Telegram Web Link
​​Історичний клуб «Сімаргл» та LEGIO Historica підготували для тебе дещо цікавеньке🤭

Що ж це? Подорож у часі? Так! Усі найдавніші таємниці Чернігова? Так!
І все відбудеться на дуже крутому історичному міні-фестивалі – LEGIO Чернігів 🥳

Програма фестивалю передбачає цікаві лекції, виставку історичних експонатів, перегляд фільму, а ще захоплюючі екскурсії рідним Містом Легенд! Але це ще далеко не все😌

Гортай карусель, аби детальніше ознайомитися із програмою заходу👉🏻

📌Отож, став нагадування про мегакруту подію, аби не проґавити:

📆 20-21 січня
🕑 13:00
📍Локацію буде повідомлено зареєстрованим учасникам з безпекових міркувань. Лінк на реєстрацію: https://bit.ly/3RYFSyg

Цей фестиваль – це не просто подія. Це – можливість відчути дух минулого, взяти участь у захоплюючих розвагах, продуктивно провести час у колі однодумців та дізнатися багато цікавого!
Отож, до зустрічі!
Твій історичний клуб «Сімаргл»❤️

Цей проєкт був створений в межах програми UPSHIFT, яка у Чернігівській області реалізується ГО «Агенція локальних ініціатив», за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. Його зміст є відповідальністю учасників програми UPSHIFT та не обов'язково відображає позицію ЮНІСЕФ та у уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.

Програма фестивалю👇👇
🔥4🆒1
🔥7🆒1
Legio Historica pinned «​​Історичний клуб «Сімаргл» та LEGIO Historica підготували для тебе дещо цікавеньке🤭 Що ж це? Подорож у часі? Так! Усі найдавніші таємниці Чернігова? Так! І все відбудеться на дуже крутому історичному міні-фестивалі – LEGIO Чернігів 🥳 Програма фестивалю…»
​​Наш координатор Валерій Зінченко підтримав дуже важливий збір для закупівлі БПЛА "Сич" для спецпризначенців. Просимо вас теж підтримати гривнею і поширення. Далі пряма мова Валерія:

"Майже два роки тому я став частиною команди Projector Mentorship Platform (https://www.prjctrmentor.com/). Більше того, мені пощастило долучитись до створення самого проєкту, і з того часу я працюю виключно над його розвитком.

Менторська платформа повністю благодійна і зараз закриває запити одного з полків Сил спеціальних операцій. Якщо коротко - ви за донат бронюєте зустріч з ментором/-кою, який/-ка допомагає вирішити вашу проблему у певній сфері - дизайн, маркетинг, менеджмент, HR, розробка і багато іншого.

Так от. Нещодавно хлопці з ССО, яких ми підтримуємо, звернулись до нас із великим запитом - їм потрібен комплекс БПЛА "Сич" (два літаки, пускова, антени). Для цього потрібно зібрати цілих два мільйони гривень. Тому ми вирішили зробити "Клич на Сич" і я хочу долучитись до цього збору 😎

Відкриваю свою першу банку, щоб допомогти ССО і прошу вас підтримати донатом. Великим чи малим - це байдуже, важлива кожна гривня.
Мета - 10 000 грн.

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/5a4LttkZGn

Без подяки я не зможу вас відпустити, тому в кінці збору я розіграю менторську сесію на суму 1500 грн (це буде мій внесок) серед усіх, хто відправив 200грн і більше."
3🔥2
​​Ніколи не думали про те, чому більшість історичних діячів з твого підручника - це правителі і воєнноначальники? Певно, чули про Ярослава Мудрого чи Данила Галицького, а чи знаєте, як жили їхні піддані?

Після тривалого вивчення історії, ви часто сумлінно можете перерахувати князів, гетьманів чи Президентів України, утім, є цілі групи людей, які є невидимими, бо не фігурують у традиційних історичних наративах. На воркшопі «(Не)видимі: кого насправді (не)прославляє історія?» тренером Євгенієм Шатіловим і тренеркою Ярославою Губовою ми:

розберемось, куди з історичних текстів поділись жінки, люди з інвалідністю, представники/представниці ЛГБКІ+, роми та безліч інших спільнот

побачимо, як працюють механізми виключення в історії та наскільки вони впливають на наше сприйняття спільнот прямо зараз.

з’ясуємо як нам вивести «невидимих» на перший план та повернути їхнє місце в історії

Коли: субота, 2 березня, початок о 13:00

Де: м. Чернігів, aWARe Zone Youth Hub (Black Wood Tower, вул. Київська 11, 10 поверх, ліве крило)

Для того, щоб долучитись до тренінгу, зареєструйтесь за посиланням https://forms.gle/vWvPFbJ6sHS5qwUQ9

Запрошуємо усіх, кому небайдужа історія України, а також цінує рівність, толерантність і різноманіття!

З додатковими питаннями звертайтесь до Євгенія (@shateu, тел.0731935060)

До зустрічі!

“Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття” – це проєкт для молоді та молодіжних працівників з посилення соціальної згуртованості для створення інклюзивного, мирного суспільства, мінімізації ймовірності конфліктів, що виникають між різними групами, та прискорення процесу інтеграції молодих людей з числа ВПО. Проєкт реалізує громадська організація “СТАН” у партнерстві з альянсом за права, рівність та міжнародну солідарність “ActionAid” за підтримки Disasters Emergency Committee (DEC), Global Fund for Children (США), Terre Des Hommes (Німеччина) та IM Swedish Development Partner (Швеція).
🤡8👍6🔥3🤮2
​​Цей пост ми планували написати ще перед повномасштабним вторгненням, коли чи не вперше за довгий час ДК імені Корольова з'явився у київських новинах. Наприкінці 2021 року стало відомо, що комплекс купила компанія Roshen, і задекларувала будівництво в майбутньому на цьому місці суперсучасної концертної зали, спроєктованої норвезьким бюро Snøhetta. Тоді думки розділились - багато хто зрадів, що в спальнику з'явиться класний культурний центр і чудовий зразок сучасної архітектури. Інші розкритикували вибір місця. Аргументи були різні - що така будівля краще виглядала б біля водойми, що варто було б обрати місце з більш зручною логістикою.

Ще один аргумент стосувався наразі існуючої споруди. ДК імені Корольова був спроєктований архітектором Валентином Єжовим і побудований у 1984 році для робітників заводу "Меридіан". Це досить цікавий і неординарний проєкт - для фасаду використали дорогий вірменський червоний туф, виготовили барельєфи. Всередині масштабне панно, а в холі розкішна люстра. В будівлі бурхлива історія - у 90-і її хотіли приватизувати, були довгі суди, залу винаймали протестанти, тут проводили курси/заняття, як і в багатьох інших радянських ДК. Тут знімали кліпи іноземні зірки, але територія навколо лишалась занедбаною, як і сама будівля...

Повномасштабне вторгнення рф поставило на паузу будівництво нової концерної зали. Проте нещодавно про ДК згадали знову. Там сталась велика пожежа. Зважаючи на те, що вже не одного київського забудовника підозрювали в умисних підпалах, аби на місці якоїсь пам'ятки побудувати висотку, цього разу гнилі помідори полетіли в бік подружжя 5-о президента та його дружини, депутатки Київради. Причина ж виявилась більш прозаїчною - будівля стоїть без охорони, і якісь малолітні хулігани влаштували пожежу.

Що ж далі буде із цим ДК? Хто зна. Ставлення до модернізму нині змінюється - його активно досліджують і віднаходять заново, бачачи в ньому свою естетику і те, що цей стиль не є чимсь власне радянським. Фанати модернізму наголошують на тому, що такі будівлі в ЄС цінують. Це так, і ні - не всі люблять модернізм, не всі пам'ятки в гарному стані, бо не всі перебувають в експлуатації. Відкритим лишається питання, наскільки можливо пристосувати ці будівлі сучасних вимог, які диктує час. Акустика, опалення в таких будівлях часто так собі, а сантехніка... Хто був у НБУВ - зрозуміє. Так само незрозуміло до кінця, чи нема часом ризику появи на місці ДК і парку нових висоток...

Не вдасться зберегти все, та й мабуть і не все потрібно. Проте варто було б створити музей архітектури, аби лишити для нащадків ті вартісні деталі, які можна зберегти. Такий комплекс міг би культурним та освітнім центром і місцем, де можливо було б робити промоцію нашій спадщині та створювати сучасні виставкові проєкти. Смаки смаками, але варто бути реалістами.

Підтримайте збір нашого колеги, Володимира Кримінського, для підрозділу аеророзвідки : send.monobank.ua/jar/2aXmGBcL7B
👍10
Нас давно запрошували і от - наступний історичний фестиваль LEGIO у Луцьку вже 30-31 березня!

Фокус LEGIO Луцьк - Волинь в усіх можливих контекстах і проявах, формат - як завжди, усе найбільш цікаве, актуальне, прикладне. Історичні лекції, воркшопи, дискусії, кінопокази, екскурсії містом і багато усього іншого чекає вас у останній вікенд березня. Слідкуйте за нашими сторінками - незабаром там будуть усі подробиці, включно з місцем проведення, програмою і анонсом усіх фестивальних подій. Тож залишайтесь з нами у перших рядах!

І, якщо ви можете і хочете долучитись до організації фестивалю, чи знаєте тих, без кого наш захід суттєво втратить у цікавості - пишіть нам у особисті чи прямо у коментарі.

Деталі незабаром!

До зустрічі у Луцьку!
9
Кіноклуб DOCUDAYS UA «LEGIO» при ГО «Ідеалісти» запрошує на перегляд документального фільму Романа Бондарчука «Диксиленд» (2016)!

Хвилі Чорного моря розбиваються об пірс, сонце яскраве і небо блакитне. Дитячий оркестр Dixieland виконує марш. Учитель слухає. Здається, щастя триватиме вічно. Але дорослішання - невідворотнє. Раптом виявляється, що учитель - смертний, а в друга - свої плани на життя. Медалі й оркестрові інструменти виблискують на сонці, але кожна дитина має свою долю – з музикою чи без неї.

Повнометражна документальна стрічка Романа Бондарчука, автора «Українських шерифів» (2015), художніх фільмів «Вулкан» (2019) та «Редакція» (2024) - про дитинство, дорослішання учасників і учасниць дитячого джаз-бенду у Херсоні «нульових» та «десятих» років. Ми переглянемо фільм і поговоримо про нього, за філіжанкою кави чи кружкою чаю вже цієї неділі.

Коли: неділя, 17 березня, початок о 18:00

Де: кав’ярня BODRA KAVA (вул. Юлії Здановської, 40А, біля метро «Виставковий центр»)

Вхід на захід вільний!
🔥3👀1
Вже завтра під егідою нашого кіноклуба дивимось і обговорюємо документальний фільм Романа Бондарчука «Діксіленд»!

Повнометражна документальна стрічка Романа Бондарчука, автора «Українських шерифів» (2015), художніх фільмів «Вулкан» (2019) та «Редакція» (2024) - про дитинство, дорослішання учасників і учасниць дитячого джаз-бенду у Херсоні «нульових» та «десятих» років.

Коли: неділя, 17 березня, початок о 18:00

Де: кав’ярня BODRA KAVA (вул. Юлії Здановської, 40А, біля метро «Виставковий центр»)

Вхід на захід вільний!

До зустрічі!

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.

Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.

#docuclub #docu_зустріч
🔥3
Тло міста - це панорама, з якої ми зчитуємо його минуле і сьогодення. Герої, спадщина, якою пишається громада втілюється у маркуванні пам'яток, меморіальних табличках, монументах тощо. Луцьк - не виключення. Та яку історію пам'ятає місто? Чи відбилась тут поліетнічність одного з центрів Волині? Досвід різних суспільних груп? Травматичні сторінки? На воркшопі від програми "Молоді амбасадор(к)и розмаїття" ми зможемо самі дослідити центр Луцька, побачити наративи, які (не)транслює місто і познайомимось з методами трансляції історії і пам'яті у міському просторі "знизу".

Коли: неділя, 31 березня, початок об 11:00

Де: Музейний простір "Окольний замок" (вул. Кафедральна, 1Б)

Для участі у воркшопі просимо заповнити реєстраційну форму: https://forms.gle/eLSaohkii8GBLDpv8

Захід відбудеться у рамках історичного фестивалю LEGIO Луцьк (30-31 березня 2024 р.)

До зустрічі!

“Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття” – це проєкт для молоді та молодіжних працівників з посилення соціальної згуртованості для створення інклюзивного, мирного суспільства, мінімізації ймовірності конфліктів, що виникають між різними групами, та прискорення процесу інтеграції молодих людей з числа ВПО. Проєкт реалізує громадська організація “СТАН” у партнерстві з альянсом за права, рівність та міжнародну солідарність “ActionAid” за підтримки Disasters Emergency Committee (DEC), Global Fund for Children (США), Terre Des Hommes (Німеччина) та IM Swedish Development Partner (Швеція).
6🆒2
8
Вже у цю неділю в кавʼярні Bodra Kava (Вул. Юлії Здановської, 40А) гратимемо в настільні ігри на історичну тематику. Зможете познайомитись з захоплюючою грою «Черга» (Kolejka), здолаємо усі труднощі в пошуку потрібних товарів в умовах дефіциту комуністичного режиму. А також зіграємо і в інші настільні ігри. Запрошуємо усіх бажаючих весело провести час до нас в неділю 24.03 о 15:00.

Буде весело!
9👍2🔥2
​​12 бомбезних подій про історію - це про історичний фестиваль LEGIO Луцьк 30-31 березня!

Фокус-теми восьмого за рахунком мадрівного історичного фестивалю - це Волинь в усіх сенсах і контекстах з давніх часів до сьогодення, а також проблема захисту історичної та культурної спадщини та право на місто. Два десятки місцевих та українських істориків, громадських активістів будуть чекати вас наступного вікенду. Популярні лекції, воркшопи, кінопокази, екскурсії - у нас тільки цікаве і актуальне про минуле!

📌Локації фестивалю: Музейний простір "Окольний замок" (вул. Кафедральна, 1А) та Чайний дім (вул. Мельнична, 13, фабрика «Лучанка»).

📌Коли: початок о 12:30 у суботу, 30 березня. Нижче шукайте детальну програму👇

Вхід на фестиваль вільний! Утім, для відвідин воркшопу «Як міста (не)пам‘ятають» потрібно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/eLSaohkii8GBLDpv8

Стійте в перших рядах з LEGIO! До зустрічі у Луцьку!
👍51
2025/07/12 17:52:50
Back to Top
HTML Embed Code: