Telegram Web Link
Сьогодні, в День матері, ми хочемо поділитися важливим текстом.
Його підготувала Нова Українська Школа разом з психотерапевтками Наталією Подоляк та Ларисою Дідковською.

Цей текст про тих матерів, які обрали шлях захисту України і вступили до лав ЗСУ. Часом ці мами можуть сумніватися в правильності свого рішення, а діти – відмовлятися від спілкування, бо в такий спосіб підсвідомо виражають ненавмисну агресію та образу на рішення матері.

👉 За посиланням зібрані поради для матерів-військовослужбовиць про спілкування з дітьми на відстані та червоні прапорці під час розмов.

Принагідно хочемо подякувати всім матерям, які в такі складні для України часи продовжують будувати світле майбутнє для своїх дітей. Дякуємо кожній, хто щодня знаходить в собі силу бути мамою.
Мисткиня продавала чоловікам штучно згенеровані світлини в рамках свого перформанс-проєкту

Мова йде про шведську мультидисциплінарну художницю Арвіду Бистрьом, відому використанням гіперфемінної естетики в своїх роботах. За допомогою штучного інтелекту вона генерувала оголені світлини свого тіла та продавала їх. Також підписники могли спілкуватися з нею, але замість Арвіди всі відповіді так само генерувалися із застосуванням ШІ. У своїй роботі вона досліджує соціальний і комерційний вплив інтернету на такі теми як жіночність, ідентичність, образ тіла, секс і технології.

Після завершення проєкту, всі деталі були викладені у книжці «In the Clouds».
Книга є збіркою зображень з останнього проекту Арвіди, в якому вона створила свої оголені зображення з існуючих фото, використовуючи Undress.app для цифрового зняття одягу.

Ці зображення продавалися під хибним приводом, що вони справжні, через додаток на кшталт OnlyFans, де люди могли спілкуватися з «Арвідою Бистрьом» і купувати її оголену натуру.
❗️Триденний хакатон для українських жінок-підприємиць❗️

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» запускає триденний марафон для підприємиць-початківиць.

Критерії відбору учасниць
:
- підприємство має бути юрособою, розташоване на підконтрольній Україні території;
- є малим або середнім бізнесом під керівництвом жінки/жінок, які володіють часткою в 51%;
- бажано мати 10 офіційно працевлаштованих осіб;
- виробляє товари у різних галузях, окрім алкоголю, тютюну, медицини, освіти, харчування, сировинного АПК;
- відсутність у підприємства податкових боргів;
- підприємство веде виробничу діяльність в Україні, не працює в РФ або Білорусі;
- готове до співпраці, підписання меморандуму з організаторами хакатону та звітності перед донором;
- має вебсайт або сторінки в соцмережах;
- участь у всіх зустрічах хакатону обов'язкова.

📍 Місце проведення: Київ

📆 Дата: 13-15 червня 2024 року

📌 Кількість переможниць: 10 ідей/ініціатив/продуктів/бізнес-партнерств

🏆 Винагорода: сертифікат на оплату послуг, необхідних для реалізації ідеї

Читайте детальніше тут та приєднуйтеся.

✍️ Реєстрація на захід за посиланням: https://www.surveymonkey.com/r/F3DR96Z
13 ТРАВНЯ

Цього дня розповідаємо про літературну творчість Софії Окуневської-Морачевської, яка була однією із 17 авторок феміністичного альманаху «Перший вінок».

В альманаху вміщено два її твори під псевдонімом «Єрина». Оповідання «Пісок! Пісок!» вона присвятила темі важкої дитячої праці. Другий твір Михайло Павлик у статті «Перші ступні руско-украйінского жіноцтва» охарактеризував так: «Єрина написала тут ще одну річ наукову — “Родинна неволя жінок в піснях та обрядах весільних”, де натякнено на давну незавидну долю жіночу в родині, у нас і деинде, та й наведено до того дещо з наших простонародних весільних співанок, по-найбільше вже друкованих деинде».

«Софія Окуневська — то найбільший тріумф моїх заходів для жіночої справи», — так писала про цю неймовірну жінку Наталія Кобринська.

#феміністичнийкалендар
Національний демократичний інститут оголошує конкурс на консалтингові посади з гендерних питань.

Національний демократичний інститут (NDI) оголосив конкурс на консалтингові посади з гендерних питань в рамках своєї програми, спрямованої на просування гендерної рівності в Україні.
🔸Мета
Конкурс спрямований на залучення кваліфікованих консультантів/-ок з усієї України для роботи над різними аспектами гендерної рівності.
🔸Обов'язки
• Підтримка в створенні гендерних робочих груп.
• Надання тренінгів з гендерних питань.
• Розробка та реалізація стратегій і програм щодо гендерної рівності.
🔸Якщо ви маєте:
- досвід роботи з гендерних питань;
- знання гендерного законодавства України;
- відмінні аналітичні та письмові навички;
тоді подавайте заявку!


Для отримання додаткової інформації та подачі заявки відвідайте це посилання.
Заявки приймаються до 26 травня 2024 року.
#експертний_коментар від Edward Reese про займенники для небінарних осіб

На Євробаченні цього року було аж двоє небінарних учасни_ць із займенниками вони/їх, і українська публіка вже трошки плавиться з цього приводу. Тож давайте нарешті поговоримо про ці загадкові займенники, які іноді (не завжди) використовують небінарні люди. Це насправді не так складно, як здається.

1️⃣ Вони/їх, як і they/them цілком можуть бути займенниками і граматичною формою однини. В англійській мові they/them використовувалися споконвіків у випадках, коли треба сказати про людину, чий гендер невідомий.

Наприклад “Someone forgot their wallet here. I will give it back to them when they return” (“Хтось забули тут свій гаманець. Я поверну їм, коли вони прийдуть”).

В українській же є ввічлива форма звертання “на ви”, де ми вже говоримо ніби як у множині про одну людину. Наприклад “Миколо Петровичу, куди ви йдете?”

Ви ж звертаєтеся до незнайомих людей “на ви”, сподіваюся.
Крім того, в багатьох регіонах України раніше і зараз до старших людей у сім’ї говорять на “вони/їх”. Наприклад “Мамо хотіли пекти паски, але захворіли”. “А де бабуся? - Вони пішли в магазин”.

Висновок: україномовна щелепа історично підлаштована до “вони/їх” як займенника однини.

2️⃣ Займенник “вони” схожий по звучанню на “вона”, чи не так? Коли ви складаєте речення про, наприклад, Немо і Бембі з Євробачення, просто говоріть так, як говорили б із займенником “вона”, тільки з іншою літерою в кінці.

Наприклад: “Bambie Thug пройшл(а)и у фінал Євробачення. Вон(а)и представлял(а)и Ірландію”. “Немо написал(а)и свою пісню про досвід життя небінарної людини”. Ці форми незвичні тільки у третій особі минулого часу. Якщо ми говоримо про теперішній час, то дієслова будуть такі самі, як і з вона/він.

Наприклад: “Немо говорить, що написали свою пісню про досвід небінарності”. Слово “говорить” у теперішньому часі ніяк не вказує на чоловічу або жіночу гендерну ідентичність, тому його змінювати не потрібно.

Якщо ви потренуєтеся на людях, які вам не знайомі, і яким не буде боляче від випадкового місгендерингу, потім спілкуватися з живими небінарними з вашого оточення стане набагато простіше і комфортніше для всіх сторін. Поряд з вами цілком можуть бути або з’явитися в майбутньому люди із займенниками вони/їх. Отримайте цю навичку вже зараз, і в момент знайомства ви покажете себе розумною і чуйною людиною.

3️⃣ Займенник “вони”, як і “воно” є гендерно нейтральним, але це не синоніми. Це різні слова. Є люди, які обирають для себе “воно”, але більшість небінарних людей, які прагнуть до нейтральних звертань, користуються “вони”.

“Воно”, на жаль, має негативну конотацію в багатьох мовах, бо прив’язане до неживих предметів та явищ, а також цим словом нерідко називають людей з метою образити і принизити.

4️⃣ Займенники - це така ж частина ідентичності людини, як і її ім’я. Я впевнений, вам зустрічалися люди, наприклад, на ім’я Лариса, які просять називати себе Лора.

Або Святослави, яким комфортніше бути Святом, ніж Славою, Оксани, яким приємно називатися Ксенями. Або навіть (ух!) люди, які колись мали одне ім’я або прізвище, а потім взяли зовсім інше.

Ви призвичаїлися до цих змін. Можливо, не одразу, але у вас це вийшло, бо ви любите і поважаєте цих людей. Так само ви можете навчитися використовувати нові, незвичні займенники для людини. Practice makes perfect. Love and respect helps.

А якщо вам здається, що це мєлочі і нікому не всралося чого ці небінарні хочуть, спробуйте таку гру: уявіть, що всі на світі раптом забули ваше ім'я і називають вас Даздрапермою або Комунаром. Вам було б таке приємно і комфортно?
Отож.

5️⃣ Не всі небінарні люди використовують вони/їх. Найкращий спосіб дізнатися займенники людини - спитати про них або послухати, як вона говорить про себе. Вгадувати за зовнішністю - поганий спосіб.

6️⃣ Займенник вони/їх не означає, що у людини дисоціативний розлад особистості або інший психічний розлад (бо і такі коментарі я бачив).
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Українські правозахисні організації закликають Верховну Раду прийняти законопроєкт № 5488

Рівно три роки тому, 13 травня 2021 року, у Верховній Раді України був зареєстрований урядовий законопроєкт №5488, проте він і досі не розглянутий Верховною Радою.

Саме тому, правозахисни_ці, активіст_ки, які працюють у напрямку захисту прав людини, об’єднались та ініціюють Маніфест. Він є кроком до інклюзивного суспільства, вільного від злочинів, вчинених із мотивів нетерпимості, де реагування на випадки дискримінації за будь-якою ознакою буде ефективним. Маніфест підписали 30 правозахисних організацій, активістів та активісток. Звернення ініціювали громадська організація Gender Stream та Центр прав людини ZMINA.

Про що цей законопроєкт?
1.Встановлення адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації.
2. Визначення терміну «нетерпимість» у ККУ (Кримінальний кодекс України) та КУпАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення).
3. Доповнення окремих статей КУпАП та ККУ у частині «обставини, які обтяжують покарання» обставиною вчинення правопорушення з мотивів нетерпимості.

Навіщо потрібен цей законопроєкт?
Удосконалення законодавства.
Сприяння покращенню безпекової ситуації в Україні.
Захист прав ЛГБТКІ+ спільноти.
Відповідність міжнародним стандартам.

Прийняття законопроєкту №5488 створить новий ефективний механізм для притягнення до відповідальності за дискримінацію.
За введення безкоштовних і доступних для всіх громадянок абортів – польська феміністична організація «Strajk Kobiet» збирає підписи по всьому Європейському Союзу.

Польські активістки вже довгий час борються за доступність абортів. Але зараз вони розширили зону своїх дій не тільки на територію Польщі, а і всього ЄС. Понад 20 мільйонів громадянок Союзу не мають можливості робити аборти легально, безпечно і безкоштовно. Активістки подали заяву і зараз збирають підписи, долучитися можуть резидент_ки ЄС по цьому посиланню: https://eci.ec.europa.eu/044/public/#/screen/home
Подкаст «Твоє.Моє»: відверта розмова двох поколінь

Керівниця організацій «Проєкт Кешер в Україні» та «Жіночі можливості» Влада Недак, створила подкаст «Твоє.Моє».
Його мета – поглиблення зв'язку між 20–річними та 40–річними україн_цями у часи великих випробувань.

⚽️Нещодавно вийшов третій епізод, із капітанкою жіночого футбольного клубу "Кривбас" – Даяною Семків.
Дівчина відверто розповідає про вибір професії, кохання і материнство, і про те, кому цікаво дивитись жіночий футбол.

🎙Співрозмовниками(-цями) Влади Недак стали 8 яскравих юних українок та українців – поліцейська, вчитель, студентка, історик, футболістка, SMM-фахівець, громадська активістка та кухар.

🖇Подкаст «Твоє.Моє» побудований на думках про формування характеру, про міста, які обираємо для життя, гендерну рівність, історію та майбутнє людства, тривожність та ментальне здоров’я.

🗓Епізоди Розмови Поколінь виходитимуть раз на два тижні. Перші три випуски можна переглянути (прослухати) тут.
14 ТРАВНЯ

Національна рада жінок України — громадська організація, яка об’єднує жіночі організації України, колективний член Міжнародної ради жінок.

Бере свої витоки з історії Української Національної Ради (1919). У 1939 році самоліквідувалася, була відроджена через 60 років з ініціативи Жіночої громади, Спілки жінок України, Всеукраїнського товариства імені Олени Теліги. У 1999 році відбувся установчий з’їзд НРЖУ.

Раду очолювали Ірина Голубєва, Олена Кондратюк, з 2014 року її голова — Людмила Порохняк-Гановська. Серед заступниць голови була очільниця СЖУ Марія Орлик.

#феміністичнийкалендар
❗️🏳️‍🌈 17 травня о 12:00 у Києві відбудеться акція проти гомофобії.

У міжнародний день боротьби з гомофобією відбудеться акція в підтримку ЛҐБТІК+ осіб. Більше чотирьох вуличних нападів на ЛҐБТІК+ сталося в Україні тільки за минулий місяц. З початку року їх вже більше десяти. Людей били через те, що вони йшли за руки, за зовнішній вигляд, за маленькі веселкові значки на рюкзаку. Це є неприпустимим у сучасному цивілізованому світі.

Вимога протестуючих — це ухвалення законопроєкту №5488 який стосується встановлення безпеки та порядку для людей не вулицях.

Місце проведення акції буде повідомлено зареєстрованим учасникам та учасницям за день до цього, поки ця інформація не розголошується з метою безпеки.

Організатор_и повідомляють: проведення мітингу відбуватиметься із дотриманням законів, що діють під час воєнного стану.

Безпека учасників та учасниць акції має бути забезпечена поліцією.
У разі оголошення повітряної тривоги ми підемо в укриття, що розташоване поруч з місцем проведення акції.

Також важливо: мета акції — привернути увагу громадськості та влади України до злочинів на підґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, яких стало ще більше останнім часом; вимагати від влади України ухвалити законопроєкт №5488 про злочини на підґрунті ненависті; вимагати від влади та поліції міста Києва ефективніше реагувати на зростання кількості таких нападів у столиці.


❗️🏳️‍🌈 Додаємо посилання на реєстрацію на акцію - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd--y2yBWp_nLbiLaivp2HQy26hHm8QQ7tYa68skPK4bMSNdQ/viewform
Українська письменниця Софія Андрухович стала лауреаткою премії імені Германа Гессе

Про це повідомило правління Фонду імені Кальвера Германа Гессе. Премія становить 20 000 євро і є однією з найпрестижніших німецьких літературних премій.

Журі одноголосно вирішило присудити міжнародну премію імені Германа Гессе письменниці Софії Андрухович та її перекладачеві Олександру Кратохвілу, а також її перекладачці Марії Вайсенбьок за «Історію Романа» та «Історію Уляни».

Журі зазначили, що Андрухович вдалося «різноманітно й потужно створити широку панораму України XX століття», підкресливши «винахідливість та амбітність» письменниці. Водночас перекладач_ів відзначили за майстерність, з якою вони «відтворили розмаїті мовні регістри «Амадоки».

А зустрітися з авторкою і послухати про її новий роман можна 10 червня в київському «Театрі на Подолі».
«Звідки вести відлік і як вимірювати настання постмізогінної ери?» — дискусія у Львові

Ця дискусія відбудеться під час презентації книги «Коротка історія мізогінії” Джека Голланда. Ця книга занурює читачів/ок у подробиці тривалої доби панування несправедливих упереджень, стереотипів і забобонів проти жінок.

В межах дискусії будуть виступати такі спікерки як:
🔸Марта Чумало — ґендерна експертка та співзасновниця Центру «Жіночі перспективи» .
🔸Христина Кіт — юристка, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем».
🔸Ольга Ященко — директорка організації «Феміністична майстерня».

👉🏻 Коли? 18 травня, 15:00.
👉🏻 Де? Центр міської історії.
Вхід безкоштовний за реєстрацією.
Гендер в деталях
«Звідки вести відлік і як вимірювати настання постмізогінної ери?» — дискусія у Львові Ця дискусія відбудеться під час презентації книги «Коротка історія мізогінії” Джека Голланда. Ця книга занурює читачів/ок у подробиці тривалої доби панування несправедливих…
❗️А ще крута новина!
«Гендер в деталях» спільно з The arc проводять розіграш книги Джека Голланда «Коротка історія мізогінії. Найдавніше упередження в світі».

Серед коментатор_ок ми розіграємо два екземпляри видання – один за активність в інстаграмі, інший – в фейсбуці Гендер в деталях.

Результати оголосимо 28 травня, не пропустіть!
Гендер в деталях
Колишній міністр економіки Казахстану – Куандик Бішимбаєв забив дружину до смерті в ресторані. Салтанат Нукенова померла від тілесних ушкоджень до приїзду швидкої допомоги. Сестра загиблої повідомила, що раніше Салтанат розповідала про психологічне насильство…
Екс-міністр економіки Казахстану засуджений за вбивство своєї дружини

Куандика Бішимбаєв засуджений судом присяжних в Астані на 24 роки за вбивство своєї дружини Салтанат Нукенової.

Його брата, Бахитжана, а також директора ресторану BAU, де стався злочин, засудили до 4 років ув'язнення за співучасть. Саме за дорученням Бахиджана були стерті відеозаписи з камер у ресторані.

Нагадаємо, що трагедія сталась ще у листопаді 2023 року, а судовий процес почався лише в березні. За цей час в підтримку загиблої було опубліковано тисячі постів в соцмережах, а казахстан_ці, зокрема, вимагали пришвидшення ухвалення закону про домашнє насилля. Поправки, які розглядаються в парламенті, отримали неофіційну назву «Закон Салтанат».

11 квітня 2024 року мента схвалив законопроект у двох частинах, а за чотири дні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон.
2024/05/15 05:38:36
Back to Top
HTML Embed Code: