Telegram Web Link
Децентралізація — одна з наймасштабніших реформ в Україні. Завдяки їй громади отримали більше повноважень і ресурсів, а місцева влада стала ближчою до людей.

🏙️ Сьогодні в Україні налічується 1469 громад. І саме вони виступили першими, хто брав на себе відповідальність у кризові моменти.

Як просувалася реформа, які виклики поставали на її шляху і що ще потрібно змінити — читайте у 2-му розділі Білої книги реформ 2025:
Українською
Англійською

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
8🔥2
Підготували для вас добірку важливих матеріалів, які з’явилися на сайті «Вокс Україна» цього тижня:

🔷 Україна визнаватиме результати закордонного навчання — реформу високо оцінили експерти Індексу реформ. Деталі — у випуску 260.

🔷 Що змінилося (або ні) на славістичних курсах у США за три роки повномасштабної війни: чи досі переважає вивчення росії?

🔷 Хто був ініціатором реформ у 2024 році — уряд, депутати чи президент?

🔷 Як повномасштабна війна впливає на міжособистісну довіру в Україні?

Окремо ви можете прочитати розділи Білої книги реформ 2025:
📘 Вступ
📘 Розділ 1. Урядування
📘 Розділ 2. Децентралізація
📘 Розділ 3. Судова система і дотримання законів
📘 Розділ 4. Монетарна політика і банківський сектор

📥 Або завантажте всю книгу.

📬 Хочете щотижня отримувати добірку наших найкращих матеріалів на пошту? Підпишіться на дайджест.
🔥4👍1
‼️ Оновлена дата події — 22 травня. Якщо ви вже реєструвалися, ваша реєстрація дійсна.

Наші партнери з Технологічних Сил України (ТСУ) запрошують на перший публічний форум про експорт озброєння та військової техніки — «Експорт безпеки: українська технологічна зброя у світі».

ТСУ збирають разом військових, виробників, аналітиків, експертів з міжнародних відносин та представників громадськості, щоб сформувати спільне бачення:

як зберегти обороноздатність під час війни
як зайняти своє місце на глобальному ринку зброї
як перетворити оборонну індустрію на рушій економічного та геополітичного посилення України.

Форум буде корисний усім, хто хоче розібратися у темі експорту озброєння та військової техніки (ОВТ). Це можливість дізнатися більше та поставити запитання про постачання зброї українській армії та експорт ОВТ країнам-союзникам.

👉 Реєстрація за посиланням

Доступ на форум — за донат. 100% коштів скеровуються на збір «Щелепи» БФ Сергія Притули.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
👍2
🔧 VoxUkraine запускає Vox Feedback Lab — простір для тих, хто хоче впливати на вигляд і функціонал сайту «Вокс Україна».

Долучайтесь до групи і пишіть нам:
💡 що треба змінити на сайті,
🚀 які функції додати,
⚙️ що оптимізувати,
🪲 які баги ви виявили.

У групі спільно тестуємо нові фічі, дискутуємо й ухвалюємо рішення разом. Навіть якщо ти новачок у сфері, досвідчений гравець чи наш перший учасник — твоя думка важлива!

Похваліть, покритикуйте, а головне — запропонуйте своє бачення.
👍9
⚖️ З тюрми – на службу: хто із засуджених може потрапити до війська?

📜 Колишні засуджені
З травня 2024 року Україна дозволила мобілізувати осіб із погашеною судимістю навіть за тяжкі (розбій, тяжкі тілесні ушкодження, вимагання) і особливо тяжкі злочини (умисне вбивство, згвалтування). Виняток — злочини проти нацбезпеки.

Колишніх ув’язнених за менш тяжкі злочини (дрібні крадіжки, хуліганство) мобілізували й раніше.

🔓 З колонії — через умовно-дострокове звільнення (УДЗ)
Ув’язнені (крім засуджених за особливо тяжкі злочини) можуть потрапити до війська за процедурою УДЗ. Вони служать у спеціалізованих підрозділах. Наразі понад 8 000 колишніх засуджених стали бійцями ЗСУ.

🕵️ Підозрювані та обвинувачені
Можуть мобілізуватися й уникнути тюрми — але лише на час служби. Таким чином за 2022–2024 роки зупинили майже 11 000 кримінальних справ.

Служба може стати шансом на реабілітацію або способом уникнути вироку. У законодавстві досі є прогалини: неясно, як рахуються строки давності, і чи служба повністю скасовує покарання.

Докладніше про правила, винятки та нерозв’язані питання — в статті аналітика Олега Іванова.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
👍3🔥1
💸 Оподаткування криптовалюти і токенів: що пропонує законопроєкт 10225-д

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт 10225-д, який визначає, як саме оподатковуватимуть операції з віртуальними активами.

📌 Фізичні особи сплачуватимуть 23% податку з прибутку від продажу цифрових активів. Юридичні особи — 18%, а також вестимуть окремий облік таких операцій.
📌 Криптобіржі, обмінники та інші посередники будуть зобов’язані зареєструватися в податкових органах України та подавати щорічні звіти. За порушення — великі штрафи.
📌 ФОПам і компаніям на спрощеній системі оподаткування заборонять працювати з віртуальними активами.
📌 У 2026–2029 роках діятиме перехідний період: знижені ставки для «старих» активів і пом’якшені санкції.

Таким чином, держава не просто встановлює податки для криптовалют і токенів — вона створює нову систему контролю і регулювання цифрових активів. Законопроєкт уже розглянув профільний комітет — остаточне рішення за парламентом.

Про інші важливі законодавчі ініціативи читайте в повному огляді від нашого аналітика Олега Іванова.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍2🤯1
Судова система, поліція та прокуратура — ключові інституції, які мають забезпечувати справедливість і захист прав громадян та бізнесу. Після Революції Гідності вони частково оновились, але спадщина минулого досі дається взнаки.

Як реформувалися ці сфери з 2014 року і чому прогрес залишається обмеженим — читайте в розділі 3 Білої книги реформ 2025:

👉 українська версія
👉 англійська версія
👌4💯1
📊 Бюджетний барометр за квітень — огляд від експертів KSE

💰 Доходи загального фонду держбюджету склали 274,7 млрд грн, що на 9,5% більше за план (за рахунок вищих надходжень від податку на прибуток, ПДФО та внутрішнього ПДВ).

📈 Видатки сягнули 330,9 млрд грн. Рівень видатків уже третій місяць поспіль становить понад 300 млрд. Якщо такий темп збережеться, додаткові кошти на оборону можуть знадобитися вже наприкінці ІІІ кварталу.

🌍 Надійшли всі очікувані надходження від міжнародних партнерів: $4,5 млрд позик і $1,7 млрд грантів. НБУ переказав до бюджету 63,9 млрд грн.

🚢 Надходження від імпортного ПДВ склали 91,5% від плану, а від рентної плати за надра — 79,4%, що свідчить про складнощі з видобутком.

⚠️ Серед ключових ризиків — можливе збільшення видатків на оборону й відсутність угоди щодо реструктуризації ВВП-варантів на $2,6 млрд.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍1
📝 Третина депутатів долучилися до написання лише одного реформаторського закону з числа тих, що були ухвалені в 2024 році. А 119 парламентарів не брали участі в розробці жодного з них.

Хто ж з народних обранців найбільш активно ініціював зміни? Яку роль відігравали уряд і президент? Відповіді — на картках. Більше — в дослідженні Дарії Колодяжної та Вікторії Виговської.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
3👍1
Суспільне Новини запустили іміджеву промокампанію «Правда любить терплячих». Її слоган: «Суспільне Новини — тільки верифіковані новини».

У центрі кампанії — відеоролик, створений разом з креативною агенцією Bickerstaff.734. Він розкриває головний принцип роботи редакції: перш ніж опублікувати новину, журналісти ретельно перевіряють кожен факт. У час війни це особливо важливо, адже від достовірності інформації залежить безпека людей.

«Ми, як Суспільне, беремо на себе відповідальність пропонувати новини, що вже пройшли наш фільтр, відсіявши маніпуляції, брехню, пропаганду. Це новини, за які ми відповідаємо», — пояснює головна продюсерка Суспільне Новини Христина Гаврилюк.


🎥 Дивіться відео та дізнавайтесь більше за посиланням.

@suspilnenews
👍5👏5
2025/07/13 09:59:17
Back to Top
HTML Embed Code: