Telegram Web Link
20 березня у Брюсселі відбудеться Рада асоціації Україна-ЄС. Порядку денного ще нема, але вочевидь будуть обговорювати весь спектр стосунків.
Доброго ранку! Бачу, як у мережі поширюються фейки щодо вчорашнього інтерв'ю президента Франції Емманюеля Макрона — зокрема, про перспективу появи французьких військових на території України.

Звісно скріншоти з "французьких новин" про те, що французи направляють солдат під Одесу, це повна неправда.

Але те, що вчора Макрон дозволив собі більш агресивну риторику, ніж завжди, і НЕ ВИКЛЮЧИВ надсилання французьких військових на територію України, У ВИПАДКУ ПОДАЛЬШОЇ ЕСКАЛАЦІЇ війни з боку Росії. Оскільки загроза перемоги Путіна — це екзистенційна загроза Франції та Європі.

Кілька цитат:

"Для того, щоб в Україні був мир, ми не можемо бути слабкими".

"Якщо Росія переможе у цій війні, авторитет Європи буде зведений до нуля".

"Дозволити Росії перемогти в Україні - означає дозволити їй загрожувати безпеці європейців. Саме тому Росія не може і не повинна виграти цю війну".

"Бажати миру не означає обирати поразку чи дозволити Україні програти. Я не хочу цього".

"Ми провели стільки перемовин, скільки могли, але з Путіним більше немає про що говорити. Україна повинна перемогти. Для Франції не буде ніяких червоних ліній. Я - президент Франції, і мені вирішувати".

"Він не зупиниться. Те, що я тут кажу, знаходить повний консенсус. Від президента Байдена до канцлера Німеччини, всі європейські лідери кажуть те, що я тут кажу (що Путін не зупиниться в Україні і піде з війною далі - Т.В.)".

Ще важливо. Макрон сказав, що не буде міцного миру, якщо не буде повністю відновлено свободу і всю територію України.
Це включає і Крим.

"Якщо Росія продовжить свою ескалацію, якщо ситуація погіршиться, ми повинні бути готові, і ми будемо готові, прийняти рішення, які необхідні для того, щоб Росія ніколи не перемогла".

Журналіст:
— Ви не виключаєте введення військ в Україну?
Макрон:
— Так само як і ви, ось ви зараз сидите на стільці, ви не виключаєте можливість встати.
Mercedes-Benz офіційно залучив гуманоїдних роботів для виконання ручних завдань на своїй збірочній лінії.

Гуманоїдні роботи Apollo від компанії Apptronik будуть виконувати прості завдання, такі як перенесення та доставка запчастиен, допомагаючи полегшити робоче навантаження для своїх колег - людей.

Як було оголошено в п'ятницю, 15 березня, роботи також будуть використовуватися для виконання інших "низькокваліфікованих" монотонних завдань, наприклад, базової збірки.

Робот Аполлон має зріст 1,77 м, може піднімати біля 25 кг, і сам важить 72,6 кг. Він може працювати приблизно чотири години на одному акумуляторному блоку.

Apollo має дві руки і ноги, датчики очей, а також екран на грудях, який відображає різну інформацію (на фото - лого Мерседес). "Обличчя" робота - це ще один світлодіодний екран, на якому можуть відображатися оцифровані емоції, наприклад, усміхнене обличчя, піктограми або інформація про стан заряду акумулятора.

На фото справжній робот на заводі Mercedes.
Сьогодні у Брюсселі відбувається засідання міністрів закордонних справ ЄС за дистанційної участі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена.
У порядку денному:
1) 5 млрд євро для Європейського фонду миру на зброю і боєприпаси для України; 2) питання використання прибутків від російських заморожених активів;
3) нові санкції у зв'язку із вбивством Навального (під санкції підпадуть, наприклад, працівники тюрми, де він утримувався).
Ахаха, міністри закордонних справ ЄС у Брюсселі ухвалили +5 млрд євро в Європейський фонд миру на зброю й боєприпаси для України.
Угорщина — знову проробила фінт з виходом з зали.

На цей раз вийшов,щоб не брати участь в голосуванні, міністр закордонних справ Петер Сіярто.

Вони вже придумали термін для "вийти попити кави" - конструктивна відсутність.
⚡️Рада Європи завжди перша. Президент ПАРЄ Теодорос Русопулос закликав не визнавати легітимність Путіна як президента. Це хороша, правильна ініціатива.
Цікаво, що відкриття нових прикордонних переходів на кордоні України та Угорщини, міністр закордонних справ Сіярто назвав "результатом домовленості з Андрієм Єрмаком".
Невтішна новина з Брюсселя за результатами засідання Ради Асоціації Україна-ЄС, яке відбулося тут сьогодні.
І знову через Угорщину!
Єврокомісар Олівер Варгелій дав усну оцінку ходу виконання Україною вимог, поставлених Єврокомісією для початку перемовин про вступ України до ЄС.
Вимог було 7, залишилось 4.
Україна думала, що, з затвердженням закону про лобізм і його підписання Зеленським 12 березня, виконала їх всі.
Але ні. Втрутилась Угорщина і заявила, що закон про національні меншини, в який були внесені правки в грудні минулого року, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, не відповідає вимогам європейських стандартів і самої ВК.
І сьогодні, єврокомісар Олівер Варгелій заявив: щодо чотирьох рекомендацій, які були визнані Єврокомісією такими, що не виконані, у відповідній доповіді в жовтні минулого року, "Єврокомісія продовжить моніторити їх виконання". Зокрема, щодо закону про національні меншини, щодо якого Україна має вирішити питання.
Наступна доповідь щодо виконання Україною зобов'язань для початку перемовин про вступ до ЄС відбудеться "пізніше цього року".
Це реально може відкласти початок перемовин про вступ на довгі місяці.
За лаштунками. Ось так виглядає “тил" журналістської тусовки в очікуванні прибуття лідерів ЄС на червону доріжку Європейської Ради.
Сьогодні - перший день.
Обговорюватимуть питчнна збільшення воєнної підтримки України, та оборонно-промислову стратегію ЄС.
Так, щодо прийняття рішення з використання доходів від заморожених рос активів на закупівлю зброї й боєприпасів для України, мало шансів. Але Єврорада саме те місце, де трапляються й сюрпризи. Все залежить від того, що вирішать лідери за зачиненими дверима.
Дуже важливо. Під час підходу до преси перед початком саміту лідерів ЄС держканцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що доходи з заморожених активів Росії мають бути використані на закупівлю зброї для України.
Це дуже позитивний для нас сигнал, адже ФРН дуже обережно ставиться до питань використання заморожених російських активів, щоб зайвий раз не провокувати Путіна (те саме стосується високоточної далекобійної зброї та наприклад можливості перебування військових держав ЄС на українській території).
Якщо така заява стала можливою, значить крига скресла, і рішення щодо використання доходів з заморожених рос коштів - реальне.
Ок, можливо не на цьому саміті, але у червні ми можемо таке рішення отримати.
А це, нагадаю, десь 3 млрд євро щороку, і вже біля 3 млрд є в наявності за 2023 рік.
Також цікавий був підхід до преси прем'єр-міністра Литви Гітанаса Науседи, який зробив наступні заяви:

- Литва та інші друзі України добиваються, щоб перемовини про вступ України до ЄС розпочалися в червні 2024 року (від мене: до початку головування Угорщини в ЄС, яке стартує у липні);

- необхідно терміново заборонити експорт російської пшениці в ЄС (від мене: білоруська пшениця йде в комплекті під час обговорення цього питання), бо її великі обсяги створюють проблеми для європейських фермерів.
Не всі знають, що Росія є третім постачальником агропромислової продукції в ЄС;

- лідери ЄС продовжують шукати шляхи, як припинити обхід санкцій проти Росії.
Саміт Європейської Ради розпочався з робочого ланчу лідерів держав ЄС з генсеком ООН Антоніо Гутьєрешем.
Обговорюють:
- підтримка України + безпека й розширення Чорноморського експортного коридору;
- оборона і безпека;
- Близький Схід;
- розширення ЄС;
- зовнішні відносини; міграція; сільське господарство.
Саміт триває, лідери ЄС почали засідання за зачиненими дверима з запізненням.
Українське питання почали розглядати з відеозв'язку з президентом України Зеленським. Тепер дискусія продовжується за зачиненими дверима.
О 20:30 за Києвом у очільників держав ЄС запланована вечеря, сподіваюся до цього часу будуть новини для України.
А тим часом стало відомо, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан привітав путіна з "переобранням" президентом.
Саміт лідерів ЄС триває. Досі не було затверджено жодного рішення, і учасники перейшли до вечері.

У меню: смажені артишоки у фісташковому соусі, качка та фруктовий десерт.
Європейська Рада щойно дала зелене світло відкриттю перемовин про вступ до ЄС з Боснією та Герцеговиною.
Таке саме рішення щодо України було прийняте у грудні 2023 року (коли Орбан виходив пити каву).
Щодо перемовин про вступ: без новин. Але рішення є.
Європейська Рада вітає прогрес, який зробила Україна в просуванні реформ на шляху до ЄС.
Європейська Рада закликає Раду ЄС затвердити переговорні рамки. Але коли саме - не вказується :)
Тобто, можна сказати, в цьому питанні без змін.
Інші рішення щодо України:
- ще раз висловили підтримку у війні з Росією: ЄС надаватиме допомогу так довго, як Україна цього потребує, і в тих обсягах, які необхідні.
- Україна потребує системи ППО, боєприпаси та ракети. Цей процес теж пришвидшиться, вітають чеську ініціативу з постачання снарядів, а також надання Україні нової зброї в рамках Європейського фонду миру і закликає Раду ЄС нарешті надати 8-й пакет допомоги в рамках цього фонду
- ЄС погрожує Ірану новими санкціями, якщо він продовжить постачати балістику та технології в Росію.
- Європейська Рада розглянула прогрес щодо наступних конкретних кроків з використання доходів з заморожених російських активів на користь України, включаючи можливість виклристання їх для фінансування воєнної підтримки України. І закликає Раду ЄС продовжувати роботу над цими пропозиціями. І все з цього питання, як і прогнозувалося.
Оновлюється
Шарль Мішель дав надію!
На прес-конференції він заявив, що міжурядова конференція - фактичний початок переговорів про членство - з Україною все ще може відбутися під час бельгійського головування в Раді ЄС до кінця червня.
Дай Боже!
Поки Київ атакували гіперзвуковою балістикою з окупованого Криму, над Білоруссю та Росією літає цікавий ІЛ-76, який згідно з бортовим номером пов'язують з діяльністю ПВК Вагнер.
2024/05/27 02:13:31
Back to Top
HTML Embed Code: