Telegram Web Link
Діалог – це як ланцюгова реакція: одна сильна ідея може запустити зміни одразу в кількох регіонах. І поки одні чекають «сприятливих умов», інші вже будують майбутнє, спираючись на досвід, партнерство і реальні кейси.

💬 Сьогодні Комітет держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Всеукраїнською асоціацією громад на чолі з Іваном Слободяником організували тренінговий семінар «Відновлення та розвиток громад: успішні практики та обмін досвідом», де понад 400 учасників (близько 300 онлайн та 100 очно) – голови громад, регіональні лідери та експерти, обговорювали, що справді працює, що ні, і як разом будувати ефективне місцеве самоврядування.

Це непересічна подія, адже аналізували, ділилися досвідом, ставили питання і відповідали на них саме представники громад. І в результаті такого продуктивного діалогу маємо круту ініціативу від учасників - створити повноцінну платформу для обміну кращих практик громад.

📍 Сьогодні чули різні досвіди:

Від голови прифронтової Межівської СТГ Володимира Зражевського про те, як попри постійні загрози громада не опускає руки і одна з перших розробила Програму комплексного розвитку (ПКВ);

Від голови Пісочинської громади Олега Чернобая про те, як вони перші проходили шлях розробки плану просторового розвитку з урахуванням перепланування логістики та залучення додаткових коштів;

Від голови Долинської громади Євгенія Звіздовського про те, як ефективно управляти ресурсами громади і перетворювати довгобуди на круті суспільні простори для людей;

Від очільника Дрогобицької громади Тараса Кучми про ефективні рішення для впровадження цифровізації, інтеграції ВПО та залучення інвестицій;

Від представників Опішнянської територіальної громади про ефективний розвиток сільського господарства, який по-справжньому розвиває громаду на прикладі КП "Опішня-Агро".

Від голови Овруцької громади Івана Коруда про те, як громада швидко відновлюється після великих руйнацій окупантів та водночас розвивається, зокрема, за допомоги донорів.

📌 ПКВ, дороги, школи, лікарні, ефективність, залученість, культура, ВПО – це не просто набір термінів, це професійний сленг громад. Мова, якою тут говорять без зайвих пояснень. Бо за кожним словом – не теорія, а реальні щоденні виклики, рішення та зміни, які відчувають люди.

🏡 Українські громади сьогодні проходять випробування, які не кожна держава здатна витримати. Але найцінніше – це не лише вистояти, а використати цей виклик для розвитку. І коли одна громада знаходить ефективний шлях, вона стає компасом для інших.
Це і є нова модель регіонального розвитку – коли "Київ" не диктує згори, а громади самі визначають порядок денний і впроваджують найкращі рішення. А Комітет, який я очолюю, стає майданчиком для обміну досвідом між громадами.

🤝 Дякую всім учасникам за відкритість до співпраці! Разом ми створюємо не просто відновлення, а новий стандарт сильних, самодостатніх громад. Впевнена, такий формат будемо масштабувати, створюючи повноцінну платформу для обміну кращих практик громад.
12👍6👎1🔥1
Україна тримається завдяки військовим, які нас захищають. Завдяки людям, які попри втому продовжують щоденно діяти на благо країни. Завдяки Президенту України Володимиру Зеленському – лідеру, який зробив неможливе і згуртував увесь вільний світ навколо України та найдемократичніших цінностей.

У світлі останніх заяв важливо пам’ятати, що ми маємо залишатися єдиними, бо єдність — наша головна зброя.

Маємо бути разом проти ворога. Маємо підтримати Президента, підтримати Україну 🇺🇦
👍2310💯3👎1😁1
Якщо порівнювати відновлення країни з архітектурою, то зараз ми на етапі, коли старий фундамент тріщить, а новий – ще в процесі закладання. Головне питання: ми «латаємо дірки» чи зводимо щось зовсім нове?

На форумі «Відбудова в дії. 3.0», організованим Конфедерацією будівельників України, говорили саме про це. Які рішення потрібні, щоб громади не просто виживали, а розвивалися? Як змінити стару житлову політику, регульовану законодавством, прийнятим ще у 1983 році, на сучасну? Як створити механізми, щоб українці отримували доступне житло, а не просто стояли в чергах десятиліттями? Як дати нове життя фінансово-кредитним механізмам? та ін.

Які ж головні маркери на цей рік:

🟢 Житлова політика 2025+
Парламент і уряд планують радикальні зміни. Ми повинні замінити застарілі правила на нові механізми, які реально працюватимуть: фінансово-кредитні програми, розвиток соціального житла, залучення приватного сектору. Тому що власний дім – не розкіш, а базова потреба. Очікується, що цього року буде ухвалено один із маркерів Ukraine Facility – законопроєкт «Про основні засади житлової політики».

🟢 єВідновлення
Наприкінці року у мене було багато побоювань, що на тлі оборонних видатків програма не отримає достатнього фінансування. Але завдяки підтримці Президента держава має:

🔹 4 млрд грн на програму загалом;
🔹 15 млрд грн на програму для ВПО;
(Станом на лютий 300 осіб отримали перші виплати, ще сформовано 3000 житлових сертифікатів).

Крім того, Президент дав доручення профільним міністрам розробити комплексну програму забезпечення житлом, яка дозволить вирішити проблему системно, а не точково.

🟢 Цифровізація будівництва
Щоб в країні був прозорий, чесний і ефективний ринок, маємо виключити чиновницьке втручання там, де воно не потрібне. Дозвільні процедури, реєстрація, контроль – усе це має бути максимально автоматизовано.

Звісно, масштабна відбудова можлива лише після справедливого миру. Тому зараз важливі два паралельні процеси:
➡️ Підтримуємо Президента Володимира Зеленського та Україну, працюючи на перемогу;
➡️ Готуємо законодавчій фундамент для країни, яку будемо відновлювати.
👍104👎1👌1
🕯 Герої не вмирають…

Вони залишаються у наших серцях, у вогнях свічок, у ритмі гімну. Вони в наших кроках вперед – до тієї України, за яку стояли на Майдані.

Небесна Сотня заплатила найвищу ціну за нашу свободу. Пам’ятаємо. Боремося далі. 💙💛
12🙏4👎1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Як громади знаходять рішення, що працюють? Діалог, досвід і партнерство – ключ до відновлення та розвитку.

📌 Комітет держвлади спільно з Всеукраїнською асоціацією громад організували тренінговий семінар «Відновлення та розвиток громад: успішні практики та обмін досвідом». Понад 400 учасників – голови громад, регіональні лідери та експерти – ділилися успішними кейсами.

📽 Дивіться у відео, як це було!
10👍2👎1🔥1
Те, що повторюється вдруге, стає не експериментом, а традицією.

📢 Сьогодні, як і обіцяла раніше, провела другу зустріч з журналістами регіональних медіа. Не тому, що треба «відзвітувати», а тому, що в регіонах – свої питання, свої реалії, іноді відмінні від столичних. Близько сотні журналістів зібралися на онлайн-конференцію.

🏡 Говорили про відновлення, житло для ВПО, як держава має підтримувати прифронтові території, як відбувається процес адаптації українського законодавства до норм права ЄС та як у такий важкий час не втратити віру та не піддаватися емоціям.

Формат Q&A дозволяє не просто озвучити важливі теми, а й почути історії, проблеми та виклики, з якими щодня стикаються регіони.

🙏 Дякую всім, хто говорить прямо і не боїться складних тем. Це і є справжня журналістика. І так, будемо продовжувати. Бо відкритий діалог – це не лише про комунікацію, а й про спільне вирішення проблем.
👍104👎1👏1
Світ завжди шукає прості відповіді на складні питання.

– "Треба домовлятися."
– "Треба йти на компроміси."
– "Треба заморозити конфлікт."

📌 Але заморожені війни завжди розморожують.
📌 Компроміси без справедливості – це відстрочка нової агресії.
📌 А домовленості з рф без гарнатій з боку інших держав не варті навіть чорнила на папері.

Історія має циклічність.

1938 рік. Прем'єр-міністр Британії Невілл Чемберлен, виймаючи з кишені папірець після Мюнхенської змови, оголошує: «Мир для нашого часу».
Рік потому – війна, Лондон у вогні.

В історію як лідер і переможець увійшов не Чемберлен. Його місце зайняв Черчилль – той, хто не обіцяв легких рішень, а взяв на себе відповідальність за боротьбу. Зараз у нас є свій лідер - Президент України Володимир Зеленський який не торгує незалежністю нашої держави.

❗️Мир не має дорівнювати капітуляції
❗️Ми не підемо на компроміси, які принесуть нову війну.
❗️Ми не дамо повторити помилки історії.
❗️Ми не дозволимо, щоб за нас вирішували інші.

📢 Коли і як закінчити війну – #ВірішуватиУкраїні!
📢 На яких умовах говорити з агресором – #UpToUkraine!

Доля України вирішується не в кулуарах, а в серцях українців, які борються за свою землю і свободу.
👍145💯2👎1
6200 квартир соціального житла

Саме стільки планується збудувати в рамках пілотного проєкту, який реалізує Агентство відновлення та МІУ для тих, хто втратив житло через російську агресію.

Важлива ініціатива, яку потрібно якісно провести, щоб справді мати очікуваний результат.

1️⃣По-перше, звісно, ці проєкти мають бути кришталево чесними, бо корупційні скандали в такому питанні, як будівництво житла, можуть просто знищити довіру до відбудови як серед населення, так і міжнародних донорів;
2️⃣Прозорий і зрозумілий розподіл житла;
3️⃣Житло хоч і називається соціальним, але не повинно бути основою формування так званих гетто, що часто притаманне в таких проєктах по всьому світу. Є ряд запобіжників, щоб цього не відбулося.

І зрештою, всі мають розуміти: 6200 квартир — це добре, але не покриває всіх потреб. Держава не може і не повинна виступати так би мовити оператором соціального житла.

Громади мають брати участь в цьому процесі більш активно — переобладнувати приміщення, гуртожитки, шукати варіанти, як не вкладатись, так би мовити, в "котлован", а економити кошти. Є чудовий приклад Долинської громади на Кіровоградщині, де десятиліттями недобудовані будинки зрештою добудували і передали квартири військовим.

📜 Проте, звісно, потрібно визнати, що зараз громади мають дуже мало механізмів, щоб створити власний фонд соціального житла. Це питання має вирішити законопроєкт про основні засади житлової політики, який нещодавно рекомендував до першого читання Комітет держвлади. Другий, над яким працює робоча група, стосується безпосереднього фонду соціального житла.

💔 Житлове питання гостре — воно навіть вже емоційно складне, людям важко, вони шукають підтримку і мають бачити її, і відчувати часові рамки. Тому нині маємо зробити все, щоб його вирішити.
10👍2🙏2👎1
Безпека України – це безпека Європи 🇺🇦💪🇪🇺

Renew Europe проєвропейська політична група Європейського парламенту до складу якої входить ALDE Party – Liberals and Democrats for Europe, членом якої є політична партія Слуга Народу.

Renew Europe – одна з тих політичних сил в Європарламенті, яка не просто говорить про підтримку України, а підтверджує конкретними рішеннями.

Їхня позиція чітка:
👉 Санкції проти рф мають посилюватися;
👉 Українська армія має отримувати більше зброї;
👉 Безпека України – це безпека Європи.

Україна не тільки виборює свою незалежність – ми захищаємо всю Європу.
І цей меседж має бути почутий усіма, від Брюсселя до кожної столиці ЄС. Дякую нашим партнерам за підтримку! Але наша боротьба триває, і перемога буде спільною!
14👍5🔥2👎1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Відбудова – це не лише про нові дороги та будівлі. Це про стратегії, які зроблять громади сильнішими та незалежними.

📌 На воркшопі «Відновлення та розвиток громад: успішні практики та обмін досвідом» представники громад з усієї України обговорювали кращі практики, економічні моделі та соціальну підтримку мешканців. Важливо не просто будувати, а створювати чіткі плани розвитку, враховуючи досвід регіонів та законодавчі можливості.

🏗Громади мають вже зараз готувати стратегії, навіть якщо вони тимчасово окуповані або прифронтові. Відновлення починається з ідеї.
👍146👎1🔥1
🇺🇦Президент України Володимир Зеленський під час форуму «Україна. Рік 2025» провів пресконференцію, на якій висвітлив ключові питання, що стоять перед країною.

Основні тези його виступу:

➡️США нам дали $100 млрд, це факт. При всій повазі, я не збираюся визнавати ніякі $500 млрд;

➡️Я домовлявся з Байденом, що $100 млрд — це грант. Грант — не борг, тому навіть $100 млрд я не готовий визнавати;

➡️Я не підписую те, що виплачуватимуть 10 поколінь українців;

➡️Вибори будуть після закінчення воєнного стану;

➡️Для мене важливо, що про мене думають українці;

➡️Треба підписувати угоду, яка буде “win-win” як для США, так і для України та її народу;

➡️Я не підпишу те, що погано для України.
👍175🥰4👎1
2025/07/09 01:49:19
Back to Top
HTML Embed Code: