Telegram Web Link
Моральний Давос

🌎Всесвітній економічний форум у Давосі цього року самі організатори охрестили "поворотною точкою" історії. Підстав для такого визначення більш ніж достатньо.

Президент Форуму Борге Бренде заявив: "Глобальні виклики потребують глобальних рішень, але ми не бачимо цих глобальних рішень, саме тому ми зібралися в Давосі".

🤷 Великі світу цього визнали, що не знають що робити.

💰Зазвичай Давос це місце, де збираються політики та представники великого бізнесу. Іншими словами політики пітчать свої проекти розвитку країн і шукають гроші на їх реалізацію у багатіїв. Така собі ярмарка глобальних проектів.

Але не цього разу. Ролі помінялися - розгублені бізнесмени шукали відповіді на питання що далі буде зі світом у політиків. Світ зіштовхнувся з серйозними політичними викликами. Панує атмосфера липня 1914 чи серпня 1939. На межі прірви.

Саме це передчуття висловив у своєму виступі Джордж Сорос, той самий одіозний філантроп. "Російське вторгнення в Україну може стати початком ІІІ Світової війни і наша цивілізація може не вижити."

Такі апокаліптичні передбачення змінюють сам дискурс Форуму від суто практичних проблем до питань цінностей. Що таке наша цивілізація, за що ми готові боротися і де її межі?

Слово "цінності" либонь стало головним словом Давосу, випередивши за частотою згадування слово "гроші". Трапилося це завдяки Україні, яка звісно була темою номер один.

Про цінності говорили всі.

💬 Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг: "Захист наших цінностей значно важливіший за прибуток".

💬 Прем'єр-міністр Словаччини Едуард Гегер: "Ми повинні підтримувати Україну, вона має виграти. Ми підтримуватимемо Україну у військовому плані і гуманітарною допомогою. Вони захищають і проливають кров за наші цінності."

💬Ціннісний аспект санкцій підняв у своєму виступі перед гостями Давосу наш Президент Володимир Зеленський: "Це має бути такий прецедент санкційного тиску, який ще десятиліттями переконливо працюватиме на підтримання миру. Потрібно створити прецедент повного виходу всіх іноземних бізнесів з російського ринку, щоб ваші бренди не асоціювалися з воєнними злочинами, щоб ваші офіси, рахунки, товари не використовувалися воєнними злочинцями у їхніх кривавих інтересах. Цінності повинні мати значення."

⚖️Світ постав перед серйозними вибором між цінностями заради яких живе наша цивілізація і компромісами зі злом задля тимчасової вигоди.

Більшість політиків та бізнесу підтримує Україну у боротьбі з імперією зла та готові надавати допомогу (політичну, фінансову, військову) до перемоги. Але є менш чисельний табір, думку якого висловив легендарний Генрі Кіссінджер. З Росією потрібно шукати компроміси, ціною здачі територій, бо Росія важливий партнер у майбутньому.

Такий підхід старої гвардії підсвітив ще одну проблему - старі парадигми не підходять новому світу. Логіка Холодної війни, якою досі послуговується Росія вже не працює. Що і засвідчує широке застосування гібридних методів.

🌾⛽️Російсько-українська гібридна війна перетворила енергоносії та їжу на зброю.

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва так змалювала ситуацію: "Ми можемо урізати наше споживання енергії й уповільнити зростання, але їсти ми повинні щодня."

Урсула фон дер Ляєн, Президент Єврокомісії додала: "Putin was “weaponising food”", тобто блокада українського експорту зерна перетворила продовольство на зброю та інструмент шантажу світу.

Українське питання підняло на поверхню глобальні проблеми, які десятиріччями тонуть в болоті обговорень і поставило їх руба. Пора нарешті їх вирішувати.

На наших очах будується нова архітектура світу: економічна, енергетична, безпекова, політична, яка буде базуватися на інших цінностях, за які саме зараз ми і воюємо.

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a
👍9
Дипломат Борис Бондарєв - бунтівник чи ІПСО?

Гібридна війна
вимагає від нас підвищеного рівня критичного мислення. Необхідно піддавати сумніву та перевіряти всю інформацію, що йде від ворога, а особливу ту, яку нам приємно чути - про зради, провали та бунти всередині РФ.

🔍Аналітик Центру XIMERA - Єлизавета Демченко провела розслідування за відкритими даними (OSINT) стосовно недавньої новини про російського дипломата Бориса Бондарєва.

😮Нещодавно українським інфополем прокотилася хвиля новин про начебто топового дипломата з Росії, який засудив війну в Україні, Лаврова та Путіна особисто і подав у відставку з посади Радника постійної місії Росії при ООН.

Для початку коротка довідка.
Борис Бондарєв – це…

🔻І тут криється перша суперечність. Про високопосадовця немає жодної інформації. Стаття у Вікі про нього містить лише рік народження, місце роботи – МЗС Росії з 2002 року – та декілька речень про його «бунт» проти війни. Важливо також те, що російською мовою статті в Вікі про «дипломата» немає, а англійська версія позначена як сумнівна і така, що підлягає видаленню.

Можливо, після такої заяви росіяни застосували cancel culture до свого багаторічного служки?

🔻Спробуємо знайти особисту думку і позицію Бондарєва на просторах інтернету. Ось тут знаходимо другий пробіл в історії «справедливого дипломата».

Жодного сліду Бориса Бондарєва в соцмережах знайдено не було. Єдина зачіпка – начебто його аккаунт в LinkedIn, де він і опублікував свою заяву щодо війни. Здавалось би, у високопоставленого співробітника ООН повинно бути багато колег в контактах? І знову мимо. На сторінці Бориса Бондарєва було лише 36 контактів і 150 лайків. Замало як для Радника постійної місії при ООН. Але і цю інформацію вже неможливо перевірити, бо сторінка була видалена. Залишився лише архівний скрін його «послання».

🔻Можливо, людина просто цінує приватність і прагне зберегти своє особисте життя? Може. Але ж в нього, як в дипломата, повинні бути заяви в новинах, інерв’ю, статті? Поглянемо на новини, пов’язані з тегами «Борис Бондарєв, Росія, дипломатія» ближче.

Жодної новини, окрім того, як «хоробрий російський дипломат розкритикував владу власної держави» немає. Для Радника та багаторічного дипломата така ситуація, як мінімум, дивна.

Можливо, все ж таки можна знайти хоч щось?

Наприклад, фото Бондарєва з засідань ООН? Зі штаб-квартири в Женеві? З МЗС Росії, нарешті? Відповідь знову ні. В мережі є лише декілька фото Бондарєва, з яких неможливо зрозуміти, що він дипломат. Але можна зрозуміти, що він любить верхову їзду. Якщо і це не фейк, звісно.

❗️🤔В той же час, алгоритми IBM (див вище) дивним чином поєднують Бориса з Віктором Бондарєвим. Можливо це лише просте співпадіння. Але не варто забувати, що саме Віктор Бондарєв нагороджує росгвардійців які повернулися з війни в Україні та погрожує Фінляндії накопиченням військ на кордоні.

Який можна зробити висновок?

Росія вправно використовує гібридні методи ведення війни, в тому числі інформаційної. «Хороша руська» пропагандистка Овсяннікова змогла одним плакатом домогтися позиції кореспондента, що висвітлює події в Україні на європейську аудиторію. Бондарєв – така ж ІПСО як і Овсяннікова, що спрямована на створення образу «не всі руські погані».

❗️Але пам’ятайте – хороший русскій - мертвий русскій. Тому фільтруйте інформацію і перевіряйте те, що читаєте.

©️Єлизавета Демченко
@ximer_a
👍4🔥3
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
😁2
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Хвилинка геополітичного гумору від Арестовича

А це нормально, коли радник Президента не відрізняє прапор Бельгії від прапора Німеччини?

P.S. спеціально для "експерта": Німеччина🇩🇪 Бельгія🇧🇪

@ximer_a

#Арестович
👏4🔥1😁1😱1🤮1💩1
Історія любить повторюватися, особливо для тих, хто не вчить її уроки.

Як один з можливих варіантів виходу з війни розглядається сценарій нейтрального статусу для України. Ми вже мали такий досвід 1994 року (Будапештський меморандум) і він не врятував нас від російської агресії.
Однак не лише ми стали жертвами нейтралітету. Є ще один європейський приклад порушення нейтралітету, наслідком якого стала Світова війна.

@ximer_a

https://telegra.ph/Neutrality-06-02

Telegraph
👍7💩1
100 днів війни в Україні. Чи досягнуті стратегічні цілі РФ?

Якщо аналізувати виступ Путіна 24 лютого і план російського бліцкригу по захопленню Києва, то після 100 днів активних бойових дій можна констатувати провал російської "спецоперації".

Йдеться не лише про колосальні людські втрати і не менше смертей від поранень, але й провал на військовому, стратегічному та геополітичному рівні.

Нагадаємо, що 24 лютого РФ ставила перед собою наступні цілі:

1. Окупація Києва
2. Денацифікація
3. Демілітаризація України
4. Протидія розширенню НАТО
5. Запобігання перенесенню війни на територію Росії

Звичайно ж, список цілей розширювався в міру того, як російська армія зазнавала поразки за поразкою, але проаналізуємо, що з цього було досягнуто.

Окупація Києва

Оточення і захоплення Києва провалилося, а ті невеликі групи російських військ, які заїхали в місто, були ліквідовані.

В квітні залишки росіян були також вибиті з Бучі, Ірпеня та Бородянки, а також інших місць, де вони змогли закріпитись.

Денацифікація

Після того як світ облетіли кадри з Бучі, російський план по переконанню світу, що в Україні російська армія воює з нацистами, з тріском провалився.

Дії російської армії порівнюють з тим, що робили нацисти під час Другої світової війни, а вся міжнародна преса називає Путіна новим Гітлером.

Демілітаризація

Ідея позбавити Україну військового потенціалу можна описати як найбільшу ганьбу для російської армії з часів чеченських воєн.

На практиці Путін провів демілітаризацію власної армії, якщо зважати на те, скільки російської техніки було знищено і захоплено ЗСУ.

Після підписання президентом США Джо Байденом документу про ленд-ліз, а також нового пакету допомоги на 700 мільйонів доларів про демілітаризацію України говорити абсурдно.

Протидія розширенню НАТО на Схід

В стратегії безпеки РФ сказано, що розширення НАТО є загрозою для національної безпеки Росії.

Саме цей наратив був одним з тих, який використовувала російська пропаганда для виправдання вторгнення в Україну.

‼️На цьому фронті, як не дивно, але Росія також зазнала поразки

Якщо б Путін сфокусувався виключно на введенні російських військ на Донбас, це дозволило б надалі апелювати до того, що Москва просто захищає російське населення.

Зрештою, незадовго до цього на Донбасі було роздано більше, ніж 500 000 російських паспортів.

Однак, коли весь світ став свідком того, як російські ракети вдарили по Києву, заявки на вступ до НАТО подали Швеція та Фінляндія.

Щодо України, то на тлі нового російського вторгнення рівень підтримки вступу України до НАТО зріс до 76%

Запобігання перенесенню війни на територію Росії

Окрім заголовків у ЗМІ щодо того, чи введе Україна війська на територію Росії, варто звернути увагу на те, що не так давно в Бєлгороді знову звучали загадкові "хлопки".

‼️Саме це слово використовує російська пропаганда, щоб не використовувати слова "вибухи".

Звичайно ж, росіяни самі могли робити диверсії на власній території, щоб потім звинувачувати Україну.

Чого варті підриви житлових будинків у 90-х, щоб потім звинувачувати в терактах чеченців.

Однак, якщо зважати, що горіли саме склади з боєприпасами та нафтою, а також ряд інших об'єктів критичної інфраструктури, можна констатувати, що і ця мета РФ не була досягнута.

🇷🇺💥Україна змогла перенести війну на територію Росії

Так, Україна не змогла утримати Маріуполь, який російська авіація з артилерією зрівняли з землею.

Тут Росія досягла своєї мети таки прорубавши сухопутний коридор до Криму, але була це "піррова перемога" росіян.

Завдяки героїзму захисників Азовсталі Збройні Сили змогли відкинути росіян від Києва та сфокусуватися на обороні Харківщини.

Три дні війни, які по плану мали закінчитися парадом перемоги в Києві та капітуляцією України, затягнулись на 100 днів поразок і ганьби росіян.

©️Владислав Ковальчук
@ximer_a
👏5🔥2💩1
Наша сторінка також є у Facebook
Підписуйтесь на новини

@Ximer_a
👍2💩1
Макрон проти приниження Росії

🇷🇺🇺🇦Конфлікт Росії і України триває з 2014 року, однак віра окремих європейських лідерів в демократизацію РФ залишається такою ж непохитною, як і після закінчення Холодної Війни.

‼️Одним з них є президент Франції Емануель Макрон

🇫🇷💱🇷🇺 В 2014 році Франція відмовилась продавати росіянам містралі лише через сильний дипломатичний та суспільний тиск.

В 2022 році весь світ став свідком злочинних дій РФ в Маріуполі, а також інших містах.

🛑В тому числі французькі експерти прибули розслідувати воєнні злочини росіян в Бучі, Ірпіні та Бородянці.

Тим не менш, як бачимо, цих фактів недостатньо, щоб остаточно перестати вірити в те, що Росія ніколи не змінить своє відношення до України.

Спочатку президент Франції Емануель Макрон закликав Зеленського поступитися суверенітетом, щоб Путін "зберіг обличчя".

‼️Далі він стверджує, що жодна зі сторін не повинна бути принижена, як це було з Німеччиною в 1918 році.

"Жодна зі сторін не повинна бути принижена чи ізольована, як це сталося з Німеччиною у 1918 році", наголосив французький президент

Окрім його скандальної заяви, що українці і росіяни братські народи, він знову, тобто вже вдруге, заявив, що в жодному разі не можна принижувати Росію.

"Ми не повинні принижувати Росію, щоб у день, коли припиняться бойові дії, ми могли побудувати вихідний пандус дипломатичними засобами", - сказав Макрон.


🛑Проблема в тому, що сам факт визнання росіянами своїх злочинів на території України, буде сприйматися як приниження.

Особливо якщо це стосуватиметься питань деокупації Донбасу з Кримом, а також повернення до кордонів перед 24 лютого 2022.

Про такі речі, як міжнародні трибунали, видача воєнних злочинців і виплата репарацій навіть не йдеться.

Макрон або не розуміє політичної логіки РФ, або займається непрямим лобіюванням інтересів Москви в Євросоюзі.

‼️Якось інакше такі заяви президента Франції сприймати складно.

🛑Якщо коротко, то Франція в постаті Макрона пропонує не принижувати Росію за рахунок приниження України.

🇫🇷🇷🇺Всі злочини росіян в Україні не мають значення, головне, щоб заводи Renault i Peugeot продовжували свою роботу на території РФ.

І якщо для цього необхідно принизити Україну, як в 2008 році принизили Грузію, то для Емануеля Макрона такий сценарій цілком прийнятний.

©️Владислав Ковальчук
@ximer_a
👍6🤬1
Криваві Бургери

🍔🍟 Весело і смачно росіяни намагаються обходити західні санкції. Цього разу в центрі скандалу опинилася найбільш прибуткова в світі мережа фаст-фудів McDonald's.

Що відбувається навколо продажу ресторанів в Росії розбираємося в дописі від нашого аналітика:

https://telegra.ph/Blood-burgers-06-06

@ximer_a
👍1👏1
​​Чим загрожує продовольча криза? Біополітичний контекст

💥Будь-яка війна - це не лише про смерть від куль чи обстрілів, але й також значна кількість супутніх загроз безпеці, які вона приносить.

💵Однією з таких загроз є економічна складова

🚢Поки через порти України безперебійно йшло зерно, ніхто не задумувався про нові ризики для безпеки Європи.

🇪🇺Тепер же всі усвідомлюють, що від вирішення проблеми поставок залежить те, чи уникне Євросоюз нового витка міграційної кризи.

🇪🇺До ескалації 24 лютого 2022 року Європа вже боролась із наслідками кризи 2015 року, проблемою евакуації цивільних осіб з Афганістану, а також міграційною кризою на білорусько-польському кордоні.

🇷🇺Нове вторгнення Росії призвело до того, що в країни ЄС прибуло 5.2 мільйона біженців.

🛑Згідно з даними Frontex 2,3 мільйона українців повернулись, тим не менш це не зменшує фінансове навантаження.

🇵🇱Для прикладу Польща вже призупиняє щоденну виплату 40 злотих українських біженцям з 1 липня

🌾Розблокування українських портів є критично важливим для України, але й також для країн ЄС, інакше це загрожує спалахом нової міграційної кризи, спровокованої голодом.

🇫🇷🇩🇪На практиці це означає, що Франція з Німеччиною будуть змушені приймати нових біженців, а сам Євросоюз знову розділиться на два табори.

🛑На останньому однозначно зіграє Росія, намагаючись знову шантажувати світ.

Путін вже вимагає, щоб були зняті санкції з РФ і лише тоді російські війська пропустять кораблі з зерном.

Згодом умови змінилися і росіяни почали вимагати, щоб українці розмінували власні порти.

‼️Лише тоді Москва гарантуватиме "гуманітарний коридор".

Тим не менш, такий крок загрожує тим, що РФ використає розміновані порти, щоб напасти на Одесу.

Якщо це відбудеться, тоді в Путіна з'явиться ще один важіль тиску як на Київ, так і Брюссель.

Така ситуація дозволить шантажувати світ набагато ефективніше, ніж до цього.

Голод і нелегальна міграція, помножені на війну в Україні, здатні спровокувати глибоку геополітичну кризу в Європі, що неодмінно призведе до того, що старі-нові лобісти теми домовляння з Росією, ціною життів українців, візьмуться за роботу з подвійними зусиллями.

© Владислав Ковальчук

@ximer_a
👍9🤔1
​​Полк "Азов" - новий "Бабай" росіян, або чому Орвелл мав рацію

До 2014 року і протягом всього російсько-українського конфлікту росіян лякали ОУН-УПА і Степаном Бандерою.

І хоча порівняно зі Сталіном кількість росіян, вбитих УПА - це крапля в морі, тим не менш українських повстанців перетворили на головну страшилку в пропаганді СРСР, а потім й сучасної Росії.

‼️В своїх історичних оцінках росіяни завжди були алогічні.

Полк "Азов", котрий активно воював з російською армією, до кінця утримуючи Азовсталь, можна порівняти до УПА.

🛑Українські повстанці воювали з всією репресивною машиною Радянського Союзу, не маючи надсучасного озброєння.

16 травня, коли розпочалась евакуація захисників Азовсталі, вони були перевезені до шпиталів і слідчого ізолятора.

Навіть зараз, коли йдуть перемовини про обмін, а особовий склад і командування ОЗСП НГУ "Азов" de facto в російському полоні, росіяни продовжують боятись українських воїнів.

🇷🇺Росія створює антиутопію Орвелла не лише вдома, а й на окупованих територіях.

🔺За російською армією завжди слідують руйнування, смерть і сльози, але кожен російський окупант впевнений, що несе мир
(Війна - це мир)

🔺 Всі війни Росії ідуть під гаслом визволення, але закінчуються рабством для "визволених" (рабство - це свобода)

🔺Будь-які незалежні ЗМІ та джерела інформації в Росії, окрім офіційної пропаганди, ліквідували (незнання - це сила)

Є лише "русский мир" замість "ангсоцу", а також поліція думок і Старший брат в постаті Путіна.

Суть будь-якого режиму в тому, що його пропаганда тримається на образі ворога. Режим бореться спочатку проти всюдисущих фашистів, потім бандерівців, а тепер місце перших і других зайняли азовці.

Росія з радістю би вбила полонених захисників Азовсталі, але тоді вона втратить сенс власного існування.

🛑Зникне той ворог, якого вони самі ж собі створили.

🇷🇺🗣Місто вщент зруйноване, але окупаційна адміністрація Маріуполя шукає азовців серед цивільного населення навіть після того, як всі федеральні канали оголосили, що "нацбаты сдались в плен".

📺"Проли" повинні збиратися перед екранами в своїх халупах на двохвилинки ненависті, запиваючи їх кавою "Победа" з сахарином, а їх головною думкою має бути "Слава Богу, что не так, как на Украине".

ОУН-УПА боялися мертвими, азовців бояться навіть в застінках.

‼️Доля раба жити у вічному страху.

Раб не той, на кого одягнули кайдани, а той, хто хоче мати власних рабів.

©Владислав Ковальчук

@ximer_a
🔥7👍21👏1
Росія без зв'язку. Китайський привіт

🇨🇳 Китайці, як завжди, ведуть хитру політику. Huawei закрила вже 4 офіційні роздрібні магазини у Росії з аргументацією про зниження попиту та через брак продукції на складах. У майбутньому планує продовжувати скорочувати мережу (всього було 19 магазинів).

Компанія офіційно не оголошувала про свій вихід з РФ, однак її представники перестали відповідати на будь-які запити щодо поставок до Росії. Працівників відправили у безстрокові відпустки.

Закриття роздрібних магазинів Huawei це лише вершина айсбергу. Навіть якщо росіяни залишаться без мобільних телефонів, місцеві кулібіни щось придумають. Та й контрабанду ніхто не відміняв. Значно серйозніший крок китайці зробили напередодні.

📞📡 Huawei зупинила продаж телекомунікаційного обладнання в Росію та припинила контакти з російськими компаніями.

Які наслідки це може мати?
Поясню на пальцях. Обладнання, яке забезпечує мобільний зв'язок - все для станцій, вишок та інша супутня техніка виробляється кількома компаніями в світі: Nokia, Ericsson та Huawei. Перші дві відповідно до санкцій припинили постачання до РФ. А ось Huawei офіційно до санкцій не доєднався, але de facto припинив постачання.

Нагадаю, що в Китаї такі рішення узгоджуються з вищим політичним керівництвом Піднебесної. Так, компанії Lenovo Group, Xiaomi, DJI Technology вже зупинили свої поставки в Росію та й в принципі є негласна команда згортати китайський бізнес в РФ.

☠️Такі неофіційні санкції від Китаю - це смертний вирок системі телекомунікації Росії. Якийсь час вони ще зможуть протягнути на старих запасах, але чим далі, тим буде гірше. Обладнання потребує постійного ремонту та обслуговування, особливо з суворим російським кліматом. Тож їх чекають не лише темні часи, але й тихі.

У відповідь, Міністерство цифрового розвитку РФ грозиться судовими позовами за невиконання контрактів. Однак, навіть великі штрафи не врятують ситуацію. Бо потрібне обладнання, а не гроші. Папірці не допоможуть подзвонити.

✉️🕊Пропоную росіянам вже подумати над "імпортозамєщєнієм" і почати розводити поштових голубів чи як альтернативу для північних регіонів - поштових песців.

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a
👍31🔥1😁1
🚀Космічне дно

Російська мрія про світле космічне майбутнє йде слідом за російським воєнним кораблем.

Цього тижня Сергій Сопов, генеральний директор S7 Space («С7 Космічні транспортні системи», «дочка» російської S7 Group) опублікував повідомлення, що компанія скоротила 52 робітників (всього в компанії працює близько 100) та заморозила проект створення ракети-носія легкого класу. Звільнення пов'язані з фінансовими проблемами компанії: «Коли не літають літаки, гроші нема звідки взяти на інші проекти».

«Доброго вечора, шановний Сергію Олексійовичу! Сьогодні 52 співробітники з с7ктс звільнені, я в тому числі, все, що Ви створювали зруйновано і зламано, космічного напрямку більше немає. Дуже шкода S7 space як напрямок», – процитував Сопов лист одного з екс-співробітників компанії у своєму акаунті у Facebook.

🛩Окрім космічного напряму, сам S7 Group у прес-релізі заявив, що також згортає ще один проект: "У поточних обставинах S7 Group заморожує проект лоукостера Citrus. У 2022 році поставки необхідних для запуску лоукостера літаків не відбудуться, тому розвиток авіакомпанії з такою бізнес-моделлю зараз, на жаль, неможливий".

S7 Space надає послуги із запуску космічних апаратів. У 2016 році група придбала той самий плавучий космодром «Морський старт»: платформу Odyssey, корабель Sea Launch Commander, обладнання та товарний знак Sea Launch. У 2020 році S7 повідомляла, що заморозила проект до «кращих часів».

Нагадаю, що S7 Space розпочала розробку багаторазової ракети-носія, “конкурента” Falcon 9 SpaceX у 2020 році. На її розробку приділялося п’ять-шість років.

Ця ракета мала стати не лише "вбивцею Фалькона", але й реально вирішити російську проблему з доставкою супутників на орбіту. РФ не має можливості проводити запуски та відновлювати свої втрати обладнання на орбіті, тому що вартість одного запуску надмірно висока порівняно з вартістю запуску в США. Це пов'язано з корупційною системою фінансування космічних проектів (привіт Рогозіну і всьому "Роскосмосу").

📡Росія вже не перший рік намагається "імпортозамєстіть" американську систему GPS своїм ГЛОНАССом. Однак супутників, які забезпечили б нормальне покриття, у них не вистачає. Якщо США вирішать відключити систему GPS для РФ, там виникнуть великі проблеми. До слова, у ГЛОНАСС похибка обчислюється в десятки, а то й сотні метрів, на відміну від точної GPS.

Нелюбов Рогозіна до Маска і його проектів - це не лише піар-хід. Не секрет, що супутники мережі Starlink завдають Росії величезних збитків, і в РФ це визнають публічно.

Starlink допомагає нам у воєнному протистоянні з Росією. Тому росіяни регулярно завдають потужних хакерських атак по системі. Раніше голова російської державної корпорації "Роскосмос" Дмитро Рогозін заявив, що Ілон Маск відповідатиме за передачу систем супутникового інтернету Starlink для потреб українських Збройних сил у Маріуполі.

"Поки що Starlink чинив опір російській кібервійні, спробам заглушення та злому, але вони нарощують свої зусилля", – писав Маск.

При цьому інформаційне агентство Reuters повідомляє, що Росія організувала масовану кібератаку на супутникову інтернет-мережу, яка призвела до відключення десятків тисяч модемів на початку російсько-української війни у США, Великій Британії, Канаді, Естонії та інших країнах Європи.

В Україні є понад 10 000 станцій Starlink. Кількість завантажень програми Starlink, що використовується для підключення до супутникового інтернету, в Україні зросла з нуля до 215 000. Це становить 58% від загальної кількості по всьому світу, повідомляв The Economist.

9 червня українське представництво компанії SpaceX — Starlink Ukraine — отримало ліцензію оператора.

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a
👍7🔥2
Сингапурський фейк

Росія
веде гібридну війну проти України на всіх фронтах. Ловить кожен дрібний шанс, щоб насолити нам на міжнародній арені й посварити нас з іноземними партнерами.

Вчорашнє ІПСО на Азійському безпековому саміті в Сингапурі черговий доказ цілеспрямованої інформаційної атаки на нас.

Споживайте інформацію відповідально, підписуйтеся на чесну аналітику від @ximer_a

https://telegra.ph/Singapore-fake-06-12

©️Ярослава Бірюк
👍4🔥1
Інтермаріум – утопія чи відповідь на виклики часу? Між політичною необхідністю і риторикою “анти-ЄС” та “анти-НАТО”

Війна в Україні триває вже 4-й місяць, але Франція і Німеччина в постаті Емануеля Макрона та Олафа Шольца не втрачають надії на те, що з Путіним можна домовитися.

Домовитися ціною життя і землі українців, але заради своїх геополітичних інтересів.

Про те, чому Україна повинна створити Інтермаріум разом з її союзниками, читайте в нашій новій статті

©️Владислав Ковальчук для
@ximer_a

https://telegra.ph/Intermarium-06-12
👍61🔥1
🔫 Де там ті гаубиці або чому затримуються поставки зброї?

Ленд-ліз підписано, однак темпи постачання озброєнь не дуже радують. Щось передається, поставки зброї йдуть, але цього замало щоб переламати хід бойових дій на нашу користь.

Ось і радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив:
"Буду прямолінійним. Щоб закінчити війну та викинути РФ з України, нам потрібен паритет важкої зброї: 1000 гаубиць калібру 155 мм; 300 РСЗВ; 500 танків; 2000 одиниць бронетехніки; 1000 дронів".

Також він анонсував 15 червня у Брюсселі зустріч Контактної групи міністрів оборони, на якій будуть обговорюватися питання подальших поставок важкого озброєння в Україну.

Апетит у Подоляка, як у Гаргантюа. Навряд чи нам стільки дадуть. Однак питання чому так повільно передають те, що вже пообіцяли і узгодили все одно виникає.

У пошуках відповіді на це запитання довелося помоніторити західні ЗМІ, особливо американські.

Офіційні версії звісно ж говорять, що поставки йдуть, просто виникають певні логістичні перешкоди. Окрім того, це чутлива інформація й точну кількість все одно ніхто не буде казати. Тобто, не хвилюйтеся, все йде по плану.

А от американські журналісти та експерти більш щедрі на коментарі. Однією з причин затримок поставок озброєння називають побоювання, що українці просто не вміють користуватися новітньою зброєю.
Згадують попередній досвід Афганістану, коли США роками постачало туди техніку та зброю, але залишити її без нагляду і постійної опіки не могли. Афганські бойовики самі не справлялися.

📰 На підтримку такої версії The New York Times наводить цитату українського сержанта Дмитра Писанки, що перебуває на південному фронті:
"Це як отримати в подарунок iPhone 13, а єдине що можеш з ним зробити - це подзвонити".

Крім постачання озброєння ми потребуємо навчання наший військових. Необхідно налагодити роботу інструкторів, а на додачу реформувати саму армійську структуру. Бо зараз процес виглядає таким чином: іноземці привозять новітні зразки озброєння, проводять навчання наших підрозділів і їдуть додому. Через місяць підрозділ їде на ротацію, частина людей звільняється, а навички володіння озброєнням нікому не передаються. Наступний підрозділ змушений вивчати інструкції з Google Translate або шукати відео на YouTube.

🇺🇸 Американці побоюються, що постачання новітніх зразків озброєння потягне за собою необхідність присутності контингенту, який буде це озброєння підтримувати. А ось до цього вони точно не готові, особливо після ганебного виходу з Афганістану.

❗️Висновки такі: Україні потрібно не лише постачання зброї у великих обсягах, одночасно нам необхідно проводити реформування армії, змінювати принципи роботи та переходити на більш професійну модель армійської служби. А також розвивати свої R&D центри оборонного спрямування, що не лише спростить навчання, але й позитивно вплине на економічний розвиток. Адже це тисячі робочих місць, що створюють продукти з високою доданою вартістю.

©️Ярослава Бірюк
@ximer_a
👍5🔥1
Батальйон Mara Salvatrucha

🇷🇺Біда росіян не лише у рабському менталітеті, але й також у абсолютній відсутності критичного мислення.

🐴Про базову політичну підкованість росіян казати не будемо - в населення РФ підкованість асоціюється виключно з конями.

🙈🇷🇺Олег Газманов, як личить справжньому путінському лизоблюду, зробив ретвіт публікації з фото сальвадорської банди Mara Salvatrucha з підписом "Просто надо помнить с КЕМ сейчас воюют русские"

Таким чином Газманов хотів показати, що бандити на фото - українські військові.

Тут є кілька варіантів:

🔺Газманов тупий і для нього Україна - це держава в Центральній Америці, а не в Східній Європі

🔺В лавах ЗСУ створено добровольчий батальйон Mara Salvatrucha

🔺 Газманов маніпулятор і брехун такої ж породи, як Кісельов і Скабеєва.

‼️Суть в тому, що Газманов, скоріш за все, дійсно вірить в те, що він ретвітнув.

🇸🇴Зрештою, якщо хтось не воює за Україну, то російська пропаганда сама придумує польських, американських чи сомалійських найманців, які атакують російські судна в інтересах України.

🇨🇴Чекаємо сюжети про добровольчі батальйони "Медельїн" і "Калі", комбати яких мають позивні "Ескобар" і "Орехуела".

🇸🇻Батальйон Mara Salvatrucha, як бачимо, вже попав у російський полон.

©️Владислав Ковальчук
@ximer_a
🔥5👍3😁3
Каппа проти кацапа

🔎Провідні аналітики світу уважно слідкують за перебігом російсько-української війни. Прискіпливо розбирається кожна операція та аналізуються дії сторін. Адже це унікальний воєнний досвід, перейняти який прагнуть всі військові.

🇯🇵🐸Особливо відзначилися в цих дослідженнях японські експерти. Україну і Японію пов'язують давні історичні відносини. Тож не дивно, що японці глибоко занурюються в контекст. Цього разу вони сягнули глибин Сіверського Донця і знайшли там таємну українську зброю - водяників.

Саме так японці пояснили неймовірні успіхи ЗСУ у розгромі російських окупантів при спробі форсувати Сіверський Донець. Наші військові вщент розбили танковий наступ росіян і поховали їх на дні.

📰 Перша шпальта дуже популярної японської газети tokyo-sports вийшла зі статтею про участь духів природи у воєнних діях.
Автор проводить паралелі з японською історією: згадує битву при Порт-Артурі в ході російсько-японської війни, а також епізоди ІІ Світової війни за участю Йокая (узагальнюючий термін для всіх надпиродних явищ чи істот, Каппа - річкове чудовисько, вид Йокая, аналог нашого водяника). Йокай часто приходить на допомогу, коли хтось опиняється в скрутному становищі.

"У разі війни, пов’язаної з виживанням самої країни, можуть постати Водяники. Оскільки Україна перебуває під загрозою національного виживання, Йокай воював на боці України", заявив окультист Бінтаро Ямагучі.

Схоже, що російсько-українська війна перетворюється не просто на ІІІ Світову війну, але й на війну між світами - на нашій стороні вже навіть містичні сили. З такою підмогою ми точно скоро переможемо. Хоча підкинути трохи важкого озброєння не завадило би нашим людським партнерам.

@ximer_a
🔥42👍1👏1
2025/07/09 07:39:31
Back to Top
HTML Embed Code: