Telegram Web Link
Платформа «Пульс», створена для збирання зворотного зв’язку від підприємців щодо взаємодії з державними органами, зафіксувала понад 60 тисяч оцінок. Найбільше скарг стосуються Державної податкової служби України — на неї припадає 2 518 негативних відгуків, повідомляє Міністерство економіки.
Підприємці з усіх регіонів країни масово скаржаться на податкову як на найбільший бар’єр для ведення бізнесу. Серед найпоширеніших проблем:
• високий рівень податкового навантаження;
• блокування податкових накладних;
• непередбачувані та непрозорі дії податкових органів;
• надмірний адміністративний тиск;
• бюрократія та гальмування взаємодії з державою.
Також у топі проблем — нестабільність внутрішнього ринку, зумовлена війною, що лише посилює ефект від фіскального тиску.
Серед органів влади, які найчастіше згадуються у негативному контексті:
• Державна податкова служба України — 2 518 згадок
• Міністерство фінансів — 833
• Правоохоронні органи — 265
• Міністерство економіки — 125
Найактивнішими регіонами за кількістю оцінок стали Київ (11 218), Дніпропетровська область (5 350), Київська (4 725), Львівська (3 973) та Харківська (3 944).
Сімейний бізнес держслужби: ексголова податкової Сумщини Хотенко декларує мільйони через сина-підприємця
 
Колишня голова управління ДПС Сумської області Олена Хотенко, яка втратила посаду через проблеми з прозорістю статків, подала декларацію як інспекторка Сумського відділу податків і зборів з фізичних осіб, де вказала, що має сина з мільйонними статками.
Про це стало відомо з аналізу її декларації за 2024 рік.
Олена Хотенко зареєстрована у місті Рівне, але фактично проживає у Києві. У декларації вона вказує, що продовжує обіймати посаду, хоча в реальності не з’являється на роботі. Її сім’я офіційно складається з одного члена — сина Миколи Хотенка, який, судячи з декларації, став ключовою фінансовою силою родини. Нагадаємо, що жінка приховує свого співмешканця Олександра Артем’єва, на якого оформлена значна кількість її майна. Нерухомість Олени Хотенко вражає різноманітністю та масштабами. У її власності є нежитлове приміщення у Рівному площею 270,4 кв.м, придбане у 2019 році за 2,78 млн гривень. Також вона володіє земельною ділянкою у селі Вереси Житомирської області площею 20 тис. кв.м, купленою у 2017 році за 48 тис. гривень.
У 2022 році Олена стала власницею двох квартир: одна у Рівному (37,7 кв.м за 50 тисяч гривень), де Микола має право безоплатного користування, а інша — у Києві (45,7 кв.м за 100 тисяч гривень). Того ж року вона придбала ще одне нежитлове приміщення у Рівному площею 18,3 кв.м за 100 тисяч гривень.
У 2023 році до її активів додався житловий будинок у селі Боянівка Рівненської області площею 491,9 кв.м, який вона придбала у спільну часткову власність (50% належать їй, 50% — Наталії Кирильчук) за 30 тис. гривень, а також земельна ділянка у тому ж селі площею 2,5 тис. кв.м за 10 тисяч гривень.
 
У гаражі Олени — Lexus NX 200 (2021), придбаний у 2021 році за 1,2 млн гривень. Крім того, її син Микола має право безкоштовного користування Mercedes-Benz GLE 580 (2019), вартістю 1,2 млн гривень, який належить громадянці Людмилі Тімофеєнко. Ці автомобілі підкреслюють розкішний спосіб життя сім’ї, що контрастує з офіційною зарплатою держслужбовця.
Найбільше увагу привертають доходи та активи Миколи Хотенка. За 2024 рік він заробив 5,63 млн гривень від підприємницької діяльності, а також отримав 9 тис. гривень зарплати від ТОВ «Аутстаф-Консалт-Сервіс» — компанії, де він є 100% власником та бенефіціаром.
Для порівняння, Олена заробила 76 тис. гривень на державній службі, що виглядає скромно на тлі мільйонних доходів сина.
Микола також володіє готівкою у розмірі 2,2 млн гривень, 20 тис. доларів та 20 тис. євро, а його корпоративні права у ТОВ «Аутстаф-Консалт-Сервіс», набуті у серпні 2024 року, оцінені у 326 тис. гривень. Цікаво, що Олена також отримала зарплату від цієї компанії у розмірі 17 тис. гривень, а також 320 тис. гривень від сина як дохід від відчуження цінних паперів, що свідчить про фінансову взаємодію між матір’ю та сином. Сама Олена заробила 4,3 млн гривень від підприємницької діяльності, 149 тис. гривень страхових виплат від ПрАТ «Граве Україна Страхування Життя». Загалом дохід родини сягнув 10,5 млн гривень. Грошові активи Олени включають 1,7 млн гривень готівкою, 40 тис. доларів.
Фінансові зобов’язання Олени додають інтриги. Вона має позику від Людмили Тімофеєнко (та сама власниця Mercedes-Benz) у розмірі 2,8 млн гривень, з яких 1,2 млн погашено. Також у 2021 році вона взяла кредит в "Ощадбанку" на 645 тис. гривень, який повністю погасила, сплативши 35 тис. гривень відсотків. Ще один кредит - у "ПриватБанку" - на 390 тис. гривень, взятий у 2023 році, частково погашений (31 тисяча 16 гривень), залишок — 359 тисяч 181 гривня.
Хотенко також володіє торговельною маркою RIVNE ONLINE, зареєстрованою у 2021 році, що може бути пов’язана з її підприємницькою діяльністю. Вона уклала кілька правочинів у 2024 році, зокрема погасила частину позики та уклала додаткову угоду до договору позики від 2018 року з Тімофеєнко.
Середні оклади працівників у різних мережах автозаправних станцій відрізняються у 7,6 раза. Це вказує, що принаймні частина власників АЗС продовжує ухилятися від сплати податків і доплачує співробітникам «у конверті».Про це свідчить аналіз сплати податків майже 50 найбільшими мережами АЗС у 2024 році, пише директор консалтингового агентства «А-95» Сергій Куюн у своїй колонці для «БізнесЦензора».
«2024 року різниця між мінімальними й максимальним окладами (сума на руки плюс 18% ПДФО) становила 7,6 раза – від 4 201 до 30 902 грн на місяць», – вказує Куюн.Зокрема, найбільші оклади працівників декларує азербайджанська Socar, а також українська мережа ОККО. Найменші офіційні оклади співробітників вказують одеська мережа Petromol (4 201 грн/міс.
) та Мotto (7 439 грн/міс.).«Найбільш же одіозним персонажем в «офісі великих неплатників» завжди була мережа «БРСМ», яка ще у третьому кварталі 2024 року мала середні оклади менші за 10 тис. грн на місяць. Але завдяки вимушеному підняттю окладів наприкінці року покращила середньорічний результат до 12 022 грн», – пише Куюн.
При цьому трохи більш як 20% мереж ТОП-50 за рік збільшили оклади на 80-150%, що може бути пов'язано зі зміною вимог для бронювання співробітників, зауважує експерт.«Проте третина ТОП-50 станом на кінець 2024 залишалась з окладами 15 тис. грн. Хтось ще вірить, що на 12 тис. грн, які начебто отримує на руки ця людина після відрахування ПДФО, можна прожити місяць?
Тому це відверта податкова «оптимізація», й відсутність позиції Державної податкової служби з цього питання відверто дивує», – наголошує Куюн.Експерт зауважує, що мінімальні офіційні оклади свідчать, що персоналу цих мереж АЗС доплачують у «конвертах». Для цього бізнес може вдаватися до непрозорих схем, наприклад, зі зменшення прибутку і, відповідно, податку з нього.
«Наприклад, як показують розрахунки, власнику мережі Мotto 2024 року знадобилось 230 млн грн готівки, щоб втримувати ринкові зарплати персоналу. Ще більше – понад 500 млн грн – групі «Приват» Ігоря Коломойського, яка володіє найбільшою в країні мережею АЗС («Авіас», ANP тощо). Чемпіоном же є вже згадана «БРСМ» – понад 650 млн грн», – наводить він підрахунки Консалтингової групи «А-95».
На його думку, виправити цю ситуацію за поточних умов може лише прискіплива увага Державної податкової служби до таких схем.«Безумовно, виходом могло б стати підняття офіційного рівня мінімальних зарплат на державному рівні, але оскільки до цього показника прив’язано багато розрахунків штрафів, пенсія, інших доплат, бюджет країни цього наразі не вивезе.
Отже, цю роботу має зробити податкова, варіантів немає. «Конверти» мають піти», – підсумував Куюн.


Сергей Куюн продолжает топить всех , кто не «ОККО».
Прізвище Сокура зникло з переліку помічників Гетманцева, який розміщений на сайті Верховної Ради

Наприкінці лютого ушасте чмо зареєстрував ФОП і вирішив зайнятися підприємництвом.
Буде видмивати кошти, які спіздив в податковій.
Підрядники державної Укрпошти продовжують дивувати

2 приватні компанії виграли тендери Укрпошти у 2025 році на транспортні послуги. Втім, у компаніях офіційно працюють по 2 і 3 людини. З 2022 року ТОВ "Транс Стар" та ТОВ "Юнайтед Транспорт Сервіс" мають надати послуги Укрпошті вже на 646 млн грн.

Державна компанія дедалі частіше залучає приватні фірми до перевезень вантажів і посилок. 11 квітня 2025 року Укрпошта уклала угоду з ТОВ "Транс Стар" на 69 млн 998 тис. 880 грн (у т.ч. ПДВ 20%) за результатом тендеру. За ці гроші компанія надасть послуги транспортного експедирування (організації перевезень вантажів) вантажними мікроавтобусами, автомобілями вантажопідйомністю 3-5 т, 10 т та 18 т і більше. Загалом потрібно буде проїхати 1,84 млн км до кінця 2025 року в межах Чернігівської, Черкаської, Житомирської, Київської областей. 
8 квітня з ТОВ "Транс Стар" уклали угоду на 26 млн 499 тис. 780 грн (з ПДВ). Тут потрібно перевезення сумарно на 685 000 км до кінця 2025 року по Вінницькій, Кіровоградській, Миколаївській,Одеській, Херсонській (крім тимчасово окупованих територій), Хмельницькій, Чернівецькій областях. 
ТОВ "Транс Стар" - один з найбільших підрядників державної Укрпошти, співпрацює з нею щонайменше з 2021 року. За весь з цією компанією Укрпошта уклала угоди на транспортні послуги на понад 511,7 млн грн. Та от найцікавіше, що у цій компанії, згідно з офіційною інформацією, працює всього 3 людини.
У компанії немає ані своїх автомобілів, ані власної нерухомості. Справа в тому, що вона орендує 54 вантажівки та мікроавтобуси з водіями у різних ФОП та ТОВ. Останні й беруть на роботу необхідних Укрпошті людей, які отримують посвідчення від "Транс Стар" та заповнюють накладні. При цьому компанія не залучає субпідрядників.
Згідно з даними аналітичної системи YouContol, ТОВ "Транс Стар" засновано у 2017 році у Харкові. Власник та директор Артем Мухоян, також заступницею директора працює Ганна Мухоян.
Крім Укрпошти, компанія надає послуги і приватним компаніям. У 2018 році працювала для Фабрики краси та чистоти Pirana (3,06 млн грн) та мережі магазинів EVA (4,47 млн грн). Серед замовників послуг були державні Турбоатом, Інститут модернізації змісту освіти, Національний академічний драмтеатр ім. І. Франка, Луганський обласний муздрамтеатр - усього на 2,75 млн грн.

Ще одна компанія заробляє на аутсорсінгу. Це ТОВ "Юнайтед Транспорт Сервіс". 23 січня 2025 року з цією компанією Укрпошта уклала угоду на послуги транспортного експедирування на 58 млн 799 тис. 640 грн (з ПДВ). Йдеться про перевезення вантажів на 1,53 млн км Волинською, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Рівненською, Тернопільською областями протягом 2025 року.
На відміну від угоди з "Транс Стар", тут Укрпошта також передбачила заїзд автомобілів у пункти обміну (по 38-42 грн за кожен раз). У листопаді 2024 року з ТОВ "ЮТС" вже уклали угоду на організацію перевезень на цей рік на 80,9 млн грн на 2 млн км. 
У цій компанії працює 2 людини. А в якості субпідрядників залучать фірми, які мають і автомобілі і водіїв: ТОВ "Легіт Транс" з Волині, ТОВ "РВ ДАФ" з Рівного, ТОВ "Алімакс-Груп" зі Львова, ФОП Віктор Поліщук з Києва. 
ТОВ "ЮТС" заснували у Києві у 2021 році. Директор та власник - Ілля Горбатенко. З аналогічних угод до того, що потрібно Укрпошті, "ЮТС" надавала послуги для ТОВ "Автомув" та ТОВ "С-Ф" ИВА" - по 1 млн грн. Крім Укрпошти, компанія не має значних державних замовників - надала дрібні послуги на 200 тис. грн.
В інших компаніях, яких залучає державна Укрпошта, ситуація дещо відмінна: у ПП "Роял Транс Компані" 6 співробітників, але 30 власних транспортних засобів та 4 у користуванні. У ТОВ "Автолайн Одеса" 32 співробітники, 40 транспортних засобів у власності та 7 у користуванні. У ТОВ "Кіт-Карго" 24 співробітники, 45 власних транспортних засобів і 6 у використанні.

Нагадуємо, Укрпошта заплатить понад 258 млн грн за електроенергію компанії "Енергетично-інвестиційна група", власник якої очолює релігійну громаду Вірменської апостольської церкви на Закарпатті.
Також компанія витратить 291,16 млн грн на доставку вантажів у країни Європи та звідти - замовлення здійснює фірма колишнього оперативника поліції. У той же час комунальне підприємство міської ради Дніпра "Дніпроводоканал" заплатить 944 млн грн за електроенергію фірмі, співвласником якої є режисер серіалу "Слуга народу" Олексій Кірющенко.
Інтернет-провайдер WestNetwork з міста Полонне, що на Хмельгниччині, в суді довів неправоту Державної податкової служби щодо заборони роботи на спрощеній системі оподаткування.
Дон Кихот
Інтернет-провайдер WestNetwork з міста Полонне, що на Хмельгниччині, в суді довів неправоту Державної податкової служби щодо заборони роботи на спрощеній системі оподаткування.
И это уже не первое решение суда в пользу предприятий.

Провайдер телеком-послуг ТОВ «Теленавігатор» также успешно обжаловал решение ДПС у Днепропетровской области про исключение его из реестра плательщиков единого налога.

Решения уже есть в реестре, кому интересно.

Присылайте примеры своих успешных кейсов по обжалованию решений налоговой .

@Don_Kihot_message_bot
В деклараціях посадовців Полтавщини НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на понад 79 млн грн.
Під час перевірок декларацій у 16 посадовців Полтавщини виявили ознаки необґрунтованих активів та незаконного збагачення на кількадесят мільйонів гривень.
З початку 2024 року НАЗК розпочало 40 повних перевірок декларацій, поданих посадовцями з Полтавщини. Завершили аналіз 29 з них. У 16 з 29 перевірених декларацій виявили порушення: 
• ознаки необґрунтованості активів сукупно на понад 16 млн грн; 
• ознаки незаконного збагачення на понад 79 млн грн;
• внесення недостовірних даних на понад 141 млн грн.
Работники налоговой Харьковской области систематически негодуют на низкие надбавки к заработной плате.

Советуем обращаться с этим вопросом к своим непосредственным руководителям. Ведь когда в область приезжал Кравченко и на совещании поднял этот вопрос, все присутствующие хором ответили, что все заебись и всех устраивает.

Ешьте теперь(
Каждый шестой фискальный чек в сети "Ябко" та Yabluka оказался поддельным.
Это было установлено в результате фактических проверок сетей налоговой службой.

Однако мы настаиваем, что помимо не выдачи чеков покупателю или выдачи поддельных чеков основным вопросом ухода от налогообложения остается черный импорт реализуемой продукции.

Сумма ущерба колоссальная.
Так плановая реализация на 2025 , заявленная указанными сетями 2,5 млрд грн. , но это плановая, белая, официальная. Размер теневого Выборга оценивается экспертами в 40 раз!!!! Больше! На уровне 1 млрд долларов! Можно легко посчитать сколько теряет бюджет при ввозе указанной продукции без платежей на таможне!

Кто покупает продукцию в данных сетях, присылайте фото чеков. Будем проверять их подлинность!

@Don_Kihot_message_bot
Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)".
Таке рішення Кабмін ухвалив на засіданні у п'ятницю, 18 квітня,

Цей законопроєкт передбачає створення реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб, яким адмініструватиме Державна податкова служба (ДПС).
Серед іншого, законопроєкт також визначає:
перелік субʼєктів, які надсилатимуть до ДПС інформацію про рахунки та індивідуальні банківські сейфи фізичних осіб;
перелік користувачів, які користуються інформацією цього реєстру у порядку спеціального доступу або електронної взаємодії між реєстрами;
створення реєстру кінцевих бенефіціарних власників трастів або інших подібних правових утворень, який також адмініструватиме ДПС;
запровадження механізму верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників трастів;
введення поняття викривача у сфері запобігання та протидії та затвердження його правового статусу;
удосконалення застосування режиму санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірних відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структури власності юридичної особи.
Попросим Сергея Куюна прокомментировать обвинения группы ОККО в схематозе, надувании оборотов, выведении денег в офшоры, торговле белорусским топливом?
Журналисты ищут логику в действиях алкоголика Гетьманцева))
Бесполезный труд, он же идиот.
Кабмин опубликовал основные нормы законопроекта по
которому налоговая получает доступ к счетам и банковским ячейкам украинцев.

Правительство заявляет, что в реестр мониторинга не будут передаваться сведения о движении средств по счетам граждан и содержании банковских сейфов.

В то же время Кабмин предлагает начать подвергать финансовому мониторингу доверительных владельцев трастов и торговцев культурными ценностями, которые проводят операции через "свободные порты", если сумма превышает 400 тысяч грн.

Основные нормы законопроекта - на скриншотах.
2025/07/03 12:07:27
Back to Top
HTML Embed Code: