Telegram Web Link
Як ветерани, ветеранки та їхні родини можуть безоплатно здобути освіту або пройти перепідготовку

Мінветеранів компенсує освітні послуги для ветеранів, ветеранкок та членів їхніх родин. Це важливий етап підтримки на шляху адаптації до цивільного життя.

Які можливості доступні:

професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації;
здобуття нової спеціальності на базі наявного рівня освіти;
навчання в магістратурі (за наявності бакалаврського ступеня).

Максимальна вартість навчання, яку компенсує держава, — до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 45 420 грн).

Хто може скористатися:
• ветерани й ветеранки війни;
• члени їхніх родин (дружина/чоловік, неповнолітні діти, діти-студенти до 23 років);
• особи з особливими заслугами перед Україною та члени їхніх сімей;
• родини загиблих (померлих) Захисників і Захисниць.

Як скористатися програмою:

1️⃣ Обрати навчальний заклад.
2️⃣ Подати заяву до структурного підрозділу з питань ветеранської політики за місцем проживання.
3️⃣ Пройти профорієнтацію та отримати направлення на навчання.
4️⃣ Підписати тристоронній договір (підрозділ — заклад освіти — ветеран або член родини).

Що робить структурний підрозділ:
• приймає та перевіряє документи;
• реєструє заяву;
• видає направлення на навчання;
• укладає договір про професійну адаптацію.

Контакти для довідок:
063 035 54 68
[email protected]

#ПолітикаГероїв #поважай_та_дій
У Запоріжжі ветеранам допомагають проходити медогляди без черг

У Запоріжжі діє проєкт, завдяки якому ветерани можуть проходити медогляди без черг та отримувати необхідне лікування.

Фахівці Центру допомоги ветеранам організовують для Захисників і Захисниць:
• запис до лікарів та на обстеження без черг;
• консультації вузьких спеціалістів;
• направлення на реабілітаційне лікування;
• допомогу з оформленням необхідних документів.

Це спрощує доступ до медичних послуг, дозволяє своєчасно виявляти проблеми зі здоров’ям та проходити відновлення після служби.
У Запоріжжі річка Мокра Московка вкрилася шаром темної речовини. Місцеві жителі помітили це 6 травня в районі Павло-Кічкасу.

За попередньою інформацією, до водойми потрапили нафтопродукти. На місце виїхали працівники ДСНС, екоінспекції та поліції. Спеціалісти взяли проби води для аналізу.

Попередньо відомо, що для ліквідації забруднення планують встановити бонові загородження, аби локалізувати пляму та запобігти подальшому розповсюдженню. Після цього проведуть збір і утилізацію нафтопродуктів.

Обставини події та винуватців наразі встановлюють.
Понад 1600 врятованих життів — результат роботи підземного шпиталю, збудованого «Сталевим фронтом» Ріната Ахметова у співпраці з Командуванням Медичних сил ЗСУ. Комплекс площею 500 м² розміщений на великій глибині та складається з шести металевих капсул-криївок.

У шпиталі працюють досвідчені медики, облаштовані реанімаційне та хірургічне відділення. Для безпеки — автономна система живлення та власний комплекс РЕБ. Вартість проєкту разом з обладнанням — понад 20 млн грн, усе передано військовим безкоштовно.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ще одна школа в місті готова до початку навчального процесу на 90%. Наразі тривають роботи з монтажу вентиляційних мереж, систем аварійного оповіщення та протипожежної безпеки, встановлення освітлення, укладання лінолеуму та завершення внутрішнього оздоблення.

Об’єкт — «підземна школа», розрахована на навчання до 1000 дітей у дві зміни. Освітній простір облаштовано відповідно до сучасних стандартів безпеки та комфорту.
Ветерани та ветеранки можуть отримати безоплатне лікування зору завдяки проєкту “Повернемо зір Захисникам та Захисницям України”. Ініціатива реалізується за підтримки компанії Bayer Ukraine, благодійного фонду «Підтримую добрі справи» та клінік Мікрохірургії ока Василя Шевчика.

У межах проєкту передано 200 флаконів інноваційного препарату для лікування діабетичного макулярного набряку та вікової макулярної дегенерації сітківки. Це серйозні порушення зору, які можуть призводити до його втрати.

Допомога включає безкоштовне лікування впродовж року: від 6 до 12 ін’єкцій препарату в кожне око, а надалі — підтримуючу терапію (1 ін’єкція кожні 4 місяці).

Скористатися програмою можуть ветерани та ветеранки із відповідними медичними показаннями. Діючі військовослужбовці наразі не підпадають під дію програми.

Записатися на обстеження та лікування можна за адресами:
• Київ: вулиця Кільцева, 5Б, +38 0462 90 90 90
• Чернігів: проспект Перемоги, 119А, +38 0462 90 90 90
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Запоріжжя продовжує відновлювати житлову інфраструктуру після ворожих обстрілів.

У центрі міста триває відбудова багатоповерхового будинку на проспекті Соборному, який був частково зруйнований у жовтні 2023 року внаслідок ракетного удару С-300.

На об’єкті виконано такі роботи:
• відновлено монолітний каркас будівлі;
• частково відбудовано фасад та покрівлю;
• встановлено нові вікна та балконні блоки у більшості пошкоджених квартир.

Наразі:
• у 21 квартирі розпочато внутрішні опоряджувальні роботи;
• триває зведення зовнішніх стін з газобетонних блоків;
• проводиться монтаж водостічної системи.

Роботи виконуються за графіком, завершення відбудови заплановано на кінець літа.
У Запоріжжі триває видача гуманітарної допомоги від польської асоціації Eratra для внутрішньо переміщених осіб, сімей з дітьми та людей віком від 65 років. Отримати допомогу можна лише після заповнення онлайн-анкети.

Доступні варіанти допомоги (на вибір один з чотирьох):
• продуктовий набір;
• гігієнічний набір;
• кіддібокс (іграшка, канцтовари, матеріали для творчості);
• набір речей для побуту (ковдра, подушки, каструля, пательня).

Зареєструватися можна за посиланням: https://forms.gle/xgZ3f5Gyw34bgBpR7
Актуальні списки отримувачів публікуватимуть у телеграм-каналі партнера: https://www.tg-me.com/+EBcK-P765lIxZDhi
В Україні запроваджують новий підхід до планування відновлення — країну умовно поділять на 9 макрорегіонів. Це не адміністративна реформа, області залишаються, як є. Макрорегіони створюють для ефективнішої роботи з міжнародними партнерами та швидшого залучення коштів на відбудову.

Дніпропетровщина увійде до макрорегіону №3 разом із Запорізькою областю. З огляду на те, що понад 70% території Запорізької області нині тимчасово окуповано, всі ключові функції — координаційні, логістичні, гуманітарні та відновлювальні — фактично зосередяться на Дніпропетровщині.

Це чергове підтвердження статусу області як головного опорного регіону сходу. Тут працюють гуманітарні маршрути, реалізуються проєкти допомоги, переїхали сотні тисяч людей і підприємств. Дніпропетровщина братиме на себе відповідальність за безпекові, відбудовчі та соціальні ініціативи не лише на власній території, а й для сусідніх громад.

Для людей та громад це означає більше шансів залучити міжнародні кошти на відбудову інфраструктури, шкіл, лікарень, доріг, підтримку бізнесу й допомогу переселенцям. Макрорегіони — це новий інструмент, який дасть реальні ресурси та можливості тим регіонам, які тримають тил і приймають основний тягар війни.
У Запоріжжі триває облаштування безбар’єрного міського простору. Зокрема, встановлюють сучасні наземні пішохідні переходи, адаптовані для маломобільних людей.

За інформацією Департаменту муніципального управління, працівники КП “ЕЛУАШ” облаштовують переходи із заниженим бортовим каменем та тактильними плитками для орієнтування людей із вадами зору. Такі елементи створюють більш комфортні та доступні умови пересування для всіх категорій містян.
В Запоріжжі на базі перинатального центру відкрито відділення репродуктології.

Тепер оновлене відділення медико-генетичного консультування та планування сім’ї працює в одному місці, де пацієнти можуть проходити всі етапи — від планування вагітності до пологів.

Запорізький обласний центр репродукції людини працює з 1991 року, за цей час завдяки фахівцям народилося близько 12 тисяч дітей. Наразі Центр репродуктології починає новий етап розвитку на базі перинатального центру.
Отримання комплексу адміністративних послуг для ветеранів та ветеранок у ЦНАПах

У 1784 центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах) ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати комплекс адміністративних послуг за принципом “єдиного вікна”.

У такому форматі можливо одночасно оформити як ветеранські, так і загальні послуги — отримати витяг про місце реєстрації, ID-картку, зареєструвати шлюб, народження дитини чи бізнес.

З 2025 року в ЦНАПах також доступні цифрові сервіси:
• отримання витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни;
• подання електронної заяви на встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни;
• подання заяви на статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Для забезпечення якісного надання цих послуг розроблені методичні рекомендації, затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України. Вони є основою для роботи адміністраторів ЦНАПів у сфері ветеранської політики.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У Запоріжжі ветерани можуть безоплатно відвідувати тренування з настільного тенісу.

Ветерани та ветеранки мають можливість безоплатно займатися настільним тенісом під керівництвом тренерів Федерації настільного тенісу Запорізької області. Ці заняття входять до програми спортивних тренувань для ветеранів війни та членів їхніх родин.

Наразі тренування проходять на трьох локаціях міста. Це адаптивні заняття, розроблені спеціально для людей із бойовим досвідом чи травмами.

Уже сформовано ветеранську команду, яка готується до участі у змаганнях з настільного тенісу. Один із турнірних етапів запланований на літо в Полтаві, а фінал відбудеться в Києві.
У Запоріжжі завершують роботи з розчистки русла річки Мокра Московка. Наразі виконано понад 90% запланованого обсягу.

Очищення триває на ділянці від вулиці Макаренка до вулиці Авраменка — це майже 3 кілометри. З русла вже прибрали понад 27 тисяч кубометрів намулу та сміття, розчистили майже 20 тисяч квадратних метрів берегової зони.

Проєкт реалізують за кошти державного та місцевого бюджетів у межах програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра. Його мета — поліпшити екологічний стан водойми, попередити підтоплення та захистити прилеглі території від руйнувань.

Завершити всі роботи планують до кінця травня.

За інформацією Суспільне Запоріжжя
Підбили підсумки допомоги Запорізькому фронту за тиждень.

17 підрозділів Сил оборони отримали техніку на 20 мільйонів гривень. Зокрема передали:
• 140 дронів FPV, DJI, Autel, Matrice та авіаційні комплекси;
• понад 120 акумуляторів для дронів;
• понад 70 засобів радіоелектронної боротьби;
• більше ніж 10 500 засобів для дистанційного мінування;
• понад 50 приладів живлення, звʼязку та оргтехніки.

У облвійськадміністрації коментують: що допомогу формували разом із громадами області, а оборонний фонд продовжує працювати для забезпечення передової всім необхідним.
Цікаве у Запоріжжі: вовк на вулицях міста

У Запоріжжі стався незвичний випадок — вовк утік із приватного вольєра та гуляв містом. Тварину помітили на території приватного сектору, а згодом спільними зусиллями місцевих жителів та правоохоронців її вдалося спіймати й повернути власниці.

Як повідомили в поліції, загрози для людей не було. Власниця запевнила, що тварина утримується у належних умовах і має всі необхідні дозвільні документи на утримання дикої тварини. Подія викликала жваве обговорення серед містян і нагадала про відповідальність, яку передбачає догляд за дикими тваринами у приватних умовах.
У Запоріжжі готуються до відкриття п’ятої «підземної» школи. Будівельники завершують благоустрій території, батьки та вчителі монтують меблі. Діти вже уявляють майбутні уроки та зустрічі з друзями. Новий безпечний навчальний простір відкриється в Заводському районі. Це буде п’ята така школа в місті та сьома в області.

У цьому ліцеї навчаються 850 дітей, із яких 600 нині в Запоріжжі.
2025/07/06 11:59:18
Back to Top
HTML Embed Code: