Telegram Web Link
​​Ви проїдете дане перехрестя:

1️⃣ Після трамвая.
2️⃣ Після трамвая, білого і чорного автомобілів.
3️⃣ Після трамвая, чорного і білого автомобілів.

На малюнку бачимо нерегульоване перехрестя, згідно з пунктом 16.1 ПДР:
«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють...».
Нашому автомобілю встановлено знак пріоритету з табличкою під ним, наведемо їхні описи, згідно з ПДР:
«При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, які рухаються по головній дорозі...».
«Табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» вказує напрямок головної дороги на перехресті. Застосовується зі знаками 2.1, 2.2, 2.3.
Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Судячи із зображення на табличці 7.8, наш і чорний автомобілі перебувають на другорядній дорозі, трамвай і білий автомобіль — на головній.
Визначимо черговість проїзду, керуючись такими пунктами, згідно з ПДР:
Пункт 16.11. «На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, який рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до цього перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».
Пункт 16.14. «Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах».
Пункт 16.12. «На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч
, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.
Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

❗️ Таким чином, першим проїде перехрестя трамвай, за ним білий автомобіль — ці транспортні засоби перебувають на головній дорозі, після них проїде перехрестя чорний автомобіль, бо він є для нас так званою «перешкодою з правого боку» — наш автомобіль зобов’язаний дати йому дорогу. Останнім проїде перехрестя наш автомобіль.
Будьте уважні, правильна черговість проїзду вказана в другому варіанті відповіді, який і буде правильним.

📸Наш Instagram
​​На даний сигнал регулювальника трамваю дозволено рух:

1️⃣ Прямо або праворуч.
2️⃣ Прямо або ліворуч.
3️⃣ Ліворуч або праворуч.
4️⃣ Ліворуч.

Щоб відповісти на це запитання, потрібно розуміти значення сигналів регулювальника, тому звернемося до пункту 8.8, згідно з ПДР:
«Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світлоповертачем, які вживаються в такому значенні:
❗️ б) права рука витягнута вперед:
• з лівого боку — дозволено рух трамваю ліворуч
, нерейковим транспортним засобам — у всіх напрямках; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;
• з боку грудей — усім транспортним засобам дозволено рух лише праворуч;
• з правого боку і з боку спини — рух усіх транспортних засобів заборонено; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника».

Очевидно, що трамвай розташовується щодо регулювальника з лівого боку, тому правильним варіантом відповіді буде четвертий — при цьому сигналі регулювальника трамваю дозволено рух ліворуч.

📸Наш Instagram
​​Що з переліченого заборонено водіям на зображеній дорозі?

1️⃣ Розворот.
2️⃣ Рух заднім ходом, крім випадків, коли неможливо під'їхати до об'єкта іншим способом.
3️⃣ Зупинка і стоянка біля лівого краю проїзної частини.
4️⃣ Відповіді 1 і 2.
5️⃣ Відповіді 1, 2 і 3.

Щоб правильно відповісти на це запитання, потрібно знати, що позначає встановлений на дорозі знак. Він належить до інформаційно-вказівних. Згідно з ПДР:
«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку».
Тепер обговоримо кожен з варіантів відповідей:
1️⃣логічно розмірковуючи, розуміємо, що розворот буде заборонено на дорозі, по якій рух транспортних засобів здійснюється тільки в одному напрямку, бо розворот передбачає зміну напрямку руху транспортного засобу на повністю протилежний.
2️⃣ — звернемося до пункту 10.10, згідно з ПДР:
«Забороняється рух транспортних засобів заднім ходом на автомагістралях, дорогах для автомобілів, залізничних переїздах, пішохідних переходах, перехрестях, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях, на в’їздах і виїздах з них, а також на ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю.
Дозволяється рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом за умови дотримання вимог пункту 10.9 цих Правил та неможливості під’їхати до об’єкта іншим способом».
Інакше кажучи, вищевказане означає, що рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом буде заборонено у разі недотримання вимог пункту 10.9 цих Правил і за наявності можливості під’їхати до об’єкта іншим способом.

Наведемо опис згаданого пункту 10.9, дотримання якого таке важливе, згідно з ПДР:
«Під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеку чи перешкоди іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху за необхідності він повинен звернутися по допомогу до інших осіб».
Запропонована відповідь 2 не повністю цитує пункт 10.10 Правил, бо у варіанті відповіді не вказано — відповідь не доповнена: умовою дотримання пункту 10.9. І, як наслідок, у такому випадку рух заднім ходом буде заборонено.
3️⃣ — щоб перевірити цей варіант відповіді, слід звернутися до пункту 15.3, згідно з ПДР:
«У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.
Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».
На малюнку зображена забудована територія — будинок, зелені насадження, тротуар, тобто всі ознаки того, що на ілюстрації населений пункт.

З’ясували, що вказане у відповідях 1 і 2 буде заборонено на представленій дорозі, бо це дорога з одностороннім рухом. Четвертий варіант буде правильним, оскільки об’єднує в собі вказане у відповідях 1 і 2.

📸Наш Instagram
Дія якого із зображених дорожніх знаків поширюється тільки на той бік дороги, над яким він встановлений?

1️⃣ Знак 1.
2️⃣ Знак 2.
3️⃣ Знак 3.
4️⃣ Знак 4.
5️⃣ Усі перелічені вище знаки.

В описі до кожного зображеного знака в Правилах вказано "Дія знака поширюється тільки на ту сторону дороги, на якій він встановлений".

Тому безсумнівно правильна відповідь - п'ята.

📸Наш Instagram
​​По якій з траєкторій Вам дозволено рух у зображеній ситуації?

1️⃣ По траєкторії В.
2️⃣ По траєкторіях А, Б і В.
3️⃣ По траєкторіях Б і В.
4️⃣ По траєкторіях А і В.

На малюнку бачимо два перехрещення проїзних частин. Перед першим перехрещенням встановлено заборонний знак. Знайдемо його опис, згідно з ПДР:
Знак 3.23 «Поворот ліворуч заборонено» забороняє поворот ліворуч транспортних засобів. При цьому розворот дозволяється.
Дія знака поширюється на перехрещення проїзних частин та інші місця, перед якими встановлено знак.
Тепер розберемо докладніше траєкторії, які позначені на малюнку:
Траєкторія А — водій рухатиметься по ній, якщо поверне ліворуч перед першим перехрещенням проїзних частин. Однак з вищенаведеного опису ми знаємо, що на це перехрещення поширюється дія знака 3.23, а значить, у цій ситуації поворот ліворуч буде заборонений.
Траєкторія Б — водій рухатиметься по цій траєкторії в разі повороту ліворуч перед другим перехрещенням проїзних частин. Дія знака 3.23 на цей перехрещення не поширюється, бо знак не встановлено прямо перед ним. Рух по цій траєкторії дозволено.
Траєкторія В — рух прямо дозволено, встановлений знак не стосується цього напрямку.

Як з’ясували, дозволено рух по траєкторіях Б і В. Отже, правильним буде третій варіант відповіді.

📸Наш Instagram
Що означають два червоні поперемінно миготливі сигнали даного світлофора?

1️⃣ Рух заборонено.
2️⃣ Рух не заборонено, але наближається поїзд, якому необхідно дати дорогу.
3️⃣ Слід бути особливо уважним на даній ділянці дороги.

Пункти розділу 8 «Регулювання дорожнього руху» допоможуть розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:
«Пункт 8.7. «Світлофори призначені для регулювання руху транспортних засобів і пішоходів, мають світлові сигнали зеленого, жовтого, червоного і біло-місячного кольорів, які розташовані вертикально чи горизонтально. Сигнали світлофора можуть бути з нанесеною суцільною чи контурною стрілкою (стрілками), із силуетом пішохода, X-подібні».
Пункт 8.7.3. «Сигнали світлофора мають такі значення:
е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух».

Очевидно, що правильним варіантом відповіді буде перший.

📸Наш Instagram
​​У якому з напрямків дозволено рух водієві білого автомобіля в зображеній ситуації?

1️⃣ У напрямку А.
2️⃣ У напрямку А, Б або В.
3️⃣ У напрямку А, Б, або Г.
4️⃣ У напрямку А або Г.
5️⃣ У будь-якому з напрямків.

На малюнку відразу звертаємо увагу на встановлений на перехресті інформаційно-вказівний знак. Розберемо його опис, згідно з ПДР:
«Знак 5.10.1 «Виїзд на дорогу зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення виїзду на дорогу, де рух транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, здійснюється спеціально виділеною смугою назустріч загальному потоку транспортних засобів, і встановлюється перед усіма бічними виїздами на дорогу».
Тепер розберемо запропоновані напрямки:
У напрямку А — дозволено, бо на знаку 5.10.1 позначено, що в цьому напрямку рухатися можна НЕ маршрутним транспортним засобам.
У напрямку Б — дозволено, знак не стосується цього напрямку.
У напрямку В — заборонено, бо на знаку 5.10.1 позначено, що цей напрямок призначений для руху маршрутних транспортних засобів.
У напрямку Г — дозволено. Цією траєкторією позначений розворот, у цій ситуації немає передумов для його заборони.
А також пункт 10.7 стосується напрямку Г, згідно з ПДР:
«Розворот забороняється:
a) на залізничних переїздах;
б) на мостах, шляхопроводах, естакадах і під ними;
в) в тунелях;
г) за видимості дороги менше 100 м хоча б в одному напрямку;
ґ) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;
д) на автомагістралях, а також на дорогах для автомобілів, за винятком перехресть і місць, позначених дорожніми знаками 5.26 «Місце для розвороту» або 5.27 «Зона для розвороту».

Як з’ясували, рух водієві білого автомобіля дозволено буде в напрямках А, Б і Г. Правильна відповідь — третя.

📸Наш Instagram
​​Який із зображених знаків зобов'язує дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, яка перетинається, на нерегульованих перехрестях?

1️⃣ Знак 1.
2️⃣ Знак 2.
3️⃣ Обидва знаки.

Обидва представлених дорожніх знака відносяться до знаків пріоритету. 2.1 «Дати дорогу», 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено». Обидва знаки встановлюються безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги і зобов'язують водія дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі, що перетинається дорозі, а також справа по рівнозначної дорозі.

Зверніть увагу, що в питанні розглядається нерегульоване перехрестя, тобто таке, при якому черговість проїзду НЕ визначається сигналами світлофора чи регулювальника. На регульованому перехресті знаки пріорітета не діють.

Згідно ПДР:
При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під'їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі.

Знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» забороняє проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня - перед знаком. Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, що перетинається, а за наявності таблички 7.8 (що вказує напрямок головної дороги) - транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі, а також справа по рівнозначної дорозі.

Обидва знаки зобов’язують дати дорогу.

📸Наш Instagram
Хто в даній ситуації повинен дати дорогу?

1️⃣ Водій автомобіля.
2️⃣ Водій трамвая.

Уважно розглянувши ілюстрацію, стає зрозумілим, що водій трамвая має намір рухатися прямо, для нього - червоний сигнал світлофора і одночасно з ним включена зелена стрілка при русі прямо в додатковій секції знизу (не на рівні червоного сигналу світлофора).
Водій синього автомобіля має намір проїхати перехрестя не звертаючи, тобто прямо, і для нього сигнал світлофора показує зелене світло. Проїзд перехресть регламентується розділом 16 Правил дорожнього руху. Пункт 16.9 чітко описує дії в таких випадках і звучить так: «При русі в напрямку стрілки, включеної в додатковій секції одночасно з жовтим або червоним сигналом світлофора, водій має дати дорогу транспортним засобам, що рухаються з інших напрямків...».

Тобто, перевага першочергового проїзду у водія синього автомобіля, а водій трамвая, відповідно, повинен дати дорогу.

📸Наш Instagram
​​З якою дорожньою розміткою може застосовуватися дорожній знак «Стоянку заборонено»?

1️⃣ З жовтою переривчастою лінією розмітки, яка наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру.
2️⃣ З жовтою суцільною лінією розмітки, яка наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру.
3️⃣ З білою переривчастою лінією розмітки, яка наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру.
4️⃣ З білою суцільною лінією розмітки, яка наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру.

Для відповіді на запитання наведемо опис заборонного знаку 3.35 «Стоянку заборонено», згідно з ПДР:
Знак 3.35 «Стоянку заборонено» забороняє стоянку всіх транспортних засобів.
...
Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.10.1, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки.

Розберемо також опис горизонтальної дорожньої розмітки 1.10.1, згідно з ПДР:
Розмітка 1.10.1 позначає місця, де заборонено стоянку. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.35 «Стоянку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру». Ця розмітка у вигляді жовтої переривчастої лінії.

Безсумнівно, правильним варіантом відповіді буде перший.

📸Наш Instagram
​​Водіям яких транспортних засобів дозволено рух у даній ситуації?

1️⃣ Синього – ліворуч, жовтого – прямо, червоного – праворуч.
2️⃣ Синього – ліворуч або розворот.
3️⃣ Синього – ліворуч, жовтого – прямо.
4️⃣ Синього – ліворуч, червоного – праворуч.

На малюнку бачимо перехрестя, де черговість проїзду визначається світлофором, тобто перехрестя регульоване. Розберемо значення світлофора докладніше, згідно з ПДР:
Пункт 8.7.2. «Світлофори з вертикальним розташуванням сигналів можуть мати одну або дві додаткові секції з сигналами у вигляді зеленої стрілки (стрілок), які розташовані на рівні сигналу зеленого кольору».
Пункт 8.7.3. «Сигнали світлофора мають такі значення:
б) зелений у вигляді стрілки (стрілок) на чорному фоні дозволяє рух у зазначеному напрямку (напрямках). Таке саме значення має сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції світлофора.
Сигнал у вигляді стрілки, що дозволяє поворот ліворуч, дозволяє й розворот, якщо він не заборонений дорожніми знаками.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції (секціях), увімкнений разом із зеленим сигналом світлофора, інформує водія про те, що він має перевагу в зазначеному стрілкою (стрілками) напрямку (напрямках) руху перед транспортними засобами, що рухаються з інших напрямків;
е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.
Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції (секціях) разом із жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

На малюнку бачимо увімкнений червоний сигнал світлофора й увімкнений сигнал у вигляді зеленої стрілки «ліворуч» у додатковій секції разом із червоним сигналом світлофора. Тобто в цій ситуації дозволено рух тільки в напрямку стрілки зеленого кольору — ліворуч і розворот, бо ми не спостерігаємо дорожніх знаків, які б забороняли розворот.

З представлених автомобілів, орієнтуючись на ввімкнені світлові покажчики повороту, тільки синій автомобіль має намір повернути ліворуч, а значить, тільки йому дозволено рух. Правильний варіант відповіді — другий.

📸Наш Instagram
Дана дорожня розмітка позначає:

1️⃣ Номер дороги або маршруту.
2️⃣ Рекомендовану швидкість руху на цій ділянці дороги.
3️⃣ Дозволену максимальну швидкість руху на цій ділянці дороги, дублюючи дорожній знак «Обмеження максимальної швидкості».

На малюнку бачимо горизонтальну дорожню розмітку, наведемо її опис, згідно з ПДР:
«Розмітка 1.27 дублює зображення знака 3.29».

Наведемо тепер опис цього знака, він належить до заборонних, згідно з ПДР:
«Знак 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» забороняє рух зі швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.
...

Безсумнівно, правильною відповіддю буде третя.

📸Наш Instagram
Яким автомобілям дозволено рух у даній ситуації?

1️⃣ Білому і синьому.
2️⃣ Синьому і сірому.
3️⃣ Жовтому і синьому.
4️⃣ Синьому і білому.

Згідно з пунктом 8.8 Правил дорожнього руху, при цьому сигналі регулювальника рух заборонено транспортним засобам з боку його грудей і спини, а дозволяється транспортним засобам з боку рук регулювальника прямо і праворуч.

Виходячи з цього рух дозволено синьому і жовтому автомобілям.

📸Наш Instagram
Зображений дорожній знак інформує:

1️⃣ Про місце розташування газозаправної станції.
2️⃣ Про місце розташування спільної автозаправної станції.
3️⃣ Про місце розташування автозаправної станції одного виду пального.

Зображений дорожній знак належить до знаків сервісу. Знайдемо його опис, згідно з ПДР:
6.7.1, 6.7.2, 6.7.4 «Автозаправні станції». Колір символів, зображених на знаках, відповідає таким видам палива на автозаправній станції: чорний - бензин та дизельне паливо; блакитний - газ.

Очевидно, що правильною відповіддю буде перший варіант. Зверніть увагу, що ключове слово тут «газової».

📸Наш Instagram
​​У якому із зазначених місць Ви можете перетнути суцільну лінію дорожньої розмітки та зупинитися?

1️⃣ Тільки Б.
2️⃣ У будь-якому.
3️⃣ У жодному.

На малюнку бачимо розділювальну смугу з лівого боку від нашого автомобіля, узбіччя — з правого боку проїзної частини, а також два види горизонтальної дорожньої розмітки: суцільну лінію з лівого і правого боків проїзної частини та штриховану посередині. Розберемо опис дорожніх розміток, згідно з ПДР:
«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей.
Лінію перетинати забороняється. Якщо цією лінією позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати цю лінію для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дозволяють здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.
«Розмітка 1.5 розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, що мають дві або три смуги; позначає межі смуг руху при наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку. Лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку».

Тепер розглянемо кожен напрямок:

Напрямок А — заборонено, бо в цьому випадку перетинається розмітка — вузька суцільна лінія, яку перетинати забороняється. Нагадаємо, що з лівого боку від розмітки розділова смуга, яка не призначена для руху або стоянки транспортних засобів.

Напрямок Б — дозволено. В цьому випадку перетинається розмітка 1.5 (лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку), розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) (перетинати забороняється), але з правого боку від розмітки 1.1 — край проїзної частини, суміжний з узбіччям, яке може використовуватися для зупинки або стоянки транспортних засобів, тому тут лінію перетинати дозволяється.

Виходячи з вищенаведеного, дозволено тільки напрямок Б, перший варіант відповіді — правильний.

📸Наш Instagram
Як роз'їдуться транспортні засоби на лісовій дорозі?

1️⃣ Білий автомобіль проїде першим, синій – другим.
2️⃣ Синій автомобіль проїде першим, білий – другим.

На малюнку бачимо два автомобілі, траєкторії яких перетинаються. У запитанні зазначено, що рух відбувається по лісовій дорозі, тобто не розглядається з точки зору проїзду перехресть. Черговість проїзду допоможе визначити пункт 10.11, згідно з ПДР:
«У разі коли траєкторії руху транспортних засобів перетинаються, а черговість проїзду не обумовлена цими Правилами, дати дорогу повинен водій, до якого транспортний засіб наближається з правого боку».

Очевидно, що в ситуації, яка зображена на малюнку, з правого боку до синього автомобіля наближається білий. Відповідно, білий автомобіль проїде першим, а після нього — синій. Правильна відповідь — перша.

📸Наш Instagram
Що повинен зробити водій чорного автомобіля, який має намір їхати прямо, якщо в дзеркалі заднього виду він побачив транспортний засіб з увімкненим правим поворотом?

1️⃣ Продовжити рух у наміченому напрямку, тільки коли буде увімкнено зелений сигнал світлофора.
2️⃣ Продовжувати рух у напрямку, вказаному стрілкою, увімкненою в додатковій секції.
3️⃣ Перестроїтися в лівий ряд.

На малюнку бачимо перехрестя, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією. Розберемо значення сигналів світлофора на цей момент, згідно з пунктом 8.7.3 ПДР:
«Сигнали світлофора мають такі значення:
е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.
Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом з жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, які рухаються з інших напрямків.
...

У цій ситуації звернемося до пункту 16.10, згідно з ПДР:
«На перехресті, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією, водій, що перебуває на смузі, з якої робиться поворот, повинен продовжувати рух у напрямку, вказаному стрілкою, ввімкненою в додатковій секції, якщо його зупинка на заборонний сигнал світлофора створить перешкоди транспортним засобам, що рухаються за ним по тій самій смузі».

З цього випливає, що правильною відповіддю буде друга: щоб не створювати перешкоду водієві транспортного засобу, який рухається за ним і має намір повернути праворуч, водій чорного автомобіля повинен продовжити рух в напрямку, зазначеному в додатковій секції світлофора, — праворуч.

📸Наш Instagram
​​Який дорожній знак встановлено на дорозі, яку перетинає ваша дорога, якщо для вас встановлено даний знак?

1️⃣ Знак 1.
2️⃣ Знак 2.
3️⃣ Знак 3.
4️⃣ Знак 4.

Для відповіді на це запитання слід для початку з’ясувати, що позначає знак, встановлений на дорозі, по якій рухаємося ми. Цей знак належить до знаків пріоритету, згідно з ПДР:
«При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.
...».
Як бачимо, в описі знака йдеться про надання права першочергового проїзду транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі.
Відповідно, ми перебуваємо на другорядній дорозі, а дорога, що перетинається, — головна, і на ній встановлено знак пріоритету, який так і називається «Головна дорога».
Наведемо його опис, згідно з ПДР:
«Знак 2.3 «Головна дорога» надає право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.
Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям, а також на початку головної дороги. Знак обов’язково повторюється з табличкою 7.8 «Напрямок головної дороги» перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок, а також перед перехрестям зі складним плануванням».

Правильною відповіддю буде друга — знак пріоритету 2.3 «Головна дорога» зображений тут під номером 2.

📸Наш Instagram
​​Чи дозволено Вам у зображеній ситуації рух у прямому напрямку?

1️⃣ Дозволено, якщо Ви там проживаєте.
2️⃣ Дозволено, якщо Ви обслуговуєте підприємства, що там розташовані.
3️⃣ Заборонено.
4️⃣ Відповіді 1 і 2.

На малюнку одразу звертаємо увагу на встановлений знак, розберемо його опис, згідно з ПДР:
Знак 3.21 «В’їзд заборонено» забороняє в’їзд усіх транспортних засобів з метою:
• запобігання зустрічному руху транспортних засобів на ділянках доріг з одностороннім рухом;
• запобігання виїзду транспортних засобів назустріч загальному потоку на дорогах, позначених знаком 5.8 «Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів»;
• організації відокремленого в’їзду і виїзду на майданчиках, що використовуються для стоянки транспортних засобів, майданчиках відпочинку, автозаправних станціях тощо;
• запобігання в’їзду на окрему смугу руху, при цьому знак 3.21 має застосовуватися разом із табличкою 7.9 «Смуга руху»;
• запобігання в’їзду на дороги, які безпосередньо розташовуються в межах прикордонної смуги до державного кордону і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску через державний кордон (крім сільськогосподарської техніки, інших транспортних засобів та механізмів, задіяних у виробництві відповідно до законодавства та за наявності відповідних на те законних підстав сільськогосподарської діяльності або інших робіт, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків, а також транспортних засобів Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби, ДМС, ДФС, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Національної поліції та органів прокуратури під час виконання оперативних і службових завдань).
Не поширюється дія знака на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету». Знак належить до заборонних.

Правильною відповіддю буде третя — заборонено. Будьте уважні, інші варіанти відповідей — якщо ви там проживаєте або обслуговуєте підприємства, які там розташовані, — не є підставами для дозволу в’їзду та скасування поширення дії цього знака.

📸Наш Instagram
​​Який транспортний засіб поставлено на стоянку неправильно?

1️⃣ Вантажний автомобіль.
2️⃣ Усі правильно.
3️⃣ Мотоцикл з боковим причепом.

На малюнку бачимо встановлений дорожній знак з табличкою під ним. Розглянемо їх описи, згідно з ПДР:
«Знак 5.38 «Місце для стоянки» застосовується для позначення місць та майданчиків для стоянки транспортних засобів». Він належить до інформаційно-вказівних знаків.
«Табличка 7.6.2 «Спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку» позначає спосіб поставлення легкових автомобілів і мотоциклів на стоянці біля тротуару та з його використанням. У населених пунктах, де стоянка дозволена на лівому боці вулиці, можуть бути застосовані таблички «Спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку» 7.6.1, 7.6.2, 7.6.3, 7.6.4, 7.6.5 із дзеркальним зображенням символів.
Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Як бачимо на малюнку, всі транспортні засоби поставлені в місці, де дозволена стоянка, а також способом поставлення біля тротуару, як зобов’язує табличка 7.6.2.
Однак зверніть увагу, що табличка позначає спосіб поставлення тільки легкових автомобілів і мотоциклів, а не вантажних автомобілів. Відповідно, вантажний автомобіль поставлено на стоянку неправильно. Правильна відповідь — перша.

📸Наш Instagram
2025/07/04 15:12:46
Back to Top
HTML Embed Code: