Telegram Web Link
ЛЮБОВ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, любов могла б здатися, залишити все, але продовжує йти.
А інколи в любові прострелені ноги, або в ногах у любові осколки, і ноги її стискають турнікети, або ніг у любові більше немає.
Тоді любов несуть її друзі.

Любов риє окопи і живе в них, і гризе у них лід із розрізаної пляшки, коли хоче пити у мінус двадцять.
Любов виходить на бойові чергування, піднімається на позиції з грижами, з температурами, із простатитами, із контузіями, з астмами і алергіями, з високою імовірністю не повернутися, з думками про когось найважливішого.
Все зносить, вірить у все, сподівається всього, все терпить!

Любов розрізняє на слух виходи градів, прильоти мін і рух танків.
Очі любові болять, коли довго дивиться в тепловізор.
Прокидається любов уночі, коли миші в бліндажі заповзають під її бушлат.
Інколи любов довго блює у посадці після важкого бою.
А інколи любов закриває очі друзям своїм, загортає їх в спальники і виносить.

Ніколи любов не перестає!
Хоч пророцтва й існують, та припиняться, хоч мови існують, замовкнуть, хоч існує знання, та скасується.
Бо інколи закінчується обстріл,
і любові закривають очі, і друзі загортають її в спальники, і виносять.

І тоді вона переходить живим.

@arthur_dron
50🔥1
Forwarded from Andrii Savych
МОЛИТОВНИК СОЛДАТА

Знову маємо в наявності декілька тисяч ось таких молитовників для військових карманного формату.

За період повномасштабної війни тільки нашою церквою їх було роздано понад 50 000 примірників, але знаю, що ще інші церкви також замовляли, друкували і роздавали. Солдатам молитовники дуже подобаються.

Молитовник містить тексти деяких біблійних псалмів, а також різні молитви:

- молитва перед боєм
- ранішня молитва
- вечірня молитва
- молитва перед їжею
- молитва за родину
- молитва пораненого
- молитва над вмираючим
- молитва у час смерті

Якщо ви служите військовим і маєте бажання замовити собі для роздачі такі молитовники, то пишіть чи телефонуйте за цим номером:

+380 95 540 56 57
Дмитро

Вкажіть:
1. Ініціали отримувача
2. Телефон отримувача
3. Місто для відправки
4. Відділення Нової Пошти
5. Кількість

Поширюємо БЕЗКОШТОВНО, ви лише оплачуєте за доставку, а також з вас ФОТОЗВІТ про роздачу.
5
БРАТ ВІДКРИВ ШУХЛЯДУ 😱

Радий, що мій старший брат нарешті почав робити те, про що давно планував і говорив - вести подкаст під назвою «Шухляда». У нього багато мудрості від Бога і є що сказати всім нас. Якщо ви ще не слухали перший випуск, то обовʼязково зробіть це, особливо якщо ви лідер!

Відкрию вам інсайдерську інформацію - незабаром ми разом з ним запишемо спільний випуск на його подкасті. Тому підписуйтеся і слухайте )

https://youtu.be/INaIy2ybFwI

Я тут задумався, можливо, і мені варто подкаст почати записувати 🤔 є ідеї стосовно назви і контенту?
33🔥7👍2
«Якщо у тебе є Біблія без Духа Святого, ти висохнеш.
Якщо у тебе є Дух Святий без Біблії, ти взірвешся.
Якщо у тебе є і Біблія, і Дух Святий, ти будеш рости»
🔥29👍52
Одна крайність (переважає в крайніх фундаменталістів, наприклад, в деяких баптистів)- просто читай чи слухай Біблію щодня і вона якимось чином буде діяти в твоєму житті сама по собі, бо Писання має силу саме в собі. Кожне читання чи слухання Писання - це автоматичний дотик до Бога, коли відбувається свого роду «священна магія». Біблія, в такому випадку, перетворюється на фетиш, стає неживим обʼєктом поклоніння.

Інша крайність (переважає в харизматичних течіях) - головне в житті мати керівництво Духом Святим, Який дає нові відкриття і пояснює справжній («духовний») зміст біблійних текстів для християн в щоденному житті сьогодні. (Біблія не є такою важливою як те, що Дух мені особисто говорить в моєму дусі, а по факту, дуже часто це просто почуття людини стають її провідником в житті і тлумачником Писання).

Істина полягає в тому, що потрібно одне і Другий (а також правильне смиренне відношення твого серця). Записане Слово Боже, будучи правильно розтлумаченим, є обʼєктивним авторитетом. Внутрішнє свідчення Духа Святого, Який просвітлює і розʼяснює - це субʼєктивний аспект. Поєднання цих двох аспектів (які лягають на здоровий ґрунт серця), береже від прийняття сухої і холодної істини, з однієї сторони, та від «гіпердуховності», надчутливості, з іншої. Разом вони ведуть до холодної голови і гарячого серця.

Цитати з книги Мілларда Еріксона «Християнське богослівʼя» (з моїми доповненнями)
42👍2
КАВКАЗ

(фрагменти поеми Т.Г. Шевченка, яка є актуальною і сьогодні)

Не вмирає душа наша,
Не вмирає воля.
І неситий не виоре
На дні моря поле.
Не скує душі живої
І слова живого.
Не понесе слави Бога,
Великого Бога.

Не нам на прю з Тобою стати!
Не нам діла Твої судить!
Нам тілько плакать, плакать, плакать
І хліб насущний замісить
Кровавим потом і сльозами.
Кати згнущаються над нами,
А правда наша п’яна спить.
Коли вона прокинеться?
Коли одпочити
Ляжеш, Боже, утомлений?
І нам даси жити!
Ми віруєм Твоїй силі
І духу живому.
Встане правда! встане воля!
І Тобі одному
Помоляться всі язики
Вовіки і віки.
А поки що течуть ріки,
Кровавії ріки!

І вам слава, сині гори,
Кригою окуті.
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся — поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!

За кого ж Ти розіп’явся,
Христе, Сине Божий?
За нас, добрих, чи за слово
Істини... чи, може,
Щоб ми з Тебе насміялись?
Воно ж так і сталось.
Храми, каплиці, і ікони,
І ставники, і мирри дим,
І перед образом Твоїм
Неутомленниє поклони.
За кражу, за войну, за кров,
Щоб братню кров пролити, просять
І потім в дар Тобі приносять
З пожару вкрадений покров!!
Просвітились! та ще й хочем
Других просвітити,
Сонце правди показати
Сліпим, бачиш, дітям!..
Все покажем! тілько дайте
Себе в руки взяти.
Як і тюрми муровати,
Кайдани кувати,
Як і носить!.. і як плести
Кнути узловаті —
Всьому навчим; тілько дайте
Свої сині гори
Остатнії... бо вже взяли
І поле і море.

О друже мій добрий! друже незабутий!
Живою душею в Украйні витай,
Літай з вояками понад берегами,
Розкриті могили в степу назирай.
Заплач з вояками дрібними сльозами
І мене з неволі в степу виглядай.
А поки що мої думи,
Моє люте горе
Сіятиму — нехай ростуть
Та з вітром говорять.
Вітер тихий з України
Понесе з росою
Мої думи аж до тебе!..
Братньою сльозою
Ти їх, друже, привітаєш,
Тихо прочитаєш...
І могили, степи, море,
І мене згадаєш.

«Ой, коли б голова моя стала водою, а око моє за джерело сльози, то я плакав би вдень та вночі над побитими доньки народу мого!…» Єремії 9:1
18
Чорнобиль на небі

У ніч на 26 квітня 1986 року сталася техногенна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Чорнобильська аварія стала подією глобального значення і сьогодні ми згадуємо ці трагічні події.

Коли це сталося, то мені ще не було й трьох років і тому я звісно нічого не пам'ятаю. Пригадую лише як в початкових класах школи мені видали «посвідчення чорнобильця», завдяки якому я отримував гуманітарну допомогу у вигляді консерв та інших продуктів харчування. Лише в дорослому віці я почав серйозніше розважати про події тих днів, переглядав документальні відео хроніки і кадри серіалу "Чорнобиль", який набув шаленої популярності декілька років тому.

Пам’ятаю як одного разу я говорив зі своїми дітьми на цю тему і, молячись з ними перед сном, ми просили Бога щоб більше ніколи такого не повторювалося в Україні. Однак минулого року знову довелося думати не лише про шкідливий вплив радіації, але й про загрозу смерті від ядерного вибуху під час війни.

Коли я думаю про Чорнобиль та шкідливість радіації, то думаю про гріх. Одного разу на небі відбулося щось схоже на вибух у Чорнобилі в духовному сенсі. Ангел Люцифер вирішив повстати проти Бога, бажаючи самому стати богом, і так появився гріх, яким було заражено ще третину інших ангелів. Бог вирішив вичистити небо від цієї зарази скинувши токсичних ангелів додолу і збудувавши для них саркофаг під назвою пекло. Гріх неймовірно токсичний в своїй суті і тому, будучи скиненими з неба на землю, злі сили заразили гріхом людей. Повіривши в хитро сплетену пропаганду диявола люди захотіли приміряти на себе цей статус божества намагаючись ввімкнути режим бога, але стався вибух в їхніх серцях, який роздробив їхні душі на дрібні уламки колишньої величі, причому кожен шматочок поступово згасав, що неодмінно вело до смерті. Гріхопадіння людини стало подією глобального значення, бо з тих пір кожен хто народжується в цей світ вражений радіацією гріха, через що спотвореною є його душа. Джерело гріховної радіактивності почало виділятися з людських сердець внаслідок чого почалася гонка озброєнь на землі, яка врешті решт привела до винаходу і застосування ядерної зброї.

Гріх подібний до радіації, адже він теж невидимий і токсичний, а його наслідки мають дію тривалістю все життя. Від гріха не захистить ні бетонне підземне укриття, ні йодяна профілактика, ні радіоблокатори, ні радіопротектори, ні радіокорпоранти. Більше того, гріх ще шкідливіший і небезпечніший за радіацію, бо може вбити не лише тіло, але й душу навічно. Дозиметр радіоактивності гріха зашкалює пекельному саркофазі і всі грішні люди приречені туди потрапити.

Спасти нас від цієї вічної загибелі і саморуйнування може лише Ісус Христос, Який прийшов в цей світ щоб увібрати в себе всю токсичність гріха. Йому не потрібен був ніякий спеціальний захисний костюм щоб захиститися від шкідливої дії гріха. Чистота і сила Ісуса настільки велика, що навіть мільярди бомб гріха, які падали на Нього, коли Він висів на хресті, не змогли Його знищити, а могила не змогла його втримати. Воскресіння Ісуса - це перемога любові та святості над токсичністю радіації гріха, яка руйнує наші тіла та душі. Антидот від радіоактивного зараження гріхом - Божа благодать і лише той, хто її приймає вірою отримує внутрішню силу Духа Святого, яка береже від повного розкладу душу вже зараз і дає надію на повне зцілення в майбутньому.

Одного дня, коли Ісус прийде вдруге, Він повністю вичистить нашу землю від радіації гріха і всіх його носіїв, які не прийняли антидот благодаті і тоді на оновленій землі настане стерильна святість, що даруватиме вічне блаженство всім його жителям.
40👍1
ПРИРОДА ЛЮДИНИ В ЇЇ ЧОТИРЬОХ СТАНАХ

1. ПЕРВІСНА ЦІЛІСНІСТЬ:
до гріхопадіння людина МОГЛА згрішити

2. ПОВНА РОЗБЕЩЕНІСТЬ:
після гріхопадіння людина НЕ МОЖЕ не грішити

3. ПОЧАТОК ВІДНОВЛЕННЯ:
після відродження людина МОЖЕ не грішити

4. НЕПЕРЕВЕРШЕНЕ ЩАСТЯ:
в прославленні людина НЕ ЗМОЖЕ грішити

Більше про це можна прочитати в однойменній книзі Томаса Бостона за посиланням нижче (на жаль, тільки російською):

http://bibleandbookministry.com/wp-content/uploads/woocommerce_uploads/Boston_Fourfold-State.pdf
👍16🔥42
Моя остання проповідь про те, що всі ми маємо багато причин хвилюватися, але Слово Боже говорить, що ми маємо ще більше причин щоб НЕ хвилюватися.

Слова Ісуса в Євангелії від Луки 12 є актуальними не лише для його першочергової аудиторії, але і для нас сьогодні, особливо під час війни.

Багато історій, наочностей, особистих переживань, експозиційне тлумачення тексту і дуже практичне застосування для кожного.

https://youtu.be/NpbNRvkc8Pg
18👍2
МІСЯЦЬ ПРАЙДУ

Зазвичай в червні багато людей в світі, в тому числі, на жаль, в Україні, хайпують навколо теми ЛГБТ спільноти. Церква, яка має бути пророчим голосом в суспільстві, не може просто мовчки стояти осторонь дивлячись як популяризується та навʼязується нормальність гріха, а повинна сміливо та переконливо проголошувати біблійну позицію по цій темі.

В цій проповіді ви почуєте:

- 6 основних біблійних текстів на цю тему і їх різні тлумачення
- чи стосуються старозавітні заборони християн сьогодні?
- чому Ісус про це нічого не говорив?
- чому гомосексуалістами не народжуються?
- чому гомосексуальність - це не лише не традиційна, але ще й і не природня орієнтація?
- чи існує ген гомосексуальності?
- чи можуть гомосексуалісти змінитися і перестати бути ними?
- чи справді Бог проти гомосексуалістів?
- чому порядність, вірність та інші добрі вчинки гомосексуалістів не виправдовують їх бажання жити разом?
- в які крайнощі кидаються християни в своєму відношенні до цих людей?
- 9 євангельських принципів як християнам слід реагувати і спілкуватися з гомосексуалістами

https://youtu.be/C5jY5A1-QxQ
🔥19👍9
Вітаю усіх татусів з міжнародним Днем Батька!

"Як милує батько синів, так милує ГОСПОДЬ тих, хто боїться Його. Бо Він знає нашу сутність, пам’ятає, що ми — порох." (Псалом 102:13-14)

Нехай земне батьківство відображає милостиве серце Небесного Батька, адже батьківство бере свій початок у Бозі.

……………………………………………….

В цей день моя молитва за усіх татусів, які через війну не можуть бути сьогодні зі своїми сімʼями.

Нехай татові очі дивляться на те, як ростуть його діти і не бачать жахіть війни.
Нехай татові вуха радіють дитячому сміху і не чують вибухів снарядів.
Нехай татові руки міцно притискають до себе дитину, а не зброю.
Нехай татові плечі носять на собі доню чи сина, а не поранених побратимів.
Нехай кожен тато повернеться додому живим і Бог зцілить всі фізичні та душевні рани.
31🙏15
СЦЕНАРІЙ ШЛЮБНОЇ ЦЕРЕМОНІЇ

Існує багато сценаріїв проведення шлюбних церемоній, але хочу привести той, якого я, зазвичай, притримуюся, коли вінчаю молоді пари. Можливо стане комусь в нагоді )

1. СЛОВО ДО ГОСТЕЙ
⁃ Пастор говорить слова привітання до гостей та пояснює, що далі буде відбуватися і, можливо, якісь важливі оголошення для присутніх
⁃ Пояснити роль гостей: бути свідками, благословити - помолитися, побажати і подарувати подарунки

2. ПРОЦЕСІЯ (зазвичай під музику)
⁃ Варіант 1: Заходять по черзі батьки, дружки, (діти з обручками чи розсипаючи пелюстки) і далі молоді разом чи по черзі
⁃ Варіант 2: Заходить молодий, тоді діти або дружки, а потім батько (вітчим, дядько, брат) нареченої заводить її під руку і передає молодому
⁃ Варіант 3: Заходять наречені разом без дружків і батьків

3. СЛОВО ДО МОЛОДИХ І БАТЬКІВ
⁃ Подякувати батькам і молодим, що запросили на весілля
⁃ Запитати молодих: Чи добровільно і без примусу ви сюди прийшли?

4. МОЛИТВА ПОДЯКИ
- пастор молиться і дякує за цей день

5. НАСТАНОВА МОЛОДИМ
⁃ Виголосити для молодих і присутніх коротку проповідь-настанову зі Слова Божого

6. НАСТАНОВА БАТЬКАМ
⁃ Сказати батькам про важливість утворення нової сімʼї і як зміняться їхні ролі
⁃ Попросити батьків сказати «Відпускаємо і благословляємо»

7. ОБМІН ШЛЮБНИМИ ОБІТНИЦЯМИ
⁃ Молоді обмінюються шлюбними обітницями підготовлені для них пастором чи, які вони написали самі
⁃ Пастор читає і молоді повторюють за ним слова обітниці
⁃ Пастор читає у формі запитання і молоді відповідають «так, «обіцяю»
⁃ Молоді проголошують обітниці, які вивчили напамʼять
⁃ Молоді читають шлюбні обітниці з папірця (телефона)

ШЛЮБНІ ОБІТНИЦІ НАРЕЧЕНОГО

(ім'я нареченого), чи береш ти (ім'я нареченої) своєю дружиною, як Божий подарунок для тебе щоб жити з нею в законному, освяченому і благословенному Богом шлюбі?

ТАК

Чи обіцяєш ти жити з нею за розумом, виявляти їй честь як співспадкоємиці благодаті життя, прощати її як Бог простив тебе і любити як Христос любить Церкву; захищати, турбуватися, цінувати, молитися за неї і бути її духовним лідером та мудрим головою сім’ї в усі дні вашого спільного подружнього життя?

ОБІЦЯЮ

Чи обіцяєш ти, по Божій благодаті, бути вірним та відданим чоловіком їй і тільки їй – у дні радості чи горя, у багатстві чи бідності, у здоров’ї чи хворобі як велить Господь, аж доки смерть не розлучить нас або Господь прийде вдруге?

ОБІЦЯЮ

ШЛЮБНІ ОБІТНИЦІ НАРЕЧЕНОЇ

(ім'я нареченої), чи береш ти (ім'я нареченого) своїм чоловіком, як Божий подарунок для тебе щоб жити з ним в законному, освяченому і благословенному Богом шлюбі?

ТАК

Чи обіцяєш ти сприймати його як духовного лідера вашої сімї, поважати та в любові коритися йому як кориться церква Христові, молитися за нього і прощати його як Бог простив тебе, прикрашати себе як святі жінки лагідним і тихим духом щоб бути чеснотною жінкою, яка цінніша за всі коштовності по усі дні нашого спільного подружнього життя?

ОБІЦЯЮ

Чи обіцяєш ти, по Божій благодаті, бути вірною та відданою дружиною йому і тільки йому – у дні радості чи горя, у багатстві чи бідності, у здоров’ї чи хворобі як велить Господь, аж доки смерть не розлучить нас або Господь прийде вдруге?

ОБІЦЯЮ

8. ОБМІН ОБРУЧКАМИ
⁃ Пастор закликає молодих обмінятися обручками як символом їх вірності та любові один до одного, а також утворення нової сімʼї і набуття ними нового статусу (можна робити це після молитви)

9. МОЛИТВА БЛАГОСЛОВІННЯ
⁃ В РАГСі вінчання скріплюється розписом на папері, а ми скріплюємо молитвою до Бога просячи Його про благословіння
⁃ Моляться батьки нареченої (за бажанням)
⁃ Моляться батьки нареченого (за бажанням)
⁃ Моляться наречений і наречена
⁃ Молиться пастор молитвою благословіння (зазвичай з підняттям рук)

10. ОГОЛОШЕННЯ ПРО УТВОРЕННЯ СІМ’Ї
⁃ Оголосити всім присутнім про утворення нової сімʼї

11. ПРИВІТАННЯ МОЛОДИХ
⁃ Закликати молодих привітати один одного (вітаються поцілунком чи обіймами)

12. ПРИВІТАННЯ ВІД ПАСТОРА І ГОСТЕЙ
⁃ Пастор вітає і дарує рамку з текстом шлюбних обітниць молодим
⁃ Гості вітають молодих, говорять слова побажання і дарують подарунки
👍19🔥115
КІЛЬКІСНИЙ РІСТ ЦЕРКВИ

Напевно багато хто чув вислів про те, що здорові церкви мають зростати кількісно і якісно. Очевидно, що кожен пастор молиться і мріє саме про це для своєї церкви. Ми читаємо в книзі Дії Апостолів 16:5: «Тож церкви міцнішали в вірі (якісний ріст), й число віруючих зростало з кожним днем (кількісний ріст)." Зрештою, саме в цьому і полягає суть Великого Доручення Ісуса Христа, адже місія церкви - приводити людей до Христа (євангелизм) і вести їх до зрілості в Христі (наставництво).

Хочу поділитися своїми спостереженнями стосовно того, що допомагає церкві «Голгофа» (де я несу пасторське служіння), зростати кількісно, починати нові церкви, відправляти місіонерів і двіччі на рік хрестити людей.

В першу чергу слід сказати, що євангелизм - це не просто якийсь один захід, метод чи програма (наприклад, вуличний євангелизм, євангелізаційні концерти, від дверей до дверей тощо). Іншими словами, це не просто подія, але скоріше процес, певний спосіб життя, певна культура взаємовідносин. Справа у тому, що у вас можуть бути чудові євангелізаційні програми, після яких люди все рівно не хочуть йти до вас, бо важливо не лише те, що робить чи говорить церква, але й те, якою вона є, атмосфера в ній і як вона живе. Ось якою церквою ми намагаємося бути:

1. СУЧАСНА
зрозумілі і глибокі біблійні проповіді на актуальні теми сьогодення, відповідний декор, дизайн та світло, сучасна музика, медіа, немає зайвих форм і традицій (особливий одяг, хустки тощо).

2. ВІДКРИТА
сімейна атмосфера, щирість і простота, акцент на стосунки і особливі заходи для цього, неформальні зустрічі (членські) церкви, особиста гостинність членів церкви, достатньо місця в залі для нових людей.

3. МУЛЬТИЗАДАЧНА
різні служіння націлені на різні цільові аудиторії, вікові категорії та потреби людей, а не шукати одну якусь програму, яка буде націлена на різні групи людей одночасно чи спрямовувати свої служіння на якусь одну групу людей

4. ПРАКТИЧНА
служіння відповідні до реальних потреб людей сьогодення (в церкві і поза нею), соціальне служіння, душеопіка невіруючих, волонтерство

5. ДЕЛЕГУЮЧА
активно залучати людей до служінь і делегувати їм повноваження, давати можливість розвиватися лідерам і не боятися починати нові служіння та закривати старі

6. ОРГАНІЗОВАНА
продумані і дієві структури, мудре управління ресурсами та командами, спланований бюджет, множинне пасторство, лідери регулярно збираються, продумані недільні зібрання тощо

7. СВЯТА
дисциплінування членів церкви, підзвітність, душеопіка, не замовчувати, а вирішувати конфлікти, здорове і чисте вчення. Як часто по одному судять всіх, тому з гріхом потрібно розбиратися щоб люди в світі не говорили «знаємо ми ваших»

8. ЦІЛЕСПРЯМОВАНА
має бути бачення і чітке усвідомлення місії, куди рухаємося і чому це робимо, плани і цілі, стратегічне планування

9. ЄВАНГЕЛІЄЦЕНТРИЧНА
проповідувати Євангеліє часто і в різних формах, христоцентричні проповіді, які культивують стосунки благодаті, щедрість, жертовність, гостинність та ініціативність

10. МІСІЙНА
культивувати культуру місійності, регулярно проповідувати і молитися про нові церкви та місіонерів, всі служіння мають мати євангелізаційний вектор, а не просто на себе спрямовані, запрошувати євангелистів та місіонерів, вечір місії, цілеспрямовано вкладати в це фінанси, навчання членів церкви і євангелістів

11. ГНУЧКА
Церква не тримається за форми, традиції чи якісь конкретні служіння, а готова змінювати це все заради поширення Євангелії в умовах навколишньої культури, яка постійно змінюється. Це дуже важлива риса, яка повертає до першого пункту, бо лише гнучка церква, яка втілює своєчасні зміни, може залишатися сучасною, актуальною, зрозумілою і цікавою для людей.

Звісно ми не є досконалою церквою і над всіма з вищезазначених речей продовжуємо працювати, бо хочемо бути саме такою церквою, куди люди хочуть приходити і яка водночас йде до людей.
👍27❤‍🔥175
Forwarded from Bog.today
21 причина, чому я конспектую те, що слухаю

1. Конспектування - добра звичка, яку мене навчили мої наставники. Усі мудрі люди, яких я знаю мають звичку записувати почуте.

2. Конспектування допомагає зосередити увагу, адже вона мінлива, і тяготіє до розфокусу.

3. Запис думок допомагає краще осмислювати почуте. Коли людина пише, вона глибше думає, аніж коли просто слухає.

4. Конспектування допомагає довше запам‘ятати те, що почув. Під час письма працює моторика, зір, уява.

5. Конспектування служить добрим прикладом для оточуючих: сім’я та діти у першу чергу.

6. Конспектування - це безцінна практика, що налічує тисячі років. Біблія містить щоденники правителів, наприклад, Неемії, що відкриває нам його особу, хід думок та молитви. Онуки можуть знати по вас по ваших конспектах.

7. Записування думок - це форма збереження досвіду для майбутніх поколінь. Це спосіб, залишити вагомий слід в історії, навіть опісля вашого життя.

8. Записані думки інших людей - це добрий критик, якій з часом нагадає, що не ми є автором тієї чи іншої думки.

9. Конспектування - це часто повага до викладача або проповідника. Він викладає, слухач - якісно сприймає, чим висловлює свою повагу.

10. Конспектування - це додаткова мотивація для промовців. Уважність слухача заохочує готувати більш якісний матеріал. Ніхто не хоче говорити з людьми, які не збираються слухати.

11. Конспектування - це якісний показник бажання вчитися. Хто бажає, той записує.

12. Конспектування - це маркер цінності матеріалу. Неважливі речі відфільтровуються тим, що ми їх не записуємо. Фіксуємо - саме ключове та важливе. Як промовця не конспектують, то або не навчені, або він таки «ллє воду».

13. Запис думок готує більш якісне підґрунтя для подальшої практики. Коли діло дійде до справи, думки можна переглянути і зробити усе, як належить.

14. Конспектування нотаток у гаджеті - це збагачення цифрового світу свіжим контентом. Більшість користувачів - споживачі. Той, хто конспектує - не споживає, а створює новий контент.

15. Записані думки у блокнотах чи гаджетах формують особисту «базу знань», до якої можна повертатися у разі необхідності.

16. Конспектування - це «капсула часу», при перечитуванні записаних думок, автор може зануритися у минуле, поринути у свої спогади.

17. Записування думок почутого фіксує точку «а», яку з роками, у точці «б» можна переглянути і побачити, чи змінився хід думок за цей проміжок часу.

18. Конспектування - це відображення природи Самого Творця: перед Його обличчям пишеться пам’ятна книга про життя вірних (див. Малахії 3:16), тобто ведеться ретельний конспект.

19. Конспектування - це не складна, доступна навичка, яку без особливого напруження можна передавати оточуючим, впливаючи на них.

20. Конспектування - це культура нашої сім’ї - на фотографії дружина та наш син Єгор (12 років), який також конспектує почуте. Ми усі так робимо.

21. Конспектування розвиває схильність при написанні тем триматися однієї думки. Автор цих 21 причин накидав їх швидкоруч, тому що багато років конспектує. Ви зможете ще краще!

@bogtoday
1🔥213👍2❤‍🔥1👏1
САМОТНІСТЬ

Самотність знов раніш пішла -
їй не потрібні інші люди.
Самотність любить йти сама -
вона склада свої етюди.

Їй байдуже, куди іти:
можна просто піти в нікуди,
аби лишитися самій.
Та кляті люди просто всюди…

Самотність пʼє самотньо каву,
чергову книгу знов чита,
слухає музику не жваву,
в інші світи сама літа.

Їй би у космос полетіти,
втекти б на острів не людський!
Аби нікого не зустріти,
щоб там лишитися самій.

Часом бувають в неї друзі:
самотній кіт, самотній пес -
вони разом гуляють в лузі,
щоб там самотньо вбити стрес.

Ще з нею дружить тишина -
в лісі разом вони блукають.
Самотність плаче там сама,
але про це інші не знають.

Вона як океан безмежний,
хвилі печалі душу огорта.
В її глибинах людське серце
тоне відлунням злого дня.

Самотність завжди там, де смерть…
Там, де хвороба, зрада й біль.
Коли життя йде шкереберть,
вона на рани сипле сіль.

Самотність в кожного своя -
в когось мала, в когось велика.
До мене знов прийшла моя,
Яка ж потворна в неї пика…
43👏4😢3👍1
Вітаю усіх зі святом Переображення Господнього!
👍1810🔥1
НЕБЕСНІ ГОСТІ

Чи думали ви коли-небудь про те, чому саме Мойсея та Ілля зʼявилися до Ісуса на горі Переображення?

Очевидно в першу чергу тому, що Мойсей уособлює собою Закон, а Ілля - старозавітніх пророків. Вони є найяскравішими представниками цих двох частин Старого Завіту.

Крім того цих два мужі віри пережили дещо особливе у своєму житті - вони мали унікальний і дещо схожий досвід зустрічей з Богом.

Перед тим як Мойсей отримав 10 заповідей на горі Синай він просив Бога явити йому Свою славу і Бог частково виконав його прохання, але з певною умовою:

«І мовив Господь: «Я зроблю так, що вся Моя слава, вся доброта пройде перед тобою і Я назвусь іменем Ягве перед тобою. Покажу прихильність до кого Я буду прихильний». І додав: «Ти не зможеш побачити Моє обличчя, бо жодна людина не може Мене побачити й лишитися в живих». Господь вів далі: «Ось місце біля Мене, де ти стоятимеш на скелі. Коли Моя слава проходитиме повз, то Я поставлю тебе в розщілину скелі й прикрию тебе Своєю рукою, аж поки не пройду. Коли ж я приберу Свою руку, то ти побачиш лише Мою спину, а обличчя не буде видно» Вихід 33:19-23

Наступного ранку Господь зійшов до Мойсея у хмарі і явив Свою славу говорячи про красу Свого характеру. Божа слава - це сукупність всіх Його характеристик чи атрибутів. Це те, Ким Він є в Своїй суті, тому важливо не просто те, що побачив Мойсей, а що почув про Бога. Слава Божа відкривається через Слово Боже і діла Божі.

Ілля також зустрічався з Богом на горі, коли втікав від цариці Єзавель. Здогадайтеся на якій горі? На тій самій, що і Мойсей, адже Хорив - це ще одна назва гори Божої Синай. (1 царів 19:8) Там Бог також явився цьому пророку у незвичний спосіб:

"А Він відказав: Вийди, і станеш на горі перед Господнім лицем. Аж ось переходитиме Господь, а перед Господнім лицем вітер великий та міцний, що зриває гори та скелі ламає. Та не в вітрі Господь. А по вітрі трус землі, та не в трусі Господь. А по трусі огонь, і не в огні Господь. А по огні тихий лагідний голос." 1 Царів 19:11-12

Знову таки Божа слава являється не просто в силах природи, а в тихому шепоті голосу Божого.
Цікаві співпадіння чи не так?

Як це все стосується подій на горі Переображення?

По-перше, це вчить нас, що Закон і пророки говорять про Ісуса. Свята, жертви, символи, прообрази, релігійні обряди, пророцтва були лише тінню, яка веде нас до Ісуса, Який став виконавцем Закону і пророцтв.

По-друге, це говорить про те, що слава Божа відкривається в Слові - записаному і Втіленому. Ісус Христос є втіленням Божої слави, тобто Він прийшов явити людям характер Яхве, про який говорилося Мойсею (Євреїв 1:2-3, 2 Коринтян 3:18-4:1-4).

По-третє, Мойсей та Ілля свого часу бачили Бога на горі Синай, так би мовити, зі спини і лише чули Його голос, але на горі Переображення вони бачать славу Божу в обличчі Ісуса Христа разом з Його учнями.

Які ж у цьому уроки для нас?

Біблія - це одна книга, яка розповідає одну історію про одного головного Героя - Ісуса. Ось чому ми повинні читати та розуміти її цілісно і христоцентрично.

Якщо ми хочемо пізнати Бога і Його славу, яка змінює нас, то нам потрібно пізнавати Христа. Саме про це Ісус сказав учням:

"Коли б то були ви пізнали Мене, ви пізнали були б і Мого Отця. Відтепер Його знаєте ви, і Його бачили." (Івана 14:7)

А для цього нам потрібно, в першу чергу, купатися в Євангеліях, адже саме для цього Бог дарував нам Своє Слово щоб відкрити нам Себе. Втілене Слово (Ісус) пізнається через записане Слово (Біблія). Саме про це сказав Отець трьом учням там на горі:

«Тоді з неба спустилася хмара й огорнула їх тінню. І голос долинув із хмари: «Це Мій Улюблений Син. Слухайтеся Його!» Марка 9:7

Мова йде не просто про послух, а, в першу чергу, саме про слухання Ісуса, як слухали Бога Мойсей та Ілля, а тоді вже має йти і послух. Хочеш щоб твої вуха чули слова Ісуса? Читай Біблію вголос!
👍1713
2025/07/08 15:34:33
Back to Top
HTML Embed Code: