Telegram Web Link
​​Паспорт громадянина України, протермінований у період воєнного стану, залишається дійсним

Паспорти-книжки зразка 1994 року з невклеєним фото при досягненні власником 25-річного чи 45-річного віку та ID-картки, термін діїї яких минув під час воєнного стану, продовжують діяти в якості посвідчення особи.

Документи підлягатимуть обміну у 30-денний термін після закінчення/скасування воєнного стану в країні.
​​Українці у Польщі у 2023 році: що зміниться

▶️ Аби уникнути нецільових виплат тимчасово переселеним українцям, у Польщі прийняли поправки до Спеціального закону «Про допомогу громадянам України у зв'язку із збройним конфліктом на території цієї держави». 

Отже, що зміниться для наших співгромадян, вимушених перебувати на території сусідньої держави, ховаючись від війни?

Українці, що в'їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, мають оформити номер PESEL – цифрову посвідку для ідентифікації особистості.

Довідка про тимчасовий захист, згідно поправки, надасть власникові право багаторазового перетину кордону без візи.

З 1 лютого 2023 року українці, перебуваючи у Польщі більше 120 днів, зобов'язані будуть оплачувати 50% вартості житла (не дорожче 40 злотих за особу на добу).

З 1 травня 2023 року, перебувачи у Польщі довше 180 днів, українці мають сплачувати 75% витрат на проживання (60 злотих з особи у день).

Нововведення не стосуватимуться вразливих категорій: вагітних, інвалідів, осіб з малими дітьми (до року), багатодітних родин, пенсіонерів та людей у фінансовій скруті.
​​Хочеш сфотографувати – спитай дозволу

▶️ З'явився законопроект 8153, у разі прийняття якого журналістів, телеоператорів, фотографів, блогерів під час публічної зйомки зобов'яжуть повідомляти непублічних осіб про те, що вони можуть потрапити у кадр, та отримувати дозвіл від потенційних випадкових статистів на це.

Парламентарі свтерджують, що жорстке регламентування у сфері захисту даних громадян необхідне для подальшої євроінтеграції України.
​​Роз'яснення Верховного суду України щодо оскарження повісток

▶️ Ситуація: Верховний суд розглянув касаційну скаргу позивача, який намагався оскаржити у судах першої та апеляційної інстанцій зобов'язання прибути до пункту збору, відповідно до врученої повістки.

Місцевий та апеляційний суди відмовили позивачеві у розгляді цієї справи, пославшись на те, що вона не підлягає їх юрисдикції.

▶️ Висновок ВС: Верховний суд, розглянувши справу, залишив рішення попередніх судів без змін. Пояснення ж надав таке: повістка до військкомату оскаржена бути не може, бо є лише засобом оповіщення особи про виконання нею військового обов'язку, згідно до чинного законодавства.
​​90-денна відпустка вимушеного переселенця закінчилася. Що далі?

▶️ Ситуація: у зв'язку з російською військовою агресією пані Наталка вимушена була виїхати за кордон. Згідно до чинного законодавства вона отримала від працедавця 90 днів відпустки.
Думала, що за цей час війна закінчиться й вона зможе повернутися до роботи. Але не так сталося, як гадалося. У рідне місто повертатися ще небезпечно, ні про яку дистанційну роботу мова не ведеться. а період майже тримісячної відпустки спливає.

▶️ Що робити: погодити з роботодавцем інші варіанти відпустки без збереження заробітної плати.

1. Згідно до Закону 2136 ( ч. 3 ст. 12) на період дії воєнного стану, тривалість обмежена воєнним станом.
2. Згідно до Кодексу закону про працю (ч. 4 ст. 84) та Закону «Про відпустки» (ч. 3 ст. 26) на період карантину, постановою КМУ від 19.08.2022 р. №928 тривалість дії карантину продовжено до 31.12.2022.
3. Закон «Про відпустки» (ч. 1 ст. 26) за згодою сторін за сімейними обставинами або з інших причин тривалістю до 15 календарних днів на рік.

Як варіант – призупинення дії трудового договору на період воєнного стану.
​​Для ВПО тепер буде так: грошова допомога+ продовольча підтримка

▶️ Отже: Кабмін змінив порядок забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання в умовах воєнного стану. 

Тепер право на отримання харчового набору з продуктів тривалого зберігання матимуть й ті внутрішньо переміщені особи, що мають право на отримання грошової допомоги з держбюджету або від міжнародних організацій.

Зміни мають розширити коло отримувачів безкоштовних харчів та покращити забезпечення людей, які потребують допомоги.
​​Горить-палає...

Інформація потребує перевірки, проте не можу стриматися, щоб не поділитися. Є відчуття, що це таки правда...

Повідомляють, що у порту Астрахані хтось палив (в сенсі– курив), у результаті чого зайнявся й згорів корабель з партією запчастин до іранських дронів.

Виявляється, що у рашку "мопеди" доставляли у розібраному вигляді, й складали вже на місці, мов конструктор.

Що тут скажеш? Куріння у деяких випадках корисне.
💙💛Херсон💙💛

Сьогодні, мабуть, можна трішечки шампанського...
Не можу більше нічого написати – ридаю.
Нехай кожен наш тиждень стартує саме так!

Продовжуємо актуальну тему Херсона, який насолоджується обіймами з Україною.
Й починаємо актуальну кінбурнську тему: сміливі хлопці на катерах насолоджуються світанком. Українським! 💙💛
​​Про підвищення пенсій у грудні 2022

3 1 грудня цього року відбудеться збільшення мінімальних та максімальних пенсійних виплат.

На багато сподіватися не варто: і мінімальна , й максімальна пенсія зростуть на 60 гривень. У сумі мінімальна становитиме 2093 гривень, а максимальна – 20 930 гривень.

Начебто додають однаково, а результат самі бачите...

▶️ Тепер про надбавку

Її отримають три категорії пенсіонерів:
▪️ отримувачі мінімальної пенсії (наприклад ті, що мають недостатній страховий стаж);
▪️ отримувачі максимальної пенсії;
▪️ ті, хто має великий страховий стаж (за кожен рік роботи понад норму пенсію збільшать на 1 відсоток).
​​Віддалена робота та вимкнення електроенергії: нюанси оплати

▶️ Ситуація: людина працює дистанційно, у її районі вимикають світло на декілька годин й вона не встигає виконати потрібний обсяг роботи.

Чи оплатять їй у такому випадку цей трудовий день? Й чи може працівник у режимі віялових та аварійних відключень розраховувати на зарплату у повному обсязі?

▶️ Роботодавець повинен сприймати відключення електроенергії як форс-мажор, що відбувається не з вини працівника.

І – так– в обставинах форс-мажору він зобов'язаний оплачувати працю згідно до КЗпП.

Або роботодавець оплачує години вимушеного простою працівника під часвимкнень чи його перебування в укритті, або забезпечує працівника альтернативним джерелом електроенергії (акумулятором, ноутбуком з батареєю, яка не розряджається тривалий час, генератором).

▶️ Проблема в тому, що не всі працедавці мають змогу надати своїм працівникам пристрої для вироблення електроенергії, а через невиконання роботи працівниками несуть збитки.

Вирішити цю проблему можна, підписавши додаткову угоду про тимчасовий ненормований робочий день, або домовитися з працівником, що той виконуватиме свої функції у період, коли не вимикають світло.
Інформація неперевірена, але приємна: пишуть, що російську делегацію на чолі лавровим виперли з G-20.
А це ось прилетіла дуже сумна новина. Скрін з якогось бєлгородського пабліка
2024/05/18 13:17:30
Back to Top
HTML Embed Code: