Telegram Web Link
​​Який з водіїв правильно зупинив свій транспортний засіб на дорозі з двостороннім рухом у населеному пункті?

1️⃣ Водій сірого автомобіля.
2️⃣ Водій зеленого автомобіля.
3️⃣ Водій білого автомобіля.
4️⃣ Відповіді 1, 2 і 3.
5️⃣ Відповіді 1 і 2.

Почнемо з опису пунктів, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:
«Пункт 15.1. Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватися у спеціально відведених місцях чи на узбіччі.

Пункт 15.2. У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).

Пункт 15.3. У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.
Якщо дорога має бульвар або розділову смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».
З’ясуємо значення терміна «узбіччя», згідно з пунктом 1.10 ПДР:
«Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що примикає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених цими Правилами. Узбіччя може використовуватися для зупинки і стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у разі неможливості пересуватися по них), гужових возів (саней)».
На малюнку по лівому і правому боках дороги бачимо узбіччя, на яких зупинилися сірий і зелений автомобілі. Як з’ясували, зупинка і стоянка мають виконуватися в цьому випадку тільки на узбіччі, тому водій білого автомобіля неправильно зупинив свій транспортний засіб.
З тексту запитання знаємо, що ця ситуація розглядається з точки зору перебування в населеному пункті. На малюнку зображена дорога, яка має по одній смузі для руху в кожному напрямку, без трамвайних колій посередині і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), тому зупинка і стоянка в цьому випадку дозволяється на лівому боці дороги.
Таким чином, тільки водії сірого і зеленого автомобілів правильно зупинили свої транспортні засоби в ситуації, яка зображена на малюнку. Правильний варіант відповіді — п’ятий.


📸Наш Instagram
​​Як ви роз'їдетеся із зустрічним транспортним засобом у даній ситуації?

1️⃣ Проїдете першим, маючи перевагу.
2️⃣ Проїдете другим, не маючи переваги.

На малюнку відразу звертаємо увагу на перешкоду на смузі зустрічного руху, яка ускладнює роз’їзд транспортних засобів, а також встановлений дорожній знак, що належить до знаків пріоритету. Наведемо його опис, згідно з ПДР:
«Знак 2.5 «Перевага зустрічного руху» забороняє в’їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може утруднити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, які перебувають на вузькій ділянці.
Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги».
Варто зауважити, що знак установлено на щиті з фоном жовтого кольору. Пункт 8.2 прояснить ситуацію, згідно з ПДР:
«Дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та зі змінною інформацією.
Тимчасові дорожні знаки розміщуються на переносних пристроях, дорожньому обладнанні або закріплюються на щиті з фоном жовтого кольору і мають перевагу перед постійними дорожніми знаками».
Причина встановлення знака згідно з пунктом 13.4 ПДР:
«Якщо зустрічний роз’їзд утруднений, водій, на смузі руху якого є перешкода чи габарити транспортного засобу, яким він керує, заважають зустрічному руху, повинен дати дорогу. На ділянках доріг, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск», за наявності перешкоди дати дорогу повинен водій транспортного засобу, який рухається на спуск».

З цього випливає, що встановлений знак тимчасовий і в цей момент зобов’язує наш автомобіль поступитися дорогою жовтому автомобілю, який рухається назустріч, незважаючи на те, що на його смузі є перешкода, яке ускладнює зустрічний роз’їзд. Правильна відповідь друга — у нашого автомобіля немає переваги, тому він проїде другим.

📸Наш Instagram
Ближче якої відстані від залізничного переїзду водієві транспортного засобу заборонена стоянка?

1️⃣ 50 м.
2️⃣ 100 м.
3️⃣ 150 м.

Наведемо значення терміна «стоянка» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Стоянка — припинення руху транспортного засобу на час більше 5 хвилин з причин, не пов’язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу».
Для відповіді на це запитання слід звернутися до пункту 15.10, в якому перераховані місця, де стоянку заборонено, згідно з ПДР:
«Стоянка забороняється:
a) в місцях, де заборонено зупинку;
б) на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);
в) на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м;
❗️ г) ближче 50 м від залізничних переїздів;
ґ) поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху;
д) в місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів;
е) ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розташування чи облаштування яких відповідає вимогам законодавства;
є) на газонах».

Очевидно, що правильна відповідь — перша, що підтверджує підпункт «г» пункту 15.10.

📸Наш Instagram
Який маневр забороняє Вам зображена лінія дорожньої розмітки?

1️⃣ Тільки обгін.
2️⃣ Тільки об'їзд.
3️⃣ Тільки розворот.
4️⃣ Нічого не забороняє.

Розберемо докладний опис цієї дорожньої розмітки. Вона — горизонтальна. Згідно з ПДР:
«Розмітка 1.5 розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, що мають дві або три смуги; позначає межі смуг руху за наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку. Лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку».

Логічно міркуючи, стає зрозумілим, що ця горизонтальна розмітка такі маневри, як обгін, об’їзд, розворот, які передбачають перетин цієї лінії, не забороняє. Перетинати лінію дозволено з будь-якого боку, тому четвертий варіант відповіді буде правильним.

📸Наш Instagram
​​У яких умовах дозволено використовувати задній протитуманний ліхтар?

1️⃣ У темну пору доби на неосвітлених ділянках доріг.
2️⃣ В умовах недостатньої видимості.
3️⃣ У будь-яких умовах.


Однозначно відповісти на це запитання допоможе пункт 19.9, згідно з ПДР:
«Задній протитуманний ліхтар дозволяється використовувати виключно в умовах недостатньої видимості як у світлий, так і в темний час доби».

Відповідно, правильною відповіддю буде друга.

📸Наш Instagram
​​Повертаючи праворуч, водій синього автомобіля повинен:

1️⃣ Проїхати перехрестя першим.
2️⃣ Дати дорогу тільки зустрічному трамваю.
3️⃣ Дати дорогу обом трамваям.
4️⃣ Дати дорогу тільки попутному трамваю.

Пункт 16.1 допоможе визначити тип перехрестя, згідно з ПДР:
«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.
У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».
З цього випливає, що на малюнку зображено регульоване перехрестя.
Також бачимо, що зелений сигнал світлофора дозволяє рух і трамваям, і синьому автомобілю. Синій автомобіль, повертаючи праворуч, перетне траєкторію руху трамваїв, тому слід визначити черговість руху цих транспортних засобів.

Пункт 16.7 допоможе розібратися в цій ситуації, згідно з ПДР:
❗️ «Якщо сигнал регулювальника або зелений сигнал світлофора дозволяє одночасно рух трамвая і нерейкових транспортних засобів, трамваю надається перевага незалежно від напрямку його руху».

Очевидно, що водій синього автомобіля зобов’язаний поступитися дорогою обом трамваям, і правильною відповіддю буде третя.

📸Наш Instagram
У транспортному потоці найбезпечніше рухатися зі швидкістю:

1️⃣ Нижче швидкості транспортного потоку.
2️⃣ Вище швидкості транспортного потоку.
3️⃣ Рівній швидкості транспортного потоку.

Нагадаємо значення терміна «безпечна швидкість» із пункту 1.10 ПДР:
«Безпечна швидкість — швидкість, за якої водій має змогу безпечно керувати транспортним засобом та контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах».
Вимоги Правил обмежують граничні швидкості руху на різних видах доріг, для певних транспортних засобів і для окремих видів перевезень, а також забороняють перевищувати встановлені обмеження.
При виборі швидкості руху потрібно враховувати інтенсивність руху. Зі збільшенням швидкості руху зменшується дистанція між автомобілями, ускладняється можливість безпечного маневрування, тому найбільш безпечно рухатись із середньою швидкістю транспортного потоку. Не рекомендується допускати різниці швидкостей з іншими автомобілями менше 10 км/год, оскільки в такому випадку обгони і випередження затягуються, а автомобілі довше перебувають в небезпечному просторі один від одного, і ваш автомобіль буде перешкодою для інших транспортних засобів, що змусить їх маневрувати на дорозі.

Таким чином, правильна відповідь — третя.

📸Наш Instagram
​​Який із зображених дорожніх знаків вказує рекомендовану швидкість руху?

1️⃣ Знак 1.
2️⃣ Знак 2.
3️⃣ Знак 3.
4️⃣ Знак 4.
5️⃣ Знак 5.


Для відповіді на запитання розберемо представлені знаки докладніше, згідно з ПДР:
1️⃣ — Знак 4.16 «Обмеження мінімальної швидкості». Рух із не меншою швидкістю, ніж зазначено на знакові, але і не більшою, ніж це передбачено пунктами 12.4, 12.5, 12.6, 12.7 цих Правил.
2️⃣Знак 5.30 «Рекомендована швидкість». Зона дії знака поширюється до найближчого перехрестя.
3️⃣ — Знак 3.29 «Обмеження максимальної швидкості». Забороняється рух із швидкістю, що перевищує зазначену на знакові.
4️⃣ — Знак 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості». Забороняється в зоні (населений пункт, мікрорайон, зона відпочинку тощо) рух із швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.
5️⃣ — Знак 3.15 «Рух транспортних засобів, маса яких перевищує ... т, заборонено». Забороняється рух транспортних засобів, у тому числі їх составів, загальна фактична маса яких перевищує зазначену на знакові.

Правильним варіантом відповіді, безсумнівно, буде другий, який відповідає знаку 5.30 «Рекомендована швидкість».

📸Наш Instagram
Ви водій синього автомобіля:

1️⃣ Виконаєте розворот перед залізничним переїздом.
2️⃣ Виконаєте розворот після залізничного переїзду.
3️⃣ Виконаєте розворот на залізничному переїзді.
4️⃣ Виконаєте умови пунктів 1 або 2.

Виходячи із запропонованих варіантів відповіді, робимо висновок, що тут розглядається ситуація можливості розвороту поблизу залізничного переїзду.

У пункті 10.7 ПДР перераховані варіанти, коли заборонений розворот: «а) на залізничних переїздах». Тобто, якщо водій зробить розворот до або після залізничного переїзду, ПДР не будуть порушені.

📸Наш Instagram
Під час руху по дорозі поза населеним пунктом Ви зібралися зробити обгін вантажного автомобіля. Після ввімкнення Вами лівого покажчика повороту водій вантажного автомобіля ввімкнув та вимкнув сигнал лівого повороту. Що це може означати?

1️⃣ Водій вантажного автомобіля, порушуючи Правила, перешкоджає виконанню обгону.
2️⃣ Водій вантажного автомобіля попереджає Вас про небезпеку під час здійснення обгону, яку Ви не в змозі виявити.
3️⃣ Водій вантажного автомобіля зібрався сам виконати обгін, але, побачивши Ваші дії, відмовився від запланованого.

Саме через виїзд на зустрічну смугу обгін вважається одним з найнебезпечніших маневрів. Виконувати обгін можна лише в тому випадку, якщо ви переконані в тому, що він доцільний, безпечний і не суперечить Правилам.
Якщо водій обганяємого автомобіля включив лівий покажчик повороту або почав пригальмовувати, то в такому випадку слід утриматися від виконання обгону.
Водієві обганяємого автомобіля в разі виявлення перешкоди для водія що обганяє, слід попередити його:
- можна включити лівий покажчик повороту;
- подати звуковий сигнал або короткочасно включити стоп-сигнал;
- в крайньому випадку переміститися вліво, перешкоджаючи виконанню обгону.

Таким чином, ми розібралися, що правильна відповідь на дане питання друга - «Водій вантажного автомобіля попереджає Вас про небезпеку при виконанні обгону, яку Ви не в змозі виявити».

📸Наш Instagram
З яким із дорожніх знаків може бути встановлена зображена табличка?

1️⃣ Зі знаком 1.
2️⃣ Зі знаком 2.
3️⃣ Зі знаком 3.
4️⃣ Зі знаком 4.
5️⃣ Зі знаком 5.

Розглянемо опис представленої таблички. Згідно ПДР:
«Табличка 7.17 «Особи з інвалідністю» означає, що дія знака 5.38 «Місце для стоянки» поширюється лише на мотоколяски і автомобілі, на яких установлено розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю» відповідно до вимог цих Правил. Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».
Знак 5.38 «Місце для стоянки» відноситься до інформаційно-вказівних знаків. Застосовується для позначення місць та майданчиків для стоянки транспортних засобів. Встановлюється безпосередньо в цих місцях і діє з місця установки.

Таким чином, дана табличка може застосовуватися тільки з одним дорожнім знаком, і це буде варіант відповіді «Зі знаком 4».

📸Наш Instagram
​​Рухаючись тротуарами і пішохідними доріжками, пішоходи повинні триматися:

1️⃣ Правого боку.
2️⃣ Лівого боку.
3️⃣ Будь-якого боку, як кому зручніше.

Щоб відповісти на це питання, звернемося до пункту 4.1, згідно ПДР:
Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, дотримуючись правої сторони.
Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, дотримуючись правої сторони і не утруднюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ній - по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому потрібно бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху».

📸Наш Instagram
Що повинен зробити пасажир транспортного засобу, який причетний до дорожньо-транспортної пригоди?

1️⃣ Надати можливу допомогу потерпілим.
2️⃣ Повідомити про пригоду орган чи підрозділ поліції і перебувати на місці до прибуття працівників поліції.
3️⃣ Відповіді 1 і 2.

Для відповіді на це питання звернемося до розділу 5 «Обов'язки і права пасажирів». Згідно ПДР:
«Пункт 5.4. У разі дорожньо-транспортної пригоди пасажир причетного до пригоди транспортного засобу повинен надати можливу допомогу потерпілим, повідомити про пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції і перебувати на місці до прибуття поліцейських».

Очевидно, що правильний варіант відповіді буде третій, так як описане в першому і другому варіантах відповіді відносяться до пункту 5.4, а третій варіант об'єднує описане у перших двох варіантах.

📸Наш Instagram
Чи дозволено Вам (не водію маршрутного ТЗ) зупинитися в цьому місці для посадки або висадки пасажирів?

1️⃣ Так.
2️⃣ Так, якщо Ви не створите перешкод руху маршрутних транспортних засобів.
3️⃣ Ні.

На малюнку ми бачимо інформаційно-вказівний знак і горизонтальну дорожню розмітку.
Згідно ПДР:
«Знак 5.41.1 «Пункт зупинки автобуса» позначає початок посадкової площадки автобуса. За межами населених пунктів знак може бути встановлений на павільйоні з боку прибуття маршрутних транспортних засобів.
У нижній частині знака може бути нанесено зображення таблички 7.2.1 «Зона дії» із зазначенням протяжності посадкового майданчика».
«Розмітка 1.17 - позначає зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі».
Також підпункт е) пункту 15.9 стосується даного питання, згідно ПДР:
«Зупинка забороняється:
... е) ближче 30 м. Від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а якщо їх немає - ближче 30 м. Від дорожнього знака такої зупинки з обох сторін».

Таким чином, правильна відповідь буде третя - «ні». Так як знак 5.41.1 позначає посадковий майданчик автобуса, розмітка позначає зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі, і підпункт е) пункту 15.9 забороняє зупинку ближче 30 м від даного дорожнього знака з обох сторін. Зазначене стрілкою передбачуване місце для зупинки нашого транспортного засобу, буде практично під знаком, а значить вимоги щодо відстані від знака будуть не дотримані, чим порушимо положення Правил розділу 15 «Зупинка і стоянка».

📸Наш Instagram
​​Чи правильно водій білого автомобіля виконав з'їзд із перехрестя з круговим рухом одночасно з водієм синього автомобіля?

1️⃣ Правильно.
2️⃣ Неправильно.

Пункт 10.5 стосується даного питання, згідно ПДР:

«Поворот необхідно виконувати так, щоб під час виїзду з перехрещення проїзних частин транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху, а у разі повороту праворуч слід рухатися ближче до правого краю проїзної частини.
Виїзд з перехрестя, де організовано круговий рух, може здійснюватися з будь-якої смуги, якщо напрямок руху не визначено дорожніми знаками чи розміткою і це не створить перешкод транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку праворуч».

В даному випадку правильною відповіддю буде перша - «правильно». Білий автомобіль не порушує Правила - транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху, напрямок руху на перехресті, де організовано круговий рух не визначено дорожніми знаками чи розміткою, і виїзд з перехрестя не створить перешкод транспортним засобам, які рухаються в попутному напрямку праворуч. Тому виїзд з цього перехрестя в ситуації, яка представлена на малюнку, може здійснюватися з будь-якої смуги.

📸Наш Instagram
​​З якого боку дозволено виконати випередження на проїзній частині?

1️⃣ Тільки з лівого боку.
1️⃣ Тільки з правого боку.
3️⃣ З будь-якого боку по суміжній смузі з дотриманням заходів безпеки.

Для відповіді на це питання розглянемо термін «випередження», який наведено в пункті 1.10, згідно ПДР:
«Випередження - рух транспортного засобу із швидкістю, що перевищує швидкість попутного транспортного засобу, що рухається поряд по суміжній смузі».

Як бачимо, в описі терміна немає чітких вказівок з якого боку дозволено виконати випередження, а значить, випередження можна виконати з будь-якого боку по суміжній смузі. Правильним варіантом відповіді буде третій - «з будь-якого боку по суміжній смузі з дотриманням заходів безпеки».

📸Наш Instagram
​​Чи повинні Ви під час руху прямо дати дорогу мотоциклу?

1️⃣ Не повинні.
2️⃣ Повинні.

Питання вимагає ретельного пояснення і розуміння кожної деталі.
Згадаймо пункт 10.2, згідно ПДР:
«Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїжджою частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, які рухаються по ній, а з'їжджаючи з дороги - велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає».
Наведемо значення терміна «прилегла територія» з пункту 1.10, згідно з Правилами:
«Прилегла територія - територія, яка примикає до краю проїжджої частини та не призначена для наскрізного проїзду, а лише для в'їзду до дворів, на стоянки, автозаправні станції, будівельні майданчики і т. п. або виїзду з них».
Ситуацію прояснить дорожній знак, який бачимо на малюнку. Знак відноситься до інформаційно-вказівних знаків. Згідно ПДР:
«Знак 5.29.3 «Тупик» застосовується для позначення дороги, яка не має наскрізного проїзду».
Ситуація прояснилася з того боку, що мотоцикліст виїжджає точно не з прилеглої території. Тупик і прилегла територія - різні поняття. Тупик - це дорога, а не територія.
Тобто, так як мотоцикліст виїжджає не з прилеглої території, житлової зони і т. п., він не повинен поступатися дорогою перед виїздом на проїжджу частину.
У ситуації, яку бачимо на ілюстрації, залишається керуватися правилами проїзду перехресть, так як перехрестя, простими словами саме і є місце перетину, примикання або розгалуження доріг на одному рівні.
Нагадаємо, що не вважається перехрестям місце прилягання до дороги виїзду з прилеглої території!
Перехрестя нерегульоване, так як не регулюється світлофорами або регулювальником. Знаки пріоритету відсутні, тому правильно буде орієнтуватися на пункт 16.12, згідно ПДР:
«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух...».


Виходячи з вищевикладеного, другий варіант відповіді буде правильним. Ми (як водій автомобіля) повинні поступитися дорогу, так як у нас «перешкода з правого боку» на перехресті рівнозначних доріг.


📸Наш Instagram
​​Який із зображених дорожніх знаків встановлюється на початку дороги або відокремленої проїзної частини, по всій ширині якої рух транспортних засобів здійснюється тільки в одному напрямку?

1️⃣ Знак 1.
2️⃣ Знак 2.
3️⃣ Знак 3.
4️⃣ Знак 4.
5️⃣ Знак 5.

Для відповіді на це питання розглянемо опис кожного з представлених дорожніх знаків.
1️⃣ Знак 4.1 «Рух прямо» дозволяє рух тільки прямо. Дія знака не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знака поширюється на перехрещення проїжджих частин, перед яким він встановлений, а також, встановлений на початку дороги або за перехрестям, поширюється на ділянку дороги до найближчого перехрестя. Знак не забороняє поворот праворуч у двори та на інші прилеглі до дороги території. Відноситься до наказових знаків.
2️⃣ Знак 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення смуги, яка призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, якщо рух по такій смузі здійснюється попутно із загальним потоком транспортних засобів...
3️⃣ Знак 5.13 «Дорога з реверсивним рухом» застосовується для позначення початку ділянки дороги, на якій по одній або кількох смугах напрямок руху може змінюватися на протилежний. Даний знак відноситься до інформаційно-вказівних.
4️⃣ Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку. Даний знак відноситься до інформаційно-вказівних.
5️⃣ Знак 5.18 «Напрямок руху по смузі» показує дозволений напрямок руху по смузі. Знак зі стрілкою, що зображає поворот ліворуч іншим чином, ніж це передбачено цими Правилами, означає, що на даному перехресті поворот ліворуч або розворот здійснюється з виїздом за межі перехрестя направо і об'їздом клумби (розділового острівця) в напрямку показаному стрілкою...

Стає зрозуміло, що правильна відповідь тільки один знак - знак 5.5 під номером 4 на малюнку.

📸Наш Instagram
У який момент слід поступово відпускати стоянкове гальмо, починаючи рух на підйомі?

1️⃣ До початку руху.
2️⃣ Після початку руху.
3️⃣ Одночасно з початком руху.

Підйом і спуск означають дорогу під кутом, рух на таких ділянках вимагає особливих навичок, швидкої реакції і глибокого розуміння кожної дії. Якщо гальмо стоянки відпускати до початку руху - це призведе до скочування автомобіля, якщо стоянкове гальмо відпускати після початку руху - це призведе до зупинки двигуна. Щоб уникнути вищеописаних неприємних наслідків, гальмо стоянки слід починати відпускати одночасно з початком руху.
Правильним варіантом відповіді буде третій.

📸Наш Instagram
Як надати першу медичну допомогу в разі отруєння випарами бензину?

1️⃣ Винести пацієнта на свіже повітря, зробити штучне дихання, зігріти.
2️⃣ Промити шлунок великою кількістю рідини.
3️⃣ Винести пацієнта на свіже повітря і дати йому гарячого чаю.

Неетильований бензин надає загальнотоксичну дію на організм людини при вдиханні парів, попаданні в шлунок або через шкірні покриви. Отруєння неетилованим бензином може бути гостре або хронічне. Гостре отруєння виникає при вдиханні повітря, що містить пари бензину у високій концентрації.
Ознаки отруєння парами бензину:
- психічне збудження, подібне сп'янінню (ейфорія)
- запаморочення і непевна хода
- нудота, блювота
-роздратування слизових дихальних шляхів
- аж до втрати свідомості, судом, порушення дихання, частий пульс (тахікардія) і відчуття серцебиття.
Етильований бензин містить сполуки свинцю і є сильною отрутою для людини. Отруєння етильованим бензином можна запобігти, виконуючи елементарні вимоги техніки безпеки, а також застосовуючи етильований бензин тільки за його прямим призначенням (як паливо для автомобіля), при роботі з деталями машини не допускаючи попадання бензину на шкіру і слизові.
Перша допомога при такому отруєнні полягає в наступних заходах:
• Вивести потерпілого з приміщення насиченого парами бензину
• Забезпечити надходження свіжого повітря
• Провести штучне дихання (при необхідності)
• Організувати тепле пиття, не нижче температури тіла, в достатній кількості для більш швидкого виведення токсинів
• Укутати хворого ковдрою, з огляду на підвищену потребу в теплі
• Рекомендується прийняти активоване вугілля
При важкому ступені отруєння і слабкому диханні необхідно застосувати кисневу подушку.

Правильним варіантом відповіді буде перший.

📸Наш Instagram
2025/07/04 09:28:31
Back to Top
HTML Embed Code: