Опублікували звіт за перший квартал 2024 і в ньому нарешті трохи хороших новин:

- Вакансій стає більше: 7,5 тисяч вакансій онлайн — найбільша кількість з липня 2023.
- Відгуків стає менше: 21,2 відгуків на вакансію в березні — найменше за останні 9 місяців.
- На 20% більше вакансій для кандидатів без досвіду.

З менш хороших новин — суттєво знизились зарплати, порівняно з минулим роком, як у вакансіях, так і у наймах.
Вакансії для кандидатів без досвіду за рік виросли на 20%.

За перший квартал 2024 рекрутери опублікували 23,2 тисячі вакансій. Це лише на 150 менше, ніж минулого кварталу. Але на 35% менше, ніж у першому кварталі 2023.

Вакансії для кандидатів без досвіду — єдина категорія, яка за останній рік не лише не знизилась, а навіть виросла. Цього року їх вже опублікували на 20% більше, ніж у першому кварталі 2023. Їх частка серед вакансій загалом теж зростає, але це досі лише 8.5%.

Більше про вакансії, відгуки на них і зарплати читайте в квартальному звіті.
RSS фід для вакансій! Працює також в пошуку і з фільтрами
Готуємо API для публікації вакансій та отримання відгуків для компаній. Якщо ваша компанія хоче долучитися до бета-тесту заповніть, будь ласка, форму 👉️️️️️️

https://forms.gle/Pa7z2jKxkf1s4CV5A
Більше вакансій для Project Manager i Fullstack

Категорія Маркетинг — все ще лідер за кількістю опублікованих вакансій, її частка майже 13,5%. Але за минулий квартал кількість цих вакансій дещо скоротилась. На другому місці з великим відривом категорія Sales (5,5%). На третьому — JavaScript (5,4%). Далі у п'ятірці лідерів Project Manager (5,2%) та Fullstack (4,2%). Їх кількість за останній квартал відчутно виросла.

Також цього кварталу стало більше вакансій для дизайнерів і дата аналітиків.
PPC спеціалісти отримують майже в три рази більше пропозицій, ніж пишуть відгуків.

За останні 30 днів лише дві технічні категорії мають Djinni Index більше 1 (тобто кандидати з такими профілями відгукуються менше, ніж пишуть їм) — це Security i Rust. Зате маркетингових категорій з таким індексом аж 5.

Індекс по решті категорій можна подивитись тут https://bit.ly/djinni_index
17 тисяч пропозицій від рекрутерів за тиждень — найбільша кількість з листопада.

Пропозиції виросли не в одній конкртетній категорії, а досить рівномірно. Останні три тижні активно зростають Sales та Lead Generation, але також цього тижня більше пропозицій і в JavaScipt, i в PHP, і в Node.js. В останній — аж на 70%, порівняно з минулим тижнем. Правда, ще не факт, що з цією категорією не відбудеться того ж, що і з Java, де поза минулого тижня було 1000 пропозицій, а минулого — менше 700.

Найстабільший ріст пропозицій серед технічних категорій — серед Fullstack розробників. Але це все ще відносно нова категорія, можливо все більше кандидатів обирають саме її.

Note: у кожного графіка своя шкала, щоб краще бачити ріст чи падіння у конкретних категоріях.
чи був у вас досвід прямого найму - робота по контракту на іноземного замовника? розкажіть в коментарях. як шукали, які плюси/мінуси, чи рекомендуєте іншим?
Від початку спілкування з рекрутером до найму проходить в середньому місяць. При цьому в 2024 це поки що відбувається швидше, ніж в другому півріччі минулого року.

Якщо спілкування почалося в серпні - листопаді минулого року, принаймні половина наймів відбулась протягом 18-54 днів. У 2024 цей період зменшився до 18-40 днів. Щоправда, дані за останні кілька місяців ще можуть корегуватися: є близько 10% наймів, про які повідомлються через 3 або більше місяців після початку спілкування.
Кандидати, найняті цього року в середньому відгукнулись на 18 вакансій до найму.

Проаналізували майже 13 тисяч наймів з початку 2023 до середини квітня 2024, а також кількість відгуків, які найняті кандидати відправили за півроку до найму. 

Медіанна кількість відгуків до найму зросла з 13 для тих, кого найняли на початку 2023 до 24 у серпні, але далі знизилась до 17-19. Ймовірно це сталося тому, що в сепні стало менше вакансій.

Але середній період, протягом якого кандидати відправляли ці відгуки теж виріс. Ті, кого найняли на початку минулого року відгукувались в середньому протягом 43 днів (від першого відгуку за півроку до найму до останнього перед наймом). У серпні — це вже 72 дні і суттєвого зниження з тих пір не сталося.

Завтра буде пост про те, які категорії відправляють найбільше відгуків і як це залежить від досвіду 😉
Пʼятничний реліз
Тестувальники відправляють найбільше відгуків і найдовше шукають роботу.

Кандидати-тестувальники, найняті цього року, в середньому відправляли 34 відгуки перш ніж їх найняли. Для порівняння девопси — менше 8, а ті, хто претендують на лідерські позиції — лише 4. 

Також тестувальники зазвичай найдовше шукають роботу. Медіана днів між першим і останнім відгуком — 86. У менеджерів та дизайнерів — не на багато менше, 81-82. А от топ-менеджери та техліди можуть знайти роботу менше, ніж за місяць. 

Найбільше пропозицій перед наймом отримують маркетологи і сейлзи (9) та девопси (7).  Найменше — QA. 

Серед розробників очікувано найбільше відгукуються фронтедери, найменше — С++ , а найбільше пропозицій отримують PHP-кандидати.

Чи цікаво вам дізнатись, яка ситуація у вашій категорій і досвіді?
Sunday update ✉️

Кандидати:
89,692 (-325)

Вакансії:
7,457 (-11)

Ставте лайк, якщо хочете побачити оновлену сторінку salaries
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Аналітики в 2024-му відгукуються на 10 вакансій до найму і знаходять роботу протягом двох місяців. Для порівняння, фронтендерам потрібно аж 37 відгуків і більше трьох місяців.

Для нового поста на Лампі зробили інтерактивний віджет, де ви можете перевірити, скільки часу і зусиль знадобилось вашим колегам, які вже знайшли роботу.
7% найнятих у 2024 році канидатів не відправляли відгуків.

У 2024-му 173 найнятих кандидати не відгукувались на вакансії за півроку до найму, їх найняли після пропозиції від рекуртера. Це близько 7% найнятих кандидатів. У 2023 році ця частка була ближче до 9%.

Найпопулярніші категорія серед таких кандидатів — С++ та PHP, але найбільше відгуків в середньому отримували Lead Generation, маркетологи та девопси.

Середній досвід найнятих без відгуків розробників — майже 6 років, нетехнічних кандидатів — лише 4 роки.

Більше про те, скільки відгуків знадобилось іншим 93% тут.
До речі про C++. Тепер є окермі підкатегорії для “чистого С” та Embedded
Конкуренція серед кандидатів без досвіду зрівнялась з конкуренцією серед найдосвідченіших 🤯

Кандидатів без досвіду стає менше, вакансій для них — більше. Кількість кандидатів, які претендують на одну вакансію онлайн знизилась з 28 на початку року до 16 зараз. Цікаво, що для цього рівня досвіду найбільш конкурентні категорії — React.js, Java, .Net і аж на четвертому місці JavaScript. Конкуренція серед manual QA без досвіду зараз вдвічі менше, ніж серед фронтендерів.

А от в групі найдосвідченіших, тестувальникам найскладніше. В онлайні для півтори тисячі кандидатів є лише є півтора десятки вакансій.

Конкуренцію у вашій категорії можна подивитись тут https://bit.ly/state_of_market

Note: в цій статистиці ми рахуємо лише кандидатів, які були в пошуку (онлайн або пасивні) і заходили на сайт протягом 30 днів.
Більше половини Go i Ruby розробників з досвідом 3+ роки найняли на $5000 або більше.

Серед Java-розробників ця частка — 49%, серед DevOps — 43%. У фронтендерів шанс на високу зарплату лише 22%, але найнижче у рейтингу серед розробників — PHP з 16%.

Серед найнятих Manual QA з досвідом від 3 років, 5К у профілі мав лише один кандидат із 358. І в нього було 8 років досвіду.

Найраніше на високу зарплату можуть розраховувати бізнес і дата аналітики (але лише одиниці з них). Їм для цього потрібно в середньому 6 років. Серед розробників "наймолодші" - Python i Data спеціалісти — 7 років. Тоді як середня цифра для більшості інших спеціальностей 8 років. C++ i PHP розробники в середньому заробляють 5К+ якщо мають 9 років досвіду.

Вибірка: Категорії, в яких за останній рік найняли хоча б 30 кандидатів з досвідом 3+ роки.

Як це було минулого року: https://www.tg-me.com/djinni_official/1104
Спойлер: краще.
2024/04/27 18:12:12
Back to Top
HTML Embed Code: