Telegram Web Link
В країні, де вся земля "належить народу", кому належать дрова?
В партійній пресі демократів відчувають занепокоєння і на всякий випадок публікують виправдання можливої поразки. Винен народ )

NYT: Чому демократам так важко перемогти Трампа?

Це питання ставить головний політичний аналітик видання The New York Times Нейт Кон. Що б не сталося у вівторок, можна сказати, що ця кампанія пройшла не так гладко, як очікували демократи. Трамп все ще може програти, але він явно не був “дискваліфікований” — як багато хто очікував — після подій 6 січня та кількох кримінальних звинувачень. Якщо виборці і дискваліфікували якогось кандидата у 2024 році, то це був чинний президент. Чому Трамп все ще такий конкурентоспроможний? Найпростіша відповідь полягає в тому, що національне політичне середовище не настільки сприятливе для перемоги демократів, як багато хто міг би собі уявити.

В останньому опитуванні New York Times/Siena College лише 40 відсотків виборців схвалили результати діяльності президента Байдена, і лише 28 відсотків сказали, що країна рухається в правильному напрямку. Жодна партія не зберегла контроль над Білим домом, коли так багато американців були незадоволені країною чи президентом. Опитування показують, що виклик для демократів ще глибший. Вперше за десятиліття республіканці вирівнялися або випередили їх в загальнонаціональному тренді партійної ідентифікації… Виклик демократів, здається, є частиною ширшої тенденції політичної боротьби правлячих партій у розвиненому світі. Правлячі партії у Великобританії, Німеччині, Італії, Австралії та нещодавно в Японії зіткнулися з невдачами на виборах або втратили владу. Сам Трамп програв чотири роки тому. До списку цілком можуть приєднатися Франція та Канада.

Майже всюди високі ціни та наслідки пандемії викликали у виборців гнів і обурення. Це дискредитувало правлячі партії. Багато з них не були особливо популярними і на початку. У Сполучених Штатах розчарування після пандемії вплинули на демократів. Партія відстоювала жорстку відповідь епідемії, включно з обов’язковими масками та вакцинуванням, закриттям шкіл і карантином. Вона підтримувала рух Black Lives Matter, виступала за ліберальнішу прикордонну політику, прагнула зменшити викиди парникових газів і витратила трильйони на стимулювання. Коли пандемія закінчилася, все це швидко стало проблемою. На відміну від інших правлячих партій, у демократів є козирна карта - це сам Трамп. Разом з абортами цього може бути достатньо, щоб демократи перемогли. Але навіть якщо Харріс переможе, це не обов’язково буде перемогою прогресистів. (продовження далі)
(початок у попередньому пості) Період ліберального панування в американській політиці схоже закінчується. Демократи перемогли на чотирьох президентських виборах поспіль. Коли вони отримали повний контроль над урядом, вони ухвалили Закон про доступну медицину, закон Додда-Френка та The CHIPS Act; вони врятували автомобільну промисловість і витратили мільярди на відновлювані джерела енергії, інфраструктуру тощо. Лібералізм також закріпився в культурі. Цей період ознаменувався низкою популярних рухів лівих активістів, від кампанії Обами 2008 року до Occupy Wall Street, Black Lives Matter, #MeToo, кампанії Берні Сандерса та закликів до нового зеленого курсу та Medicare для всіх. Обрання Трампа не зупинило цей вилив ліберальної енергії. Навпаки, це прискорило його. Його обрання викликало занепокоєння та обурення мільйонів, які побачили в ньому расиста, сексиста та загрозу демократії. Вбивство Джорджа Флойда та пандемія лише посилили обурення, що призвело до появи пильних і праведних нових лівих, які проповідували антирасизм і обмеження внаслідок коронавірусу. Це завершилося хвилею протестів і так званим “пробудженням” (woke) прогресивної активності щодо раси та статі. І лише за останні кілька років уся ця ліберальна енергія раптово зникла. Негативна реакція на обмеження та пробуджених лівих поступово стали мейнстрімом. Впала довіра до ЗМІ, “експертів” і вчених. Молоді американці використовували соціальні медіа — можливо, внаслідок змін у дії алгоритмів — щоб висловити своє розчарування старіючим президентом, високими цінами, втраченими можливостями та системою, яка не працювала на них. У той же час події, що відбулися після пандемії, серйозно похитнули підтримку лібералізму… На питання за питанням демократи реагували, рухаючись праворуч. Найочевидніше, що Харріс довелося відступити від позицій, які вона зайняла, коли прогресистське культурне зростання було майже на піку в 2019 році — заборона на фрекінг, Medicare для всіх інших.

Але зміни полягали не просто в тому, щоб відступити від позицій, зайнятих під час праймеріз демократів. Загалом, демократи послабили акцент на політиці, яку вони з упевненістю проповідували загальному електорату лише кілька років тому… У своїй промові на з’їзді Демократичної партії Харріс не згадала про незавершені справи лібералізму епохи Обами-Бйдена: оплачувану відпустку по сімейних обставинах, розширену податкову пільгу на дітей, прощення студентської позики або безкоштовний коледж. Натомість вона пообіцяла консервативні податкові пільги для малого бізнесу. Ліберальна політика, яку вона відстоювала під час передвиборної кампанії, як правило, була набагато скоромніша, ніж Закон про доступне лікування або політика під гаслом “Відбудуємо все краще”. Зсув праворуч також очевидний у партійній ідентифікації. Цього року високоякісні опитування показали, що майже двадцятирічна перевага демократів у партійній ідентифікації випарувалася або навіть зникла. Цього року авторитети в політичних опитуваннях — Pew Research, Gallup, NBC/WSJ, Times/Siena тощо — виявили, що республіканці вперше з 2004 року випереджають демократів. Республіканці швидко завойовують позиції по всій країні. У всіх штатах “на полі битви” — Арізоні, Пенсільванії, Неваді та Північній Кароліні — ймовірно, у листопаді буде більше зареєстрованих республіканців, ніж демократів, навіть якщо Харріс переможе… Коли демократи прийшли до влади в 2008 році, вони впевнено увійшли в Білий дім із, мабуть, 40-річним списком стратегій для вирішення низки проблем, від охорони здоров’я та клімату до імміграції та профспілок. Протягом останніх 16 років вони впроваджували більшу частину цього порядку денного, але багато виборців досі не задоволені станом справ у країні… Після періоду домінування демократів…занадто багато виборців розчарувалися в них і не бажали дати партії ще один шанс, незважаючи на їхні серйозні застереження щодо Трампа… У вівторок демократи можуть продовжити свою переможну серію, але коли історики озирнуться назад, вони можуть зробити висновок, що панування лібералів уже закінчилося. (NYT)
Із новин: "Після заборони провайдерам інтернету працювати на спрощеній системі оподаткування, майже третина компаній, що надають підключення до інтернету, припинила свою діяльність".
Із новин: "Найбільш популярним джерелом новин для українців стали Telegram-канали, якими користуються 47% респондентів".
Також із новин: "У КНУ імені Шевченка заборонили використовувати Telegram з 11 листопада".

Навіщо в КНУ інформація?
finita la commedia
Порошенко вішав свої передвиборчі бігборди з мордою путіна, тепер на президенті написано russia. Це та сама незалежність?
Політична художня творчість взялася за розробку легенди про "титан і літій". Один з лідерів астрологічно-психотерапевтичного напрямку політології закликає українців тримати над головою плакати з написом "Титан і літій". Насправді, єдине що можна написати на таких плакатах це цифра, яка відповідає місцю України в рейтингу економічної свободи. Нагадаю, що це місце поруч з Венесуелою, в якій повно нафти.
Уряд: "З 1 січня 2025 року запроваджуємо щомісячну доплату до заробітної плати вчителів у розмірі 1000 гривень "на руки"... З 1 вересня наступного року виплата має збільшитися до 2000 гривень".

Якщо пощастить, то за 2000 у вересні можна буде купити стільки ж, скільки за 1000 у січні.
Якщо будуть обстріли, світла не буде через обстріли.
Якщо не буде обстрілів, то світла не буде, бо могли ж бути обстріли.
Ні, ми не експортуємо електроенергію.
Кількість українців, які використовують смартфони для доступу до новин та інформації, у 2024 році зросла з 87% до 90%. Кількість людей, які використовують соціальні мережі як основне джерело новин, збільшилась з 76% до 84%, ідеться в результатах щорічного опитування USAID/Internews про медіаспоживання.
З прочитаного:" У 1984 році один з авторитетних журналів, що виходив у канадському Торонто, повідомив, що у місті нараховується 10 тис членів індуїстської секти кришнаїтів. Троє вчених Ірвін Гексам, Раймонд Каррі і Джоан Таунсенд вирішили з'ясувати, наскільки точною є ця оцінка. Їхні дослідження довели, що насправді в місті було 80 кришнаїтів".
Відкриваю ФБ і читаю у пості, який випадково потрапив на очі: "3272 роки в межах кордонів України існує державність, а сама Україна — це вже восьма назва".
Перебираю книжки, що залишилися від бібліотеки батька. УРЕС - Український Радянський Енциклопедичний Словник. Том 1. 1966 рік.
У виході мого щоденного дайджеста Вісткар стався збій. Сьогодні вийшли два випуски - за вчора і за сьогодні.
Трамп збирається призначити спеціальну людину у справах України для ведення переговорів про мир. Вони ж обіцяли нічого без України не вирішувати. От тепер навіть буде спеціальна людина, яка буде вирішувати за Україну.
Байден поцікавився, чому Трамп не брав участі у виборах і хто був замість нього.
2025/07/06 23:31:46
Back to Top
HTML Embed Code: