Telegram Web Link
Українська агропродукція зіштовхується з низкою проблем на шляху до європейських ринків. Країни ЄС допомагають Україні у збільшенні обороноздатності і наповненні бюджету, але водночас обмежують доступ українських сільгоспвиробників до своїх ринків.

«Треба говорити з європейськими депутатами. І треба говорити з європейськими фермерами. Треба пояснити їм, чому саме це важливо для України — продавати свою сільськогосподарську продукцію», — зазначає Руслан Марков, провідний радник із питань сільського господарства команди Mercy Corps в Україні.

Він пояснює: агросектор в більшості випадків стає точкою відновлення для сільських громад, де навіть до війни не було багато іншого бізнесу.

Марков розповідає, чому найважче відновлюватися малим та середнім фермерам, які виклики створює зміна клімату, і як адаптувати агровиробництво в нових умовах. А також — чому державної підтримки критично не вистачає, і яку роль відіграють міжнародні організації.

Читайте ключові тези з інтерв’ю ⬇️

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
📊 У першому кварталі 2025 року темп реформ в Україні залишився сталим. Експерти Індексу реформ зафіксували 39 важливих регуляцій — майже стільки ж, як у попередні два квартали.

Найбільше змін стосувалося напрямків людського капіталу та бізнес-середовища.

🏛️ Головним змінотворцем став Кабмін, на його рахунку 22 з 39 ухвалених реформ.

Серед ключових рішень — нові правила для фармринку, дозвіл на передачу конструкторської документації на зброю приватним виробникам та оновлення політики розвитку надр. Також ухвалено закон, що дозволяє визнавати результати освіти українців, здобутої за кордоном — як формальної, так і неформальної.

🔴 А от регулювання максимальних націнок на ліки може призвести до закриття аптек у селах — ця постанова уряду визнана антиреформою.

Загалом у першому кварталі кількість реформ зросла порівняно з попереднім (з 35 до 39), проте їхня середня оцінка трохи знизилася. Попереду у влади великий обсяг роботи: для вступу в ЄС до 2030 року потрібно адаптувати сотні законів і нормативних актів.

Читайте повний огляд реформ у першому кварталі 👇

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Хочете глибше розуміти, що відбувається в Україні — в економіці, держуправлінні та суспільстві? 🔍

На ресурсах «Вокс Україна» ви знайдете виважену аналітику, статті авторитетних дослідників і зрозумілі пояснення складних тем — з цифрами, фактами та інфографікою.

Facebook
X (Twitter)
YouTube

Підписуйтеся, щоб не пропускати важливе, і порадьте нас колегам.
⚠️ Попри багаторічну війну, російський контент досі присутній у культурному просторі України: його слухають у клубах, вмикають у плейлистах. Чому це відбувається — і які ризики несе така звичка? У картках @VoxCheck пояснює, чому не працюють аргументи, якими досі намагаються виправдати споживання російського продукту.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔓 Відкритий банкінг уже працює в десятках країн, а з 1 серпня 2025 року запрацює й в Україні. Це означає, що ваші фінансові дані більше не належатимуть лише банкам — ви самі вирішуватимете, кому їх відкривати.

З вашого дозволу потенційний кредитор бачитиме ваші регулярні доходи та витрати і швидко оцінюватиме кредитоспроможність. Або ж фінансовий додаток аналізуватиме ваші транзакції і пропонуватиме поради: де ви витрачаєте забагато і як краще заощаджувати. Усе — в кілька кліків, без паперової тяганини чи візитів до банку.

Це відкриває шлях до нової хвилі конкуренції та інновацій у фінансовому секторі.

У країнах, які вже запровадили відкритий банкінг, інвестиції у фінтех суттєво зросли. А користувачі краще планують бюджет і більше заощаджують.

Але відкритий банкінг ефективно працює лише тоді, коли є довіра до того, як обробляються та захищаються дані. Тому варто не лише впровадити технологію, а й пояснювати людям, як вона працює і чому це важливо.

Про потенціал та ризики відкритого банкінгу для України, розповідає аналітикиня «Вокс Україна» Марія Балицька.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
📱 Що таке Європейський цифровий гаманець — і чому він не про гроші?

Це не банківський додаток і не криптогаманець. Європейський цифровий гаманець — це новий формат електронної ідентифікації, що дозволить безпечно зберігати персональні дані на смартфоні та ділитися ними за потреби.

У гаманці будуть доступні аналоги цифрового паспорта, водійського посвідчення, техпаспорта авто та інші документи. Завдяки цьому рішенню українці зможуть відкривати рахунки, отримувати SIM-картки чи користуватися електронними документами в країнах ЄС, а європейці — в Україні. Про це розповів Ілля Родін, Chief Technology Officer Дія, в ефірі Українського радіо.

Цифровий гаманець вже розробляють у тісній співпраці Мінцифри та країни ЄС. В Україні він стане частиною застосунку Дія — у вигляді окремого режиму для використання в Євросоюзі. Майбутній застосунок вперше презентували на конференції «ЄС. АЛЕ Є ОДНЕ АЛЕ», яку організувала ГО «Вокс Україна».

За даними опитувань, українці вважають цифровізацію однією з найуспішніших і найважливіших реформ, пояснила Вікторія Агапова, заступниця керівниці проєкту «Індекс реформ» ГО «Вокс Україна». І про ці досягнення важливо говорити.

🎧 Слухайте запис розмови з Вікторією Агаповою та Іллею Родіним в ефірі Українського радіо.

👉 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💥 Як реформувати країну під час повномасштабної війни — не в теорії, а на практиці?

Про це говорили учасники дискусії «Між наміром і результатом» на конференції «ЄС. АЛЕ Є ОДНЕ АЛЕ».

🔹 Руслан Приходько, заступник міністра у справах ветеранів, підкреслив: ветеранська політика в Україні формується просто під час бойових дій — і це унікальний виклик. Сьогодні понад 2 мільйони людей мають статус учасника бойових дій або пов’язаний статус. Вони потребують не просто стандартних пільг, а умов для відновлення, розвитку і лідерства.

🔹 Голова НСЗУ Наталія Гусак наголосила, що медична реформа триває, попри пандемію, війну та тиск очікувань. Україна вже рухається в бік європейської моделі з людиноцентричним підходом і цифровими інструментами.

🔹 Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко розповіла, як нові сервіси змінюють логіку державного управління — з бюрократії на зручність для військових. Цифрові рішення створюють прозорі процеси з відстежуваним результатом і формують нову культуру.

🔹 Олександра Азархіна, ексзаступниця міністра розвитку громад, нагадала: реформи не можуть триматися лише на лідерах — важлива спадковість і сталість інституцій. Навіть найкращі стратегії не працюють, якщо немає команди, яка здатна втілювати зміни далі.

Усі учасники зійшлися в головному: реформи потребують довіри, системності та фокусу на людині.

👉 Читайте тези з дискусії і дивіться запис.

☑️ Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤝З початку 2025 року європейські країни збільшили свою підтримку і стали основними донорами України. В інфографіці показуємо, хто допомагає найбільше.

@VoxCheck
📈 У 2,5 рази перевиконали план надходжень від приватизації в Україні у 2024 році. Це стало можливим завдяки реформі приватизації, зокрема — запуску малої приватизації через Прозорро.Продажі.

Попри війну та всі обмеження, держава поступово позбувається об’єктів, якими не в змозі ефективно управляти.

А нещодавно парламент ухвалив закон про корпоративне управління держпідприємствами за принципами ОЕСР. Він має захистити керівників від політичного тиску і підвищити незалежність наглядових рад.

Детальніше — у 11 розділі Білої книги реформ «Реформування державних підприємств і приватизація»:
Українська версія
Англійська версія

👉 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/07/04 01:42:35
Back to Top
HTML Embed Code: