А американці спостерігають за Кримом. Так трохи здаля :)
Ще один американець. Прилетів з бази в Італії. Патрулює зокрема чорноморський транспортний коридор. Зараз знаходиться в українського повітряному просторі.
Британський літак-розвідник теж біля Криму.
Оновлено: з турками все ок, полетіли)))

А літак Турецьких авіаліній, який летить з Москви в Стамбул чомусь скинув швидкість і крутиться біля Смоленська.
Коло видно і на інших сайтах.

(Це я хворію, але щось робити хочеться - і сил вистачає лише спостерігати за літачками).
А над Румунією до попередніх ТРЬОХ розвідників (американський - безпілотний, американський пілотований Боїнг Посейдон, британський - пілотований) ще й отакий британський Єврофайтер підлетів.
Що це за тусовка там.
⚡️Реєстр збитків від російської агресії для України відкриється для подання заяв від громадян 2 квітня 2024 року. Офіційна церемонія відкриття відбудеться в Гаазі в рамках міністерської конференції "Відновлення справедливості для України".

Початковий запуск 2 квітня буде зосереджено на одній критично важливій категорії, а саме – пошкодження чи руйнування житлового нерухомого майна. Очікується, що в цій категорії буде подано від 300 000 до 600 000 заяв. Вже затверджено форму заяви для подання у цій категорії.

Невдовзі RD4U планує відкрити додаткові категорії, приділяючи особливу увагу заявам від осіб, які найбільше постраждали від війни, а також заявам, пов'язаним з пошкодженням або руйнуванням об'єктів критичної інфраструктури України. Потім будуть впроваджені й інші категорії.
Я не знаю, навіщо віце-спікерка ВР продукує фейкові новини, і чому в її оточенні досі немає жодної людини, яка б пояснила, що такого рішення в принципі бути не може.

Європарламент, по-перше, просто відклав голосування з фінансових питань на наступну сесію. Не існує в природі жодного затвердженого документу, який би пов'язував це голосування з наданням Україні систем Patriot.

І, по-друге, Європарламент голосує проти закриття річних бюджетів Європейської Ради та Ради ЄС (budget discharge) вже кілька років підряд через інституційні суперечки, Україна тут ні до чого.

А те, що під час дебатів деякі депутати Європарламенту справді вимагали передати Україні "Патріоти" у кількості 7 одиниць чи більше - це свята правда. Але це жодним чином не є рішенням чи умовою, виставленою Європарламентом.

А ще, рішення про Patriot, звісно, не приймаються на рівні Європейської Ради чи Ради ЄС - це прерогатива урядів держав ЄС.
Що насправді сьогодні сталося в Європарламенті. Нарешті маю час розповісти.

На початку процедури голосування біля 12:00 слово взяв євродепутат, екс-прем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт, великий друг України, який дійсно зробив дуже потужну заяву про те, що Європейський Союз має 100 установок Patriot, але відмовляється надати Україні навіть 7, що вона просить.

І тому депутат виступив з емоційною пропозицією не ставити на голосування питання оцінки виконання бюджету за 2022 рік Радою ЄС та Європейською Радою "поки вони не зберуть відповідне засідання і не приймуть рішення надати Україні "Патріоти".

На це головуючий віце-президент Європарламенту відповів, що заява Верхофстадта вочевидь є риторичною. І навіть перепитав, чи той наполягає на внесенні цього питання в порядок денний.
Той сказав, що наполягає.

Головуючий запитав в зали, чи підтримує вона це - і депутати почали підіймати руки, так що було видно, що голосів для внесення цієї пропозиції (перенести голосування на наступну сесію), вистачає.

Далі, коли підійшов час голосувати за оцінку виконання бюджету 2022 Радою ЄС, головуючий поставив на голосування питання перенесення, і депутати проголосували за.

Це більш така символічна подія, ніж реальна дія - плюс абсолютно не йдеться про ультиматуми до Ради ЄС та Євроради щодо припинення фінансування, якщо Україні не дадуть "Патріоти".

Ось така новина.

Ще раз наголошу. НЕ ЙДЕТЬСЯ ПРО ВИДІЛЕННЯ КОШТІВ будь-якій євроінституції на майбутнє, і безпрецедентне рішення припинити щось фінансувати поки Україні не нададуть засоби ППО. Це мало бути голосування щодо затвердження бюджету, витраченого в позаминулому році: 2022-му.

На жаль, наші чиновники й ЗМІ поширили не перевірену "новину" і радість була передчасною.
Доброго ранку!
Просто цікаво) Літак Держдепу США вилетів з Багдада.
Цього тижня очікується візит у Сполучені Штати прем'єр-міністра Іраку.
А в нас у Страсбурзі сьогодні починається сесія Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Звісно, про Україну говоритимуть багато, так що будуть новини.
У Брюсселі розпочалося позачергове засідання Європейської Ради, яке мало бути присвячене внутрішнім європейським справам, але все одно довелося говорити про Україну.
На порядку денному: системи протиповітряної оборони для України та, звісно, боєприпаси.
Наскільки я знаю, сьогодні конкретних рішень прийнято не буде - але це можливість звірити можливості держав ЄС, перед засіданням ради УКРАЇНА-НАТО післязавтра, де також будуть обговорювати ті самі питання.
Прислали фото меню, що зараз будуть їсти лідери ЄС - під час вечері говоритимуть про Україну...
Цинічненько.
Чим завершилась розмова лідерів ЄС щодо України, що я відчуваю:
1) прибутки з заморожених активів Росії ЄС використають для закупівлі нам боєприпасів ДУЖЕ СКОРО, у тому числі тих, що знайшли в рамках чеської ініціативи. Вистачить на мільйон снарядів 155-мм, ну і ще ракет для ППО прикуплять;
2) є доручення Раді ЄС продовжувати працювати над питанням надання нам систем ППО та боєприпасів до них, щоб узгодити це якомога швидше. Тут теж є надія, і більша, ніж від ритуального саміту НАТО-УКРАЇНА, куди у п'ятницю поїде аж цілий Зеленський;
3) Угорщина, Словаччина, Австрія - проти надання нам будь-якої зброї, але це взагалі не новина.
Доброго ранку! Сьогодні на Капрі відбудеться саміт міністрів закордонних справ держав Великої сімки. За участю генсека НАТО Столтенберга та нашого голови МЗС Кулеби.
Очікуються розмови, звісно, про надання Українї систем ППО і боєприпасів.

Що ще цікаво - обговорення питання щодо заморожених активів РФ. Зокрема, поки що не офіційної пропозиції з боку США випустити цінні папери під гарантії або самих активів, або майбутніх доходів з них - для допомоги Україні.

У той самий час, нагадаю, ЄС також приміряється, як би використати доходи від росактивів, заморожених у Європі, на закупівлю Україні боєприпасів.

Усім хочеться добратися до цих російських грошей, щоб не витрачати на Україну гроші власних платників податків - але всім поки що страшно це зробити, через економічні (наслідки для фінансової системи) та політичні (бояться Путіна) причини.
О, кажуть Зеленський завтра в Брюссель особисто не приїде, буде онлайн.
Саміт Україна-НАТО відбудеться завтра у віртуальному форматі.
Вибачте, переїжджаю, і взагалі не було часу писати.

Отже, що трапилося в Європарламенті цього тижня:

1. Так само, як і ПАРЄ минулого тижня, Європарламент визнав вибори президента Росії недемократичними і НЕЛЕГІТИМНИМИ, і закликали держави ЄС та світову спільноту обмежити контакти з урядом Пу лише до гуманітарних потреб та питань захисту прав людини, наприклад обміну полоненими чи повернення викрадених українських дітей.

2. Цікавим було обговорення московського впливу на політику ЄС, підкуп росіянами європейських політиків та навіть депутатів Європарламенту. Про це я ще писатиму детальніше.

3. Заклик ввести санкції проти Медведчука, я про це теж напишу детальніше.

4. Внесли зміни до бюджету ЄС на 2024 рік і виділили для України ще 4,8 млрд євро, які український бюджет отримає у вигляді грантів, тобто безповоротної допомоги. Це - частина Українського фонду в 50 млрд євро, які нам виділили на чотири роки, не щось додаткове.

5. Більш детально все опишу пізніше) багато є важливого й цікавого.
Тих, хто святкує, вітаю зі світлим днем Великодня!
Смачної вам паски та Божої ласки! Миру в Україні!
Христос Воскрес! 🐣🙏🏻❤️🌷🌞
2024/05/06 11:26:41
Back to Top
HTML Embed Code: