Telegram Web Link
Termination-Letter-Template-5.docx
12.1 KB
Termination letter або лист звільнення + шаблони

Це офіційний документ, який повідомляє працівника про припинення його трудового договору з компанією. При написанні звільнення важливо дотримуватися деяких правил:

🔘Використовуйте професійний тон. Звільнення може бути емоційно важким для працівника, тому важливо використовувати спокійний тон та не висловлювати особисті переживання. Напишіть лист, який буде сприйнятий як офіційний та привітний.

🔘Посилайтеся на діючі положення закону. Звільнення повинне бути відповідним законодавству, тому важливо включити посилання на конкретні статті, які дозволяють компанії звільнити працівника. Це також допоможе уникнути можливих скарг на неправомірне звільнення.

🔘Вказуйте причини звільнення. У звільненні необхідно чітко вказати причину його прийняття. Якщо причина пов'язана зі здоров'ям, поганою продуктивністю, порушенням дисципліни або будь-якої іншої причини, яка призвела до рішення про звільнення, необхідно детально пояснити це в листі.

🔘Вкажіть дату останнього дня роботи. У звільненні потрібно вказати дату останнього дня роботи. Якщо працівник має будь-які невиконані завдання, які потрібно завершити, зазначте, що вони повинні бути завершені до дати звільнення.

🔘Надайте інформацію про зарплату та компенсації. У звільненні потрібно надати працівникові інформацію про остаточну заробітну плату, відпустки та інші компенсації, які він має право отримати від компанії. Ви також можете повідомити про будь-які інші важливі деталі, такі як страхові виплати, виплати за робочий час, що залишився, та інше.

🔘Запропонуйте допомогу. Незалежно від причини звільнення, запропонуйте допомогу працівникові в пошуку нової роботи або в інших питаннях, які можуть виникнути. Це може бути вказано в заключних рядках листа, де ви можете побажати працівникові успіхів в майбутньому.
8👍1
Найнижча кількість вакансій за останні три роки

У квітні на доу опубліковано найнижчу кількість вакансій за останні три роки. А ще кількість відгуків на вакансії в категорії Front-end за останні два роки зросла з 6 до 102 (!). Звісно, здебільшого через активність джуніор спеціалістів.

Як вам така статистика?
😱101
​​Навчання персоналу — безперервний процес, спрямований на розвиток професійних знань і вмінь, які допоможуть компанії в досягненні визначених цілей.

Сьогодні у статті ми розповімо, чому компанії потрібно витрачати гроші на підвищення кваліфікації персоналу та у досягненні яких цілей зацікавлена кожна компанія. 

Форми, види та популярні методи навчання персоналу.
12 актуальних методик навчання.
Як впливає навчання на мотивацію.
Система оцінювання результатів.
Нові тренди в освітніх програмах.

Читати статтю ▶️ https://bit.ly/3MOMuhy

Бажаємо вашій команді попутного вітру й руху виключно вперед і вгору, а також запрошуємо разом вдосконалювати свою англійську 💚
👍6
10 міжнародних ресурсів для HR-професіоналів

🔘 Human Resources (HR) Professionals (LinkedIn)
Ця неформальна мережева спільнота, розміщена на LinkedIn, має перевагу в тому, що до неї легко долучитися. HR-фахівці використовують форум для обговорення останніх тенденцій, включаючи пошук талантів, розвиток персоналу та пільги для співробітників.

🔘 Human Resources Management & Executive Network (LinkedIn)
Ще одна мережа, розміщена на LinkedIn, орієнтована на HR-лідерів. Ви можете залишатися на зв’язку та бути в курсі останніх тенденцій та ініціатив у сфері управління персоналом. А також ділитися ідеями та знаннями зі своїми колегами. Мережа має на меті допомогти учасникам стати кращими HR-менеджерами у своїй галузі.

🔘 HR Exchange Network
Надійне онлайн-джерело новин для понад 270 000 фахівців з управління персоналом та лідерів думок. Мережа присвячена висвітленню останніх галузевих новин та тенденцій. Учасники можуть спілкуватися з іншими професіоналами з усього світу.

🔘 National Human Resources Association (NHRA)
Платформа зосереджена на сприянні індивідуальному кар’єрному розвитку, плануванню та лідерству фахівців з управління персоналом. Через професійні мережеві програми та послуги з розвитку, платформа прагне підтримувати фахівців з управління персоналом протягом усього їхнього кар’єрного циклу. 

🔘 ERE
Вперше створений у 1998 році, ERE зарекомендував себе як один з найвідоміших рекрутингових блогів в інтернеті. Зміст блогу орієнтований на тих, хто працює в секторі корпоративного рекрутингу, але їхні ідеї та загальні механізми звітності є цінним інструментом для всіх, хто займається середньо- та довгостроковим прогнозуванням.

🔘 HR.com
Найбільша глобальна соціальна мережа для професіоналів у сфері управління персоналом, що налічує майже два мільйони членів. Окрім можливостей для нетворкінгу, платформа пропонує тисячі статей, веб-трансляцій та можливостей для електронного навчання. Кадрова мережа має сильну дослідницьку спрямованість і програму підготовки до сертифікаційного іспиту з управління персоналом.

🔘 People Managing People
Спираючись на більш ніж 20-річний досвід лідерства, команда зосереджена на створенні контенту, який створює дискусії для побудови кращого світу праці. Об’єднуючи різні точки зору людей з різним досвідом та походженням, вони створюють максимально ефективний контент.

🔘 Association For Talent Development (ATD)
Платформа зосереджена на підборі персоналу та розвитку співробітників. Члени асоціації походять з понад 120 країн і працюють у державних і приватних організаціях у всіх галузях промисловості. Тут є все, що вам може знадобитися – від статей і вебінарів до досліджень, нетворкінгу та конференцій. Це ідеальна платформа, якщо ви відповідаєте за підбір персоналу, навчання та розвиток співробітників.

🔘 WorldatWork
Ця спеціалізована платформа зацікавить HR-фахівців, які працюють у сфері компенсацій, пільг для працівників.
Серед переваг для учасників – професійний розвиток, спілкування з колегами та практичні ресурси. Тут є жвава онлайн-спільнота, де ви можете зв’язатися з іншими професіоналами, поставити їм запитання та поділитися найкращими практиками. Також ви можете приєднатися до великої кількості локальних мереж.

🔘 Human Capital Institute
Членство в інституті допоможе вам бути в курсі останніх тенденцій у підборі та розвитку талантів. Об’єднуючи понад 195 000 талановитих лідерів по всьому світу, інститут є чудовою платформою для налагодження зв’язків з різноманітною спільнотою. Регулярно проводяться веб-трансляції та віртуальні конференції на такі актуальні теми, як залучення співробітників, інклюзивне різноманіття та людська аналітика.
🔥203👍1
Стаття: 32 найкращі питання про залучення співробітників з найвищим рівнем відповідей

Якщо ви шукаєте найкращі запитання опитування про залученість співробітників, ця інформація саме для вас.

Найпоширеніші запитання стандартні при такому опитуванні:
«Що, на вашу думку, можна було б покращити в компанії?»
«Наскільки ймовірно, що ви порекомендуєте нашу компанію другові?»
«Як би ви оцінили баланс між роботою та особистим життям за шкалою від 1 до 10?»

Після п’ятирічного дослідження понад 15 000 людей ми помітили, наскільки якість запитань визначає якість відповідей, які ви отримуєте. Якщо запитання розпливчасте та загальне («Як справи?»), відповідь нечітка та загальна («Добре».) Якщо запитання половинчасте та шаблонне («Що може бути краще?»), відповідь є такою ж («На даний момент я нічого не можу придумати»).

Що робить найкращими запитання в опитуванні про залучення працівників?

🔘 Специфічність
Наприклад, замість того, щоб запитувати «Як ми можемо покращити?», спробуйте відповісти на таке запитання: «Що ми могли б покращити минулого місяця?» Останнє, більш конкретне запитання, майже завжди призводить до більш конкретної відповіді.

🔘 Вчасність
Поставте запитання, яке стосується того, що зараз відбувається в команді, і ви, швидше за все, отримаєте цікаву або несподівану відповідь. Наприклад, якщо у вас наближається загальна зустріч, запитайте: «Яка загальна зустріч (якщо така була) вам найбільше запам’яталася і чому?» Питання, яке стосується даного моменту, здається менш довільним і, відповідно, допоможе заохотити до більш дієвих відповідей.

🔘 Провокативність
Банальні запитання не спонукатимуть людей до глибоких роздумів і обміну значущими думками. Подумайте, наскільки провокаційними є ваші запитання. Чи торкаються вони чогось, що зазвичай вважається табу у вашій команді? Щоб вони торкнулися теми, про яку часто забуває ваша команда?

🔘 Вразливість
Це ключ. Люди з більшою ймовірністю поділяться відвертою відповіддю, якщо запитання певним чином визнає трохи вразливості. Наприклад, замість того, щоб запитувати: «Чи відчуваєш тиск мікроменеджменту?», спробуйте запитати: «Коли нещодавно ти відчував на собі тиск мікроменеджменту?» Друге питання більш вразливе: воно припускає, що ви вже певним чином займаєтеся мікроуправлінням.

Тепер, звичайно, запитання, яке має одну з цих характеристик або більше, не гарантує, що ви дізнаєтеся щось несподіване чи особливо гостре. Але принаймні ці запитання, швидше за все, спонукатимуть більше людей до відповідей  –  і до більш цікавих відповідей!
10👍5
Forwarded from HR Лайфхак
​​🦄 «Навіть сильні кандидати не проходили відбір»: чому в IT шукають «єдинорогів» та яким має бути адекватне наймання

Правильно вибудована комунікація рекрутера з наймаючим менеджером — запорука успіху в найманні. Більшість проблем в рекрутингу виростають з помилок, які можна узагальнити до категорії «недо-»: наприклад, «недопроговорив» або «недонаполіг» 🤐

Рекрутер боїться поставити хайрінг-менеджеру «зайве» питання. У свою чергу, менеджер, який наймає, занадто зайнятий, щоб чітко сформулювати критерії пошуку кандидата. Підсумок: IT-фахівцю повідомляють недостовірну інформацію про компанію та вакансії.

Або до компанії шукають «єдинорога» — людину, яка вміє все і навіть більше. Але таких кандидатів немає на ринку або вони коштують зовсім інших грошей, ніж бюджет на вакансію.

Як з цим всім впоратись, читайте у статті ◀️

#it #recruiting #підбір #кандидат #candidate
1
Стаття: Employer branding чи hr-branding? Або «яка різниця»?

🔘 Employer Branding – це термін, який описує репутацію та популярність компанії з точки зору потенційного роботодавця.

🔘 Employee Branding – це імідж, репутація компанії серед вже наявних працівників через їх досів та сприйняття бренду.

Це різниця з нюансами, але для будь-якої компанії, яка дотримується стратегії, орієнтованої на співробітників, брендинг співробітників та брендинг роботодавця повинні метчитися між собою.

🔘 HR-брендинг охоплює дві сфери: Employee branding та employer branding. І як раз ця концепція повинна створювати мінімальний розрив між цими поняттями для цільової та наявної аудиторії.

🔘 HR-маркетинг – це застосування маркетингових методів і тактик для просування вашого бренду роботодавця (employer branding).
1👍1
Вебінар: "Магія брифу. Почни процес рекрутингу правильно" 

Ви дізнаєтесь, що таке бриф та як він впливає на процес найму. Ви дізнаєтеся про особливості структури брифу, як імплементувати його у роботу та як отримати максимально точну інформацію про вакасію та портрет кандидата. 

☑️ 15 червня о 17:00  

Теми:
🔘 Що і як інвестувати в процес закриття вакансії, щоб отримати бажаний результат
🔘 Бриф: чому рекрутери, які використовують цей інструмент завжди будуть попереду
🔘 Як імплементувати і працювати із запереченнями 
🔘 Структура брифу: як сформувати заявку таким чином, щоб мати максимально якісний і конкретний портрет кандидата і текст вакансії

Спікерка: Катерина Мисенко, HR-експерт, кар'єрний консультант, волонтер психологічної допомоги, автор і спікер "HR. Час діяти!"
8👍1
Новина: Мінекономіки планує посилити відповідальність у сфері безпеки та здоров'я працівників

Мета проєкту – формування нової національної системи запобігання професійним ризикам шляхом впровадження на законодавчому рівні ризикоорієнтованого підходу у сфері організації безпеки та здоров'я працівників та імплементації положень європейського законодавства.

Законопроєкт передбачає запровадження системи мінімальних вимог щодо безпеки та здоров'я працівників та регулярне оцінювання роботодавцем ризиків, які можуть виникнути на конкретному робочому місці, розробку і впровадження заходів щодо їх мінімізації або усунення.

Передбачається інформування компетентних органів про всі нещасні випадки та ведення роботодавцем обліку всіх інцидентів, які потенційно могли призвести до нещасного випадку.

Також передбачена можливість покладення за рішенням суду на роботодавця матеріальної відповідальності за нанесення шкоди життю та здоров'ю працівника внаслідок недостатніх та/або неефективних заходів, вжитих роботодавцем. У такому разі роботодавець відшкодовуватиме Фонду соціального страхування витрати, понесені ним на виплати та послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві.

Законопроєкт також передбачає обов'язкове страхування відповідальності експертних організацій при укладанні договору про надання послуг у сфері безпеки та здоров'я працівників.
 
Встановлюються обов'язки роботодавців щодо забезпечення безпеки та здоров'я окремих категорій працівників особливих категорій працівників (працівниць, які нещодавно народили, та працівниць, які годують грудьми; працівників, які не досягли 18-річного віку; працівників з інвалідністю), і передбачається обов'язок забезпечувати посилену увагу до захисту генетичного спадку працівників.
4👍3
Новина: Apple Restricts Employee Use of ChatGPT, Joining Other Companies Wary of Leaks

Apple заборонила співробітникам користуватися ChatGPTКомпанія побоюється витоків конфіденційної інформації під час використання нейромережі.

Раніше Apple заборонила команді використовувати і GitHub Copilot – інструмент, розроблений OpenAI та Microsoft, який дозволяє писати код за допомогою штучного інтелекту.
👍8
2023_PepsiCo_DEI_Annual_Report.pdf
32.8 MB
Новина: PepsiCo наймає більше жінок на керівні посади

До 2025 року половину керівних посад у компанії займатимуть жінки. Також компанія наймає більше національних меншин на менеджерські позиції, щоб боротися з дискримінацією за ґендерною та національною ознакою у США.

PepsiCo перебуває на шляху до того, щоб до 2025 року 50% своїх керівних посад у всьому світі займали жінки, а представництво чорношкірих та іспаномовних менеджерів зростає у своєму бізнесі в США, повідомив про виробництво напоїв та закусок у своєму новому звіті про глобальне розмаїття, справедливість та інклюзивності у 2022 році.
🤩7🔥1
​​Зробіть процес взаємодії з наймаючим менеджером простим та прозорим за допомогою HRM-системи. Розберіться в нюансах, що полегшать вам життя!

🧡 20 червня о 17:00 на вебінарі "Робота з наймаючим менеджером в HURMA" розкажємо, як правильно комунікувати та працювати з наймаючим менеджером у HURMA System. 

На прикладі системи покажемо, як створювати заявки та вакансії, надавати тільки необхідні права не рекрутерам та як працювати з філіалами системи. 

▶️ Реєстрація обовʼязкова

Теми:
📌 Як надати менеджеру доступ до створення заявок на вакансію
📌 Створення заявок та вакансій в системі
📌 Які права надати наймаючому менеджеру для роботи з кандидатами
📌 Комунікація з наймаючим менеджером всередині системи
📌 Як працювати з філіалами в системі та долучати до них наймаючих менеджерів та зовнішніх рекрутерів (новий функціонал)
👍5
Global Leadership Monitor H1 2023

Серед основних викликів, з якими стикаються сучасні лідери, є економічна невизначеність (73%) та нестача ключових талантів та навичок (72%). Крім того, проблеми, пов'язані з технологіями, змінними очікуваннями споживачів, геополітикою та новими регуляторними правилами, також ускладнюють життя лідерів.
У той же час, тільки 46% лідерів заявляють, що їхня організація готова вирішувати проблеми з талантами і має конкретну стратегію для цього. 59% лідерів відчувають достатню готовність та стійкість, щоб зіткнутися з постійною економічною невизначеністю та витримати її.

Основні лідерські компетенції, необхідні для успіху:

🔘 Здатність створювати цінність через інших - здатність створювати, мотивувати та розвивати команду, створювати коаліції та екосистеми.
🔘 Вміння навігувати у невизначеності - розуміння та керування невизначеністю, гнучкість та адаптивність.
🔘 Здатність створювати умови для змін та інновацій - бачення широкої та далекої перспективи, системне та стратегічне мислення, інноваційність та креативність, здатність до новаторства.

Крім того, є дві практики, які можуть допомогти вирішити багато проблем з талантами: коучинг/менторство та зворотний зв'язок
7
Дослідження: Айтівцям «порізали» соцпакети й бонуси — але не все так погано: головні інсайти дослідження

Формати роботи

🔘 гібридний формат роботи (за бажанням IT-співробітника) доступний в 74,3% компаніях; 
🔘 лише ремоут — у 14,7%;
🔘 опція «лише офіс/коворкінг» діє у 2,9% компаній;
🔘 правило «переважно ремоут, але кілька днів на тиждень/місяць обов’язково потрібно відвідувати офіс» діє в 1,5% компаніях.

Відпустка та sick leave, що компенсує компанія

🔘 до 20 днів відпустки вказали 30,9% респондентів. 
🔘 20 днів відпустки у компаніях мають 40,4% IT-спеціалістів.
🔘 21–33 дні відпустки доступні в компаніях для 19,1% респондентів. 
🔘 безлімітні відпустки діють у 2,9% опитаних IT-фахівців.

Перегляд заробітної плати 

🔘 50,7% айтівців заявили, що в їхніх компаніях не призупиняли перегляд зарплатні та кар’єрне зростання. Вони можуть отримати підвищення, як і до початку повномасштабного вторгнення;
🔘 20,6% опитуваних поділилися, що просити про підвищення рівня оплати можна, проте лише в окремих випадках його погодять;
🔘 16,2% IT-фахівців були тимчасово позбавлені можливості отримати підвищення заробітної плати, проте цю опцію в їхніх компаніях уже відновили;
🔘 8,1% опитуваних наразі позбавлені можливості підвищення оплати праці — така опція в їхніх IT-компаніях «на холді» від початку повномасштабної війни.
11
​​Розвивайте лідерські навички, необхідні для ефективного керування командою офлайн та онлайн! 🏆

У сучасному бізнесі одним із ключових факторів успіху є вміння ефективно керувати людьми. Будь ви менеджером-початківцем або досвідченим керівником, курс "People management" від HURMA Academy допоможе вам розвинути навички, необхідні для досягнення визначних результатів і створення продуктивного та надихаючого робочого середовища!

Мета курсу – надати вам знання та практичні інструменти, які допоможуть ефективно взаємодіяти з командою, розвивати її потенціал та досягати поставлених цілей.

🎯 Старт: липень 2023
👉 Програма курсу та спікери 

Варто пройти курс, якщо:

🔸 У вас в команді виникають систематичні конфлікти, що впливають на продуктивність
🔸 Маєте неекологічні звільнення, що приносять шкоду компанії
🔸 Низька ефективність команди через помилки найму, відсутність очікувань від співробітника
🔸 Застрягли в розвитку як менеджер через недостачу знань в управлінні людьми
6👍1
‼️ Запрошуємо Вас прийняти участь в БЕЗКОШТОВНОМУ вебінарі, який проводиться Юридичною компанією "АРМАДА" 21.06.2023 о 15:00 на тему:

📌 Трудові правовідносини під час воєнного стану. Військовий облік працівників та особливості процедури бронювання.

На вебінарі Ви дізнаєтесь:
✔️які положення трудових угод втрачають актуальність під час воєнного стану;
✔️які особливості укладання трудових угод під час воєнного стану;
✔️як укладати строкові трудові договори на період воєнного стану;
✔️як звільняти тимчасово відсутнього працівника, незалежно від причини відсутності під час воєнного стану;
✔️як коректно вести облік військовозобовʼязаних працівників;
✔️як забронювати працівників підприємства на період мобілізації;
✔️хто може бути заброньованим за підприємством та які підприємства мають право бронювати працівників;
✔️які є галузеві особливості бронювання працівників (ІТ, АПК, виробничі підприємства, торгівля тощо) та ін.

Реєстрація за посиланням 👈
6
2025/07/09 12:10:36
Back to Top
HTML Embed Code: