Telegram Web Link
це вони так вирішили поцікавитись чи має шанс голова цієї функції М. Жернаков повернутися на посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду, куди він був призначений тим самим Януковичем 10.02.2012? )
тобто, з кандидатами проблеми, а що з конкурсною комісією, з конкурсною процедурою?! все гуд?!

бо «конкурс» з вирішальним правом голосу іноземних «експертів», які і на відсоток не розуміють наших реалій, - це не про відкритість, не про прозорість та справедливість процедури, не про довіру до результату вибору, не про відповідальність за результат, а про обрання заздалегідь визначеного, з числа «професійних», «незалежних», «доброчесних» представників НАБУ.

зміщення уваги від суті процедури до особистостей кандидатів, замовчування, приховування її очевидних, мʼяко кажучи, недоліків, має єдину мету - сприяння досягненню заздалегідь визначеного результату.

могли б вигадати щось креативніше, бо за 10 останніх років напевно лише лінивий не зрозумів суті того, що відбувається за лаштунками всіх цих конкурсів за кращими міжнародними практиками.

трохи писав про цей конкурс на початку квітня -
https://www.tg-me.com/shrammoleg/4914
«чом ти не прийшов…»

після невдалої спроби САП/НАБУ схилити суд до проведення допиту одного єдиного їх свідка-заявника-провокатора з іншого приміщення суду,

сьогодні представники НАБУ, які забезпечують його «захист», не змогли забезпечити явку цього «свідка» до ВАКС для допиту, бо начебто залучені до ліквідації наслідків останніх обстрілів.

давно звернув увагу, що в них, тобто НАБУ, якщо щось не за планом, щось незручне, щось сиплеться, то як не с …, то відрядження, то ще якась х…нь.

буває ;)
бували і бувають такі перевірки (аудити тощо) коли перевіряючі просять тих, кого перевіряють, надати якісь факти, матеріали тощо, які можна включити до висновку як недоліки, але й не болючі для того, кого перевіряють.

буває, що часом ті, хто перевіряє, можуть просити того, кого перевіряють, навіть скласти проєкти необхідних документів про результати перевірки, в яких їм лишиться поставити свій підпис.

а тим часом перевіряючі займаються тим, чим душа забажає, як правило за рахунок того, кого перевіряють.

результат: і вівці цілі і вовки ситі, і майже всі задоволені.

окрім тих, чия доля залежить від роботи тих, кого перевірили.

за останні 10 років зʼявилася окрема категорія «задоволених»: ті, хто на створенні та діяльності того, кого перевіряють, заробили чималі кошти, забезпечуючи собі тривале безбідне існування.

бо «результат» такої перевірки то для них як індульгенція перед тими, хто їх щедро фінансував, і як заявка на наступні проекти.

а потім бідкаємося, коли щось летить в тартарари…
ок. коротко про результати аудиту НАБУ

зі звіту: «неможливо точно виміряти вплив діяльності НАБУ на зниження рівня корупції»

а тому й не намагалися, навіть віддалено.

але точно можна виміряти вплив бездіяльності НАБУ на збільшення рівня корупції у сферах його виключної компетенції, визначеній у ч. 5 ст. 216 КПК.

але ж таке завдання по абсолютно зрозумілим причинам аудиторами не вирішувалось, бо «не для того мама бубочку ростила».

все інше, без відповіді на зазначене питання, по суті, по великому рахунку вода, зайве витрачання часу, «шашечки» для прикриття головного - того, що не їде і ніколи не поїде.
давно не було чутно ваших настанов в «Х»

категорично не підтримуєте правки?

то прийдіть та проголосуйте, натисніть зелені кнопки, чи накінець заберіть пульт від табло в ВР щоб модерувати потрібні вам та вашим посіпакам результати за ті чи інші правки, ті чи інші закони… в чому проблема
декілька цифр

з 01.01.2025 по 08.05.2025 до реєстру корупціонерів внесені 895 осіб за вчинення всіх корупційних кримінальних правопорушень, із яких 674 особи, або 75%, за ст. 369 ч. 1 КК України.

за аналогічний період до цього реєстру внесені 1893 особи за вчинення всіх правопорушень, пов’язаних з корупцією (тобто, адміністративних), із яких 1739 осіб, або 92%, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

для розуміння:

ст. 369 ч. 1 КК - це пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі,

а ст. 176-2 ч. 1 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації.

коментарі зайві
гарний варіант на вакантну посаду

а завдання будь-якого прокурора, тим більше Генерального, не в тому щоб комусь подобатись, не в заграванні з «громадським сектором» чи як їх там, а забезпечувати дотримання законності та невідворотності покарання, зокрема і цими недоторканними.

це як і з їх колегою А. Радіною: послухати і зробити навпаки.
щось нагадує діяльність наших «незалежних» ЗМІ та «громадського сектору» )

«Розслідування підготовки до Іракської війни в Сполучених Штатах й Обʼєднаному Королівстві виявили, що докази були викривлені, підтасовані й спотворені для підкріплення вже ухвалених за закритими дверима рішень. Заходи з контролю над медіа в пост-саддамівському Іраку навіювали спогади про комісарів радянського зразка, які схвалювали історії, засновані не на реальності, а на мріях. Іракські журналісти мали просувати ідею свободи, використовуючи «схвалену американським урядом інформацію», щоб підкреслити «надії на успішне демократичне майбутнє».

П. Франкопан. Великі шовкові шляхи.
рівно 2 роки тому…

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/273/2023#Text
УП сьогодні о 5.30 опублікувала в розділі «Політка» статтю про триваючий конкурс на посаду директора БЕБ

автори матеріалу – «громадський сектор», що існує за рахунок іноземного фінансування, в особі Автомайдану та ЦПК.

про що стаття?

про те, що новим директором БЕБ має бути представник НАБУ, яких у конкурсі серед 16 фіналістів майже половина.

бо, як зазначають автори, «головне питання, на яке наразі немає відповіді: чи буде трійка Кабміну справді самостійною в своїх діях та рішеннях? І чи наважиться Комісія обрати незалежного та доброчесного професіонала, здатного реально реформувати та очистити БЕБ».

як проголосує інша трійка членів конкурсної комісії, що делеговані нашими західними партнерами, питань та зауважень у авторів очевидно не має.

в принципі, як завжди у таких конкурсах, які використовуються як інструмент призначення заздалегідь визначеного «свого», «потрібного», «правильного».

але ж які у нас «незалежні та доброчесні професіонали» в НАБУ, зайвий раз можна не повторювати.

результати НАБУ/САП з їх виключними повноваженнями у протидії корупційним злочинам, передбачених ч. 5 ст. 216 КПК, що становлять загрозу національній безпеці, всім нам добре відомі.

навіть ті куці висновки зовнішнього незалежного аудиту діяльності НАБУ в 2023-2024 р.р. говорять, навіть кричать про те, що саме це Бюро щонайменше потребує кардинальних змін, як і вся антикорупційна інфраструктура, вибудувана під нього за участю та з переважним правом голосу іноземних громадян, яким по великому рахунку байдуже що і як далі працюватиме, бо ні вони, ні їх діти, їх онуки ніколи не будуть тут жити.

а економічна безпеки, економічна діяльність – це першооснова будь-якої держави, країни, суспільства, це первинне навіть по відношенню до тієї ж корупції.

і до авторів: припиняйте нарешті займатися шкідництвом, лобіюванням, заробітчанством.

краще допоможіть «незалежному» ЗМІ у пошуках пристойного інвестора ;)
на фото всі 5 протоколів засідань Комісії з проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ.

що спільного у всіх цих протоколах: участь у всіх засіданнях всі члени комісії приймали дистанційно в режимі відеоконференції.

у зв’язку з цим конструктивна пропозиція викласти назву комісії у такій редакції:

«Комісія з проведення дистанційної (в режимі відеоконференції) зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ».

бо речі потрібно називати своїми іменами.

і повторю тезу з попереднього допису: їм (іноземцям) по великому рахунку байдуже що і як далі у нас працюватиме, оскільки ні вони, ні їх діти, ні їх онуки ніколи не будуть тут жити.

а як показує ця історія, навіть приїжджати.

кому потрібен такий інструмент контролю за діяльністю НАБУ, висновки якого є єдиною підставою для звільнення його директора, зрозуміло, як і те, кому насправді треба ставити питання про неефективність, неспроможність цього антикорупційного правоохоронного органу, наділеного виключною компетенцією.
складно уявити здивування адресатів листа (якщо його колись прочитають) коли побачать як ті, хто роками за гранти продавав і продає інтереси своєї держави та народу, повчають їх з ким у нас можна зустрічатись, а з ким ні.

світ дуже сильно змінився, якщо ви не помітили.

ваша мішура давно очевидна і нічого не варта.

хіба що для вас самих і вам подібних, як заспокійливе, як згадки про минуле.
бо кожен має право на професійну правничу допомогу (ст. 59 Конституції);

кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має право використовувати юридичну допомогу захисника, вибраного на власний розсуд (ст. 6 Конституції про захист прав людини і основоположних свобод);

кожен має право на захист (ст. 20 КПК).

і навіть такий дур…ло як цей.

а заборона ототожнення адвоката з клієнтом - одна з головних гарантій адвокатської діяльності.

бо права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, а не всілякі цпк та їм подібні посіпаки.
вже в 3-тє поспіль підготовче засідання не з’являється один з 2-х потерпілих, які ще до обшуків, до повідомлень про підозру, до затримань, до взяття підозрюваних під варту подали прокурорам та слідчим заяви про те, що жодних претензій не мають, жодної шкоди їм не заподіяно, а саме кримінальне провадження просять закрити.

ті самі потерпілі, яким прокурор надав відповідь, що таким їх заявам буде надана оцінка під час досудового розслідування, про допит яких наполягав захист впродовж досудового розслідування, клопотання захисту про допит яких були задоволені прокурором, про допит яких прокурору за результатами розгляду скарги про порушення розумних строків керівником органу прокуратури були надані письмові вказівки та встановлені процесуальні строки, але так і не було зроблено, а КДКП в свою чергу не побачила в усьому цьому невиконання чи хоча б неналежного виконання прокурором своїх повноважень, бо той незалежний.

сьогодні той самий прокурор пообіцяв суду забезпечити явку того потерпілого в наступне засідання, в чому є великі сумніви з багатьох причин.

але факт залишається фактом – перспектива цієї справи відома задовго до її початку, до внесення відомостей до ЄРДР і найбільше вона не влаштовує самих «законників».

почекаємо …
в продовження питання про дистанційний аудит НАБУ поцікавився:

в Секретаріаті КМУ, на який Законом покладено здійснення організаційно-технічного забезпечення діяльності Комісії з проведення аудиту НАБУ, чи відомо їм про те, скільки разів, протягом якого часу аудитори, що оцінювали НАБУ, приїжджали в Україну;

в НАБУ – хто з аудиторів і коли відвідував НАБУ у період, коли тривав їх аудит;

в ДПСУ – чи приїжджали аудитори до України, якщо так, то коли, на який період.

і наступне питання:

коли можна очікувати заслуховування висновку аудиторів у Верховній Раді України?

не профільному Комітеті А. Радіної, а саме у Верховній Раді України, як це передбаченого у ст. 26 Закону «Про НАБУ»?
«Коли йдеться про порятунок країни, не слід брати до уваги жодних міркувань про те, що справедливо, а що ні, що милосердно, а що жорстоко, що похвально, а що ганебно; але необхідно, забувши про все інше, діяти так, щоби врятувати її існування, її свободу...».

М. Макіавеллі. Державець.
доволі цікавий список кандидатів на посаду начальника відділу НАБУ в м. Дніпро …
ККС ВС: «Направивши до суду обвинувальний акт, сторона обвинувачення тим самим визнала зібрані докази достатніми для доведення винуватості обвинувачених осіб. Сторона захисту не представляла в суді докази, які б спростовувати висновки наданих стороною обвинувачення експертиз. За таких обставин призначення експертизи з метою пошуку нових доказів обвинувачення фактично становить собою додаткове розслідування, що суперечить засадам кримінального процесу».

Такий висновок касаційного суду знову змусив згадати прокурора САП, та детективів НАБУ, яким ще на досудовому розслідувані, потім на підготовчому засіданні, вступній промові та наступних засіданнях сторона захисту прямо заявляла на очевидні ознаки провокації підкупу з боку їх єдиного свідка-заявника та з боку сторони обвинувачення.

Але детективи та прокурори замість того, щоб спробувати хоч якось спростувати таке твердження захисту ще на досудовому розслідуванні, сховала голову в пісок і передали справу до суду в стані «як є».

Професіональне і вольове рішення )

Під час розгляду справи по суті в ВАКС прокурор про тягар доведення відсутності провокації підкупу забув.

Точніше не забув, а заявив, що її відсутність доводити не треба, бо її не було.

От так просто, провокації не було і крапка.

До речі, вже скоро чергове засідання, де сподіваємося нарешті допитати того їх єдиного «свідка».
всі помиляються. безгрішних не існує.

та говорять, що уміння визначати помилки - це ознака дорослості.

помилки бувають різного калібру, в різних сферах життєдіяльності, необережні і умисні, призводять до різних наслідків як для того хто помилився, так і для інших.

ще говорять, що не помиляється лише той, хто нічого не робить.

щоб визнати помилку потрібна воля над власним его, над власною пихою, над власним «Я».

а перед тим - розум, щоб усвідомити ту помилку.

це до того, що відмова прокурора від обвинувачення є як раз тією ознакою дорослості, усвідомленості, ознакою того, що для нього Закон, право, неупередженість та повага до суду, накінець повага до самого себе хоч трохи, але переважають над всім іншим.

і навпаки, є ознакою дурості, коли «законники» попри все намагаються йти до кінця, даремно витрачаючи купу часу та ресурсів людей і держави, з кожним кроком ставлячи себе в ще гірше, в ще уразливіше становище.

треба вміти вчасно зупинитися. у всьому.

особливо тоді, коли від цього залежать долі інших.

визнати помилку - це точно не слабкість, а сила і розум.
2025/07/05 21:53:38
Back to Top
HTML Embed Code: