Telegram Web Link
У парламенті ведеться дискусія щодо зменшення податків на ринку оренди житла для виведення сектору з тіні.
 
Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
«Цьогоріч стартував проєкт надання вимушеним переселенцям субсидій на оренду житла. Вже зараз ми можемо проаналізувати статистику, і виявляється, що вона не є позитивною - орендодавці не дуже активно пропонують житло ВПО», - зазначила Шуляк.
За її словами, головна причина повільного впровадження субсидій - відсутність реформ на ринку орендних відносин у сфері житла.
Депутат зауважила, що сьогодні орендодавець, якщо зареєструє офіційний договір з орендарем, як того вимагає законодавство, має заплатити 23% від суми оренди: 18% податку на доходи фізичних осіб і 5% військового збору.
Шуляк повідомила, що сьогодні у парламенті ведеться активна дискусія із залученням профільних міністерств та експертної спільноти, щоб знайти баланс між наповненням бюджету та стимулюванням розвитку ринку оренди житла. До розробки можливих змін залучені представники комітету податкової політики, фахового середовища та міжнародних організацій, які допомагають формувати житлову політику. Головне питання - зменшення податків для орендодавців.
«Це допоможе вивести з тіні ринок орендного житла. Від цього виграють орендодавці, тому що в них будуть офіційні договори та доходи, а з цим набагато простіше жити. А також виграє держава, адже вона отримає податкові надходження для реалізації різноманітних програм», - резюмувала депутат.
Як повідомлялося, за даними Державної податкової служби, торік громадяни задекларували до сплати 16 млн грн податків від здачі майна в оренду.
Із 29 січня в Україні запроваджено інструмент «субсидія для оренди житла для ВПО». Вона надаватиметься лише за наявності офіційного договору оренди.
Экс-глава налоговой Роман Насиров мобилизовался в ВСУ, не смотря на наличие у него троих детей и законную отсрочку.
Комитет рекомендовал принять законопроекты об оценке эффективности работы налоговиков и таможенников
Оценка работы налоговиков не будет зависеть только от собранных налогов, а внешнюю оценку работы таможенников будут проводить с участием иностранных экспертов.
Комитет Верховной Рады по вопросам налоговой политики рекомендовал принять законопроекты 12359 и12360 о внесении изменений в Налоговый и Таможенный кодексы относительно оценки эффективности и результативности деятельности налоговых и таможенных органов в первом чтении.
Законопроектами предлагается ввести оценку эффективности и результативности деятельности налоговых и таможенных органов с целью повышения прозрачности и подотчетности этих органов, оптимизации процессов принятия управленческих решений и устранения недостатков в их работе.
 
Как отметил председатель Комитета Даниил Гетманцев, такая оценка будет проводиться на основании ключевых показателей эффективности (KPI), которые определит Минфин и которые будут публиковаться на официальных веб-сайтах Государственной налоговой службы (ГНС) и Государственной таможенной службы.
Ранее Даниил Гетманцев и соавторы подчеркивали, что существующий способ измерения эффективности деятельности налоговых органов через увеличение объемов поступлений в бюджет не соответствует современной практике и методологии оценки эффективности налоговых органов в развитых странах мира.
По результатам оценки ГНС и Государственная таможенная служба будут составлять отчеты, которые подлежат обнародованию на веб-сайтах этих органов.
Проектом по установлению KPI для налоговой службы предлагается:
• определение понятия «ключевой показатель деятельности налоговых органов» (KPI) и установление требований к KPI;
• определение понятия «налоговый разрыв» (tax gap) и введение ежегодного расчета и обнародования этого показателя;
• введение рекомендованной МВФ классификации KPI для ГНС на стратегические (сроком более одного года) и операционные (ежегодные);
• установление взаимосвязи между индивидуальной оценкой служебной деятельности должностного лица и оценкой деятельности ГНС;
• урегулирование порядка ежеквартального обнародования информации о выполнении KPI для ГНС;
• первым отчетным периодом для оценки эффективности и результативности деятельности налоговых органов должен стать 2025 год, а с целью учета лучших международных практик (TADAT) и рекомендаций международных организаций (МВФ, ОЭСР) проектом закона предлагается перечень рекомендованных KPI для ГНС.
 
Проектом по установлению KPI для таможенной службы предлагается:
• определить виды оценки – внутренняя (проводится Государственной таможенной службой на основании KPI, разработанных Минфином) и внешняя (проводится независимыми экспертами, определяемыми Кабинетом Министров Украины по предложениям международных и иностранных организаций);
• определить, что внутренней оценке подлежат следующие направления деятельности таможни:
• создание благоприятных условий для облегчения торговли и развития конкуренции;
• администрирование таможенных платежей;
• защита общества, общественного здоровья и безопасности окружающей среды, а также борьба с незаконным перемещением наркотических средств и оружия;
• организационное развитие деятельности таможенных органов;
• Минфину рекомендуется учесть механизм измерения эффективности деятельности таможенных администраций (WCO Performance Measurement Mechanism), разработанный Всемирной таможенной организацией, при определении KPI для таможни.

Даню снова лихорадит .
Інвестори тікають з України: податковий експеримент Гетманцева коштує мільярдів 

За перші два місяці 2025 року притік прямих іноземних інвестицій в Україну склав лише 351 мільйон доларів США. Це в 3,3 рази менше, ніж за той самий період 2024 року. Мінус 811 мільйонів доларів – і це не статистична похибка, а дзвінкий ляпас для економічної політики держави.

Що ж сталося? У проміжку між січнем-лютим 2024-го і початком 2025-го Верховна Рада, з подачі голови фінансового комітету Данила Гетманцева, ухвалила законопроєкт №11416-д. Під гаслами "податкової справедливості" було запроваджено нові правила оподаткування, які значно ускладнили ведення бізнесу в Україні. Особливо – для іноземних компаній, які вже не перший рік працюють в умовах війни, нестабільного ринку і непрогнозованої регуляторики. 
Результат не змусив себе чекати: іноземний бізнес масово став на паузу, деякі гравці — вийшли з ринку зовсім. В Україні дедалі частіше лунає фраза: "ніхто не хоче бути общипаним гусаком" – тобто жертвою фіскального експерименту, де держава бачить у підприємцеві лише джерело доїльного ресурсу, а не партнера у відбудові країни.

Попри очевидний зв’язок між новими податковими правилами та зменшенням інвестицій, сам Данило Гетманцев продовжує заперечувати причинно-наслідкові зв’язки. У публічному просторі його риторика – незмінна: "боротьба з ухиленням", "справедлива система", "вирівнювання податкового поля". Але за цими красивими словами приховується неприваблива реальність: інвестори не бажають ризикувати в юрисдикції, де податкові правила можуть змінитися за одну ніч і де політики ігнорують економічну логіку.
Це вже не перший випадок, коли дії Комітету з питань фінансів прямо шкодять економіці. І щоразу – без жодної відповідальності. Чи зміниться щось цього разу? Сумнівно. Адже в умовах, коли політична доцільність домінує над економічним глуздом, фіскальний тиск видається за реформу, а відтік капіталу – за тимчасову турбулентність.
А тим часом держава, що прагне відновлення, залишається без грошей. Бо інвестиції – це не лише про цифри. Це про довіру. А вона – як і капітал – тікає туди, де стабільність і передбачуваність. І точно не туди, де тебе сприймають як гусака, якого можна общипати до кістки.
Як повідомив керівник головного підрозділу детективів БЕБ Олександр Ткачук, задля підвищення рівня комунікації, якості моніторингу й оперативного реагування на факти нелегального обігу контрафактних товарів в бюро запровадять контакт-центр із питань захисту інтелектуальної власності.
Водночас заступник директора БЕБ Андрій Пащук зазначив, що, крім виявлення та розслідування злочинів, БЕБ активно долучено до законодавчої роботи в цій сфері. Зокрема фахівці бюро вже провели аналіз українського законодавства щодо імплементації положень директив та регламентів ЄС.
«Є низка неузгодженостей між європейським та українським законодавством щодо визначення кримінальної відповідальності за злочини проти інтелектуальної власності. Задля їх усунення ми пропонуємо створити робочу групу за участі фахівців УКРНОІВІ та профільних організацій», – зауважив Пащук.
Крім того, за його словами, було б доцільно розглянути питання щодо зменшення порогу настання кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ст. 229 Кримінального Кодексу України.
Своєю чергою менеджер з регуляторних питань JTI Україна Євген Кузьменко наголосив, що, крім запропонованих змін, ефективним інструментом для виявлення виробників тютюнового контрафакту може стати бібліотека зразків готової тютюнової продукції, виготовленої в Україні.
«Усі українські виробники сигарет будуть зобов’язані  надавати до цієї бібліотеки зразки своєї продукції. Це дозволить оперативно ідентифікувати нелегальні вироби й обладнання, на якому вони були виготовлені. Такий підхід суттєво посилить можливості правоохоронних органів у боротьбі з нелегальним ринком і допоможе знизити рівень тіньової торгівлі тютюновими виробами в Україні», – заявив він.
В налоговой Киевской области задержан начальник управления «недоимки» Алавидзе Константин.
В ГУ г. Киева никого не задерживали.

Детали позже.
«Оказывается, приказ о мобилизации можно отменить». Увольнение из ВСУ обвиняемого в коррупции бывшего главы налоговой службы Насирова вызвало большие вопросы у юристов и депутатов.

Напомним, он мобилизовался на этапе судебных дебатов по его делу (закон это допускает; на время службы рассмотрение дела останавливается). Его зачислили в часть охраны Генштаба ВСУ, но после поднявшегося сканала, командир части отменил свой приказ.

В этой связи вспомнили решение Верховного суда , который недавно постановил, что мобилизация, даже если она незаконна, является уже необратимой, и отправить человека обратно на гражданку нельзя.

«Когда ТЦК мобилизует человека с очевидными заболеваниями, а затем этот человек месяцами доказывает, что его не имели права мобилизовать — приказ о мобилизации не отменяют… Но если попытаться мобилизовать Насирова и из-за этого поднимается шум — тогда это другое дело. В таком случае, оказывается, приказ можно отменить», - написал адвокат и бывший военный Маси Найем.

«То есть пока мобилизованные, у которых куча болезней, пытаются добиться справедливости, некоторых одним приказом командира могут уволить. Как мы видим, если очень захотеть, то уволить со службы могут. Правда, не всех. Все остальные и дальше будут ждать законов о сроках службы или судиться из-за незаконных действий ТЦК», - пишет также нардеп Алексей Гончаренко.

«Оказывается, приказ о мобилизации отменить можно! Двойные стандарты», - согласилась с этим нардеп Марьяна Безуглая».

Напомним, шум вокруг мобилизации Насирова подняли, в том числе, и грантовые активисты.
В ГНС Украины уволены два в.о. Директора департамента:
Налогообложения юрлиц- Прокопенко Ольга и налогообложения физлиц - Дворко Александр
Нещодавно затриманий на хабарі начальник управління по роботі з податковим боргом головного управління ДПС у Київській області Костянтин Алавідзе задекларував 51 тисячу доларів готівкою.

Про це свідчить декларація про доходи за 2024 рік.

Алавідзе зареєстрований у Запоріжжі, але фактично проживає в Києві. Минулоріч він із дружиною Ольгою та сином Михайлом почав користуватися квартирою площею 87,3 м² у столиці, придбаною 20 березня 2024 року Юрієм Боденчуком. Вартість не вказана, а сім’я має лише право проживання.

Сім’я Алавідзе володіє двома квартирами в Запоріжжі:
Квартира 55,3 м² (з 2007 року) — у спільній сумісній власності з Тетяною Горбаненко. Алавідзе, його дружина і син мають право користування. Вартість невідома.
Квартира 53,15 м² (з 1999 року) — належить дружині Ользі у спільній власності з Оленою, Дмитром і Олександром Кайолами (імовірно, родичами). Вартість також не вказана.

Toyota Camry 30 (2003), набута 10 лютого 2024 року. Алавідзе має право користування, але власником є Тетяна Горбаненко (та сама, що співвласник квартири). Вартість не вказана, що викликає питання: чи це подарунок, чи спроба приховати витрати? Для 20-річного авто ціна може бути символічною, але відсутність оцінки — потенційна вразливість.

Костянтин Алавідзе заробив 758,9 тис. грн, з них:
— 498 тис. грн — зарплата в ГУ ДПС у Київській області.
— 214 тис. грн — зарплата від військової частини А1302 (можливо, служба до переходу в ДПС).
— 46,6 тис. грн — зарплата в ГУ ДПС у Запорізькій області.
— 20 тис. грн — пільги на ЖКП від Пенсійного фонду (11 899 грн у Києві, 7859 грн у Запоріжжі).

Ольга Алавідзе отримала 586 тис. грн від ПП «Севан Україна». Сім’я задекларувала значні заощадження: податківець має 25 тис. доларів готівкою, а жінка — ще 26 тис. доларів.


На залог хватит)))
Украинские налоговики заявили, что планируют получить доступ к банковской тайне в рамках реформы после принятия соответствующего законопроекта.

В то же время, по словам главы финансового комитета Рады Гетманцева, на рассмотрении комитета нет такого законопроекта и "до конца этого созыва никаких шансов принять это решение нет".

Сейчас налоговая может получить данные по банковским счетам только через через суд.

В то же время, Нацбанк в начале марта рекомендовал банкам добавить в договор с клиентами согласие на раскрытие банковской тайны другому банку, включая сведения о движении средств по счетам.
2025/07/03 07:00:28
Back to Top
HTML Embed Code: