають безоплатні консультації. Ми працюємо для вас.
⛪️ Чи можна відмовитися від мобілізації через релігійні переконання? Кейс Верховного Суду

У законодавстві мирного часу є норма, яка дозволяє альтернативну службу через релігійні переконання, що не дозволяють тримати в руках зброю. Зараз також виникають ситуації, коли громадяни відмовляються від мобілізації, тому що релігійні переконання суперечать військовій службі. 

Верховний Суд України розглянув один з таких кейсів та ухвалив рішення у справі № 573/406/24 від 15.04.2025.

☝🏻 Інформацію про суть кейсу та рішення Верховного Суду України ви знайдете на доданих зображеннях.

↗️ Поширюйте цей допис, аби знати свої права.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Щиро вдячні Новій пошті за допомогу! Разом з вами ми можемо підтримувати сили оборони України, швидко й оперативно доставляючи найнеобхідніше 🇺🇦

🔗 Електронна версія пам'ятки доступна на нашому сайті за посиланням.
▫️ Звільнення з військової служби за віком: що потрібно знати

Досягнення граничного віку — одна з підстав для звільнення військовослужбовців у період дії воєнного стану.

👉🏻 Деталі щодо граничного віку та процедури звільнення з військової служби після його досягнення ви знайдете на доданих зображеннях.

🔻 Важливо: можна залишитися на службі й після досягнення граничного віку, якщо є бажання та підстави.

⚖️ Потрібна консультація щодо процедури звільнення або продовження служби після 60 чи 65 років? Звертайтеся до “Юридичної сотні”— наші юристи готові допомогти.
Як звільненому з полону цивільному отримати відстрочку від мобілізації?

​Цивільні, які перебували в російському полоні, мають право на відстрочку від мобілізації.

🔹 Як її отримати?

Для оформлення відстрочки необхідно подати до ТЦК та СП виписку з Єдиного реєстру осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

🗓 Відстрочка надається на строк дії законних підстав, але не більше ніж на термін мобілізації, встановлений указом Президента. Якщо мобілізація триває, відстрочка продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких людина втрачає законні підстави на відстрочку. ​

↗️ Поділіться цим дописом, аби якомога більше людей дізналися про свої права!
📄 Контракт закінчився — можна звільнитися: що потрібно знати військовослужбовцям

Контракт укладали вже під час воєнного стану? Тоді після завершення строку контракту ви маєте право звільнитися з військової служби, навіть попри дію воєнного стану та мобілізацію.

Це важлива норма, яка стосується всіх контрактів, укладених після 24 лютого 2022 року.

☝🏻 Як звільнитися після завершення строку контракту: покроково розповідається у каруселі.

📌 Поширюйте та зберігайте цей пост, а якщо у вас виникли запитання щодо процедури звільнення або підготовки документів — звертайтеся до Юридичної сотні. Наші юристи нададуть безоплатну консультацію та допоможуть розібратися у всіх деталях.
Зміни щодо мобілізації: що вам потрібно знати?

Кабмін вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Зокрема, додали норму про те, що в разі вручення повістки на бланку (тобто в паперовому вигляді) відомості про це вносяться до Реєстру “Оберіг”.

✴️ Детальну інформацію про зміни, що стосуються строку дії наданої відстрочки, проходження ВЛК військовозобов’язаними, а також про зміни в переліку документів, які підтверджують право на відстрочку, ви знайдете на доданих зображеннях нижче.

📌 Зберігайте цю інформацію, щоб мати всі актуальні оновлення під рукою, а також знати свої права та обов'язки. Користуйтеся на здоров'я!

І пам'ятайте, якщо вам потрібна правова допомога, гаряча лінія "Юридичної сотні" завжди поруч ⚖️
2025/07/01 22:08:38
Back to Top
HTML Embed Code: