Telegram Web Link
❗️Контрабанда кокаїну на 10 млн дол. США – в Одесі затримали трьох наркодилерів

➡️Сьогодні, 9 серпня, під час проведення спецоперації оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області з колегами-правоохоронцями вилучили понад ⚡️60 кг кокаїну, які прибули у контейнері з бананами з Республіки Еквадор.

➡️Партію наркотиків зловмисники планували переправити до країн Європейського Союзу.

➡️Під час проведення заходів із викриття злочинних груп, причетних до організації міжнародного наркотрафіку, правоохоронці отримали інформацію про незаконне ввезення до одеського порту партії кокаїну. Подальшими заходами поліцейські спільно з оперативниками обласного управління СБУ та Південного регіонального управління Держприкордонслужби України встановили, що до контрабанди причетні троє осіб – громадяни України, Албанії та Румунії. «Товар» прибув до порту «Південний» з Республіки Еквадор в одному із контейнерів з бананами.

За результатами проведення спецоперації правоохоронці затримали трьох осіб під час спроби вивезення партії наркотиків із порту. Під час огляду автомобіля вилучили понад 60 кг кокаїну.

💰За попередніми даними, вартість вилученого за цінами «чорного ринку» сягає 10 млн дол. США.

➡️Крім того, встановлено, що наркотики затримані планували переправити до країн Європейського Союзу.

✳️Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів) і ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України та обрання їм запобіжних заходів.

➡️Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі управління СБУ в Одеській області за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
👤Довічно засудженому «смотрящому» за Криворізькою установою виконання покарань повідомили про підозру — поширював злочинний вплив

➡️Засуджений до довічного позбавлення волі чоловік підозрюється у встановленні та поширенні злочинного впливу на засуджених.

📍Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області, ув’язнений за розстріл власника будівельного торговельного центру, маючи зв’язки з лідерами кримінального світу, отримав статус так званого «смотрящого» за виправною колонією.

➡️56-річний чоловік через своїх довірених осіб як на волі, так і в спецустанові, організував збір коштів для «общаку». Крім того, з метою його поповнення, налагодили канали постачання наркотиків до колонії та примушували засуджених брати участь в азартних іграх.

➡️За результатами проведення слідчо-оперативних заходів поліцейські та співробітники оперативного відділу виправної колонії зібрали докази причетності «авторитета» до встановлення та поширення злочинного впливу у виправній колонії.

🔍Правоохоронці провели санкціоновані обшуки у камерах фігурантів та за місцями їх мешкання та вилучили наркотики, чорнові записи, телефони, зброю без маркування, набої різного калібру, банківські картки.

✳️На підставі отриманих доказів слідчі слідчого управління поліції Дніпропетровської області повідомили «смотрящому» за держустановою «Криворізька установа виконання покарань» за ч. 2 ст. 255-1 Кримінального кодексу України.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.

➡️Проводяться заходи для притягнення до відповідальності причетних до злочинної діяльності осіб.
❗️Грабежі та вимагання під виглядом працівників поліції - у Харкові затримали членів громадської організації

⚡️Зловмисники під виглядом співробітників поліції займалися вимаганням коштів з наркозалежних та осіб, причетних до незаконного обігу наркотичних речовин. Також «спеціалізувалися» на грабежах.

⛔️Викрили злочинну діяльність членів громадської організації, яка позиціонує себе як борців з наркозлочинністю, оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області спільно з колегами-правоохоронцями.

➡️Як з’ясували поліцейські, зловмисники під прикриттям громадської діяльності, насправді займалися вимаганням коштів з осіб, причетних до незаконних операцій з наркотиками. ❗️При цьому представлялися працівниками поліції.

➡️Аби у потерпілих не виникало сумніву, фігуранти ретельно підготувалися: придбали формений одяг та використовували посвідчення та спеціальні жетони. Нерідко процес вимагання супроводжувався фізичним насиллям.

У суботу, 7 серпня, правоохоронці затримали трьох осіб «на гарячому». Останні пограбували місцевого мешканця.

🔍За результатами проведення санкціонованих обшуків у їх помешканнях вилучили посвідчення членів громадської організації, жетони до них, формений одяг, зброю, наручники та інші спецзасоби.

✳️На підставі отриманих доказів слідчі слідчого управління ГУНП в Харківській області повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу України.

➡️Учора, 9 серпня, суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави – 181 тис грн кожному.

➡️Триває досудове розслідування, процесуальне керівництво якого здійснює Харківська обласна прокуратура. Перевіряється причетність зловмисників до скоєння інших злочинів на території Харкова та області.
⚡️Нацполіція викрила масштабні зловживання керівництва Державної продовольчо-зернової корпорації України на сотні мільйонів гривень

➡️Посадові особи корпорації спільно із суб’єктами господарювання налагодили злочинну схему розтрати майна ДПЗКУ, збитки від реалізації якого сягають сотень мільйонів гривень. Викрили неправомірну діяльність службових осіб Державної продовольчо-зернової корпорації України оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно зі слідчими Головного слідчого управління Національної поліції.

📍Правоохоронці встановили, що посадовці корпорації проводили експортні операції зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти. При цьому занижували вартість та не здійснювали попередню оплату товару.

➡️У ході слідства поліцейські викрили численні факти реалізації злочинної схеми. Зокрема за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадовці державної корпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства та експортували товар за ціною, що значно нижче ринкової. Так, лише протягом січня-травня цього року було укладено близько 10 збиткових зовнішньо-економічних контрактів на експорт зерна.

❗️Відомо також про факти зловживання посадовців корпорації під час укладення договорів про страхування майна. Тариф за оформленим документом був у 3-5 разів вищий за ринкову вартість подібних послуг.

🔍Наразі поліцейські проводять санкціоновані обшуки у приміщеннях ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», в офісах суб’єктів господарювання та за місцем проживання фігурантів. Обшуки проводяться на території кількох областей. Вже вилучено документацію та електронні носії інформації, що підтверджують протиправну діяльність фігурантів.

➡️Досудове розслідування за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора триває.

📍Кваліфікація: ч. ч. 2, 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

➡️Встановлюється точна сума завданих неправомірними діями посадовців ДПЗКУ збитків. Вирішується питання щодо повідомлення причетним особам про підозри.
⚡️600 тисяч доларів за посаду Голови ОДА – на Миколаївщині поліція затримала групу осіб

➡️Зловмисники обіцяли посприяти у призначенні громадянина на посаду Голови Миколаївської державної адміністрації. За свої «послуги» просили 💵600 тис. доларів США.

📍Оперативники управління стратегічних розслідувань у Миколаївській області спільно зі слідчими Миколаївського обласного управління поліції встановили, що організатором злочинної схеми виявилася 64-річна жителька м. Києва - колишня працівниця управління справами Апарату Верховної Ради України. У спільники жінка залучила 36-річного жителя столиці - голову правління благодійної організації.

➡️За обумовленим зловмисниками планом, жінка підшукала нібито кандидата на посаду Голови Миколаївської ОДА. За це вимагала у останнього 💵600 тис. доларів США. При цьому наголошувала, що кошти потрібні для високопосадовців, які сприятимуть відповідному призначенню.

Учора, 10 серпня, оперативники та слідчі за силової підтримки обласного Управління «КОРД» затримали організатора та її спільника під час отримання частини обумовленої суми – 💵200 тис дол. США.

➡️Наразі двох осіб затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру.

✳️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, що відкрито за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, здійснює Миколаївська обласна прокуратура.

➡️Санкція статті передбачає покарання до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
⚡️Земельні оборудки на 1,4 млн грн - на Чернігівщини повідомили про підозру трьом членам злочинного угруповання

📍Встановлено, що всі троє чоловіків – мешканці Черкаської області, віком від 26-ти до 36-ти років. Кожен з них виконував свою роль: організація діяльності офісів, пошук зацікавлених в земельній оборудці осіб, переоформлення землі.

➡️Підозрювані організували роботу двох офісів у Чернігові, де з березня по квітень 2020 року за грошову винагороду зібрали у 72-х місцевих мешканців документи для, начебто, оформлення у власність земельних ділянок. За право користуватися згаданими документами кожен отримав по 1 000 гривень.

➡️Через приватного нотаріуса оформили довіреність на одну особу з правом розпорядження всіма земельними ділянками площею 140 га . Далі від імені кожного власника землі уклали договір купівлі-продажу з юридичною особою, яка представляла інтереси членів угруповання.

❗️У результаті цієї земельної оборудки державі було завдано збитків на 1,4 млн грн.

⛔️Викрили злочинну схему та встановили її організаторів оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області та слідчі Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

✳️На підставі отриманих доказів трьом учасникам угруповання повідомили про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, які у змові з третіми особами шахрайським шляхом заволоділи землею державного значення.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Чернігівська обласна прокуратура.
⚡️На Закарпатті поліцейські затримали угруповання серійних крадіїв

➡️Неодноразово засуджені за майнові правопорушення члени угруповання «працювали» на території Західного регіону.

Учора, 11 серпня, оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області спільно зі слідчими Ужгородського районного управління поліції затримали організатора та одного з учасників одразу після скоєння злочину на території Ужгорода.

🔍Під час обшуку у зловмисників вилучили металевий сейф, гроші, банківські картки та мобільні телефони відмички, набір ключів та інші інструменти, які використовували для вчинення крадіжок.

➡️Затримані – мешканці Львівської області. Мають за плечима чималий кримінальний досвід, за що неодноразово відбували покарання. «Спеціалізувалися» на крадіжках та грабунках. Наразі встановлена причетність організатора та учасників злочинного угруповання до скоєння злочинів на території Ужгорода. Також за наявною інформацією, дана група «працювала» у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

➡️Наразі двоє осіб затримані у порядку 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення їм підозри за ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

➡️Проводяться заходи для встановлення місця знаходження іншого учасника злочинного угруповання.

➡️За скоєні правопорушення фігурантам може загрожувати від 7-ми до 12-ти позбавлення волі з конфіскацією майна.

➡️Процесуальне керівництво здійснює Ужгородська окружна прокуратура.
📍На Рівненщині судитимуть членів злочинної організації на чолі із «смотрящим» за одним із районів

➡️Угруповання «спеціалізувалося» на вимаганні та викраденні майна. Загальна сума завданих громадянам збитків сягає мільйона гривень.

⛔️Викрили діяльність злочинної організації оперативники управління стратегічних розслідувань у Рівненській області, слідчі обласної поліції спільно зі співробітниками УСБУ.

👤Правоохоронці встановили, що організував діяльність злочинної організації 40-річний неодноразово засуджений так званий «смотрящий» за одним із районів області, якому на даний час обрано запобіжний захід у вигляді безальтернативного тримання під вартою. Серед його спільників – вихідці з різних регіонів України, частина з яких також мають зв’язки з кримінальним середовищем.

➡️Оперативники та слідчі отримали докази їх причетності до двох фактів вимагання коштів у громадян та шести епізодів викрадення майна на понад мільйон гривень.

➡️У середу, 11 серпня, обвинувальний акт за погодженням із Рівненською обласною прокуратурою було скеровано до Кузнецовського міського суду.

✳️Лідеру злочинної організації та чотирьом його спільникам інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 185 (крадіжка), ч. 4 ст. 189 (вимагання), ч. 2 та 5 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації) Кримінального кодексу України.

➡️За скоєне зловмисникам може загрожувати від 12-ти до 15-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
⚡️Системні хабарі за реєстрацію місця проживання – поліцейські затримали заступника голови райради на Дніпропетровщині

📍Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області, заступник голови однієї з районних рад налагодив корупційну схему.

👤Посадовець за винагороду вирішував питань щодо зняття з військового обліку, відновлення втрачених військових облікових документів, постановки на військовий облік та реєстрації місця проживання.

➡️Так, посадовець обіцяв громадянину вплинути на представників територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб прискорити процес отримання тимчасового посвідчення про приписку до військової дільниці.
Затримали посадовця учора, 11 серпня, під час отримання неправомірної вигоди – 💵5 400 грн.

✳️Йому вже повідомили йому про підозру за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

❗️Важливо: посадова особа у 2018 році вже затримувалася під час отримання 4200$ неправомірної вигоди. Наразі кримінальне провадження за вказаним фактом перебуває на розгляді в суді.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура. Проводяться заходи для встановлення усіх причетних до злочину осіб з метою притягнення їх до відповідальності.
⚡️Нацполіція затримала керівника «Державної продовольчо-зернової корпорації України» при спробі втечі з України

Посадовця затримали оперативники Департаменту стратегічних розслідувань в аеропорту «Жуляни» вранці, 13 серпня. У такий спосіб він намагався уникнути відповідальності. Крім того, разом з ним затримали і його спільника.

➡️Нагадаємо: Національна поліція України викрила масштабні зловживання посадовців «Державної продовольчо-зернової корпорації України»: сума збитків становить понад 57 млн. дол. США.

✳️Слідчі Головного слідчого управління вже повідомили про підозру керівникові корпорації та власникові кількох товариств за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Наразі з ними проводяться слідчі дії.

➡️Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснює Офіс Генерального прокурора України.

➡️Готуються клопотання в суд для обрання обом підозрюваним запобіжних заходів.
🇺🇦Зовсім скоро Україна відзначатиме 30-річчя Незалежності. За ці роки кожен із нас пройшов неабиякий шлях власного становлення – як професійного, так і особистісного.

Сьогодні ми єдиною командою захищаємо безпеку та спокій громадян, руйнуючи злочинні схеми та знищуючи вплив криміналітету у кожному регіоні України — від сходу до заходу, від півночі до півдня.

Ми впевнені, що найкращим подарунком для країни є результати нашої роботи. Тож до 24-го серпня ми поділимося з вами найяскравішими успіхами роботи Департаменту стратегічних розслідувань.

Не пропустіть – #30успіхів_30Незалежності
#30успіхів_30Незалежності #Вінниця

➡️Сьогодні згадуємо вдалу спецоперацію у Вінницькій області, де затримали учасників ОЗГ, які  привласнили кошти Фонду гарантування вкладів для фінансування криміналітету. До її складу входило шестеро активних учасників, у тому числі – громадянин Російської Федерації. Деякі із них мали певні зв’язки та авторитет у кримінальних колах. Використовували підроблені документи на ім’я реальних вкладників неплатоспроможних банківських установ. Далі підшукували підставних осіб, а ті вже зверталися до Фонду по програмі виплати втрачених коштів. Отримані гроші передавали зловмисникам, які скеровували їх на фінансування діяльності криміналітету.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#30успіхів_30Незалежності #Волинь

➡️Продовжуємо нашу рубрику кейсом про запобігання замовного вбивства та затримання жінки у Волинській області. 36-річна місцева мешканка замовила свого ексчоловіка, аби не повертати 200 тис грн боргу, який вона шахрайським шляхом оформила на його ім’я. За ліквідацію колишнього обіцяла 10 000 грн.

✳️Відео використане в художніх цілях.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#30успіхів_30Незалежності #Дніпропетровщина

У цьому регіоні було багато вдалих та успішних поліцейських спецоперацій по ліквідації нарколабораторій, затриманню злочинних угруповань та хабарників тощо. Але ми вирішили нагадити про дійсно історичну подію у правоохоронній сфері  – затримання найвпливовіших в Україні «ворів в законі» - «Умку» та «Лашу Свана». Тоді
нашим співробітникам вдалося не лише затримати, а й повідомити їм про підозру за встановлення та поширення злочинного впливу, а також вилучити понад 3,2 млн дол. США «злочинного общаку».
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#30успіхів_30Незалежності #Донеччина

➡️Донеччина — шахтарський край. Оперативники місцевого управління у співпраці з працівниками Департаменту викрили схему привласнення коштів на ліквідації та реструктуризації неробочих державних шахт. Упродовж 2019-2021 років на проведення робіт з ліквідації та реструктуризації шахт лише двом товариствам-підрядникам було перераховано понад 160 млн грн. Аби легалізувати отримані надлишкові кошти, зловмисники перераховували їх на рахунки підконтрольних фіктивних фірм. Робота у цьому напрямку триває — винні будуть обов’язково притягнуті до відповідальності.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#30успіхів_30Незалежності #Житомир

➡️Розповімо про один із прикладів роботи підрозділу в Житомирській області. Його співробітники затримали злочинне угруповання, учасники якого, погрожуючи фізичною розправою та створюючи штучні конфлікти, вимагали у підприємців кошти. Так, місцевий бізнесмен повинен був віддати їм 100 тисяч гривень, аби зловмисники  дозволили йому спокійно жити та розвивати бізнес.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#30успіхів_30Незалежності #Закарпаття

➡️Згадаємо, як правоохоронці Закарпаття припиняють всілякі спроби криміналітету порушити спокій громадян. Була отримана інформація, що на Закарпаття планує їхати злочинне угруповання для встановлення контролю над регіоном. Аби цього не допустити, встановили ймовірний день та час їх поїздки. Під час затримання зловмисники чинили озброєний опір та намагалися втекти. Завдяки професійній роботі наших колег, втілити злочинний план у життя не вдалося.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#30успіхів_30Незалежності #Запоріжжя

➡️Скільки сил знадобилося оперативникам підрозділу в Запорізькій області, аби задокументувати злочинну діяльність банди, знають тільки вони. Вдалося довести причетність її учасників до 20-ти тяжких злочинів на території області. Організували банду батько та двоє його синів, а її чисельність нараховувала понад 20 осіб. «Спеціалізація» - розбійні напади, грабунки, викрадення людей, крадіжки з авто та квартир, зокрема й із застосуванням зброї. Банда вражала своєю зухвалістю. Аби уникнути відповідальності,  намагалися позбутися речових доказів шляхом їх викрадення та підпалу. Крім того, на адресу правоохоронців, які документували протиправну діяльність банди, неодноразово надходили погрози фізичною розправою.
⚡️Ще майже 60 кг кокаїну виявили в Одеському порту — його вартість сягає 10 млн дол. США

➡️За оперативними даними, це друга партія наркотику, яку мали отримати затримані учасники всесвітньовідомої злочинної організації «Ндрангета».

➡️Нагадаємо, трьох організаторів наркотрафіку було затримано 9 серпня під час спроби вивезти партію наркотиків з порту «Південний». Тоді співробітники управління стратегічних розслідувань в Одеській області Нацполіції, обласного управління СБУ, прикордонної служби та прокуратури Одеської області вилучили понад 60 кг кокаїну, які прибули у контейнері з бананами з Республіки Еквадор. Партію наркотиків зловмисники планували переправити до країн Європейського Союзу.

⛔️Учора, 15 серпня, правоохоронці вилучили ще майже 60 кг кокаїну, які були заховані в отворах контейнеру. За оперативними даними, це друга партія наркотиків, яку планували отримати організатори наркотрафіку. 💵Вартість вилученого товару сягає 10 млн. дол. США.

➡️Наразі проводяться слідчі дії. Встановлюється коло всіх причетних до наркотрафіку осіб.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#30успіхів_30Незалежності #Івано_Франківськ

➡️Прикарпаття – регіон славетний  своїми краєвидами, горами та лісами.  Не випадково ми згадали про ліси, адже керівники семи лісгоспів пропонували хабар працівникам нашого територіального підрозділу. Пригадаємо за що. Усіх керівників було викрито в організації  незаконних порубок лісу. Щоб уникнути відповідальності та продовжити вести «бізнес», запропонували щомісячну суму у 20 тис дол. США. Тепер їм доведеться відповідати і за незаконні порубки, і за спробу підкупу поліцейського – справа в суді.
2024/05/25 01:20:08
Back to Top
HTML Embed Code: