Telegram Web Link
У Кам’янець-Подільському іконописному духовному училищі відбувся захист дипломних проєктів.

27 червня 2025 року в Кам’янець-Подільському іконописному духовному училищі імені святого апостола і євангеліста Луки відбувся захист дипломних проєктів студентів четвертого курсу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу училища.

Подію очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Владика виявив глибоку увагу, пастирську теплоту і щиру підтримку кожного дипломника.

Членами екзаменаційної комісії стали ректор КПІДУ, два проректори, два завідувачі кафедр, секретар педагогічної ради і секретар захисту.

Захист дипломних проєктів пройшов у дві частини: до обіду і після. «Кожен виступ був по-своєму глибокий, щирий, змістовний», — зазначають в училищі.

Учасниками заходу були і студенти всіх курсів, випускники попередніх років, майбутні абітурієнти, а також рідні і батьки дипломників.

На сайті, відео.
👍134🙏8170🕊6😍2😢1
Внаслідок російського обстрілу зазнав руйнації Димитрівський храм у селі Золотий Колодець на Донеччині.

30 червня 2025 року пресслужба Покровського вікаріатства повідомила про руйнування храму в ім’я свт. Димитрія Ростовського у селі Золотий Колодець на Донеччині, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Святиня зазнала серйозних пошкоджень. Уламки храмової споруди розкидані по території церкви.
😢225🙏945💔4🤔2😍1
Православний календар:
📆 1 липня 2025 р. (18 червня за ст. ст.), вівторок.
Cедмиця 4-та після П’ятидесятниці.
🍽️ Петрів піст.

Місяцеслов:
☑️ Мчч. Леонтія, Іпатія і Феодула (70–79). Прп. Леонтія, канонарха Печерського, в Дальніх печерах (ХIV). Прмч. Никанора (Морозкіна), сщмчч. Василія Смирнова, Олександра Крутицького, Василія Крилова і Сергія Кроткова пресвітерів (1938). Знайдення мощей прав. Іони Одеського (1996). Знайдення мощей свт. Віктора (Островидова) спов., єп. Глазовського (1997). Боголюбської ікони Божої Матері, у Боголюбові Володимирської області (1157). Шановані списки з Боголюбської ікони Божої Матері: Зимарівська (ХIII) і Московська (1157). Стрітення Пюхтицької ікони Божої Матері, йменованої «Біля джерела» (1946).

☦️ Читання дня:
На Літургії:
Апостол:
Рим. 10:11-11:2 (зач. 104). Мчч.: Діян. 12:1-11 (зач. 29).
Євангеліє: Мф. 11:16-20 (зач. 41). Мчч.: Ін. 15:17-16:2 (зач. 52).

🙏 Тропар дня:
Тропар мученику Леонтію, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Лео́нтий,/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак мученику Леонтію, глас 3

Мучи́телей посрами́л еси́ лука́вая кова́рства/ и е́ллинов обличи́л еси́ безбо́жное служе́ние,/ возсия́л еси́ богоразу́мие всем челове́ком уче́ньми благоче́стия,/ Богому́дре му́чениче./ Сего́ ра́ди твою́ па́мять почита́ем любо́вию,// прему́дре Лео́нтие.

🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
Говорить Господь, що ми, котрі не слухають Євангелія, схожі на тих, котрим співають веселих пісень, — вони не танцюють; співають сумних — вони не плачуть; нічого з ними не вдієш. Обіцяють Царство Небесне, пресвітле і прерадісне, — не ворушимось, ніби не нам говорять. Погрожують судом невідкупним і муками нескінченними — не тривожимося, ніби не чуємо. Забиті, втратили всяке почуття самозбереження істинного. Йдемо, як ніби нас ведуть, прямо на погибель, і жодної турботи про свою долю. Опустили руки, віддалися зневірі: що буде, те буде!

Ось яке становище наше! Чи не тому так часті самогубства? І це плід сучасних учень, сучасних поглядів на людину і її значення! Ось вам і прогрес! Ось і просвітництво! Краще вже зовсім бути невігласом, та зі страхом Божим душу свою врятувати, ніж, досягнувши звання освіченого, загинути на віки вічні, за все життя не згадавши про те, що буде після смерті.

Зі слова Божого, що визначає і Царство Небесне, і пекло, не пройде і йота єдина: все буде, як написано. Прийми ж кожен це до серця як справу, що особисто тебе стосується, і подбай про себе, скільки є сил і скільки ще часу залишилося.

🌅Молитви ранішні👈
🌌
Молитви вечірні👈
🙏
Богослужбові вказівки👈

💸
Підтримати проєкт👈
🙏23880👍8💔1🤗1
🇺🇳В ООН зафіксували чергові напади на парафіян Української Православної Церкви.

Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) задокументувало нові напади на парафіян та прихильників Української Православної Церкви в період з грудня 2024 року по травень 2025-го. Про це йдеться в доповіді ООН щодо ситуації з правами людини в Україні, опублікованій 30 червня.

«9 квітня 2025 року в селі Верхні Станівці Чернівецької області група невстановлених осіб намагалася захопити церковну будівлю УПЦ та напала на парафіян, використовуючи дерев’яні палиці, перцевий спрей та палиці. УПЦ повідомила про поранення серед своїх прихильників», – йдеться в документі.


Зазначається, що через три дні аналогічний напад призвів до того, що парафіяни УПЦ були змушені покинути церкву.

«Станом на кінець звітного періоду вони так і не змогли повернутися. За словами очевидців, поліція, присутня під час другого інциденту, не вжила заходів для запобігання насильницьким діям та не реагувала на них», – додали в ООН.


In English.
🙏27932😢27👍9😍1
⚖️Суд зобов’язав відкрити справу проти керівника ПЦУ на Черкащині.

Проти керівника ПЦУ у Черкаській області Яременка О. В. суд зобов’язав правоохоронні органи відкрити справу. Інформація про це поширена на Telegram-каналі «Черкаський благовісник», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зазначається, що напередодні Великодня Яременко обіцяв взяти під свій контроль Андріївське архієрейське подвір’я Української Православної Церкви у Черкасах, яке було захоплене 6 травня 2025 року.

У висловлюваннях цього діяча правозахисники вбачають порушення ст. 161 ККУ (умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті).

Представники Черкаської єпархії Української Православної Церкви подали заяву про вказаний злочин, натомість правоохоронці не відреагували на неї. У зв’язку із цим представники УПЦ звернулися до суду.

У результаті розгляду справи суд постановив зобов’язати черкаську поліцію відкрити провадження проти Яременка.

In English.
🙏275👍5910😢3🤔2
Патріарх Болгарський Даниїл прокоментував ставлення Болгарської Церкви до релігійних подій в Україні.

У своєму інтерв’ю Болгарському національному телебаченню Предстоятель Болгарської Православної Церкви Патріарх Даниїл дав оцінку подіям церковного життя в Україні і навколо нього. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Грецький інформаційний ресурс “Orthodox Times”.

Говорячи про становище в Україні, Його Святість підтвердив невизнання Болгарською Православною Церквою ПЦУ. Він також підкреслив тривожний розвиток подій в церковному житті України, згадавши, зокрема, про те, що храми, передані ПЦУ, “залишаються порожніми”.

Окрім того, Патріарх Даниїл піддав критиці таку “неналежну діяльність”, як проведення кулінарних шоу в Києво-Печерській Лаврі.

“Коли відбувається насильство, коли храми захоплюють, коли священників убивають — на це не можна не зважати”, — наголосив Предстоятель Болгарської Церкви.

Патріарх Даниїл розповів і про відмову монастирів Святої Гори Афон приймати кліриків ПЦУ. За його словами, афонські обителі, які раніше їх приймали, тепер відмовляються це робити. Його Святість пояснив це “обізнаністю про насильство і порушення, пов’язані з діями ПЦУ”.

Архіпастир також висловив сподівання на поступове подолання “проблеми розділення” шляхом визнання реалій і продовження діалогу.

In English.
🙏29146👍26🤝4🤔1😢1
Православний календар:
📆 2 липня 2025 р. (19 червня за ст. ст.), середа.
Cедмиця 4-та після П’ятидесятниці.
🍽️ Петрів піст.

Місяцеслов:
☑️ Апостола Іуди, брата Господнього (близько 80). Мч. Зосими (II). Прп. Паїсія Великого (V). Прп. Іоанна самітника (VI). Прп. Варлаама Вазького, Шенкурського (1462). Свт. Iова, патр. Московського і всієї Русі (1607). Прп. Паїсія Хілендарського (ХVIII) (Болг.). Свт. Іоанна (Максимовича), архієп. Шанхайського і Сан-Франциського (1966).

☦️ Читання дня:
На утрені:
Ін. 21:15-25 (зач. 67).
На Літургії:
Апостол:
Рим. 11:2-12 (зач. 105). Свт. (під зачало): Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Ап.: Іуд. 1:1-10 (зач. 77).
Євангеліє: Мф. 11:20-26 (зач. 42). Свт. (під зачало): Ін. 10:9-16 (зач. 36). Ап.: Ін. 14:21-24 (зач. 48 від полу).

🙏 Тропар дня:
Апостолу Іуді, брату Господньому

Тропар, глас 1

Христо́ва тя сро́дника, о Иу́до, ве́дуще и му́ченика тве́рда,/ свяще́нно восхваля́ем, пре́лесть попра́вша и ве́ру соблю́дша./ Те́мже, днесь всесвяту́ю твою́ па́мять пра́зднующе,// грехо́в разреше́ние моли́твами твои́ми прие́млем.

Кондак, глас 2

Тве́рдым умо́м избра́н учени́к ты яви́лся еси́/ и столп необори́м Це́ркве Христо́вы,/ язы́ком пропове́дал еси́ сло́во Христо́во,/ ве́ровати глаго́ля во Еди́но Божество́;/ от Него́же просла́вився, прия́л еси́ дар исцеле́ний,/ цели́ти неду́ги притека́ющих к тебе́,// апо́столе Иу́до всехва́льне.

Святителю Іоанну Шанхайському

Тропар, глас 5

Попече́ние твое́ о па́стве в стра́нствии ея́,/ се проо́браз и моли́тв твои́х, за мир весь при́сно возноси́мых./ Та́ко ве́руем, позна́вше любо́вь твою́,/ святи́телю и чудотво́рче Иоа́нне!/ Весь от Бо́га освяще́н священноде́йствием пречи́стых Та́ин,/ и́миже сам при́сно укрепля́ем, поспеша́л еси́ ко стра́ждущим, цели́телю отра́днейший.// Поспеши́ и ны́не в по́мощь нам всем се́рдцем чту́щим тя.

Кондак, глас 4

Се́рдце твое́ объе́млет всех любо́вию/ моля́щих ти ся, Иоа́нне святи́телю,/ и помина́ющих по́двиг жития́ твоего́./ Безболе́зненно же ле́гкое преставле́ние твое́ бысть,// Одиги́трии Пречи́стыя ве́рный служи́телю.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
Господь багато знамень показав у Капернаумі, Віфсаїді та Хоразині; тим часом кількість тих, хто увірував, не відповідала силі знамень. Тому-то Він суворо і викрив ці міста і присудив, що в день суду втішніше буде Тиру і Сидону, Содому і Гоморрі, ніж містам тим.

За цим зразком треба нам судити і про себе. Скільки знамень показав Господь над нашою державою, позбавляючи її від ворогів найсильніших і підкоряючи їй народи! Скільки дарував їй постійних скарбниць, що виділяють безперестанні знамення, у святих мощах і чудотворних іконах. І, однак, у дні наші люди починають ухилятися від віри: одна частина зовсім і всебічно падає в невір'я, інша відпадає в протестантство, третя потайки сплітає свої вірування, в яких думає поєднати і спіритизм, і теологічні марення з Божественним Одкровенням.

Зло зростає, зловір'я і невір'я підіймають голову, віра і Православ'я слабшають. Невже ж ми не схаменемося?... І буде, врешті-решт, те саме й у нас, що в інших... А якщо це буде, що, думаєте, буде нам за те в день Судний після таких Божих до нас милостей? Господи! Спаси і помилуй Русь православну від праведного Твого і належного покарання!

🌅Молитви ранішні👈
🌌
Молитви вечірні👈
🙏
Богослужбові вказівки👈

💸
Підтримати проєкт👈
🙏22183🕊4👍3😢1
У Мукачівському духовному училищі розпочалася вступна кампанія.

Мукачівське духовне училище Української Православної Церкви розпочало прийом на навчання в прийдешньому навчальному році. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Мукачівської єпархії.

Училище готує священнослужителів, псаломщиків, читців та інших церковних фахівців. На навчання запрошуються чоловіки віком до тридцяти п’яти років з повною середньою або вищою освітою.

Тривалість навчання становить три роки. Форма навчання: денна і заочна.

Проживання і харчування в училищі є безкоштовними.

Прийом документів триває з 1 липня по 20 серпня.

Для вступу до училища необхідно скласти наступні іспити:

а) диктант на церковно-історичну тему;
б) усні іспити: Біблія, Церковна історія, Богослужіння, Церковнослов’янська мова;
в) церковний спів;
г) читання Псалтирі церковнослов’янською мовою.

Вступники мають надати, зокрема, рекомендацію архієрея і документи про освіту.

Адреса: вулиця Монастирська, 1, село Сільце, Берегівський район, Закарпатська область.

В МДУ також залишили контактні дані:
Телефон/Viber: +380960860767, +380999737966.

Докладніше з переліком документів для вступу і відомостями про вступні випробування можна ознайомитися за посиланням.
🙏20640👍12🕊8😢1
Парафія УПЦ у Вишгороді передала 25-й автомобіль воїнам ЗСУ.

28 червня 2025 року благодійний фонд при парафії св. вмч. Пантелеймона в місті Вишгород Бориспільської єпархії передав черговий автомобіль на потреби Збройних сил України. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеграм-канал «Церква допомагає».

Настоятель Пантелеймонівського храму протоієрей Діонісій Денисенко розповів, що це вже двадцять п’ятий автомобіль, переданий релігійною громадою на потреби фронту.

Транспортний засіб було придбано за підтримки парафіян і благодійників храму.

Військовослужбовці ЗСУ висловили вдячність у відео, надісланому парафії.

«Допомога ЗСУ — це внесок у безпеку нашої держави. Вони захищають нас, а ми можемо подякувати їм діями, нашою турботою. Також намагаємося допомагати мирному населенню. Так проявляємо милосердя, любов, про яку нас вчив Сам Господь. Коли допомагаємо одне одному, стаємо сильнішими, зберігаємо надію та віру в мирне життя», — сказав отець Діонісій.


Благодійній фонд при Пантелеймонівській парафії Вишгорода регулярно надає допомогу захисникам України і медикам.

На сайті, відео.
159🙏92🤔7👍5🤷‍♂2😢1😐1
📃Духовенство Чернівецької єпархії виступило із відкритим зверненням до православних буковинців.

Духовенство Чернівецької єпархії підготувало відкрите звернення до православних буковинців, у якому спростовуються різні наклепи, які нещодавно вчергове були поширені прихильниками ПЦУ. Текст звернення опублікували на сторінці «Вірні Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У документі вказується, що нещодавно у середовищі ПЦУ вийшло звернення, у якому православні священники та віряни Буковини звинувачуються у сповідуванні ідеології «русского міра», а також у тому, що їхня віра є «сліпою і неусвідомленою».

«Ці слова є результатом не непорозуміння, а свідомого викривлення дійсності, тому ми не можемо залишити їх осторонь», — зауважили священнослужителі Чернівецької єпархії.

Буковинське духовенство УПЦ відкинуло звинувачення у вірі в «русский мір» та наголосило, що вірою нашої Церкви є віра в Господа і Спасителя Іісуса Христа.

«Наші парафіяни живуть і служать тут, в Україні. Вони моляться, боронять Вітчизну, виступають волонтерами, допомагають ближнім. І звинувачувати їх у зраді, це означає зраджувати істині», — підкреслили у Чернівецькій єпархії.

Також у документі звертається увага на закиди про приналежність Української Православної Церкви до Московського патріархату. Коментуючи це, священнослужителі нагадали, що «Собор Української Православної Церкви, який відбувся 27 травня 2022 року, однозначно засудив російську військову агресію проти України і висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо цієї війни».

«Собор виступив за відокремлення Української Православної Церкви від Московського патріархату. До Статуту про управління були внесені принципові зміни, які засвідчили про її повну канонічну самостійність. Собор у Феофанії докорінно змінив життя нашої Церкви. І ми живемо в цьому рішенні — не на словах, а на ділі.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своєму зверненні з нагоди третьої річниці Собору прямо засвідчив: “Після 27 травня 2022 року ми більше не є частиною Московського патріархату. Собор чітко заявив про прагнення нашої Церкви до повної канонічної незалежності. І на даний момент ми вже маємо усі атрибути такої незалежності. Наша Церква самостійно вирішує усі питання свого внутрішнього та зовнішнього життя”. Тому коли хтось повторює застарілі кліше, він або не знає фактів, або навмисне ігнорує їх», — йдеться у тексті.

У відповідь на зневажливі вислови про «сліпу та неусвідомлену віру» клірики Чернівецької єпархії зауважили, що православні буковинці вірять не за звичкою, а серцем і розумом.

«Саме це дало змогу встояти Православній Церкві на буковинській землі в часи безбожної влади. І якщо хтось говорить, що наша віра не усвідомлена — то це велика зневага до людей, які, можливо, не мають дипломів богословів, але мають чисту совість і щире серце перед Богом», — підкреслюють священники.

Окрім того, наголошується, що найболючіше сьогодні бачити тих, хто називає себе братами по вірі, але приходить до віруючих із гнівом, захоплює храми, принижує і навіть фізично калічить священників і вірян.

«Українська Православна Церква не шукає ворожнечі. Ми не хочемо протистояння. Ми хочемо одного: жити з Богом, молитися у своїх храмах, не боятися за своє віросповідання, жити у вільній та незалежній Україні. Ми не закликаємо до ненависті. Ми молимося — і за Україну, і за наших воїнів, і навіть за тих, хто нас ображає.

Дорогі буковинці! Залишаймось вірними Богу. Не відповідаймо злом на зло. Не піддаваймось страху чи тиску. Нас всіх єднає віра, яка діє любов’ю (Гал. 5:6). Пам’ятаймо, що Господь не є Бог безладдя, а миру (1 Кор. 14:33). Нехай Господь укріпить кожного з нас і збереже у правді та мирі», — йдеться у підсумку звернення.

In English.
196🙏110👍12🤷‍♂5😢4🕊3👏1
📖🏞Молитва, екскурсії та активний відпочинок: У Полтавській єпархії відбувся біблійний з’їзд для молоді.

З 24 по 31 червня 2025 року в місті Горішні Плавні проходив юнацький біблійний з’їзд «Шляхами апостолів» для вихованців недільних шкіл Полтавської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

Зазначається, що усі дні для кожного учасника юнацького заходу були насичені спілкуванням, навчанням та активним відпочинком.

Кожен ранок на з’їзді розпочинався із рухливої зарядки й спільної молитви. Далі молодь мала змогу слухати лекції архієпископа Новосанжарського Веніаміна, духівників табору та викладачів Полтавської місіонерської духовної семінарії. Центральною темою зустрічей стало апостольство та апостольське служіння у Церкві.

Також учасники активно проводили час на свіжому повітрі. Щоденні ігри, командні змагання, волейбол, купання, вечірні бесіди — усе це створювало неповторну атмосферу єдності, дружби та радості.

Завершувався кожен день вечірньою молитвою.

Окрім цього, в ході проведення біблійного з’їзду вихованці недільних шкіл відвідали гірничо-збагачувальний комбінат, який є серцем промислового життя Горішніх Плавнів. Екскурсія допомогла їм краще зрозуміти значення праці, особистої відповідальності та дбайливого використання ресурсів, даних Богом.
На сайті, фото.
🙏15648👍17👏1😢1🕊1
У Могилів-Подільській єпархії відбувся чернечий постриг.

2 липня 2025 року, у день пам’яті апостола Іуди, брата Господнього, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт звершив чернечий постриг у домовому храмі в селі Комаргород Томашпільського благочиння Могилів-Подільської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

Митрополит Агапіт постриг у чернецтво клірика єпархії протоієрея Георгія. У постригу він отримав ім’я Миколай, на честь святителя Миколая Чудотворця.

Після чину постригу керуючий Могилів-Подільською єпархією очолив Божественну літургію. Владиці співслужило духовенство єпархії і гості у священному сані.

Потім митрополит Агапіт звернувся до ієромонаха Миколая зі словом настанови. Архіпастир побажав новопостриженому ченцеві Божої допомоги в несенні послухів і спасіння у Господі.
🙏23052👍9🕊7🔥1😢1
2025/07/12 18:36:33
Back to Top
HTML Embed Code: