Telegram Web Link
Київ і Кривий Ріг під ударом ракет

Ворог знову вдарив по наших містах. На жаль, є загиблий та поранені. Руйнування, біль, втрата… Це так виглядає їхнє “бажання миру”?

Неможливо звикнути до цієї жорстокості. Неможливо прийняти, що хтось більше не повернеться додому.

Світла пам’ять загиблим. Сили їхнім рідним🕯💔
Головні рішення парламенту за 12 лютого 2025 року:
Законопроєкт №12457 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист"

Фактично, це перенесення граничного терміну проходження ВЛК для громадян, яких визнано обмежено придатними, до 5 червня 2025 року. Також передбачається, що вони зобов’язані самостійно звернутися до ТЦК та СП або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного чи резервіста для отримання направлення на ВЛК.

Законопроєкт №11394 про внесення змін до статті 8 Закону України "Про державну таємницю"

Документ передбачає внесення інформації про захист критичної інфраструктури до переліку державної таємниці. Це дозволить засекретити дані про плани захисту, матеріально-технічні резерви та інші критично важливі об'єкти, мінімізуючи ризики їх використання ворогом.

Законопроєкт №12306 про факторинг

Законопроєкт удосконалює регулювання факторингових операцій в Україні, роблячи їх прозорішими та безпечнішими.

Передбачено:
🔹 запровадження реєстру факторингових операцій – для зниження ризиків махінацій;
🔹 чітке розмежування торговельного факторингу та роботи з проблемними кредитами;
🔹 визначення прав і обов’язків сторін договору факторингу;
🔹 узгодження законодавства України з міжнародними стандартами (Модельний закон УНІДРУА (UNIDROIT)).

Законопроєкт №12374-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення інституційної спроможності АРМА та вдосконалення механізмів управління активами.

Один із маяків Ukraine Facility.

Передбачає:
🔹 підвищення порогу вартості активів, що передаються в управління АРМА;
🔹 реалізацію активів, які швидко втрачають свою вартість, щоб уникнути їх знецінення;
🔹 запровадження автоматизованої системи визначення управителів активів, що зменшить корупційні ризики;
🔹 залучення професійних управителів (арбітражних керуючих, приватних виконавців) для ефективнішого управління;
🔹 можливість залишення активів у власників без шкоди для кримінального провадження;
🔹 створення спеціалізованого фонду АРМА та визначення джерел його наповнення для забезпечення фінансової стабільності агентства.

Законопроєкт №10255 про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за використання публічних коштів посадовими особами розпорядниками та одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів, підприємств державного та комунального сектора економіки.

Передбачено:
🔹 посилення відповідальності посадових осіб за непрозоре використання публічних коштів;
🔹 зобов’язання своєчасно та достовірно оприлюднювати фінансову інформацію;
🔹 розширення повноважень органів фінансового контролю;
🔹 запровадження адміністративних санкцій за порушення;
🔹 вдосконалення механізмів аудиту бюджетних витрат.

Проєкт постанови №12412 про встановлення Національного дня молитви 24 лютого – як символ єдності, пам’яті та духовної стійкості українців у роковини повномасштабного вторгнення.
🇨🇭 Швейцарія продовжує підтримку України: 1,5 мільярда франків на відбудову та реформи

Федеральна рада Швейцарії затвердила програму співпраці з Україною на 2025–2028 роки , яка стане першим етапом 12-річного процесу підтримки відбудови, реформ та сталого розвитку. У найближчі роки буде спрямовано 1,5 мільярда швейцарських франків з бюджету міжнародної співпраці.

Фокус програми:
✔️ Економічне відновлення – підтримка українського бізнесу та відбудова інфраструктури, зокрема у прифронтових регіонах.
✔️ Якісні державні послуги – охорона здоров’я, освіти, енергопостачання та транспорт для того, щоб українці могли повернутися додому.
✔️ Захист цивільного населення та мир – гуманітарне розмінування, пошук зниклих безвістей та документування воєнних злочинів.
✔️Заохочує місцеву та регіональну владу брати участь у процесі реконструкції.

Співпраця з українським бізнесом
Швейцарія залучає свої компанії до відбудови: 500 мільйонів франків піде саме на спільні проекти зі швейцарськими підприємствами.

Чому це важливо?
Це не просто фінансова допомога – це довгострокове партнерство, що враховує реальні потреби українців. Швейцарія вже зробила внесок у підтримку України, організувавши Конференцію з відновлення України в Лугано в 2022 році , а в 2024 році пообіцяла надати загалом 5 мільярдів франків протягом 12 років.

🇺🇦🤝🇨🇭 Україна не залишиться на одиниці у відбудові – підтримка є, і вона буде тривалою.
Надзвичайно вдячні нашим швейцарським друзям!
Незважаючи на блокування трибуни фракцією «ЄС» і відсутність через це державних рішень на сьогодні, наш підкомітет Андрія Стріхарського з питань житлової політики та інвестицій в об'єкти будівництва продовжив роботу і щойно на своєму засіданні підтримав законопроект «Про основні засади житлової політики». А ще рекомендував нашому Комітету його підтримати, а Верховній Раді - прийняти в першому читанні і за основу.

Впевненими кроками рухаємся до реалізації реформи житлової політики! Цей документ стане важливим етапом у реалізації плану Ukraine Facility та допоможе вирішити ключові житлові проблеми. Зокрема:

🔹 створити фонд соціального житла;
🔹 впровадити цифрову житлову систему;
🔹 створити механізми для покращення орендних відносин.

Минулоріч за результатами Публічних консультацій на тему оновлення житлової політики, які ми проводили за участі сотень людей включно з експертним середовищем, підготували з партнерами відповідний звіт з пропозиціями для Кабміну.

Сьогодні бачимо: уряд врахував багато наших пропозицій як у цьому законопроекті, так і на рівні постанов. Це гарний сигнал, що свідчить не просто про намір, а дієвість держави у бажанні вирішити житлове питання українців. А беручи до уваги, наскільки на сьогодні повномаштабна війна оголила цю проблему, скільки житла необхідно для забезпечення наших військовослужбовців та ВПО - маємо працювати максимально швидко і якісно. Дякую колегам за готовність активно рухатися в цьому напрямку.
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив цієї ночі в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції.

Це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей. Єдина держава у світі, яка може атакувати такі обʼєкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові.

Укриття на ЧАЕС було пошкоджене цим дроном. Пожежу загасили. На даний час радіаційний фон не підвищувався, і за цим постійно стежать. За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві.

Росія щоночі здійснює такі атаки проти української інфраструктури й наших міст. Росія продовжує збільшувати свою армію. Росія не змінює своєї божевільної антилюдської державної риторики. І це означає, що Путін точно не готується до переговорів. Він готується й надалі обманювати світ. Саме тому потрібен обʼєднаний тиск усіх, хто цінує життя, – тиск на агресора. Росія повинна нести відповідальність за те, що вона робить.
❤️Кохання це…
З перших днів повномасштабного вторгнення стало очевидно: війна XXI століття – це війна технологій.

🤖 Українські Military-tech компанії та стартапи створюють унікальні розробки в галузі дронів, автономних систем, робототехніки, впроваджують AI. Одночасно Україна отримує військову допомогу від партнерів – новітні зразки техніки, системи озброєння, боєприпаси. Але питання збереження інтелектуальної власності в оборонній сфері є важливим чинником не лише для отримання цієї допомоги, а й для її модернізації, ремонту та інтеграції у власне виробництво.

Міністерство оборони України спільно з аналітичним центром Олександра Кубракова We Build Ukraine під час конференції «Реформа системи інтелектуальної власності в оборонному секторі: перші результати та візія майбутнього» за участі військових, розробників, юристів, представників держави та міжнародних партнерів вперше у такому форматі обговорили питання захисту інтелектуальної власності в оборонній сфері.

❗️Що цікаво: відсутність права ІВ у оборонній сфері має паралелі з процесом відновлення України, зокрема у питаннях майнових прав на проєктну документацію. Кожен відбудований об'єкт проходить етап проектування, і ця документація має власника. Проблема в тому, що коли замовником є ​​держава або ОМС, питання майнових прав на проєктну документацію не завжди залишається врегульованим, що створює багато перешкод, а подекуди - додаткових витрат для держави або муніципалітетів.

⚖️ Сьогодні через відсутність ефективного механізму управління інтелектуальною власністю більшість патентів на українські військові розробки реєструються в закордонних юрисдикціях. Це означає, що навіть найсучасніші українські військові технології можуть опинитися під чужим контролем або ж стати недоступними для власної армії через складні юридичні процедури та політичні обмеження.

🔍 Це виклик, над яким зараз працює Міністерство оборони. Зокрема, підготовлено законопроєкт "Про управління об’єктами права інтелектуальної власності у сфері оборони", що дозволить закласти чіткі правила володіння та використання військових інновацій. Цей документ також забезпечить механізм впровадження передових ідей як від військових, так і від Military-tech компаній. Формується система, яка гарантуватиме, що технологічні прориви не залишатимуться лише у вигляді концепцій чи експериментів, а будуть ефективно інтегровані у військо та економіку. Фахівці МО, зокрема Ілля Костін, обіцяють передати законопроєкт у Раду найближчими днями. І я, підтримаю ці зміни в управлінні ІВ в оборонній сфері.

📜 Від ідеї до впровадження на полі бою – шлях, який має починатися з чіткої правової бази та гарантій захисту інтелектуальної власності. Україна має шанс не просто створювати технологічну перевагу у війні, а й формувати новий мілітарно-технічний порядок денний у світі. Для цього ми повинні захищати свої найцінніші ресурси – розум, ідеї, технології.
Коли вибори?

Попри недільний вечір, телефон розривається від запитів журналістів. Відповідаю всім і одразу:

Виборів до кінця війни не буде, а будь-хто, хто маніпулює датами, лише грає на руку кремлю. Хитати й дезінформувати – ось їхня мета.

Вибори в Україні зараз неможливі, тому що закон і безпека понад усе.

Пріоритет один – якнайшвидше справедливо завершити війну. Після – вибори. І не навпаки.

Війна і вибори – не фон для політичних ігор. Думайте критично. І пам’ятайте: головна битва зараз – не за бюлетені, а за країну.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Короткометражний фільм про війну в Україні "Камінь, ножиці, папір" здобув премію BAFTA.

Головну роль Івана виконав український актор Олександр Рудинський, який присвятив перемогу своєму загиблому другому Євгену Світличному, а також усім, хто захищає країну та робить все для того, щоб вона залишилася незалежною
Дивимось на відбудову через імпортне скло. Буквально.

Листове скло – чи не єдиний будівельний матеріал, якого в Україні досі не виробляють. Точніше, раніше виробляли, але галузь було втрачено.

Бетон, метал, деревина, цегла, утеплювачі – все це виробляється в країні, навіть у складних умовах війни. 90 % будівельних матеріалів, необхідних для відбудови України, ми виробляємо самостійно. Але скло – стратегічний матеріал для відбудови – ми продовжуємо імпортувати. Історично це була похибка державної промислової політики: свого часу заводи з виробництва флоат-скла не отримували достатньої державної підтримки, зупинялися через зміну кон'юнктури, вартість газу та захоплення ринку імпортним склом (Білорусь, Туреччина). В 2015 році зачинився Лисичанський скляний завод.

Зараз:
📌 Україна імпортує 100% листового скла, а витрати на логістику додають до його вартості значні суми.
📌 Відбудова України та величезний попит на будівельні матеріали підвищать ціну скла ще більше.

Ініціативу побудови заводу з флот-скла обговорюють вже давно, щоправда, поки вони не реалізовані в конкретні проекти.

Але схоже, ринок орієнтується швидше, ніж державна політика. Запит на відбудову стимулює великі інвестиції у виробництво:
🔹 City One Development (COD) – завод у Березані з потужністю 600 тонн на добу.
🔹 NovaSklo – завод у Київській області, який планує виробляти 25 млн м² скла на рік (75% довоєнного споживання).

Кожен із цих проєктів – сотні мільйонів євро інвестицій. Якщо вони будуть реалізовані, Україна не просто отримає власне виробництво скла. Це означатиме:
зменшення залежності від імпорту;
зниження вартості продукту;
контроль за цінами та якістю;
тисячі робочих місць;
сприяння загальній економічній незалежності;
податкові надходження до бюджету.

Виробництво скла – це не просто про будівництво. Це про економічну безпеку країни. І зараз як ніколи важливо підтримати ці ініціативи. Сподіваюсь, що ці проєкти будуть реалізовані.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Що спільного між відновленням і сектором оборони, і чому це критично важливо для країни?

На перший погляд, відбудова та оборона – це абсолютно різні сфери. Але в реальності вони стикаються зі схожими викликами.

Якими? Про це я розповіла детальніше на спільній конференції Міністерства оборони України та аналітичного центру Олександра Кубракова We Build Ukraine – «Реформа системи інтелектуальної власності в оборонному секторі: перші результати та візія майбутнього».

Більше – у відео! ☝️
🏡 Українська житлова політика — як стара панелька: холодна, тріщить по швах, але через відсутність альтернативи люди змушені в ній залишатися.

Сьогодні країна продовжує жити за Житловим кодексом 1983 року, який, хоч і зазнав численних правок, у своїй основі залишається рудиментом минулого.

▪️ Квартирні черги, що розтягуються на все життя без жодних гарантій на отримання.
▪️ Ринок оренди, який більше нагадує хаотичний «дикий захід», де немає захисту ані для орендаря, ані для власника.
▪️ Відсутність соціального житла та ефективної підтримки ВПО лише поглиблює проблему.

Війна, мільйони переселенців, знищений житловий фонд — усе це стало тригером для оновлення житлової політики через законопроєкт «Про основи житлової політики», що є важливою частиною Ukraine Facility — комплексного плану змін.

Що передбачає реформа?
🔹 Скасування застарілого Житлового кодексу та ухвалення нового закону.
🔹 Запровадження чітких категорій житла: соціального, муніципального, орендного.
🔹 Створення ефективних механізмів забезпечення житлом для громадян, які його потребують (ВПО, військовослужбовців, багатодітних сімей тощо)
🔹 Цифровізація житлової сфери: створення єдиної системи обліку житла та державних програм.
🔹 Прозорі правила оренди та захист прав як власників, так і орендарів.

Як саме зміниться житлова політика та які переваги отримає кожен громадянин? Дивіться детально у програмі «Сьогодні про» на Чорноморській телекомпанії.
2025/07/08 02:14:41
Back to Top
HTML Embed Code: