Telegram Web Link
🚘 Перший цьогорічний звіт про трафік у Києві, який охоплює і останні два дні 2024-го року. У його основі – дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 30 грудня–5 січня, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 44%;
🛑вівторок – 22%;
🛑середа – 15%;
🛑четвер – 23%;
🛑п’ятниця – 29%;
🛑субота – 18%;
🛑неділя – 15%.

Середня затримка цього тижня склала 24%, що на 11% менше за середню затримку впродовж 2023 року.

Значення затримок показують, що попри формальну відсутність святкових вихідних впродовж тижня трафік в місті (а отже і ділова активність) був нижчим за звичний в середньому вдвічі.

Найвищою затримка була у понеділок – вечірній пік сягнув 78%. Решту тижня затримки були значно меншими. Попри це бачимо, що характер затримок з вівторка по п’ятницю все ще нагадував будні дні: хоч і незначний, але помітний ранковий пік у межах 14-29% та більш інтенсивний вечірній пік зі затримкою 31-57%.

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 20,2 млн. гривень. (на 16,1 млн гривень менше, ніж минулого тижня).


#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍63
Forwarded from NE:Urban
У Києві у 3 рази більше підземних та надземних пішохідних переходів, ніж у всіх інших обласних центрах України разом узятих: дослідження NE:Urban та Просвіт

Підземні та надземні пішохідні переходи (далі – ПНПП) є одними із найскладніших бар’єрів, які доводиться долати маломобільним групам населення у наших містах. У контексті повномасштабного вторгнення забезпечення доступності міської інфраструктури повинно бути одним із пріоритетів кожного ОМС. Проте поступ у цій сфері помітний далеко не у всіх обласних центрах. Київ, на жаль, продублював лише 4% своїх ПНПП, хоча має абсолютний рекорд у їхній загальній кількості – 262 одиниці.

Підземні переходи Львова, щодо яких наразі прийнято рішення про дублювання, були зараховані у дослідженні до тих, що є продубльованими. Підземні переходи Ужгорода є 100-річними проколами під мостом, а не типовими у нашому розумінні підземними переходами. Харківський кейс схожий на приємну випадковість, аніж планову роботу над покращенням доступності.

На жаль, не всі ПНПП можна продублювати наземними з технічних причин. Проте, кожен такий випадок має бути виключенням з правила, а не загальною відмовкою для ОМС.

*Інфографіка може не включати у себе окремі ПНПП, які знаходяться на балансі АТ «Укразалізниця» або будь-яких інших підприємств, адже запити були надіслані на міські ради

#Україна #доступність #перехід
😱14🤬6👍2😢1🤩1🙏1
🚘🚗 Стамбул обігнав Нью-Йорк у світовому рейтингу заторів. Про це свідчать дані Аналітичного центру INRIX.

Затримки в турецькому місті зросли на 15%, порівняно з 2023-м, до 105 втрачених годин на водія, обійшовши Нью-Йорк і Чикаго зі 102 втраченими годинами.

Також у звіті є дані щодо фінансових збитків: так, середньостатистичний американський водій втратив 43 години через пробки, це еквівалентно повному робочому тижню. Це призвело до втрати часу на суму 771 долар.

У Великій Британії водії втрачали в середньому 62 години на дорогу на роботу або близько 581 фунтів у втраченому часі, тоді як у середньому водій Німеччини втрачав 43 години в пробках, що дорівнює 470 євро на водія.

Затори коштували США понад 74 мільярди доларів у 2024 році, що на 1,7% більше, ніж в попередньому періоді. Водії Великобританії втратили майже 7,8 мільярда фунтів стерлінгів, що на 11% більше, тоді як німецькі водії втратили 3,6 мільярда євро, що на 14% більше, ніж у попередньому році.

При цьому фахівці центру очікують, що в 2025-му році рівень заторів у США лише зростатиме, адже віддалена робота продовжує зменшуватися по всій країні.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍3😱3
ПроМобільність
🚘🚗 Стамбул обігнав Нью-Йорк у світовому рейтингу заторів. Про це свідчать дані Аналітичного центру INRIX. Затримки в турецькому місті зросли на 15%, порівняно з 2023-м, до 105 втрачених годин на водія, обійшовши Нью-Йорк і Чикаго зі 102 втраченими годинами.…
🚘🚖 TomTom теж презентував свій щорічний індекс трафіку. Там вони, за допомогою своїх ресурсів, проаналізували, наскільки сильно люди повільніше їдуть на роботу та з роботи через трафік.

Цьогорічний звіт охоплює 500 міст по всьому світу. Висновок невтішний – затори по всьому світу продовжують зростати.

Найбільший час для того, щоб подолати 10 км займає в мешканців колумбійської Барранкільї – 36 хвилин 6 секунд. Далі йдуть три індійських міста – Колката, Бенґалуру та Пуне, за ними Лондон, Кіото, Ліма, Давао-Сіті, Трухільйо та Дублін.

Загалом у 34 містах світу шлях у 10 км в середньому долають за більш як 30 хвилин. На противагу цьому є лише 6 міст – Амерсфорт та п'ять американських – де цей шлях можна подолати менш як за 10 хвилин.

Найбільше часу втрачають мешканці Ліми (155 годин на рік), Дубліну (155 годин на рік), Мехіко (152 години на рік), Бухаресту (150 годин на рік). Найменше – мешканці саудівського Ель-Баха (7 годин на рік), міста в ОАЕ Хор Факкан (10 годин на рік) та катарського міста Доха (11 годин на рік).

Повністю зі звітом можна ознайомитися за посиланням.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
7👍4🤔1
🚎 Видання Alltransua підбило підсумки 2024-го року для українського громадського транспорту. Розпочнемо з тролейбусів: за 2024-й рік українські міста отримали лише 34 тролейбуси, 6 з яких – вживані. Це найменша кількість отриманих машин з 2009-го року.

Більшість нових тролейбусів цього року були отримані Миколаєвом – 19 машин PTS T123, профінансовані спільно позикою ЄБРР та грантом уряду Данії. Ще 9 нових тролейбусів отримали Вінниця (PTS T123, 5 шт) та Чернігів (Еталон Т122, 4 шт) за бюджетні кошти. Приємною деталлю є те, що майже всі нові тролейбуси, які отримали українські міста в 2024-му році, були тролейбусами з подовженим автономним живленням (АЖ).

Вживані тролейбуси ж надійшли до Івано-Франківська – 6 низькопідлогових одинарних машин Škoda 24Tr чеського виробництва з міста Їглава, Чехія, які були виготовлені в 2005 році. При цьому частина з них може використовуватися не на маршрутах, а бути донором запчастин для інших тролейбусів.

Хочеться сподіватися, що в 2025-му більше міст отримають нові тролейбуси. Цьому мають сприяти укладені угоди про постачання тролейбусів у Тернопіль, Суми, Хмельницький, Миколаєві тощо.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍10😢2👎1
🚃 Краща ситуація з надходженням трамваїв. Загалом за 2024-й рік українські міста отримали 103 трамвая, з яких 12 нових, 65 вживаних, отриманих, як допомога, та 26 вживаних, придбаних за бюджетні кошти. За загальним показником надходження це третій показник за останні 12 років, і позитивна динаміка помітна неозброєним оком.

Нові вагони цього року отримали Львів (Електрон T5L64, 2 шт.) та Одеса (Татра-Юг К1Т306, 10 шт.) за кошти міжнародних фінансових організацій. Для Львова ці вагони стали останніми з партії, тоді як Одеса має отримати ще 2 вагони.

Також продовжує успішно діяти програма співпраці з містами-партнерами та організаціями-партнерами щодо безоплатної передачі вживаних вагонів. У 2024-му році таким чином трамваї отримали:

🛑Вінниця – 9 вагонів Tram 2000 з Цюриха;
🛑Конотоп – 25 вагонів Tatra T6A5 з Острави;
🛑Львів – 12 вагонів Tatra KT4DM з Берліна та 6 вагонів Vevey Be 4/8 з Берна;
🛑Харків – 6 вагонів Tatra T6A5 з Брна, 6 вагонів Tatra T3R.P з Плзня та 1 вагон Pragoimex T3R.PV – теж з Плзня.

Конотоп відверто радує на фоні обласних центрів. За останні два роки там, крім 25 вагонів Tatra T6A5 з Острави, з'явилися 23 вживані вагони Konstal 105Na з Варшави. Утім усі вагони потребують переобладнання на 1524 мм колію, а через обмежене фінансування переобладнання пройшли лише 6 вагонів з 48. Тож лише 12,5% вагонів, які надійшли, вже працюють на маршрутах.

Ще 26 вживаних вагонів були придбані Дніпром за символічну суму – це стали вагони Tatra T4D-M1 з Ляйпціга, більшість з яких ще не працюють, оскільки чекають своєї черги на переобладнання та фарбування в міську ліврею.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
6👍6👎1
🌍 2024 рік: глобальна температура вперше перевищила поріг у 1,5°C

Цей критичний показник, встановлений Паризькою угодою, сигналізує про тривожні наслідки кліматичних змін. Серед них:
🔥 Теплові хвилі
🌊 Повені
🌪 Лісові пожежі
💧 Посухи

Що спричинило це?
- Накопичення парникових газів через спалювання викопного палива
- Ель-Ніньйо, що посилив наслідки потепління

Попри тимчасовість перевищення порогу, експерти застерігають: без рішучих дій це стане новою нормою.

Дональд Шуп, автор книги “High Cost of Free Parking”, написав:
«Як кліматолог, я зрозумів, що настав час залишити Лос-Анджелес.»

А у вас як із погодою? Тепленько?

📸 Фото: The Times
📚 Джерела:
1️⃣ Financial Times
2️⃣ The Times
3️⃣ AP News

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
😱7😢7🤬1🤨1
Багато успішних пішохідних вулиць у різних містах світу 🌍 спершу зустрічали неоднозначну реакцію. Так було і з ідеєю прибрати автомобілі 🚗 та трамваї 🚋 з вулиці Karl Johans Gate в Осло. У 1980-х роках це викликало чимало суперечок 🤔, але після трансформації головна торгова 🛍 та прогулянкова 🌳 вулиця міста розквітла 🌟.

Чи підтримали б ви подібну зміну у своєму місті? 💬

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍188👏4
🚦Новий очільник КМВА звернув увагу на важливу тему – безперебійну роботу світлофорів.

На сьогодні в Києві налічується 737 світлофорних об’єктів. У 2024-му році було встановлено 267 шаф безперебійного живлення, завдяки яким резервне живлення отримали 327 світлофорних об’єктів.

Наразі на складі є ще 142 шафи, готові до встановлення. Для забезпечення резервного живлення для всіх світлофорів столиці потрібно встановити ще 268 шаф.

На жаль, незважаючи на те, що Кабмін звернув увагу на те, щоб повторно оцінити, які об'єкти є критично важливими, світлофори до цього списку не були додані. Раніше ми писали про те, чому це важливо в серії постів – тут, тут і тут.

Цікаво, що раніше заступник київського міського голови Петро Пантелеєв заявляв, що столиця не ставитиме сонячні панелі на світлофори, бо вони "влітку працюють на повну потужність, узимку їх ефективність лише 10-15%". Натомість на 40 пріоритетних перехрестях будуть встановлені спеціальні батареї з інверторами, які накопичуватимуть електроенергію, коли вона є, і світлофори працюватимуть на батарейках під час вимкнень. Чому він не згадував про шафи резервного живлення – загадка.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍131🤔1😱1
✍️ Команда Місячного економічного моніторингу України Інституту економічних досліджень та політичних консультацій випустила свій звіт за 2024-й рік. У сфері транспорту вони відзначили поліпшення логістики, утім і наголосили на необхідності проведення реформ.

Так, український морський коридор працював весь 2024 рік, що підтримало економіку, оскільки компанії мали можливість дешевше та швидше експортувати свою продукцію. Українські порти обробили 91,1 млн тонн вантажів, з них 82% було відправлено Українським коридором.

Експорту сприяла також робота "Укрзалізниці", яка наростила як внутрішні перевезення вантажів, так і на експорт (146,9 млн тонн). До довоєнного рівня зросли обсяги пасажирських перевезень – 57,2 млн пасажирів у далекому та приміському сполученні.

У 2025 році компанія має отримати фінансування від держави та МФО на модернізацію та завершити реконструкцію колії європейського стандарту 1435 мм на ділянці Чоп – Ужгород.

"2025-й рік має стати роком значних законодавчих змін для транспортної галузі. Довгий час цей сектор відставав у виконані зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС, але зараз настав час надолужувати згаяне. Україна має врегулювати підходи до розділення "Укрзалізниці", доєднатися до ключових міжнародних конвенцій у сфері морського транспорту, оновити законодавство у повітряному транспорті та впровадити європейські стандарти в автомобільному. Це особливо актуально з огляду на те, що наразі Україна проходить прескринінг транспортного сектору з Європейською комісією та прагне якнайшвидше відкрити відповідний розділ переговорів про вступ до ЄС", – зазначили у річному звіті.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
🙏52👍1
🛫 Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького вивчає можливість запуску рейсів цивільної авіації під час воєнного стану. Утім для цього необхідне забезпечення усіх вимог безпеки для літаків, пасажирів та інфраструктури.

Наразі вже було розроблено операційний документ евакуації пасажирів,проводимо постійні тренування процедур евакуації людей.

Також працівники аеропорту проводять постійну технічну підтримку та моніторинг інформаційних систем, що забезпечують основну операційну діяльність та авіаційну безпеку, безперебійну роботу систем ІТ, засобів зв’язку та систем технічних засобів охорони та безпеки.

Також керівництво аеропорту постійно проводить зустрічі з міжнародними партнерами, експертами, учасниками авіаційної діяльності, авіакомпаніями, урядовими організаціями, міжнародними авіаційними організаціями з безпеки та асоціаціями аеропортів з метою вивчення та пошуку шляхів відновлення цивільної авіації України.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
🎉8🤬3🤔2👍1😁1
❗️Кабінет Міністрів 27 грудня затвердив Національну транспортну стратегію України до 2030-го року.

Ключові напрями стратегії є такими:

🛑Відновлення зруйнованої інфраструктури та модернізація транспортної системи.
🛑Адаптація до потреб обороноздатності держави, включаючи забезпечення мобільності населення та переміщення гуманітарних вантажів.
🛑Інтеграція до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).
🛑Прискорена імплементація актів права ЄС у транспортній сфері.
🛑Виконання завдань Європейського зеленого курсу.
🛑Розвиток людського капіталу та інституційної спроможності транспортної галузі.

Особливе значення в ній приділено євроінтеграційному аспекту стратегії, адже її реалізація не лише прискорить інтеграцію України до ЄС, але й сприятиме економічному зростанню та забезпеченню продовольчої безпеки в світі.

Голова правління ГО Vision Zero Віктор Загреба ознайомився з документом і виокремив п'ять висновків з нього:

1) Згадуються й підтримуються Плани сталої міської мобільності (ПСММ), які поки що відсутні в національному законодавстві, але які присутні в aquis ЄС та є найпоширенішим планувальним документом. УРА!
2) Багато разів й в правильних контекстах згадується поняття "мобільність". Це відхід від старих понять "потреби суспільства в вантажних та пасажирських перевезеннях", які втім всі разом співіснують в цьому великому документі.
3) Досить гарний аналіз викликів у сфері громадського транспорту, особливо про його занепад та часто відсутність там, де він потрібен, наприклад в сільських громадах.
4) Чимало й добре згадується про велосипеди як засіб мобільності, потребу розвитку велоінфраструктури, яка також служитиме різним новітнім засобам мікромобільності.
5) Трамваї й тролейбуси присутні в документі, й в одному місці навіть згадуються разом із батарейним транспортом – електромобілями та електробусами. Це добре, бо тролейбус з додатковою батареєю – це найкращий електробус!

Більше детальний розбір з'явиться згодом, утім зараз Загреба відзначає серйозне представлення сфери сталої міської мобільності в національній стратегії.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍20
23 січня відбудеться головна подія з транспортного моделювання в Україні – PTV UGM UKRAINE 2024-2025.

Що на вас чекає?

🛑 Обговорення інновацій у сфері транспортного моделювання.
🛑 Презентація новинок програмних продуктів PTV.
🛑 Реальні кейси застосування в Україні.

Чому варто приєднатися?

🌍 Ексклюзивні виступи українських та міжнародних експертів.
🤝 Обмін досвідом із провідними фахівцями транспортного моделювання.
🚀 Новітні рішення для оптимізації транспортної інфраструктури.

📅 Захід пройде 23 січня 2025 року і розпочнеться о 09:00.

💳 Вартість участі: 5000 грн
⚡️ Спеціальна пропозиція: перші 30 квитків зі знижкою 500 грн!

🔗 Детальна програма та реєстрація – за посиланням https://ugm24-25.b-lab.pro/

💡 Не пропустіть головну подію року у сфері транспортного моделювання!

#про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍11
2025/07/11 19:23:14
Back to Top
HTML Embed Code: