Telegram Web Link
Ціноутворення в умовах кризи: як адаптувати

Незважаючи на те, що бізнес впорався з першою хвилею кризи, ціноутворення все ще перебуває у хиткому стані. Що потрібно враховувати, щоб швидше реагувати на зміни й ефективно встановлювати вартість послуг?

Гнучкі цінові стратегії. Вартість продуктів чи послуг повинна бути динамічною. При обмеженій кількості товару доцільно встановлювати акції для швидкого збуту у роздрібній торгівлі. Але з ексклюзивним продуктом, попит на який можна збільшувати, варто діяти навпаки. З кожним новим клієнтом послуга тільки дорожчатиме.

Моніторинг конкуренції. Для здійснення ефективного аналізу цін на товари чи послуги важливо враховувати поточний ринок та конкурентів зі схожих галузей.

Аналіз ринкових запитів. Він дозволяє відстежувати зміни в уподобаннях споживачів, щоб адекватно реагувати на потреби ринку.

Сегментація ринку. Важливо враховувати потреби різних сегментів гостей та визначати пропозиції саме для них.

Проактивне планування. Цей метод передбачає прогнозування можливих змін та генерацію стратегії реагування на них заздалегідь, щоб бути готовими до швидкої адаптації. Найкраще рішення — складати план на квартал і щоденно вносити корективи згідно з ситуацією.

Гнучкі контракти. Укладайте договори з гнучкими умовами ціноутворення, які можна змінювати коригувати у разі зміни обставин. Такий підхід дозволяє бізнесу швидко реагувати.

Використання запропонованих методів ціноутворення дасть змогу вашому бізнесу швидше реагувати на зміни й ефективно встановлювати вартість послуг.
Інвестиції в малий бізнес: плюси і мінуси

Багато інвесторів воліють диверсифікувати свій портфель, вкладаючи кошти як у малі бізнеси, так і інші активи, щоб знизити загальні ризики. Інвестування в малий бізнес може бути вигідним, але це залежить від багатьох факторів та передбачає свої ризики. Деякі плюси та мінуси інвестування в малий бізнес — в цьому матеріалі.
5 книг з бізнес-психології

Психологія в бізнесі відіграє далеко не останню роль. Вона допомагає знаходити спільну мову з вашими клієнтами і партнерами, а іноді і управляти ними. Тому зібрали добірку книг, які будуть корисними для всіх, хто займається бізнесом.

«Емоційний інтелект у бізнесі» Деніел Ґоулман. Автор розповідає про те, як емоційний інтелект впливає на успішність та допомагає просуватися в бізнесі. Знаючи, як працюють емоції, ви зможете контролювати їх, покращувати свої лідерські якості, самоконтроль, навички комунікації та командної роботи.

«Психологія впливу» Роберт Чалдіні. Ця книжка, яка вже давно стала підручником для менеджерів, підприємців і всіх, хто прагне опанувати мистецтво впливу, допоможе вам розуміти поведінку інших, уникати маніпуляторів та ефективно спілкуватися, завжди досягаючи поставлених цілей.

«Нейромаркетинг. Як впливати на підсвідомість споживача» Роджер Дулі. У книзі пояснюється, як зрозуміти закономірності прийняття купівельних рішень. Книга пропонує основні стратегії роботи з покупцями при особистих і онлайн-продажах, з використанням друкованої реклами та інших маркетингових засобів.

«На гачку. Як створити продукт, що чіпляє» Нір Еяль, Раян Гувер. Книга позиціонує себе як посібник зі створення продуктів, що формують звички. Ви дізнаєтеся все необхідне про тригери і мотивацію в рекламі та зрозумієте, чому деякі товари відразу ж привертають нашу увагу, а інші — ні, а також вивчите деякі паттерни поведінки покупців та маркетингові фішки.

«Buyology. Захоплююча подорож у мозок сучасного споживача» Мартін Ліндстром. Це книга про те, що в дійсності привертає увагу споживача і змушує його покірно віддавати свої гроші. Автор розповідає про силу брендів і могутність реклами, що впливає прямо на підсвідомість.
4 лайфхаки досягнення успіху для керівника

Що спільного між емпатією, аналізом даних, тімбілдінгом і прозорістю? Це ті принципи, котрих має дотримуватися сучасний керівник, якщо бажає досягти успіху.

Емпатія керівника сприяє більшій залученості співробітників у робочий процес. Сьогодні успішний лідер знає, як впливає на бізнес турбота про співробітників. Коли вони задоволені, то з більшою ймовірністю залучені в робочий процес, а такі працівники завжди більш продуктивні.

Прийняття рішень на основі даних дасть кращий результат, ніж інтуїтивні осяяння.
Це означає покладатися на аналітику, щоб керувати кожним бізнес-рішенням. Аналіз даних допоможе зрозуміти, де спотикається ваш бізнес, а також розібратися у можливих причинах та запропонувати рішення. Так, часом інтуїція і підприємницька "чуйка" важливі. Але тільки аналітика дає глибоке розуміння того чи іншого питання.

Без спрацьованої команди важко домогтися успіху. Раніше вважалося, що створювати, надихати і мотивувати команду не має сенсу. Успіху досягали поодинці. Сьогодні ж бізнес-лідер знає, що може домогтися більшого, якщо буде командним гравцем. Підбирати свою команду, формувати її та розвивати — тепер одне з головних завдань будь-якого керівника.

Прозорість допоможе підвищити авторитет лідера. Корпоративна прозорість — це зобов’язання інформувати співробітників про те, що відбувається в компанії, як про хороше, так і погане. У минулому лідери бізнесу зберігали цю інформацію при собі, ділячись нею тільки з невеликим колом наближених. Сьогоднішні лідери розуміють, що прозорість щодо цілей і доходів компанії дозволяє співробітникам відчувати себе більш цінними. А щирість, особливо в періоди ускладнень, зміцнить ваші лідерські позиції.
Lean: 5 кроків для зменшення витрат виробництва

Про методологію Lean або «бережливого (ощадливого) виробництва» чув майже кожний. Вона допомагає у побудові стабільної компанії, що постійно розвивається, виявляє актуальні проблеми та усуває їх. Але що потрібно аби впровадити цю методологію в свій бізнес? Ось базові кроки, які допоможуть у цьому.
Як підвищити лояльність клієнтів

Лояльність клієнтів — це складна річ, не кажучи вже про вартість її формування з нуля. Ви, напевно, чули таку статистику: залучити нового клієнта коштує в 5-7 разів дорожче, ніж утримати існуючого. У той же час, ймовірність продати щось новому клієнтові складає 20%, а вже існуючому — 70%. Тобто лояльність клієнтів грає вирішальне значення у прибутках компанії. То як її підвищити?

Висока якість продукту. Здавалося б очевидна річ, але всеодно багато підприємців сподіваються на лояльність клієнтів при досить посередньому або навіть відверто слабкому продукті. Спочатку якісний продукт — потім все інше.

Акцент на клієнтському сервісі. Якщо хочете отримати лояльних клієнтів, зробіть все можливе, щоб сервіс був на вищому рівні. Більшість людей готові витратити більше грошей, якщо впевнені, що їх якісно обслужать. Варто упевнитися, що взаємодія замовників і вашої компанії насправді позитивна.

Консалтинг. Не концентруйтеся тільки на факті продажу. Надавайте чинним та потенційним клієнтам корисну інформацію, яка допоможе їм досягти своїх цілей. І коли люди будуть готові прийняти купівельне рішення, вони з більшою ймовірністю віддадуть перевагу саме вашому бренду.

Нагадуйте про себе. Розсилки електронною поштою — прекрасний спосіб підтримувати комунікацію. Ви можете ділитися цікавими даними, розповідати про новинки, запрошувати ділитися досвідом і залишати відгуки. Також можна розсилати купони або спеціальні пропозиції, щоб стимулювати повторні продажі.

Персоналізований маркетинг. Персоналізація покращує залучення клієнтів. А чим більше клієнти залучені, тим більша ймовірність того, що вони будуть залишатися лояльними. Збирайте максимум інформації про клієнта і використовуйте це під час комунікації з ним: індивідуальні оффери, вітання зі святами, пропозиції додаткових товарів до останньої покупки тощо.

Спростіть процес покупки. Якщо хочете, щоб більше клієнтів до вас поверталося, зробіть співпрацю максимально простою, зрозумілою та швидкою.

Створіть програму лояльності. Різні знижки та бонуси при повторних покупках — прекрасний стимулятор, який підходить практично для будь-якого бізнесу. Також можна впровадити ігрову складову, елемент змагання з можливістю виграти приз. Будьте оригінальними — це приваблює.
6 причин чому Uber вдалося

Сьогодні Uber — це величезна компанія з мільярдними оборотами, але починалося все у далекому 2009 році з додатку для виклику таксі у Сан-Франциско. Які фактори привели компанію до успіху?

Розв’язання проблеми мільйонів людей. Uber став альтернативою нікудишній інфраструктурі таксі та низькій якості обслуговування. А також прибрав мовний бар'єр — все можна оформити через додаток та розрахуватися кредитною карткою.

Довіра перших користувачів. Uber фінансував технологічні івенти у Сан-Франциско та організовував безкоштовні поїздки для їхніх учасників, збільшуючи поінформованість про компанію. Своєю чергою, перші користувачі таксі надихнулися інноваційним форматом та розповідали про нього у ЗМІ та особистих блогах. За даними співзасновника компанії Тревіса Каланика, Uber покладається в основному на сарафанне радіо. Воно генерує одного нового користувача для кожної сьомої подорожі.

Розвиток компанії у «правильних» містах. Після Сан-Франциско засновники Uber розгорнули діяльність у місцях, де сконцентровано потребу в послугах таксі. Це міста з великою кількістю ресторанів, нічних клубів, спортзалів. В умовах дефіциту таксі та якісного обслуговування модель Uber стала проривною.

Вигода. Заробіток водіїв Uber у США міг становити $500 на день на початку становлення компанії. Це був тижневий прибуток для деяких таксистів інших служб.

Оновлення. Каланик жартома називав Uber сервісом «миттєвого задоволення». Компанія експериментувала з доставкою морозива Uber Ice Cream, запустила гелікоптер UberCHOPPER, бюджетні машини Uber X та автомобілі бізнес-класу Uber Black.

Пробна версія. Компанія надає можливість здійснити першу поїздку безкоштовно — розраховуючи, що задоволені послугами нові пасажири стануть довгостроковими клієнтами Uber.
Як досягти успіху в епоху змін та штучного інтелекту

Розвиток соціальних медіа, «інтернету речей», ШІ та big data змушують грати за новими правилами. Єдиний спосіб інтегрувати технології у свій бізнес та отримати перевагу — це метод проб і помилок.

Ділимося інсайтами з книги Тома Пітерса «Стратегія досконалості. Як досягти успіху в епоху змін та штучного інтелекту», в якій автор описує 8 принципів створення успішного бізнесу на основі аналізу 43 успішних американських компаній.

Акцент на активних діях. Готовність до інновацій породжує прагнення розвиватись. Наприклад, HP-дизайнери зберігають моделі нових продуктів на робочих столах і можуть у будь-який момент їх протестувати, залишивши корисні розробки і відсіявши зайве.

Близькість до споживача. Лідери ринку навчаються у своїх клієнтів. Є багато прикладів орієнтації на споживача, наприклад, у МакДональдз.

Незалежність та підприємливість. Успішні компанії підтримують лідерів та новаторів серед працівників. Американська корпорація 3M Company завдяки такому підходу щороку випускає понад 100 основних продуктів.

Люди як фактор продуктивності. Керівники успішних організацій визнають у пересічних працівниках основне джерело підвищення якості та продуктивності.

Орієнтація на цінності. Працівники чітко усвідомлюють місію та ідеали компанії, а також знайомі зі списком основних принципів.

Вірність своїм переконанням і покликанню. «Ніколи не купуйте бізнес, яким не вмієте керувати» (Роберт Джонсон, ексголова ради директорів Johnson & Johnson).

Проста форма, невелика команда. Це забезпечує компаніям гнучкість та можливість оперативно реагувати на зміни.

Поєднання лояльності та жорсткості в управлінні. Успішні корпорації одночасно централізовані та децентралізовані. Є суворий контроль, але при цьому вони відкриті до змін та нових ідей.
Божевільні підприємці: 20 історій про ексцентричних геніїв

В житті багатьох відомих бізнесменів простежується цікавий зв’язок між інтелектом і незвичайною поведінкою. Чи справді ці елементи настільки взаємопов’язані?

Представляємо вам 20 історій про незвичайні хобі та захоплення ексцентричних підприємців.
ТОП-5 помилок бізнесу при виході на міжнародний ринок

Будувати бізнес — це загалом про ризики та складні рішення. А в період кризи ти паче. Але якщо все ж наважилися масштабувати свій бізнес за кордон, уникайте поширених помилок.

1. Неправильний вибір ринку. Часто компанії вивчають новий ринок поверхнево. У результаті — продукт, який успішно продається в одній країні, має обмежений попит в інших через різницю в культурних, економічних та регуляторних умовах. Вихід на закордонні ринки наосліп, спираючись на досвід роботи на українському ринку, — прямий шлях до провалу.

2. Відсутність місцевого партнера. Це може призвести до проблем у встановленні дистрибуційної мережі, нерозумінні культурних відмінностей та виконанні місцевих регуляторних вимог. Іноді навіть кілька консультацій з місцевими експертами можуть зберегти десятки тисяч доларів.

3. Відсутність локалізації PR і комунікацій. Те, що спрацьовує на внутрішньому ринку, може бути неефективним за кордоном. Наприклад західні підходи до взаємодії та комунікації зі споживачами часто зазнають невдачі на ринках Азії. Адаптація стратегій продажів та маркетингових каналів до місцевих реалій — ключ до успіху експортних кампаній.

4. Неготовність команди. Успіх компанії залежить передовсім від людей, які в ній працюють. Бувають випадки, коли СЕО хоче виходити на нові ринки, але команда до цього не готова. Це веде до проблем як із задоволенням попиту, так і контролем якості.

5. Занадто оптимістичні очікування щодо повернення інвестицій. Перш ніж бізнес почне приносити цей прибуток, у нього потрібно інвестувати. І часто трапляються випадки, коли підприємці розраховують на надто швидке повернення інвестицій, роблять нереалістичні прогнози продажів, недооцінюють витрати. Що врешті може призвести до фінансових проблем і виходу з ринку ще до того, як бізнес здобуде свій успіх на ньому.
7 книг про маркетинг, які варто прочитати кожному підприємцю

Маркетинг — фундаментальна складова бізнесу. І щоб підприємцю розбиратися в ньому краще, радимо прочитати ці книги.

«Маркетингові війни» Джек Траут. Книга висвітлює основні принципи успішного маркетингу з погляду військової справи. Відповідно до розміру й статусу компанії, автори пропонують різні маркетингові стратегії. Власні переконання вони підкріплюють прикладами визначних маркетингових протистоянь.

«Стратегія блакитного океану» Кім Ві Чан, Рене Моборн. Ця книга — це маркетингове дослідження. Тут описані ринкові тенденції у тридцяти сферах протягом ста років. Автори показують приклад, як шукати вільні ніші.

«Клієнти на все життя», Карл Сьюелл та Пол Браун. Ця книга розповідає про те, що аби утримати клієнта, потрібно звертати увагу на дрібниці — організацію роботи, чистоту приміщень, дизайн, ландшафт та інше.

«Десять смертних гріхів маркетингу» Філіп Котлер. Виділивши 10 найнебезпечніших гріхів, які призводять до стрімкого занепаду будь-якої справи, автор пропонує рішення цих проблем і перетворює сказане на заповіді ефективної маркетингової політики, підкріплюючи прикладами з досвіду реальних компаній.

«Пурпурова корова» Сет Годін. Книга допоможе тим, хто виводить на ринок новий продукт або послугу. Пурпурова корова — це те, повз що не пройдуть ваші клієнти. Автор вчить мислити нестандартно, не боятися ризикувати і створювати інноваційні ідеї, проводити ефективний вірусний маркетинг.

«Маркетинг 4.0» Філіп Котлер. Автор, всесвітньовідомий батько-засновник маркетингу як дисципліни, пропонує серйозну розмову про те, якими покупці є зараз та якими вони будуть завтра — у світі, де стрімко зростає взаємо-пов'язаність спільнот та постають нові технології.

«Диференціюйся або помри» Джек Траут, Ел Райс. Автори наводять приклади успішних компаній, які диференціювали себе від конкурентів, створивши унікальну та переконливу ціннісну пропозицію. Пояснюється, як компанії можуть визначити та використати свою УТП, щоб отримати конкурентну перевагу.
Як досягати більшого за менший час: закон Паркінсона

Незалежно від того, скільки часу ви виділяєте на завдання, його все одно буде недостатньо. Це неписане правило працює в багатьох сферах життя. І навіть має назву — закон Паркінсона.

Розберемося в чому його суть та як використовувати для бізнесу.
Чому підприємцю потрібна гарна англійська

Відповідь проста — це дає багато переваг для бізнесу: можна пропонувати свої товари/послуги на західні ринки, шукати та налагоджувати відносини з іноземними партнерами та постачальниками, переймати західні бізнес-тренди тощо.

Якщо відчуваєте, що ваша англійська потребує вдосконалення, онлайн-школа Englishdom вже понад 13 років допомагає українцям вивчати цю мову. У них є курси для будь-якого рівня, а головне для різних сфер: бізнесу, IT, маркетингу тощо.

Навчання відбувається за Кембриджською методикою на інтерактивній онлайн‑платформі, є індивідуальні уроки з викладачем, розмовні клуби для практики, мобільний додаток та багато іншого.

Перевірте свій рівень знань та записуйтеся на пробний безкоштовний урок за цим посиланням.
5 етапів життєвого циклу продукту, про які потрібно знати

Життєвий цикл продукту — це модель, яка описує етапи, якими проходить виріб від створення до припинення випуску. Ця модель важлива, оскільки допомагає вчасно розрізняти кожну фазу та оперативно впроваджувати нові стратегії та рішення. Життєвий цикл продукту складається з п’яти етапів:

1. Розробка. На цьому етапі проводиться дослідження ринку та конкурентів і відбувається розробка продукту, який відповідатиме актуальним потребам цільової аудиторії. У цей час попит на товар низький або взагалі відсутній, а всі кошти йдуть в розробку і виробництво. Важливо на початку інвестувати в стратегічний аналіз та розробку гіпотез. Етап продовжується інформуванням потенційних клієнтів про новий товар (реклами та PR).

2. Вихід на ринок. Тепер товар доступний для продажу. При правильній підготовці введення на ринок супроводжується зростанням попиту і зменшенням витрат на реалізацію. У цей час компанії важливо розширювати канали збуту, стимулювати попит за допомогою просування та вдосконалювати виріб.

3. Зростання. Стадія зростання визначається популярністю продукту та зменшенням витрат на просування. У цей час попит на товар досягає свого піку. Під час зростання продукту компанія повинна зосередитися на зміцнення позиції продукту на ринку, розширенні асортименту та стимулюванні повторних продажів, а також покращенні продукту.

4. Зрілість. Товар досягає піку популярності та продажів. Попит починає поступово знижуватися, а конкуренція лише зростає. У цей час слід зрозуміти, що розвиток продукту припинився і більше не досягне минулих результатів. Потрібно максимально продовжити цю фазу і змістити фокус на укріплення лояльності наявних клієнтів.

5. Спад. Стадія спаду відрізняється різким зменшенням попиту та популярності продукту. У цей момент компанія має вибір: або сегментувати аудиторію та спробувати утримати конкретні групи або швидко згорнути продаж товару. Яким би не було ваше рішення, варто зосередитися увагу на нових товарах.
Чому відкриття власної мовної школи перспективний бізнес

Щоб бути успішним, бізнес має бути заснованим в правильному місці в правильний час. Освіта — завжди на часі. Попит на вивчення іноземних мов зростає, тому для підприємців це безперечно вдалий час, щоб цим скористатися.

Якщо ви хотіли б заснувати власний бізнес в галузі освіти, спочатку варто дізнатися про його особливості та підводні камені. Для цього реєструйтеся на безкоштовний онлайн-курс «Як відкрити мовну школу» від Академії розвитку мовних шкіл TalkEn.Cloud.

За 14 годин навчання від діючих підприємців освітньої галузі ви отримаєте повне бачення цього бізнесу: від ідеї та бізнес-плану до покрокової реалізації. А після проходження отримаєте сертифікат.

Отримати більше деталей та зареєструватися можна за цим посиланням.
2024/05/27 12:59:27
Back to Top
HTML Embed Code: