Telegram Web Link
​​8-10 травня 1933 року у Дрездені, та ще низці університетських центрів пройшла нацистська кампанія боротьби "проти ненімецького духу". Тисячі книг, переважно авторів єврейського походження, політично неблагонадійних письменників були заборонені і показово спалені. Важливий факт - йшлося про вилучені книги не лише з громадських, а й приватних бібліотек. Сумарно під заборону потрапили 300 авторів - філософів, науковців, публіцистів, поетів. До речі, кампанію схвалив Йозеф Геббельс, дипломований германіст, чиїм науковим керівником був професор-єврей. Спалили 20 тисяч книжок... Так збулося пророцтво Генріха Гейне родом із 1820 року - там, де спалюють книжки, потім, врешті-решт, спалюватимуть людей.

Друге фото свого часу з'явилося на офіційній сторінці Маріупольської міської ради. Воно було зроблене біля  корпусу бібліотеки Приазовського державного технічного університету. Книги на цю купу викидали з вікон бібліотеки... йшлося про україномовну літературу. Після початку повномасштабної війни росіяни, захоплюючи українські території, знищували сучасні українські книжки. Найперше - історичні, публіцистику. Пізніше пішла кампанія повного вилучення україномовних книг з бібліотек на окупованих територіях. Показовий факт - в Луганську вилучали з бібліотек радянські видання української літературної класики.

Непоодинока історія, коли у бібліотеках на звільнених територіях співробітники після деокупації виявляли, що були знищені україномовні книги, а всі анникарєніни - на місці. І тут уже питання не чиїхось особистих смаків, сентиментів молодості/юності чи власного бачення, яким чином формувати домашню бібліотеку. рф нав'язує свій культурний продукт, знищуючи інший, просто за його інакшість. Велика гуманістична культура  лишилась в минулому, а її продукція пішла в минуле у багатьох українських бібліотеках - як громадських, так і домашніх.
Цьогоріч на 16 травня припав День вишиванки – громадська ініціатива, спрямована колись на популяризацію народних традицій, що мимоволі стала загальноукраїнським святом. Вже вчетверте ми робимо велику вибірку фото українських строїв до цього дня, і нинішня стосується традиційних волинських строїв, її ви можете переглянути у нашому інстаграмі.

Цьогоріч для нашого тг зробимо нетиповий вибір і опублікуємо фото сучасних вишиванок, адже традиція, аби вижити, має трансформуватись. Такі сорочки та сукні нині є святковим одягом, а хтось замовляє подібний одяг на весілля.
Наскільки сильна армія Північної Кореї? 🇰🇵

Чим вона озброєна та хто переможе у новій Корейській війні?

Дізнайся у новому відео
​​🌇Із середини ХІХ століття київські студенти почали фотографуватися. Фото зафіксували найрізноманітніші епізоди студентського життя, про які ми й поговоримо з Тарасом Самчуком - викладачем історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, PhD з історії та автором книги про повсякдення київських студентів ХІХ - поч. ХХ ст.

🕔Коли: неділя, 16 червня, початок о 17:00

📌Де: кав'ярня Bodra Kava (вул. Юлії Здановської, 40А)

Вхід на подію вільний! З нас також безкоштовна смачна кава😉

Гайда разом розпочнемо літній сезон наших офлайн-подій. До зустрічі цієї неділі!
​​Наша команда сьогодні отримала сумну звістку: у ніч на 15 червня помер наш волонтер і співорганізатор фестивалів, журналіст Олексій Косенко.

Олексій спершу почав долучатися до наших фестивалів у Херсоні як глядач, згодом запропонував свою організаційну допомогу і почав у нас волонтерити. Олексій був тією людиною, на яку завжди можна було покластись, довіра з боку нашої команди до нього була повна. Він безмежно вірив в наш проєкт, перебуваючи в окупації в Херсоні був на звʼязку, дякував за наші благодійні акції на користь українських волонтерів, які діяли в окупованому місці. Після звільнення свого рідного міста Олексій, невдовзі, був змушений виїхати через постійні обстріли, осів в Луцьку. Час від часу запрошував нас з фестивалем і у березні цього року ми, нарешті, змогли його організувати. Олексій виступив співорганізатором і забезпечив просто прекрасне інформування про подію, як і в Херсоні до повномасштабного вторгнення, допомагав вирішувати усі технічні питання. Виявилось, що тоді на Історичний фестиваль LEGIO Луцьк ми бачилися з ним востаннє…

Повідомляється, що Олексій Косенко трагічно загинув у Луцьку, причиною смерті став важкий психологічний стан, через пережиті війну, окупацію та вимушене переміщення.

Команда LEGIO Historica висловлює співчуття усім близьким Олексія. За рішенням колег і близьких реквізити для допомоги сімʼї розповсюджуються особисто: ті, хто хочуть допомогти родині Олексія, пишіть нам. Також кошти збиратимемо на нашій завтрашній події у Києві «Спільні світлини, випускні альбоми, фотосесії: як фотографувались київські студенти ХІХ - поч. ХХ ст.» - тож запрошуємо усіх, хто хоче вшанувати памʼять нашого друга та допомогти його родині.

Спочивай з миром, Олексію! Нам тебе бракуватиме…
​​Не тільки перемоги, але і памʼятати - Громадська організація «ІДЕАЛІСТИ», проєкт LEGIO Historica, Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Кафедра археології та музеєзнавства КНУ ухвалили рішення започаткувати академічну меморіальну стипендію імені Олександра Самченка.

Олександр — випускник історичного факультету КНУ (2018) за освітньою програмою «Археологія» та старший солдат 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, героїчно загинув 4 лютого 2023 року у ході боїв на Вугледарському напрямку. Наказом Президента України №467/2023 від 28 липня 2023 р. Олександра Самченка нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно). Попри те, що був на фронті ще з 2018 року, Сашко ніколи не поривав з археологією, планував долучатись до проведення досліджень й після перемоги. Тож його друзі, наставники, близькі вирішили, що надання можливості здобути вищу освіту магістерського рівня талановитим і вмотивованим здобувачам буде найкращим вшануванням його пам'яті та його захоплень.

Стипендія передбачає оплату повної вартості навчання на магістерській програмі з археології у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка протягом 2024-2026 навчальних років для відібраного за результатами конкурсу стипендіата. Умовами участі у конкурсі є:

- заповнення анкети до 5 серпня 2024 р. включно за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1E4hhGgNZw0u9wb3ijb9lq_l5IpQZRUo1PMdTii577mE/viewform?edit_requested=true
- реєстрація на вступні випробування та подання вступної заявии на магістерську програму «Археологія» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка;
- здача вступних іспитів;
- проходження співбесіди з представниками стипендійного комітету.

З усіма відібраними кандидатами і кандидатками стипендійний комітет сконтактує не пізніше 12:00 5 серпня 2024 року та призначить дату онлайн-співбесіди.
Стипендійний комітет складатиметься з викладачів кафедри археології, друзів Олександра Самченка — засновників ініціативи та членів його родини. Лауреат(-ка), відібраний(-на) рішенням стипендійного комітету, після підписання договору з ГО «ІДЕАЛІСТИ» (яка оплатить навчання) та договору про здобуття освіти з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, 2 роки навчатиметься на унікальній магістерській програмі з археології.

Також запрошуємо долучитись до збору пожертв на меморіальну стипендію імені Олександра Самченка - ви можете перерахувати будь яку комфортну для вас суму коштів одним з цих способів:

Банка збору на стипендію Олександра Самченка (Монобанк)
https://send.monobank.ua/jar/4kcyFpB1D2

Рахунок ГО «Ідеалісти»
Найменування отримувача: ГО ІДЕАЛІСТИ
Код отримувача: 41887978
Рахунок отримувача: UA813052990000026005011105561
Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
У описі зазначити: Благодійна фінансова допомога на статутну діяльність (Стипендія Самченка)

PayPal: [email protected]

Чекаємо на ваші заявки!

За відповідями на додаткові питання звертайтесь за номером 073 193 50 60 (+telegram) до Євгенія Шатілова, керівника ГО «ІДЕАЛІСТИ».
​​Як громада впливає на зміни міського тла Дніпра? Які сучасні урбаністичні підходи зараз впроваджуються в місті? Як міське середовище впливає на розвиток громади?

Про це ми поговоримо з Русланом Ширіновим, урбаністом, автором проєкту urban.dnipro, який залучений до впровадження нових урбаністичних практик у м.Дніпро. Наші друзі і партнери з Регіональний офіс “БУР-Південь” і волонтерський осередок “Будуємо Україну Разом” у Дніпрі запрошують на захід, де можна не тільки дізнатись про минуле і сьогодення містобудівних практик Дніпра, а і зрозуміти, як громаді здійснювати вплив на розвиток міського середовища, розробляти власні урбаністичні проєкти та гуртуватись навколо них.

🕙Коли: субота, 3 серпня 2024 р., початок об 11:00

📌Де: Молодіжний центр Дніпра, вул. Телевізійна, 2

Участь у заході безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням: https://forms.gle/DdeG8DzspWxxNeJs9 Реєструйтесь до 2 серпня!

Будемо разом робити наші міста комфортними для мешканців. До зустрічі!

Тренінг "Як розвивалась урбаністика в Дніпрі" організовується в межах програми USAID «Мріємо та діємо», що виконується IREX у партнерстві з ГО "Будуємо Україну Разом".
Тло міста — це панорама, з якої ми зчитуємо його минуле і сьогодення 📜

І Запоріжжя має багато чого про себе розказати і показати 🔎

На воркшопі від програми «Молоді амбасадор(к)и розмаїття» ми досліджуватимемо центр Запоріжжя, під керівництвом історика Євгенія Шатілова, розглянемо наративи, які (не)транслює місто і познайомимось з методами трансляції історії і пам’яті у міському просторі «знизу».

🗝 Приєднатися до заходу можна, зареєструвавшись за посиланням https://forms.gle/ooWAdZfprHer3wBD8

🗝 Коли: середа, 7 серпня, початок о 17:00

🗝 Де: повідомимо в чаті учасників

Місто чекає на тебе 👋🏻
​​Воу, наприкінці серпня повертається наш історичний фестиваль!

Зійшлося багато ситуацій: ми вже давно не робили нічого наживо у Києві, наш координатор Eugene Shatilov має День Народження, 24 серпня святкуємо День Незалежності і найголовніше - є потреба зібрати кошти на меморіальну стипендію, запроваджену у пам'ять про нашого доброго друга, археолога, українського воїна Олександра Самченка, який загинув півтора роки тому під Вугледаром. Ваш візит на фестиваль - це, насамперед, внесок у пам'ять про мужню людину, чудового дослідника, який так і не зміг реалізувати свій потенціал, бо віддав життя за усіх нас. У другу чергу - те, чим славляться наші події: день і вечір у неформальній атмосфері серед публічних історії з лекціями, воркшопами, дискусіями, екскурсіями, кінопоказами і смаколиками!

⌛️Коли: 24 серпня 2024 р., початок о 12:00

📌Де: Музей "Хата на Пріорці" (вул. Вишгородська, 5)

💚Вхід без реєстрації, за вільний донат.

Усі кошти, зібрані на фестивалі, підуть у фонд меморіальної стипендії імені Олександра Самченка. Ініціативу можна підтримати тут: https://send.monobank.ua/jar/4kcyFpB1D2

Незабаром анонсуватимемо усі події! До зустрічі на фестивалі!
Legio Historica pinned «​​Воу, наприкінці серпня повертається наш історичний фестиваль! Зійшлося багато ситуацій: ми вже давно не робили нічого наживо у Києві, наш координатор Eugene Shatilov має День Народження, 24 серпня святкуємо День Незалежності і найголовніше - є потреба зібрати…»
​​Привіт! А в нас програма Благодійного історичного фестивалю LEGIO Historica ДН 24 серпня!

Як бачите, усе потужно😊 Маємо 10 різноманітних подій, про які ми трохи детальніше розповімо цього тижня від крутезних істориків і громадських активістів. Буде багато неформального спілкування, смаколиків та кілька сюрпризів, про які ще розповімо.

Нагадаємо, що нашою метою є збір коштів на запровадження меморіальної стипендії імені Олександра Самченка, випускника Кафедри археології та музеєзнавства істфаку КНУ імені Тараса Шевченка, українського воїна, який загинув під Вугледаром у лютому 2023 року. Пожертувати свої кошти можна безпосередньо на фестивалі, а також за посиланням https://send.monobank.ua/jar/4kcyFpB1D2

Усіх запрошуємо! Зробити гарну справу, корисно і класно провести День Незалежності. До зустрічі у перших рядах!
2025/07/08 10:25:55
Back to Top
HTML Embed Code: