Telegram Web Link
Маємо гарні новини!
Тепер платформа для розвитку співробітників SmartExpert UA доступна в:

🇵🇱 Польщі
🇫🇷 Франції
🇩🇪 Німеччині
🇻🇳 В'єтнамі

Платформа повністю адаптована під мову кожної з країн👌

Тож тепер ви можете автоматизовувати адаптацію, проводити оцінку компетенцій, створювати навчання не тільки для українських та англомовних колег 🙌

Дізнатися більше про SmartExpert UA: https://bit.ly/3PdVSMB
Стаття: Корпоративні плюшки ще ніколи не були такими важливими: шість причин, чому це так

Голою зарплатою сьогодні вже важко залучити у компанію висококваліфікованих фахівців, особливо в ІТ. Тому вони пропонують співробітникам і потенційним кандидатам низку додаткових бонусів. Чому сьогодні їх так важливо пропонувати працівникам, пояснює у своїй колонці Ронн Тороссян, американський менеджер зі зв’язків із громадськістю, засновник нью-йоркської компанії 5W Public Relations (5WPR).

На сучасному конкурентному ринку праці компанії мають робити більше, ніж лише пропонувати конкурентоспроможну заробітну плату. Вони повинні ефективно комунікувати про свої додаткові переваги та пільги, щоб виділятися як найкращий роботодавець.

🔘 Залучення талантів
Розповівши про ваші пільги під час наймання, компанія може привабити талановитих фахівців, які шукають щось більше, ніж лише зарплату. Адже кандидати зазвичай обирають компанї із комплексним соціальним пакетом, гнучким робочим графіком, можливостями професійного розвитку та іншими перевагами.

🔘 Утримання працівників
Коли працівники розуміють цінність цих пропозицій, вони відчувають себе задоволеними й охоче виконують свої обов’язки. Регулярне інформування про наявні плюшки сприяє підвищенню лояльності та відданості, зниженню рівня плинності кадрів та утриманню цінних талантів.

🔘 Моральний дух, задоволення і залучення працівників
Регулярне та чітке інформування про переваги на робочому місці підвищує моральний дух і задоволеність працівників. Коли вони розуміють, які бонуси надає їм компанія, вони відчувають, що їх цінують і поважають. Це також свідчить про те, що компанія піклується про їхній добробут і визнає їхній внесок. Усе це підвищує задоволеність роботою, збільшує мотивацію та продуктивність.

🔘 Довіра та прозорість
Про всі корпоративні плюшки слід повідомляти відкрито, щоб зміцнити довіру та прозорість. Працівники повинні мати доступ до інформації про свої пільги, зокрема про критерії відповідності, деталі покриття та процес реєстрації, коли вони хочуть скористатися тими чи іншими бонусами. Це також запобігає непорозумінню та гарантує, що працівники мають точну й актуальну інформацію про доступні переваги.

🔘 Баланс між роботою та особистим життям
Такий підхід містить комплексне медичне страхування, гнучкий графік роботи та програми психічного здоров’я. 
Чітке інформування гарантує, що працівники розуміють, як такі переваги сприяють їхньому загальному добробуту. Це допомагає працівникам робити усвідомлений вибір, який покращує їхній баланс між роботою та особистим життям і якість життя.

🔘 Позитивна корпоративна культура
Усі вищезазначені моменти формують у компанії позитивну корпоративну культуру. Співробітники відчувають, що їх підтримують і цінують, що своєю чергою створює позитивне робоче середовище.
Стаття: Новини HR та кадрового законодавства (серпень)

🔘 Єдиний реєстр кваліфікацій: до чого готуватися кадровику
🔘 Форма № 3-ПН про вакансії: з обов’язкової – у не обов’язкову
🔘 Відомості в е-трудовій: коли потребують уточнення
🔘 Повітряна тривога: дії роботодавця
🔘 Зарплата під час воєнного стану
🔘 Новий порядок про накладення штрафів за порушення трудового законодавства: коли та що очікувати
🔘 Очікувані зміни
🔘 Додаткові заходи захисту працівників
Ідеї: Ліки від виснаження

Україні епідемія втоми, констатують психологи: 49% населення почувається виснаженими. Причини – накопичений після 15 місяців вторгнення стрес та втрата відчуття цілі. Що роблять компанії, аби їхні команди зберігали продуктивність та протистояли втомі? Кейси Philip Morris Ukraine, Sigma Software та Kormotech.

🔘 Face to face. Особиста розмова як ліки від виснаження 
До вторгнення особисті зустрічі співробітників із керівниками в IT-компанії Sigma Software були орієнтовані на роботу. На них обговорювали досягнення більшої ефективності та кар’єрне зростання. Нині кількість таких розмов збільшилась, а тематика стала персональною: людей питають про проблеми, що виникають поза роботою, та разом шукають шляхи вирішення.

🔘 Philip Morris виміряють рівні стресу команди
У 2023 році компанія запустила проєкт HealthyMe – можливість пройти медичний чекап, що прицільно оцінює індикатори стресу. Зокрема, показники крові, рівні кортизолу, вміст вітамінів та мікроелементів. Коли співробітник отримує результат, за потреби може проконсультуватись із лікарем. Програму пройшли вже понад 200 спеціалістів компанії.

🔘 Бачити одне одного
Кожна п’ятниця в офісах Sigma Software починається сніданками для спеціалістів. Команда обговорює тиждень, що минає, плани на вихідні та новини – концентруються на особистих темах.

Команда Philip Morris Ukraine розпорошена: третина співробітників із понад 1200 осіб – внутрішньо переміщені, 150 виїхали до Європи. Коли в топів компанії є зустрічі за кордоном, вони влаштовують заходи з українською командою на локації. Нещодавно менеджери С-level зустрічалися в Угорщині й запросили українців на вечерю.

🔘 Створювати сенси
На сьомий день вторгнення у Kormotech запустили Save Pets of Ukraine – ініціативу для допомоги тваринам під час війни. До нього було залучено близько 40 працівників. Компанія передала 1000 тонн корму та врятувала 250 000 собак і котів. Пізніше з’явився проєкт Look 4 Paws, що прилаштовує бездомних домашніх тварин.

Команда Philip Morris Ukraine проходила курси першої домедичної допомоги та здавала разом кров. До офісу прийшли навіть ті, хто зазвичай не ходить, – їм було важливо зробити внесок.

Коли люди в стані стресу, потрібно трансформувати тривожність у дію. Волонтерський фонд компанії Unity Fund закуповує техніку й обладнання для військових частин та мобілізованих працівників.
Стаття: Повітряна тривога і відключення світла: як убезпечити себе та працівників

Війна в Україні продовжується. Постійно лунають сирени, що попереджають про повітряну тривогу. Аби не втрачати холодний розум та зберегти себе та життя підлеглих, експерти нашого сайту розробили детальний алгоритм дій керівництва під час повітряної тривоги:

🔘 Інструкція для керівників підприємств та компаній під час повітряної тривоги
🔘 Матеріальна відповідальність робітників та збитки під час повітряної небезпеки
🔘 Оплата праці співробітників на час загрози повітряного удару
🔘 Аварійне відключення світла: оплата праці
🔘 Відповідальність працедавця за ігнорування працівниками сигналу повітряної тривоги
👜 Плануєте замовити корпоративні подарунки для свого бізнесу?

Poelle - це той бренд, який допоможе вам вразити ваших працівників, клієнтів і партнерів подарунками з WOW-ефектом. Наша компанія готова виготовити ексклюзивні корпоративні подарунки з натуральної високоякісної шкіри.

🎁 Чому Poelle обирають для корпоративних замовлень:

🔘 Індивідуальний підхід і можливість розробки унікального дизайну.
🔘 Використання тільки натуральної шкіри найвищої якості.
🔘 Брендування виробу, коробки та інших декоративних елементів логотипом вашої компанії.
🔘 Незабутні подарунки, які залишать позитивне враження.

📌 Спеціально для корпоративних замовлень, ми підготували знижки до 30% та безкоштовне брендування! Дізнайтеся більше за посиланням: https://bit.ly/48fwb62
Виїзд (не) працівників за кордон: коли немає заборони

Закон про мобілізацію передбачає, що під час дії воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років, які не є заброньованими, не мають права виїжджати за кордон. Однак, існують певні категорії чоловіків, які мають право на виїзд за кордон під час війни.

Категорії, які мають право виїзду за кордон під час війни:

🔘 Заброньовані працівники. Заброньовані працівники – це працівники підприємств, установ та організацій, які продовжують працювати під час дії воєнного стану, зокрема й за кордоном.
🔘 Особи з інвалідністю. Особи з інвалідністю I або II групи, незалежно від причин інвалідності, мають право на виїзд за кордон під час війни.
🔘 Багатодітні батьки. Батько або мати трьох і більше неповнолітніх дітей мають право на виїзд за кордон під час війни.
🔘 Особи, які здійснюють догляд за хворими батьками, дружиною або дітьми. Чоловіки, які здійснюють догляд за хворими батьками, дружиною або дітьми, які потребують такого догляду, мають право на виїзд за кордон під час війни.
🔘 Військовослужбовці, які постраждали внаслідок збройної агресії. Військовослужбовці, які постраждали внаслідок збройної агресії, мають право на виїзд за кордон для лікування.
🔘 Працівники підприємств залізничного транспорту. Працівники підприємств залізничного транспорту мають право на виїзд за кордон для виконання службових обов'язків.
🔘 Водії транспортних засобів. Водії транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів або пасажирів автомобільним транспортом, мають право на виїзд за кордон для виконання службових обов'язків.
🔘 Спортсмени. Спортсмени, які включені до складу національних збірних команд України, мають право на виїзд за кордон для участі в спортивних змаганнях.
🔘 Особи, які прямують для роботи на морських суднах або суднах внутрішнього плавання. Особи, які прямують для роботи на морських суднах або суднах внутрішнього плавання, мають право на виїзд за кордон.

Перелік документів та умов для реалізації права виїзду за кордон під час війни

🔘 Заброньовані працівники – документ, що підтверджує бронювання.
🔘 Особи з інвалідністю – документ, що підтверджує інвалідність.
🔘 Багатодітні батьки – свідоцтва про народження дітей.
🔘 Особи, які здійснюють догляд за хворими батьками, дружиною або дітьми – документи, що підтверджують родинні зв'язки та стан здоров'я особи, за якою здійснюється догляд.
🔘 Військовослужбовці, які постраждали внаслідок збройної агресії – документ, що підтверджує статус військовослужбовця та факт отримання поранення або контузії.
🔘 Працівники підприємств залізничного транспорту – посвідчення про роботу в залізничному транспорті.
🔘 Водії транспортних засобів – документи, що підтверджують право на керування транспортним засобом, а також документ, що підтверджує статус підприємства, яке є ліцензованим на провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів або пасажирів автомобільним транспортом.
🔘 Спортсмени – документ, що підтверджує включення до складу національної збірної команди України.
🔘 Особи, які прямують для роботи на морських суднах або суднах внутрішнього плавання – документи, що підтверджують статус особи, яка прямує для роботи на морському судні або судні внутрішнього плавання.

Важливо зазначити, що Держприкордонслужба України та Міністерство оборони України планують обмінюватися інформацією про військовозобов'язаних, щоб запобігти незаконному виїзду з країни з підробленими документами.
Гарна новина: на платформі SmartExpert UA тепер можна легко розробляти якісний навчальний контент для співробітників за допомогою штучного інтелекту - AI Content Builder 🙈💻

Як це працює ?
На основі вашого запиту ШІ генерує структуру курсу та створює контент: відео з аватаром, презентації та тестування. На кожному етапі ви можете редагувати усі елементи вручну або ж давати ШІ тз для правок.

Детальніше розповідаємо в каруселі 🖼

Залишайте заявку тут, щоб спробувати AI Content Builder🔗
https://bit.ly/45Xpxzi
Employee Handbook – важливий документ для будь-якої компанії. Він допомагає співробітникам дізнатися про політику та процедури компанії, а також про їхні права та обов'язки.

Переваги наявності Employee Handbook:

🔘 Допомога співробітникам увійти в курс справи
🔘 Забезпечення прозорості та послідовності
🔘 Забезпечення співробітників інформацією про їхні права та обов'язки, а також про те, як повідомляти про порушення
🔘 Покращення задоволеності співробітників
🔘 Залучення співробітників

Поради по створенню інструкцій для співробітників та реальні приклади Handbooks'ів ◀️
Новина: Durex набирає на роботу тестувальників презервативів

До 21 вересня бренд набирає 50 тестувальників, щоб випробувати свій новий продукт Durex Nude. Компанія пропонує тестувальникам 100 фунтів стерлінгів за їхні відгуки.
Стаття: Головні інсайти HR Wisdom Summit 2023

🔘 Найбільш успішні компанії зараз - швидкі, які швидко і гнучко приймають рішення та підлаштовуються під ситуації.
🔘 Страх майбутнього - завдання керівника робити невизначене визначеним. Розповідати людям про вектор, інформувати більше про плани, візію, стратегії.
🔘 Кадровий голод - голод не на людей, а на певні навички. Тому є парадокс кадровий голод і багато безробітних. Люди не хочуть перенавчатись.
🔘 Ментальне здоровʼя та вигорання. Хронічний стрес та вигорання - люди зношуються.
🔘 Розвивати турботу про себе. Зі сторони компанії - різні програми на підтримку ментального здоровʼя.
🔘 Програми для ветеранів - взаємоадаптивність.
🔘 Освітні заходи - нові формати навчання. Люди перестали хотіти вчитися, бо не вистачає ресурсу. Формат навчання дуже змінився. Хочуть, щоб було коротко і весело. Тому зараз тренд на мікронавчання (інформація дається по 15 хв. на день).
Стаття: How CV-less recruiting more than halved Siemens’ time to hire

Как набор без резюме более чем вдвое сократил время найма Siemens: директор німецького технологічного гіганта Джон Тернер ділиться секретом того, як його команда скоротила процес найму співробітників із 150 до 60 днів.
Інтервʼю: Другий рік великої війни став більш показовим щодо плинності кадрів, тому що почали звільнятись управлінці", - HR-директорка “METRO Україна” Анна Толмачова

Рітейл зазнав чимало труднощів від початку великої війни, зокрема галузь зіткнулася з дефіцитом кадрів, відтоком персоналу, налагодженням роботи торговельних мереж з фокусом на безпеку та багатьом іншим. Уже зараз ритейлери мають створити стратегію ведення бізнес-діяльності до перемоги і після, коли почнеться відбудова країни, та стратегію роботи з людським капіталом.
Стаття: Програмісти VS рекрутери. Чому тепер айтівці шукають роботу, а не робота айтівців

Роками на ринку праці програмісти були нездійсненною мрією компаній чи просто дефіцитними фахівцями. Так айтівці щиро вважали, що тримають бога за бороду і можуть поводитися як заманеться. Зазвичай це було на совісті самих програмістів, бо чіпати їх остерігалися — надто багато невдоволення тоді йшло в інфопростір, а це могло зашкодити репутації компанії.

Розбираємось, як змінилася ситуація.
Еволюція досвіду співробітників та роль HR-технологій

Оскільки глобальний ландшафт робочої сили стає все більш складним для навігації, компанії повинні бути готові до зміни ринкових умов, щоб залишатися конкурентоспроможними та легко знаходити, надавати роботу та управляти глобальними талантами. Компанії хочуть рішення, які легко інтегруються з існуючими системами HRM і безпосередньо отримують доступ до даних співробітників та керують ними. Завдання, які традиційно вимагали участі людини, тепер автоматизовані, і компанії прагнуть до безперебійної інтеграції від нарахування заробітної плати до найма. Аналогічно, компанії шукають більшу ефективність та результативність у процесі найма.

Як використовувати HR-технології для забезпечення майбутнього вашої робочої сили? Ось три поради щодо створення стратегії впровадження HR-технологій:

🔘 Важливо ніколи не забувати, що за кожним співробітником стоїть людина. Використання технології, яка може відкрити кадровий резерв і дати вам можливість масштабувати віддалені команди, має важливе значення. Вам також необхідно паралельно надавати особистий, взаємопов'язаний, людський досвід, коли ви адаптуєтеся до роботи та утримуєте співробітників по всьому світу.

🔘 Прив'язка до глобальних талантів вимагає культурних і мовних міркувань. Переконайтеся, що платформи можуть як інтегруватися з вашою існуючою технологією, так і пропонувати мовні можливості для будь-якої країни, де у вас є співробітники.

🔘 Захист конфіденційної інформації компанії та співробітників є обов'язковим. Чим більше компанія орієнтована на дані, тим вища її вразливість до порушень. Забезпечення кібербезпеки у вашій платформі HR-технологій має вирішальне значення. Глобальні HR-команди повинні зосередити свою стратегію управління ризиками на захисті своїх співробітників шляхом забезпечення дотримання найвищих стандартів безпеки даних.
2025/07/06 23:41:55
Back to Top
HTML Embed Code: