Telegram Web Link
🙏🌿Предстоятель очолив престольне свято храму в ім’я преподобного Агапіта у Києво-Печерській Лаврі.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Гостомельський Аркадій, духовенство монастиря та гості у священному сані.

У слові проповіді після читання святого Євангелія Блаженніший архіпастир розповів вірянам про життя і подвиги преподобного Агапіта, про зцілення від хвороб за його молитвами.

Після Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій та священнослужителі звершили молебень преподобному Агапіту.

Після відпусту Блаженніший архіпастир привітав вірян зі святом. Предстоятель побажав пастві, щоб Господь - молитвами святого Агапіта - зцілив душевні і тілесні недуги, допоміг гідно проводити земне життя і благословив нашу землю миром.
📸➡️Більше фото.
In English, more photos.
⛪️У Рівненській та Одеській єпархіях освятили храми, у Хмельницькій – оновлений престол.

13 червня, у день Вознесіння Господнього, архієпископ Рівненський та Острозький Пимен освятив новозбудований храм у селі Торговиця Млинівського благочиння, архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор звершив освячення оновленого престолу у Михайлівському храмі УПЦ с. Карачіївці Віньковецького благочиння. 14 червня архієпископ Южненський Діодор звершив чин великого освячення храму на території Одеської обласної лікарні.
Докладніше.
#Відео
📹⚡️ЦЕРКОВНІ СОБОРИ: ДАВНІ ТА СУЧАСНІ.
ЩО ЇХ ОБ’ЄДНУЄ?


«Собор» і «соборність»: останнім часом ці слова все частіше звучать не тільки у середовищі церковному, а й в абсолютно світському вимірі. Часто на ці слова посилаються, нерідко ними й маніпулюють.


🔗 Дивитись відео
#Православний_календар
🗓 15 червня, субота.
(2 червня за старим стилем)
Седмиця 6-та після Пасхи.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Києво-Братської ікони Божої Матері (1654).

#Святі_дня
✔️ Свт. Никифора спов., патр. Константинопольського (828). Сщмч. Пофіна, єп. Ліонського, мч. Понтика, мц. Бландіни і з ними постраждалих (177). Вмч. Іоанна Нового, Сочавського (1330–1340). Знайдення мощей прав. Іуліанії, кн. Вяземської, Новоторзької (1819).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 20:7-12 (зач. 43). Вмч: Еф. 6:10-17 (зач. 233). Єв.: Ін. 14:10-21 (зач. 48). Вмч: Мф. 5:16-22 (зач. 36).

#Тропар_дня Святителю Никифору
Пра́вило ве́ры и о́браз кро́тости,/ воздержа́ния учи́теля/ яви́ тя ста́ду твоему́,/ Я́же веще́й И́стина:/ сего́ ра́ди стяжа́л еси́ смире́нием высо́кая,/ нището́ю бога́тая,/ о́тче Ники́форе,/ моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

Великомученику Іоанну Сочавському
Житие́ на земли́ до́бре окормля́я, страда́льче,/ ми́лостынями, и ча́стыми моли́твами, и слеза́ми,/ па́ки же ко страда́нию му́жески устреми́вся,/ пе́рсское обличи́л еси́ нече́стие./ Те́мже Це́ркве был еси́ утвержде́ние/ и христиа́н похвало́,// Иоа́нне приснопа́мятне.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 14:10-21)

"І якщо чого попросите в Отця в ім'я Моє, те зроблю" (Ін. 14:13). Яка втішна обітниця! Але як мало хто користується нею! Рідко хто утримує її в умі. Є такі, які зовсім не розуміють її і не приймають. Чому так? Тому, що Господа не люблять і заповідей Його не виконують. Ця невірність серця Господу позбавляє усієї сміливості звертатися до Бога з проханням, так само, як і в життєвому побуті несправний слуга не сміє просити про що-небудь господарів своїх, знаючи, що не заслужив ніякої милості.

Заведені молитви зачитуються своєю чергою, а в них є прохання дуже великі, але вони тільки зачитуються, а це, як відомо, далеко ще не молитва і не прохання. Стати з істинною молитвою перед Господом і простягнути до Нього прохання інакше не можна, як виправивши свої совісні до Нього стосунки.

(
Еф. 6:10-17)

Апостол одягає християн у всеозброєння Боже. Доречно підійшло це слідом за попереднім уроком. Бо якщо хто, послухавши покликання Божого, сприйняв початок нового життя, за допомогою благодаті Божої, доклавши до того зі свого боку "все старання" (2 Пет. 1:5), то на нього після цього чекає не спочивання на лаврах, а боротьба. Він залишив світ — світ за це почне гнати його; він врятувався від влади диявола — диявол гнатиме слідом за ним і ставитиме йому пастки, щоб збити його з доброго шляху і знову повернути у свою сферу; він зрікся себе, відкинув самість з усією ордою пристрастей, але цей гріх, який живе в нас, не відразу розлучається зі своїм привільним життям у самодогоджанні і щохвилини буде зазіхати під різними приводами знову оселитися всередині тих самих порядків життя, які так багато живили й годували його колись. Три вороги, — кожен з незліченним військом, — але головнокомандувач — диявол, а найближчі помічники його — біси. Вони всім орудують у гріховному житті, противнику життя духовного. Чому Апостол проти них і озброює християнина, так ніби інших не було зовсім. Каже: "наша боротьба не проти крові й плоті, а проти начальств, проти властей, проти мироправителів темряви цього віку, проти духів злоби піднебесних" ( Єф. 6,12). Бо якби не було їх, і битви, можливо, не було б. Так само, якщо вони відбиті і переможені, то відбиття і поразка інших нічого вже не варті. Отже, дивись усякий, куди слід спрямовувати стріли або, принаймні, з якого особливо боку слід себе захищати. І захищай! Апостол прописав кілька знарядь, але всі вони сильні лише Господом. Чому досвідчені борці духовні й передали нам: іменем Господа Іісуса бий ворогів.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 15 червня, субота. (2 червня за старим стилем) Седмиця 6-та після Пасхи. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Києво-Братської ікони Божої Матері (1654). #Святі_дня ✔️ Свт. Никифора спов., патр. Константинопольського (828). Сщмч. Пофіна…»
2024/06/15 05:43:20
Back to Top
HTML Embed Code: