Telegram Web Link
❗️Громадська організація "Vision Zero" проаналізувала Національну транспортну стратегію в контексті питань міської мобільності. Повністю з їхнім аналізом можна ознайомитися за посиланням. Ми ж винесемо ключові тези аналізу.

Позитивні моменти:

🛑Якісні пасажирські перевезення та безперешкодна мобільність виділені як окрема Стратегічна ціль №2.
🛑Трамваї і тролейбуси згадуються разом з іншим "зеленим" транспортом.
🛑Проведено якісний огляд проблем у сфері громадського транспорту – проблеми з плануванням маршрутів, особливо приміських, занепад та часто відсутність ГТ в сільських громадах, застарілий й малий рухомий склад, непридатність для маломобільних груп та інше.
🛑З'явилися згадки Планів сталої міської мобільності. Зокрема, міста з населенням 50+ тисяч заохочують розробити ПСММ до 2027-го року.
🛑Звертають увагу на проблеми з фізичною доступністю до громадського транспорту.
🛑Наголошують на важливості розвитку велоінфраструктури в містах та між містами, велосипед називають як засіб мобільності.

Негативні моменти:

🛑Попри огляд проблем у сфері громадського транспорта, у НТСУ відсутнє стратегічне бачення того, як вирішувати ці проблеми.
🛑Відсутні чіткі реформи, крім впровадження механізму PSO, однак й ця реформа зміщується в часі ще на 2 роки.
🛑Наявні лише заходи "покарання" для мотивації розвитку громадського транспорту (контроль, нагляд, боротьба з нелегальними перевізниками), але немає заходів з заохочення та підтримки.
🛑Безбар’єрність (доступність, інклюзивність) громадського транспорту згадується на словах багато де в тексті, однак ці згадки не підкріплені діями.

Серед основних проблем та завдань у НСТУ виділяють підвищення якості послуг, маршрутні проблеми, декарбонізація транспорту.

Тим не менш, радимо ознайомитися з повноцінним аналізом від ГО "Vision Zero".

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍14🤔2
📣 У вестибюлі станції метро "Майдан Незалежності" 5–6 лютого, з 11:00 до 15:00, відбудеться ярмарок транспортних вакансій. Про це повідомляють у КП "Київський метрополітен".

Протягом 2 днів фахівці кадрових служб комунальних підприємств "Київський метрополітен" і "Київпастранс" та корпорації "Київавтодор" розповідатимуть про актуальні вакансії, умови праці, рівень заробітної плати й соціальні гарантії. Відвідувачі зможуть отримати максимум інформації про працевлаштування, а також залишити свої контактні дані або заповнити анкети для подальшого зв’язку.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍65🔥2😱1
У Львові на головному залізничному вокзалі на центральному вході встановили пандус, яким можуть користуватися батьки з дитячими візочками, люди на колісних кріслах, з протезами, а також ті, хто з валізами тощо. Про це повідомило видання "Твоє Місто".

У 2024-му журналісти перевіряли, наскільки вокзал є доступним. Тоді з’ясувалося, що відсутність пандуса на головному вході була однією з проблем для тих, хто має протез, на колісному кріслі, з важкими валізами, чи для батьків з дитячими візками.

Начальник відділу розвитку вуличної інфраструктури Павло Сирватка зауважив, що проєкт реалізували громадською організацією Центр міського сервісного за фінансування Німецького товариства міжнародного співробітництва. Всі роботи профінансувало Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍246
Тимур Ткаченко 🇺🇦
Одночасно з цим продовжуємо готувати рішення для розв'язання проблеми транспортного колапсу в столиці під час кожної повітряної тривоги. Дуже важливо, щоб безпековий аспект був пропрацьований максимально виважено. За планом - наступне засідання повинно бути вже з конкретними результатами.
Сподіваємося на хороші новини для Києва – начальник КМВА Тимур Ткаченко наголошує на необхідності конкретних результатів щодо питання зупинки громадського транспорту під час повітряних тривог уже на найближчому засіданні Ради оборони Києва.
👍15🤔15
ПроМобільність
До Дня Соборності пропонуємо Вам підтримати наш збір транспортним планувальникам – цього разу кошти плануємо передати нашому колезі Віктору Петруку, який захищає Україну в лавах Сил оборони України. Йому в екстреному порядку потрібно зібрати гроші на новий…
🙏 Дякуємо всім, хто долучився до збору "ПроМобільності" для нашого колеги – Віктора Петрука, який захищає Україну в лавах Сил оборони України.

Загалом ми зібрали 2583 грн, і, за традицією, подвоїли цю суму та передали на банку Вікторові.

Якщо ви пропустили збір, але бажаєте долучитися до нього, можете задонатити напряму на банку Віктору – https://send.monobank.ua/jar/9YZr8oyx8C

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
8👍3😢1
🚲 У Чернігові проводять масштабне опитування користувачів велотранспорту та легкого персонального транспорту. Опитування проводиться в рамках підготовки Плану розвитку велосипедної інфраструктури. Документ розробляється в рамках проєкту "Велокухня: розвиток сталої мобільності в Чернігові", який реалізується ГО "Еко Місто Чернігів" за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Очікується, що план розвитку велосипедної інфраструктури стане галузевим документом, який визначить основні напрямки реалізації інфраструктури для велосипедного руху в територіальній громаді, їх пріоритетність і оптимальні шляхи впровадження. Метою такого документу є підвищення використання велосипедного і легкого персонального транспорту, покращення безпеки дорожнього руху та стійкості міста в умовах надзвичайних ситуацій.

Пройти опитування мешканці Чернігова можуть за посиланням. А якщо ви самі не проживаєте в Чернігові, але маєте друзів чи знайомих звідти, надсилайте цей пост, аби місто ефективніше розвивало свою мобільність.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
12👍5
Сьогодні відбулось перше засідання Ради оборони Києва за моєї участі. Доповідаю про результати.

Ухвалили низку важливих для безпеки та життєдіяльності Києва рішень. Першочергово – про захист критичної інфраструктури міста. Не можу оприлюднити деталі, та констатую, що є позитивний результат по стратегічно важливих для Києва моментах.

Наступне. Як я анонсував раніше, Рада оборони розглянула питання евакуації пошкоджених обстрілами та покинутих автомобілів з вулиць та дворів Києва.
Це наболіла проблема. Неприбрані авто шкодять громадській безпеці, захаращують проїзди для спецтехніки та автомобілів екстрених служб. Вони негативно впливають на санітарний стан прибудинкових територій — накопичують бруд та сміття. Також поряд з дитячими майданчиками вони є потенційною загрозою. Під час гри діти можуть порізатися об скло чи металеві краї.

Такі автомобілі накопичувались роками. Станом на зараз мова про понад 1000 одиниць автотранспорту.
Сьогодні, завдяки злагодженій співпраці з міськими службами та правоохоронними органами, вдалося досягти позитивного результату.

За затвердженим алгоритмом, будуть визначені місця для зберігання переміщених автівок. Якщо власник виявить бажання повернути собі пошкоджене чи занедбане авто, за відповідним запитом це можна зробити.

В рішенні йдеться не про утилізацію цих транспортних засобів, а саме про переміщення авто в окремі місця, де вони не створюватимуть перешкод для життєдіяльності міста.

Більше детально алгоритм оприлюдню згодом.

Наступне питання, яке сьогодні обговорювали – робота громадського транспорту під час повітряної тривоги. На жаль, не володію даром передбачення і не можу гарантувати посадовцям, що країна-терорист не атакує в якійсь точці…

Але по тому, як рухатись, а не стояти на місці, пропозиції вже напрацьовані. Вони на етапі узгодження. Намагаємося врахувати всі безпекові та логістичні параметри.

Безпека є і буде основним пріоритетом. Водночас, ми не можемо ігнорувати запити киян. Шукаємо рішення, яке буде зваженим, оптимальним і безпечним.
👍7🙏4🤔1
Тимур Ткаченко 🇺🇦
Наступне питання, яке сьогодні обговорювали – робота громадського транспорту під час повітряної тривоги. На жаль, не володію даром передбачення і не можу гарантувати посадовцям, що країна-терорист не атакує в якійсь точці…

Але по тому, як рухатись, а не стояти на місці, пропозиції вже напрацьовані. Вони на етапі узгодження. Намагаємося врахувати всі безпекові та логістичні параметри.
Нагадаємо, що серед тих пропозицій, які лунали під час круглого столу, присвяченого проблемі зупинки громадського транспорту в Києві під час тривог, були:

🛑Зупиняти і маршрутки разом із комунальним громадським транспортом.
🛑Диференціювати рівень загроз під час тривог, щоб не зупиняти транспорт при відносно невисокій небезпеці.
🛑Дозволити рух громадського транспорту під час повітряних тривог, але обмежити кількість пасажирів до кількості сидячих місць.

У той же час представники КМДА наголошували на тому, що до розробки варіантів та алгоритмів потрібно долучати представників ДСНС та військових.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍8🤔4🤨2
🚘 Новий тиждень – новий звіт про трафік у Києві. В основі нашого звіту дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 27 січня – 2 лютого, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 32%;
🛑вівторок – 37%;
🛑середа – 35%;
🛑четвер – 37%;
🛑п’ятниця – 39%;
🛑субота – 21%;
🛑неділя – 12%.

Цього тижня трафік в Києві виявився невеликим – середньотижнева затримка зупинилася на позначці 29%, що на 7% менше за затримку попереднього тижня.

Найвищою затримка в ранковий пік понеділка – 77%, в решту днів це значення не перевищувало 75%. Найбільш помітним зниження трафіку було у вівторок та середу. Якщо хтось має ідеї щодо причин таких змін – запрошуємо вас у коментарі. Можливо чинником була тепла погода, що трималась ці дні?🤔

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 26,5 млн. гривень. (на 6,5 млн. гривень менше, ніж минулого тижня).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍51
Forwarded from U-Cycle
У Києві вперше за 5 років підрахунок показав зменшення велотрафіку

Кількість велосипедистів у Києві зменшилась на 28% у будній день та на 17% у вихідний, якщо порівнювати результати підрахунку велосипедистів у 2024 році з показниками 2022 року — у перший рік широкомасштабного вторгнення. Цей спад є досить суттєвим, якщо подивитися попередню тенденцію зростання користування велосипедом під час років карантину та першого року широкомасштабного вторгнення.

Спад може бути пов’язаним із зовнішніми обставинами: повітряною тривогою під час підрахунку в будній, яка може впливати на рішення їхати або не їхати, відпустками та змінами в методології дослідження. Водночас погода у дні підрахунку у 2022-2024 роках була подібною, період підрахунку — кінець червня-початок липня — теж є подібним.

Результати підрахунку-2024 прокоментувала Дарина Пирогова, голова U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») та співкоординаторка підрахунку велосипедистів, соціологиня. Повністю результати підрахунку-2024 доступні тут.
😢23🤔41👍1👎1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Керівник столичної Інспекції з паркування БАЗУЄ!! 👏
38👍6🔥4👎1
2025/07/09 14:05:00
Back to Top
HTML Embed Code: