Telegram Web Link
Forwarded from Telegraf.Design
У другому випуску артбуку «Telegraf. Креатив у війні» українська дизайнерка та викладачка, авторка курсу про історію українського дизайну Олександра Корчевська-Цехош поділилась історією пропагандистського плаката в Україні
Так, це той тікток, якого ми не хотіли, але давно чекали.)
Кріейтор — @trashdesigner
Forwarded from Telegraf.Design
Новий ютуб на черзі.))
Як думаєте, про що він?

Маленька підказка у фото, але не сприймайте дуже буквально.))

Той, хто вгадає, отримає традиційно від мене книгу про дизайн – цього разу це "Як стати успішним ілюстратором" від Дерека Бразелла та Джо Девіса.

Погнали))
Памʼятаєте історію про нестора, яку я розказувала не так давно про шрифт Рутенія? )

Так от, днями трапився апдейт в українському шрифтовому світі.

Передмова: Існує багато варіацій шрифтів Рутенія, одні з яких були оцифровані Олександром Корнієнко, і не відрізняються професійністю, бо у шрифтів криві форми і їхня робота в умовах повноцінної верстки нестабільна, і є ті, які робили професіонали (Генадій Заречнюк та Віктор Харик) в співпраці з Чебаником, тобто від Чебаника було прохання загорнути доробок у формат нормального шрифта.

Так от: нестор воля подав скарги на інтелектуальну власність на Рентафонт, де продавались ці шрифти та на Віктора Харика, який у фейсбуці демонстрував СВІЙ доробок, коли постив превʼю цього шрифта.

В звʼязку з цим Рентафонт і Женя Садко прийняв рішення про зняття з продажу шрифтів, які хоч якось використовують спадок Чебаника, в звʼязку з численними погрозами судом, словесним абʼюзом і іншими речами. Це правильне рішення, адже це лише шрифт і страждати інші шрифтороби, які теж продають на цьому ресурсі свій продукт – не мають.

Але є нюанси. )

1. Чебаник та його оточення (родичі, внуки), яке є розпорядником прав на доробок Чебаника робило заяви про те, що вони втручатимуться в ситуацію, але на ділі – НЕ робили цього.

Через одну людину, якій вдалось отримати права на використання доробку рутенії, погрози отримало більше двох десятків людей і ресурси людей, які підтримали Рентафонт і українських шрифторобів у цій ситуації, зазнали хакерських і бот-атак. Дуже дивний "збіг" обставин, але його родичі самоусунулись, вважаючи все це рядом особистих конфліктів. З цього роблю висновок, що чебанику вигідний такий розголос. Отже – це нечесна гра, і просувати своє бачення голосними епітетами – це не означає, що ідея від цього сподобається більшій кількості людей. )

2. Лише через одну скаргу будь-якого ідіота шрифтороб, який витрачає мінімум 300 годин на один шрифт, тепер ризикує бути без права його продавати. Is it fair?

Знаємо, що інтернет несправедливий, але ситуація вкрай плачевно впливає на українське шрифторобство. Гугл почав блокувати видачу сторінок з рутенією на Рентафонті і заблокував пост Харика. Чи захоче хтось бути у подібній ситуації і ризикувати своїми акаунтами, робити шрифти, знаючи, що зусилля не будуть окуплені? Чи простіше працювати з закордонними шрифтолитнями і продавати свої шрифти там, то чи буде розвиватись українська кирилиця?

Наявність таких персонажів дуже підриває обстановку. Бо, вибачте, але перехід на латинку чи рутенію – це лише ідеї з приводу української форми літери, але втілити їх уже неможливо на тому етапі розвитку держави, на якому ми є. Все це буде насадженням штучного конструкту, яким є ці форми писемності, і до натурального розвитку чи продовження ідей кирилиці "до пьотра" вони не мають жодного відношення. Вони все одно штучні. Нагадаю, що нестор обізвав усі шрифти, що робляться українськими шрифторобами з використанням "не рутенії" – москальськими. 🤡🗿

3. Куди ідемо?

Якщо прихильники латинки, правописів скрипника і інших меншинних ідей в українській писемності принаймні тримали себе в рамках діалогу і срачів, то з рутеністами, які проявили себе як радикально налаштована секта, розмови з якою немає. Є лише погрози і атаки. Чи це правильний шлях?

Тоталітарні режими провокують катастрофи. Насаджені ідеї силоміць – це нездорово і вони відживають своє ше швидше і вмирають болісніше.

Це сталось з рутенією: не можна НЕ відбирати послідовників своєї ідеї.
Новий ролик на ютьюбі вже у режимі премʼєри))

Цього разу спробуємо з вами розслабитись і оглянути дизайн-меми на відомому порталі Reddit. Пишіть, який мем сподобався вам найбільше і діліться власними мемними історіями про дизайн.

Не забувайте донатити ЗСУ, будь ласка.
Самі знаєте, чого.

Обіймаю крепко.)

https://youtu.be/LzVIqaB1eSc
2024/06/12 05:11:19
Back to Top
HTML Embed Code: